Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mahabharata - pełne polskie tłumaczenie.
Autor Wiadomość
Mag 


Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-03-19, 16:42   Mahabharata - pełne polskie tłumaczenie.

Mahabharata - pełny polski przekład - czy taki istnieje? Czy przykład dostępny w sprzedaży: np tu jest całym czy tylko skróconym? A jeśli tak to ile liczy stron w przybliżeniu pełna wersja. Jeśli ktoś czytał to niech się podzieli opinią na jej temat.
 
 
Royjan 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-30, 22:30   

Witam, zarejestrowałam się tutaj, bo przez przypadek wyszukalo mi w necie tę wiadomość
Wiem, że jest bardzo stara, ale pozostala bez odpowiedzi, a mysle, ze to dość istotne
Linkowany przeklad nie jest absolutnie całością, nawet w najmnejszym stopniu sie do niej nie zbliża
Mahabharata to największy epos w dziejach swiata (podobno dziesięć razy dłuższy od Odysei i Iliady razem wziętych)

Każdemu, kto interesuje się Mahabharatą polecam obejzenie ekranizacji (oczywiście też ultraskrótowej) w rezyserii Petera Brooka (6 godzin, ale ogląda się bardzo ciekawie, międzynarodowa obsada, w tym m.in Andrzej Seweryn (w jednej z głównych ról) i Ryszard Cieślak (znany z teatru Labolatorium)

pozdrawiam i mam nadzieję, ze powoli rozeznam sie w forum :)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-04-25, 13:00   

Wyjście poza krąg przyczyny i skutku jest możliwe dzięki odrodzeniu z Ducha Świętego, który odrodził się z wody i Ducha. Ów Anioł prowadzi wszystkich do spełnienia duchowego, aby stali się źródłem wody żywej. Taki świadomy swej czystości, odrodzony w Duchu "Brahmy" człowiek jest rzeczywiście Bożym, dziedziczącym Królestwo, On jest gościnny

J 3:5 eib "(5) Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam, że kto się nie narodzi z wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego."

J 10:27-29 eib "(27) Moje owce słuchają mojego głosu, Ja je znam, a one idą za Mną. (28) Ja też daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Mój Ojciec, który mi je dał, przewyższa wszystkich i nikt nie zdoła ich wydrzeć z ręki mego Ojca."

J 10:9 eib "Ja jestem bramą. Jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony, a gdy wejdzie i wyjdzie, znajdzie sobie pastwisko."

Nie dzieje się to poprzez zapomnienie grzechów, lecz poprzez zrozumienie ich sensu i obronę swego zachowania nawet przed Bogiem

Iz 43:25-26 eib "(25) Ja, Ja jestem tym, który zmazuje twe przestępstwa ze względu na siebie — a twoich grzechów nie wspomnę. (26) Przypomnij Mi, rozprawmy się z sobą! Wylicz, co masz na swoją obronę?"

Mat 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."

Jk 5:16 eib "Wyznawajcie zatem grzechy jedni drugim i módlcie się o siebie nawzajem, abyście w ten sposób zostali uzdrowieni. Modlitwa sprawiedliwego może odnieść wielki skutek."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10