Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy z Krystianem o moralności
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-04-07, 17:27   

Właśnie o tym mówię nie mamy dostosowanego prawa by mieć dostęp do broni. W Niemczech jest to samo.
Ja mam pozwolenie na 3 sztuki broni myśliwskiej ale gdybym zabił z niej człowieka, nawet w obronie własnej czy też w obronie mojej rodziny to cyrki bym miał takie, że wolę o tym nie myśleć.
Gdyby ludzie dostali broń do ręki bez ograniczeń to wierz mi nie byłaby używana tylko i wyłącznie do obrony swojego domu i rodziny.
Ludzie mają nierówno pod sufitem, nie wszyscy ale zbyt dużo.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-07, 18:46   

kansyheniek napisał/a:
Właśnie o tym mówię nie mamy dostosowanego prawa by mieć dostęp do broni. W Niemczech jest to samo.
Ja mam pozwolenie na 3 sztuki broni myśliwskiej ale gdybym zabił z niej człowieka, nawet w obronie własnej czy też w obronie mojej rodziny to cyrki bym miał takie, że wolę o tym nie myśleć.


Dlatego władza ustawodawcza, powinna zmienić przepisy.

kansyheniek napisał/a:
Gdyby ludzie dostali broń do ręki bez ograniczeń to wierz mi nie byłaby używana tylko i wyłącznie do obrony swojego domu i rodziny.
Ludzie mają nierówno pod sufitem, nie wszyscy ale zbyt dużo.


Ja mówię o zdrowych na umyśle ludzi, nie o psychopatach.
Psychopaci nie powinni mieć żadnej broni
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-08, 06:28   

Krystian napisał/a:

Ja mówię o zdrowych na umyśle ludzi, nie o psychopatach.
Kto twoim zdaniem ma stwierdzić i się przy ty nie pomylić, komu broń sprzedać, a komu nie. Z tego co ja wiem to bardzo trudno wykryć zwyrodnialca, ponieważ zwykle seryjni mordercy to cisi i spokojni ludzie do czasu, aż coś w nich pęknie i jest tragedia. Dodam tylko, że to czy broń legalnie mogła być kupowana na czyny takiego człowieka nie ma wpływu. Z tego co niedawno czytałem to w Polsce broni czarno prochowej jest ponad milion sztuk i nikt jej nie rejestruje, a ludzie do siebie z za opłotków nie strzelają, więc argument władzy o tym jakoby ludziska by to masowo robili jest chybiony. Dodam tylko, że rewolwer Remington kal 44 czarno prochowy to prawdziwa armata.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-04-08, 06:44   

Nawet same przepisy regulujące przechowywanie broni w domu w zasadzie czyni broń palną niezdatną do obrony własnej przed nagłym atakiem .
Zamos słusznie zauważył, że oddzielenie psycholi od normalnych ludzi też generuje spore problemy.
Zresztą polskie władze (i nie tylko polskie )
nigdy się nie zgodzą na powszechny dostęp do broni.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-09, 09:50   

Realnie myśląc każdy prawie wie, że jak się ma pieniądze broń nielegalnie można kupić. Bandyci i psychole mają jeszcze możliwość zdobycia broni w drodze kradzieży. W kiepskiej sytuacji w tej kwestii jest normalny obywatel. Sam wiem jak dużo czasu zajmuje legalne uzyskanie zezwoleń i ich potem utrzymanie. Zamykany pokój, szafa jak sejf, szkolenia i badania lekarskie. To paranoja. Wiem, że trening czyni mistrza, a zatem uzasadnionym jest bywanie na strzelnicy i to jest dobre, ale nie wyobrażam sobie, że strzelam do człowieka i myślę, że ma tak każdy normalny człowiek. Miałem znajomego, który był w Legii Cudzoziemskiej i brał udział w działaniach militarnych gdzieś w Afryce. Poodklejało mu się mocno. Wszędzie widział zagrożenie i myślał że chcą go zabić. Tak bardzo sfiksował, że się powiesił. Każda wyrządzona krzywda drugiemu człowiekowi zostawia ślad w sercu, który ciąży nam potem w życiu. Pamiętam, jak jeszcze byłem na etacie i musiałem kogoś ukarać bo coś tam nie zrobił, albo zrobił źle. Nie mogłem potem spać i ciągle miałem przed oczami takiego ukaranego. Widziałem, że on cierpi i nie miało to dla mnie znaczenia, że te kary nałożyć mi kazano, albo jak kazano mi zwolnić kilka osób i weź potem z tym żyj jak wiesz, że taki zwolniony bez jego winy, ma kłopoty z utrzymaniem domu, siebie i rodziny. Wracając jednak do organów siłowych. To naprawdę podła praca. Krzywdzisz ludzi, którzy nic ci nie zrobili. Jak jeszcze taki ma świadomość tego, że robi źle to naprawdę mu współczuję. Widziałem kiedyś strażnika miejskiego w „akcji” jak karał starą babcię sprzedającą grzyby nazbierane w lesie. Prosiła go by jej odpuścił, bo naprawdę nie ma za co żyć. Był bezlitosny i wypisał jej mandat w wysokości 200 zł. Zapytałem tego strażnika jak się czuje z tą podłością. Straszył mnie sądem, że utrudniam mu wykonywanie pracy.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-09, 12:38   

Ja tu żadnej podłości nie widzę.
Prawo zakazuje sprzedaży grzybów bez atestu.
Jeśli to prawo jest głupie, to trzeba je zmienić, ale póki funkcjonuje powinno być przestrzegane.
Jeśli policjant wystawi mandat i zatrzyma DR kierowcy samochodu w fatalnym stanie technicznym, to też to będzie podłość ?
A co, jeśli kierowca jeździ złomem, bo go nie stać na naprawę ?
Trzeba było kupić od tej babci grzyby za 200 zł, wtedy byłbyś gość :-P
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-09, 15:10   

BoaDusiciel napisał/a:
Ja tu żadnej podłości nie widzę.
Prawo zakazuje sprzedaży grzybów bez atestu.
Jeśli to prawo jest głupie, to trzeba je zmienić, ale póki funkcjonuje powinno być przestrzegane.
Jeśli policjant wystawi mandat i zatrzyma DR kierowcy samochodu w fatalnym stanie technicznym, to też to będzie podłość ?
A co, jeśli kierowca jeździ złomem, bo go nie stać na naprawę ?
Trzeba było kupić od tej babci grzyby za 200 zł, wtedy byłbyś gość :-P
Nie jest łatwym prawo zmienić, ale można widzieć człowieka i zrozumieć dlaczego robi jak robi. Uważam, że prawo jest złe i nie chroni ludzi, a ich krzywdzi rękoma nadgorliwych funkcjonariuszy organów siłowych. Niemcy ustalili prawa w podbitych państwach, a w nich było zabronione ukrywanie żołnierzy podziemia, które walczyło z tymi okupantami. Idąc twoim tokiem rozumowania to zgodnie z prawem byś donosił? Jeżeli chodzi i tą babcię to kupuję u niej do dzisiaj warzywa, miód i drób wszelaki. Powiedziałem też znajomym, że to dobre gospodarstwo to i oni tam kupują tego tyle, że babcia już nie musi jeździć do Warszawy. Kupujemy wszystko co nazbiera i wyhoduje, a chce sprzedać.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-09, 15:30   

No i bardzo pięknie.
A przykład z prawem narzuconym przez okupanta jest bez sensu, no bo jaki okupant wprowadził w PL prawo nakazujące badanie grzybów przed sprzedażą ? :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2020-04-09, 16:12   

Prawo to prawo. Nie przestrzegasz to ponosisz konsekwencje. U nas prawo zrobili nam komuchy wraz z sowieckim okupantem, a teraz poprawiają go socjaliści unijni. Jak to się ma do tego co chcieliby Polacy? Burzy to nasze obyczaje i wartości, jakim Polacy są wierni tysiące lat. Siłą narzuca się nam poprawność polityczną, akceptacje dewiacji wszelakich i dziwności prawne, które dla nas normalnych ludzi są nie do zaakceptowania. Dobrze, że ja już jestem stary, więc długo się tu męczył nie będę
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-09, 16:36   

Sądzisz, że Polacy nie chcą aby sprzedawane grzyby były badane przez specjalistów ? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-04-09, 18:18   

BoaDusiciel napisał/a:
Sądzisz, że Polacy nie chcą aby sprzedawane grzyby były badane przez specjalistów ? :->


Polacy przez tysiąclecia umieli rozpoznać dobre-jadalne grzyby od trujących. Po co nam są do tego potrzebni specjaliści. Wyluzuj i nie rób się nowoczesnym-nowomodnym.
Widzisz nowomodnych zagryza obecnie koronawirus.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-09, 18:38   

A ja nie znam się na grzybach.
I co teraz ? :lol:
Poza tym - na własny użytek możesz zbierać co chcesz.
Ocena specjalistów dotyczy grzybów przeznaczonych do sprzedaży.
I nie strasz mnie, raczej uważaj na siebie.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-04-09, 18:44   

BoaDusiciel napisał/a:
A ja nie znam się na grzybach.
I co teraz ? :lol:
Poza tym - na własny użytek możesz zbierać co chcesz.
Ocena specjalistów dotyczy grzybów przeznaczonych do sprzedaży.


To nie kupuj grzybów. Kup sobie chemiczny jogurt od Danone. Będziesz szczęśliwy.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-04-09, 18:45   

A nie mogę kupować przebadanych ?
Bo co, pan Korn mi nie pozwoli ? :lol:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-04-09, 18:59   

[quote="BoaDusiciel"]A nie mogę kupować przebadanych ?
Bo co, pan Korn mi nie pozwoli ? :lol: [/quot

Boa nie bądź zrzędliwy przynajmniej do mnie. Uda Ci się dożyć moich lat, to znaczy, że Ci się udało. Widzisz w tych czasach chemicznych i koronawirusowych wszystko jest niepewne.
Pozdrawiam Cię Boa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11