Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
koronawirus a kościelne spotkania
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2020-04-07, 14:38   

Módl się do czego chcesz ;-)
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-07, 15:44   

Krystian napisał/a:
wuka napisał/a:
To chyba oczywiste, że jeśli ktoś uważa się za wyznawcę Jezusa Chrystusa to musi Go uznawać za Boga.


Dlaczego wmawiasz wyznawcom Pana Jezusa, twoje pierdoły?
Podaj werset, że Pan Jezus nazwał się Bogiem?

A co jest wyznacznikiem chrześcijańskiej wiary i centrum. Czy nie czasami takie pierdoły, że Jezus Chrystus to Bóg prawdziwy?
Popatrz, popatrz. Takie pierdoły całe życie mi wciskali katolicy i prtestanci. Musiałam dożyć sędziwego wieku i wejść na biblijne forum, aby się dowiedzieć, że wierzę w człowieczka, jak ty czy ja. :roll: Może ciut lepszego i mającego chody u Boga Ojca, ale jednak :aaa:
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-04-07, 17:55   

kansyheniek napisał/a:
Módl się do czego chcesz ;-)


Chcesz powiedzieć, że jak Bóg się ze mną kontaktuje i chce postępu to robię źle?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2020-04-07, 19:05   

Queza napisał/a:
Kansyheniek ja się zaczęłam modlić do Boga Matki.


Brałaś dzisiaj leki :s_luzak:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-04-07, 21:32   

Ja się dobrze czuję.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
WK-D 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 60
Wysłany: 2020-04-08, 09:35   

Krystian napisał/a:

Pan Jezus nigdy nie powiedział, że jest Bogiem.

Powiedział i to wiele razy.
Jam Jest - a ludzie padli na twarz, gdyż dobrze wiedzieli jak Bóg im się przedstawiał w dawnych czasach.
"Pan mój i Bóg mój" powiedział Tomasz i wiele innych przykładów.
"Kto ma uszy..."

Cóż to za argument, że przedstawiał się, jako Syn Boży. To tylko świadczy i potwierdza, że jest Bogiem.
Czy twój syn (jeśli go masz) mówiąc, że jest twoim synem, ma na myśli, że jego ojcem jest hipopotam, czy ty-człowiek?
Gdybyś był królem, to czy twój syn i dziedzic, mówiąc o twoim ojcostwie miałby na myśli kowala czy króla-ciebie? Byłby synek króla czy kowala? ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-04-08, 09:45   

WK-D napisał/a:
Cóż to za argument, że przedstawiał się, jako Syn Boży. To tylko świadczy i potwierdza, że jest Bogiem.
Czy twój syn (jeśli go masz) mówiąc, że jest twoim synem, ma na myśli, że jego ojcem jest hipopotam, czy ty-człowiek?
Gdybyś był królem, to czy twój syn i dziedzic, mówiąc o twoim ojcostwie miałby na myśli kowala czy króla-ciebie? Byłby synek króla czy kowala?

Słowo Bóg to tytuł a nie rodzaj istoty. Twój argument oznaczałby, że pan dyrektor urodził dyrektora, a prezydent ma syna prezydenta.
Na pewno czujesz absurd twojej argumentacji.
Inaczej Adam, jako syn Boży, też musiałby być Bogiem.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-04-08, 09:47   

WK-D napisał/a:
Jam Jest - a ludzie padli na twarz, gdyż dobrze wiedzieli jak Bóg im się przedstawiał w dawnych czasach.

I co, mimo tego, rzucili się na Jezusa i wydali władcom na śmierć? :-D
Ponadto... Jezus nie użył słów jakimi kiedyś przedstawiał się Bóg. Mylisz się.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-08, 10:49   

Bobo
Ja natomiast widzę i to się potwierdza, że choćby wam argumentów sypać workami, to wy i tak nie widzicie tego, co dla chrześcijan jest jasne jak słoneczko na czystym niebie.
Bobo napisał/a:

I co, mimo tego, rzucili się na Jezusa i wydali władcom na śmierć?

Co ty gadasz? Byle wyszło na twoje. Skąd masz wiedzę, że te same osoby poszły i wydały? Przeginasz i grasz nieczysto.
Skoro nie wierzysz w Bóstwo Chrystusa, to jakim prawem oddaje się Mu cześć? Jako człowiekowi masz zakaz od twojego Jehowy oddawać cześć ludziom.
Sorki, a może nie oddajesz czci Jezusowi. Tylko dlaczego mówisz w takim razie, że jesteś chrześcijaninem? Kompletna degrengolada.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-04-08, 11:12   

Queza

Queza napisał/a:
kansyheniek napisał/a:
Módl się do czego chcesz ;-)


Chcesz powiedzieć, że jak Bóg się ze mną kontaktuje i chce postępu to robię źle?

Robisz bardzo dobrze. Postęp duchowy jest głównym celem każdej duszy i człowieka, a Bóg pomaga swoim dzieciom. Przechodzimy z trzeciego poziomu na czwarty, a przed nami kolejne poziomy. Chrześcijaństwo nie uznaje istnienia Najwyższego Boga Ojca - Matki, który jest Energią męską i żeńską. Efroni podał link do Prawdziwej Kabały, to można o Nim przeczytać.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-04-08, 11:36   

wuka napisał/a:
Skąd masz wiedzę, że te same osoby poszły i wydały? Przeginasz i grasz nieczysto.

No jak to skąd? Z Biblii. Chodzi o to wydarzenie:

18 Po tych słowach Jezus udał się zuczniami do ogrodu, który był po drugiej stronie Doliny Kidronu. 2 Aponieważ wiele razy spotykał się tam zuczniami, jego zdrajca, Judasz, też znał to miejsce. 3 Przyprowadził więc tam oddział żołnierzy, jak również strażników od naczelnych kapłanów ifaryzeuszy. Przyszli zpochodniami, lampami ibronią. 4 Wtedy Jezus, wiedząc owszystkim, co go czeka, wysunął się naprzód izapytał: „Kogo szukacie?”. 5 Odpowiedzieli: „Jezusa Nazarejczyka”. Rzekł do nich: „To ja”. Aznimi stał też Judasz, jego zdrajca.
6 Kiedy jednak Jezus powiedział: „To ja”, cofnęli się iupadli na ziemię. 7 Znowu więc ich zapytał: „Kogo szukacie?”. Odrzekli: „Jezusa Nazarejczyka”. 8 Na to Jezus powiedział: „Już wam mówiłem, że to ja. Jeśli więc szukacie mnie, to im pozwólcie odejść”. 9 Wten sposób miały się spełnić jego słowa: „Ztych, których mi powierzyłeś, nie utraciłem ani jednego”.
10 ASzymon Piotr, który miał ze sobą miecz, wyciągnął go iugodził niewolnika arcykapłana, odcinając mu prawe ucho. Niewolnik ten miał na imię Malchus. 11 Ale Jezus odezwał się do Piotra: „Schowaj miecz do pochwy. Czy miałbym nie wypić kielicha, który dał mi Ojciec?”.
12 Wtedy żołnierze idowódca wojskowy oraz żydowscy strażnicy pochwycili Jezusa igo związali. 13 Najpierw zaprowadzili go do Annasza, bo był on teściem Kajfasza, który tego roku sprawował urząd arcykapłana. 14 To właśnie Kajfasz doradził Żydom, że byłoby dla nich korzystne, by jeden człowiek umarł za lud.
(Jana 18:1-14)

Nie ma w ewangeliach innego podobnego przypadku.
wuka napisał/a:
Skoro nie wierzysz w Bóstwo Chrystusa, to jakim prawem oddaje się Mu cześć?

Wierzę w boskość Chrystusa a nie Bóstwo. To różnica. A cześć mu oddaje nie dlatego że jest równy Ojcu tylko dlatego, że tak nakazał robić Jego Ojciec. Tak samo jak nakazał dzieciom czcić rodziców. Robimy to ze względu na zasługi.

wuka napisał/a:
Jako człowiekowi masz zakaz od twojego Jehowy oddawać cześć ludziom.

Nie do końca. Bóg nakazuje czcić ojca i matkę a to są... chyba ludzie :-D
A w liście Piotra mam nakaz: Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie (1 Piotra 2:17).

Król też człowiek. Podobnie i Jezus. Zasługuje na moją cześć nie dlatego że był równy Ojcu, ale dlatego co dla mnie zrobił i że w ten sposób wyrażam też cześć dla Ojca, gdyż to z jego woli Jezus zrobił to co zrobił.

wuka napisał/a:
Sorki, a może nie oddajesz czci Jezusowi. Tylko dlaczego mówisz w takim razie, że jesteś chrześcijaninem?

Muszę ci się do czegoś przyznać. Tak naprawdę to jestem zapalonym miłośnikiem wuki. Niestety tu na forum jest tylko jedna więc padło na ciebie. W rzeczywistości jestem... wukistą :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-08, 11:44   

Bobo napisał/a:
Muszę ci się do czegoś przyznać. Tak naprawdę to jestem zapalonym miłośnikiem wuki. Niestety tu na forum jest tylko jedna więc padło na ciebie. W rzeczywistości jestem... wukistą

A ja jestem bobistą :mrgreen: Tośmy se pogadali, wymienili uprzejmości i możemy wracać do spraw w realu. Ja właśnie szyję królika-maskotkę dla mojej młodej sąsiadki Emilki. ;-) A ty co robisz?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-04-08, 11:57   

Co robię? Rozmyślam. Wczoraj ŚJ mieli jedyne święto, tzw. Pamiątka śmierci Jezusa. Na łączach oczywiście z domu.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2020-04-08, 12:18   

Bobo napisał/a:
A w liście Piotra mam nakaz: Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie (1 Piotra 2:17).

Czemu zatem ciagle ten nakaz lamiesz?Wiem,wiem,znam juz twoja odpowiedz.Nie przeszkadzaj sobie.Rozmyslaj dalej.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-04-08, 12:44   

Bobo napisał/a:
Wczoraj ŚJ mieli jedyne święto, tzw. Pamiątka śmierci Jezusa.

Coś takiego. Reszta chrześcijan ma w piątek. I komu tu wierzyć?
Czekasz chociaż na najważniejsze Święto? Zmartwychwstanie Pańskie?
Zresztą, co tam. Izrael ogłasza, że lada dzień Mesjasz wróci. W tym tygodniu, jak ich rabin jakiśtam zapewnia. A więc możemy się hologramu spodziewać.
Nie dajcie się zwieźć "będą mówić tu jest, tam, nie wierzcie". :roll:
W obecnym czasie to chyba nikomu nie trzeba wierzyć, ani nikomu.
Wszyscy kłamią, łącznie z tzw.Biblią. Dlaczego? Bo każdy ją czyta po swojemu i każdy ją rozumie po swojemu. No chyba, że to było zamiarem tego, który powiedział, że to Słowo Boże. Doprawdy? Jaki Bóg robi ze swoimi słowami coś takiego, że tylko zamęt, niezgoda... :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11