Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zgadzacie się z tym?
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-24, 19:00   

wuka napisał/a:
Ja nie pojmuję tego i na pewno mnie to do wiary nie prowadzi, a wręcz przeciwnie.


Wuka według mnie Twoje sugestie mają sens, ale Tym bardziej sens musi mieć to wszystko co czyni Bóg. To, że "przed Nim idzie zaraza" oznacza, że zaczyna działać tam gdzie jest potrzebny, czyli tam gdzie źle się dzieje. To, że "za Nim idzie mór" oznacza, że to co On opuszcza, czyli gdzie kończy działanie staje się chore z braku Jego Światła

J 12:35-36 eib "(35) Jezus powiedział: Jeszcze przez krótki czas jest wśród was światło. Chodźcie, dopóki je macie, aby nie zawładnęła wami ciemność. Bo kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie. (36) Dopóki macie światło, wierzcie w światło, abyście się stali synami światła. Po tych słowach Jezus odszedł i ukrył się przed nimi."

Dzięki Jego Światłu siewca ze żniwiarzem razem będą się cieszyli

J 4:36 eib "Już żniwiarz odbiera zapłatę i zbiera plon na życie wieczne, aby siewca cieszył się razem ze żniwiarzem."

A oceniani będziemy nie za bogactwo, lecz za słowa

Mat 12:37 eib "(37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2020-03-24, 19:02   

wuka napisał/a:
Korn napisał/a:
Biblia ma raczej przesłanie do biednych ludzi

Biedna jestem, i jakiś czas wierzyłam, ale finito.
Wiem, że ci na świecznikach i z kasą tylko zyskają. Trudno.
Myślmy pozytywnie, nie dajmy się zastraszyć, stres osłabia.
Korn napisał/a:
To zmusza do refleksji i zadumy.
Tak zawsze było i będzie.

A jakże. I do wyciągania gorzkich wniosków, smutnych rozczarowań.


A wszystko to zło zaczęło się od powstania pierwszych dóbr materialnych, jak ludzie zaczęli się angażować w rolnictwo i budowę miast. Jak ludzie wyszli z jaskiń i życia stadnego, gdzie wszyscy byli zależni od siebie. To dobra materialne i złoto zniszczyło ludzkość.
Zwariowany Świat napędza się coraz bardziej.
Właściciele ziemi za wszelką cenę nie dają ją sobie odebrać.
Kiedyś pomocne w tym były wiary i kościoły, a obecnie chyba zwykła zwierzęca siła.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-03-24, 21:32   

radek napisał/a:
RN napisał/a:
Bobo napisał/a:


"Niech nikt w czasie prób nie mówi: „To Bóg zsyła na mnie próby”. Bo ani Bóg nie może być poddawany próbie przez coś złego, ani też sam nikogo w ten sposób nie poddaje próbie"

.


KSIĘGA POWTÓRZONEGO PRAWA 13. 3. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

to nie wolno ci słuchać słów tego proroka ani tego, komu śnił się ten sen, gdyż Jehowa, wasz Bóg, wystawia was na próbę, by się dowiedzieć, czy miłujecie Jehowę, swego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą.


RN Kontekst i istota wersu Pwt 13:3 mówi, że Bóg zapowiada w jaki sposób będzie sprawdzał ludzi, a więc ich uczciwie uprzedza, ucząc by byli gotowi i wyposaża odpowiednio we wskazówki



Rozumiem, rozumiem, tutaj ich uczciwie uprzedził o wystawieniu na próbę, a wcześniej czy póżniej uczciwie uprzedził, że z wystawianiem na próbę nie ma nic wspólnego.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-24, 21:53   

RN napisał/a:
Rozumiem, rozumiem, tutaj ich uczciwie uprzedził o wystawieniu na próbę, a wcześniej czy póżniej uczciwie uprzedził, że z wystawianiem na próbę nie ma nic wspólnego.


Ogólnie chodzi o to, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której człowiek pozostawałby bez podpowiedzi Bożej w obliczu niegodziwca, no ale oczywiście musielibyśmy przyjrzeć się konkretnemu wersowi, żeby zdiagnozować rzetelnie

Koran 114:1-6
Mów: "Szukam schronienia u Pana ludzi, Króla ludzi,. Boga ludzi, przed złem kusiciela, wycofującego się skrycie, który podszeptuje pokusę w serca ludzi spośród dżinnów i ludzi. "
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-03-24, 22:49   

wuka napisał/a:

Pytam się więc: kim jest ten bóg?


Prawdopodobnie wyobrażeniem Habakuka.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-03-25, 13:59   

wuka napisał/a:

Pytam się więc: kim jest ten bóg?
Jest naszym kochanym, najwspanialszym Ojcem. My, którzy sami jesteśmy rodzicami, wiemy jak wielka, jak cierpliwa jest miłość rodzicielska. Gdy widzimy, że nasze dziecko błądzi np. ćpa, czy staje się alkoholikiem, to mimo, że nam się to nie podoba, to czy przestajemy takie dziecko kochać - nie! a wręcz przeciwnie-kochamy je jeszcze bardziej i większe swoje wysiłki wychowawcze i większa swoją uwagę skupiamy na tym dziecku. Tłumaczymy, pouczamy, prosimy, a czasem gdy to zawodzi - dajemy tzw. pstryczka w nos. Tak samo nasz kochany Ojciec w Niebie, mimo naszego nieposłuszeństwa i naszych błędów - zawsze jest z nami. Poucza nas, wspomaga, a czasem da pstryczka w nos. Nie daje jednak człowiekowi więcej na ramiona - niż człowiek nie jest wstanie udzwignac.Wszystko,co czyni jest dla naszego dobra. Największe zło i przykrości czynią sobie ludzie - jeden drugiemu wyrządza krzywdę. Wyrządza krzywdę będąc w mocy złego ducha. Zły duch pragnie naszego cierpienia i chce byśmy o to cierpienie oskarżali Boga. To jest jego odwieczne kłamstwo. Nienawidzi człowieka i występuje przeciwko Bogu. Tak było od początku. Już pierwszego człowieka szatan skusił do zła i dlatego Kain zabił Abla.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Klangman

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 200
Wysłany: 2020-03-25, 16:47   

RN napisał/a:
Bobo napisał/a:


"Niech nikt w czasie prób nie mówi: „To Bóg zsyła na mnie próby”. Bo ani Bóg nie może być poddawany próbie przez coś złego, ani też sam nikogo w ten sposób nie poddaje próbie"

.


KSIĘGA POWTÓRZONEGO PRAWA 13. 3. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

to nie wolno ci słuchać słów tego proroka ani tego, komu śnił się ten sen, gdyż Jehowa, wasz Bóg, wystawia was na próbę, by się dowiedzieć, czy miłujecie Jehowę, swego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą.


To słowa skierowane do ludu wybranego Starego Testamentu. Jako Chrześcijanin nie mogę rozciągać ich na ogół współczesnego społeczeństwa z powodów logicznych. "Metody Boga" znane ze Starego Testamentu (czyt. rzeczywiste wydarzenia interpretowane przez ludzi spisujących Księgi) są szokujące, ale biorę pod uwagę możliwość, że jest to twórcze odreagowanie rzeczywistości i niejako obarczenie Boga winą za grzechy ludzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10