Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeglądarka internetowa
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 11:12   Przeglądarka internetowa

Mam pytanie do osób znających się na sprawach komputerowych. Proszę o poradę.
Korzystam w laptopie z Win10 i przeglądarki chrome. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że każdego dnia, jak odtwarzam muzykę z YT komp mi się zawiesza. Muzyka dalej leci, ale nie mogę wykonac żadnego innego ruchu, nie moge przejść na inną kartę itd. Nic nie działa. Wymuszam zamknięcie i uruchamiam ponownie. Wkurzające i niepokojące.
Z wbudowanego IE mało korzystam, bo go nie lubię.
Zainstalowałam sobie kilka dni temu przeglądarkę Brave i nic się nie zawiesza podczas odtwarzania.
Próbowałam równolegle znowu na Chrome i - zawiesza się.
Mam pytanie. Czy mogę odinstalować Chrome i czy nie będzie to miało wpływu na działanie laptopa i Win10. Dodam, że administratorem laptopa jest przyjaciel z Zurychu i to on mi wszystko instalował.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-08, 12:40   

Skoro jest administratorem Twojego komputera to niech podpowie co to może być za problem i niech go rozwiąże.
Bo moim administratorem mojego komputera jestem ja sam ;-)
Mam swoje hasła, loginy, uprawnienia administratora itp.
Swoją drogą, odinstaluj Chrome a zainstaluj Firefoxa (Mozilla). Mniej problemów.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 13:15   

Bobo napisał/a:
Skoro jest administratorem Twojego komputera to niech podpowie co to może być za problem i niech go rozwiąże.
Bo moim administratorem mojego komputera jestem ja sam ;-)
Mam swoje hasła, loginy, uprawnienia administratora itp.
Swoją drogą, odinstaluj Chrome a zainstaluj Firefoxa (Mozilla). Mniej problemów.

Ja mam tez swoje hasła, loginy itd. Pełna prywatność. Może źle się wyraziłam. Laptop jest od niego i on wszystko instalował i ustawienia robił pod moje potrzeby. Przede wszystkim język polski itd.
Gdybym mogła to bym zapytała, to chyba oczywiste. Pytam was, bo w tej chwili jego nie mogę zapytać. Będę mogła w sierpniu. Czy to jasne, czy muszę podawać szczegóły? ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-08, 13:51   

Więc odinstaluj Chrome i zainstaluj Firefoxa. Jest lżejszy i nie obciąża komputera zbyt mocno.
Może być też, że masz za mało pamięci RAM. Wtedy większy problem.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 13:58   

Bobo napisał/a:
Więc odinstaluj Chrome i zainstaluj Firefoxa. Jest lżejszy i nie obciąża komputera zbyt mocno.
Może być też, że masz za mało pamięci RAM. Wtedy większy problem.

Zainstalowałam Brave Browser.
Działa.
Chodzi mi o to, czy mogę odinstalować to chrome, które dostałam niejako w pakiecie z laptopem. Czy to nie popsuje czegoś w ustawieniach. Nie wiem, jak to wytłumaczyć inaczej.
Czy ta Chrome nie ma wpływu na ustawienia Win10, który dostałam jaka całość. Rozumiesz, Bobo?
I dlaczego akurat Firefoxa polecasz?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-08, 14:20   

wuka napisał/a:
Chodzi mi o to, czy mogę odinstalować to chrome, które dostałam niejako w pakiecie z laptopem. Czy to nie popsuje czegoś w ustawieniach. Nie wiem, jak to wytłumaczyć inaczej.

Możesz odinstalować. Nie wiem jak ta twoja nowa, ale przeglądarki mają często możliwość kopiowania ustawień, zakładek z innej. Jeśli masz takie zakładki, zanim skasujesz chrome skopiuj.
Po drugie... może prościej, zamiast kasować Chrome ustaw tą nową przeglądarkę jako domyślną.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-01-08, 14:21   

wuka napisał/a:
I dlaczego akurat Firefoxa polecasz?

Aktualizacja następuje co chwilę, nie obciąża systemu i jest darmowa. Miliony ludzi ją używa.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 14:47   

Bobo, bardzo dziękuję. Ustawię jako domyślną. Te sprawy, jak zakładki itp. już mam skopiowane.
Zaletą tej nowej jest to, że jest bardzo szybka i blokuje (naprawdę blokuje) reklamy.
Miałam kiedyś na dawnych kompach Mozillę, ale czy ma sens instalować, skoro z tej jestem zadowolona? Miałam też Operę, ale kiedyś mocno mnie zawiodła i już nie instaluję.
Podobno dobry jest nowy Microsoft Edge, w sieci chwalą, ale sama nie wiem...
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-01-08, 15:05   

wuka

To teraz masz przeglądarkę Brave Browser? Jeszcze takiej nie instalowałem.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 15:12   

ratao napisał/a:
wuka

To teraz masz przeglądarkę Brave Browser? Jeszcze takiej nie instalowałem.

Tak, mam ją od kilku dni i jestem zadowolona. Poczytaj w sieci o opiniach itd. Jak jesteś nieco bardziej zorientowany w tej "nowomowie" komputerowej, to wyciśniesz z niej sporo więcej (jest nawet możliwość realnego zarabiania, ale ja tego nie pojmuję :roll: ).
:-D
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2020-01-08, 16:03   

wuka napisał/a:
ratao napisał/a:
wuka

To teraz masz przeglądarkę Brave Browser? Jeszcze takiej nie instalowałem.

Tak, mam ją od kilku dni i jestem zadowolona. Poczytaj w sieci o opiniach itd. Jak jesteś nieco bardziej zorientowany w tej "nowomowie" komputerowej, to wyciśniesz z niej sporo więcej (jest nawet możliwość realnego zarabiania, ale ja tego nie pojmuję :roll: ).
:-D

Zaistalowałem ją, a mam jeszcze Chrome i Firefoxa. Jest od nich szybsza, ale w w j.angielskim, W jakim języku ją masz?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-08, 16:05   

ratao napisał/a:
W jakim języku ją masz?

Po polsku mam. Ja nie znam angielskiego. Zobacz stąd: https://download.komputerswiat.pl/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-17, 11:06   

Dziś jest taka informacja: Google Newsy
Aplikacje Chrome? Nie, dziękuję. Google pozbywa się kolejnej usługi
https://www.mobimaniak.pl...e-nie-dziekuje/
Tak z polskiego na nasze: czy to oznacza, że wkrótce Chrome zniknie, czy tylko dodatki?
Może kiepskie działanie mojego GoogleChrome to efekt jakichś zmian?
Na razie z nowej przeglądarki jestem zadowolona.
A ty, ratao?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10