Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawda Objawiona
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-12-15, 12:32   

wuka napisał/a:

Masz rację. Mnie bardzo drażni, kiedy na przykład wypowiadam się pro-społecznie i natychmiast sypią się epitety, że lewactwo, że homo i parady itd. w tym stylu. Ludzie po prostu już nie wiedzą, albo zapomnieli, że to całkiem niedawno znaczyło zupełnie co innego i nie było utożsamiane z dewiacjami.


Dawniej władza nie musiała czynić specjalnych kroków w odniesieniu do osób homoseksualnych, ponieważ homoseksualizm w przestrzeni publicznej był rzeczą niezwykle wstydliwą.
W rodzinach, gdzie żyły takie osoby, była to jedna z największych tajemnic. To znaczy informacja o tym, że posiada się takiego członka rodziny nie mogła wyjść poza dom tej rodziny, a nawet było to skrywane przed najbliższymi np. matka nie zawsze mówiła córce czy synowi, że ich brat jest homo.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-15, 16:06   Re: PIERWORODZTWO VS. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

wybrana napisał/a:
George napisał/a:
wybrana napisał/a:
George napisał/a:
wybrana napisał/a:
George napisał/a:
wybrana napisał/a:
Trudno się licytować, czy Ezaw, czy Jakub był bardziej godny błogosławieństwa, bo i jeden i drugi zrobili z niego handel wymienny. Chyba nie do końca rozumieli intencje Boga.


Masz na myśli PIERWORODZTWO / MATERIALNY SPADEK PO OJCU Wybrana, a nie BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

O PIERWORODZTWIE / Materialnym Majątku po ojcu, na które Jakub był tak pazerny że byłby gotów zagłodzić rodzonego brata na śmierć, czytamy w Rozdziale 25. A o BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE które dawało prawo do określenia Narodu Wybranego czytamy w Rozdziale 27.

PIERWORODZTWO i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO nie miały ze sobą NIC wspólnego.

PIERWORODZTWO jest MATERIALNE

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO jest DUCHOWE


Jakie pierworodzctwo? Przecież błogosławienstwo otrzymali wszyscy Potomkowie Abrahama. To błogosławienstwo nic nie miało wspólnego z pierworodztwem.


Wybrana, BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ABRAHAMA związane z PRZYMIERZEM jakie Bóg zawarł z ABRAHAMEM było PRZEKAZYWANE z pokolenia na pokolenie - z ojca na PIERWORODNEGO syna.

Czy pamiętasz o co w tym BŁOGOSŁAWIEŃSTIE chodziło ? Jego (BŁOGOSŁAWIEŃSTWA) najlepszy przykład mamy w Księdze Rodzaju 27.


Bzdura, że na pierworodnego.

Doczytaj jaka była właściwa treść błogosławieństwa, które otrzymał Abraham.


Wybrana, wygląda na to że zupełnie nie rozumiesz PODSTAW swojej religii.

Nasza Religia Abrahamowa oparta jest na PRZYMIERZU i związanym z nim BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE !!!

Najlepszy przykład tegoż BŁOGOSŁAWIEŃSTWA widzimy w Księdze Rodzaju 27:

W Rozdziale 27 czytamy o Błogosławieństwie przekazanym Ezawowi przez Izaaka:

„Gdy Izaak poczuł woń jego (Ezawa) szat, dając mu BŁOGOSŁAWIEŃSTWO mówił:

«Oto woń mego syna jak woń pola, które pobłogosławił Pan!

28Niechaj tobie Bóg użycza rosy z niebios i żyzności ziemi,
obfitości zboża i moszczu winnego.

29Niechaj ci służą ludy

i niech ci pokłon oddają narody.

Bądź panem twoich braci

i niech ci pokłon oddają synowie twej matki!

Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty.

Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony!»
"






Błogosławienstwo dane Abrahamowi jest ujęte w Księdze Rodzaju w Rozdziale 22 werset 17-18


PRZYMIERZE i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO dane przez Boga Najwyższego dane bylo Abrahamowi w Księdze Rodzaju 12, 13 i 14. Nie było w nim mowy o krwawych ofiarach, zabijaniu niewinnych zwierząt, obrzezaniach, granicach, mordowaniu własnego umiłowanego syna.

Następne błogosławieństwa - Rozdział 17 czy 22 to robota Wszechmocnego / Jehowy / Szatana / późńiejszego Mocnego Boga Izraela..

Ale to już od ciebie zależy którego Boga sobie wybierzesz, i jakie ofiary będziesz mu składać;

czy ofiarę z chleba i wina, dzieląc się z potrzebującymi, jak to robił kapłan Boga Najwyższego - Melchizedek,

czy zbrodniczą ofiarę dla Boga Jehowy / Wszechmocnego Boga Izraela / Szatana, z niczego niewinnych zwierzat, lub własnych dzieci, upajając się krwią twojego Boga i jedząc jego mięso podczas mszy, podobno uświęconej tą niewinna krwią - co dla miłościwego Boga - Ojca Jezusa, napewno jest odrazą.




Cytat:

STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju 12

Bóg powołuje Abrama

1 Pan rzekł do Abrama:

«Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej
i z domu twego ojca
do kraju, który ci ukażę.

2 Uczynię bowiem z ciebie wielki naród,
będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem.

3 Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą,
a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył.

Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo
ludy całej ziemi». ...




STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju 13

... 14Po odejściu Lota Pan rzekł do Abrama: «Spójrz przed siebie i rozejrzyj się z tego miejsca, na którym stoisz, na północ i na południe, na wschód i ku morzu;

15cały ten kraj, który widzisz, daję tobie i twemu potomstwu na zawsze.

16Twoje zaś potomstwo uczynię liczne jak ziarnka pyłu ziemi; jeśli kto może policzyć ziarnka pyłu ziemi, policzone też będzie twoje potomstwo.

17Wstań i przejdź ten kraj wzdłuż i wszerz: tobie go oddaję».

18Abram zwinął swe namioty i przybył pod Hebron, gdzie były dęby Mamre.
Osiedliwszy się tam, zbudował ołtarz dla Pana.




STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju 14

... 17Gdy Abram wracał po zwycięstwie odniesionym nad Kedorlaomerem i królami, którzy z nim byli, wyszedł mu na spotkanie do doliny Szawe, czyli Królewskiej, król Sodomy.

18Melchizedek zaś, król Szalemu, wyniósł chleb i wino; a [ponieważ] był on kapłanem Boga Najwyższego,

19błogosławił Abrama, mówiąc:

«Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, Stwórcę nieba i ziemi!

20Niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy,
który w twe ręce wydał twoich wrogów!» ...


_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-15, 19:09   

A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-12-15, 21:06   

wybrana napisał/a:
A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?


Dalej jest w 17 w mocy słowo o potomstwie mówiące

Rdz 15:5 eib "(5) Następnie wyprowadził go na dwór i polecił: Spójrz ku niebu! Policz gwiazdy, jeśli zdołasz je policzyć! I oświadczył: Tak liczne będzie twoje potomstwo."

Ponieważ Sara powiedziała

Rdz 16:5 eib "(5) Wtedy Saraj oskarżyła Abrama: Ciebie winię za moją krzywdę. Ja sama dałam ci moją służącą w ramiona. A ona, odkąd zauważyła, że jest w ciąży, ma mnie za nic! Niech PAN będzie sędzią między mną a tobą!"

Toteż Bóg rozsądził

Rdz 17:19-21 eib "(19) Lecz Bóg powiedział: Nie tak będzie! Twoja żona Sara urodzi ci syna. Nadasz mu imię Izaak. Z nim ustanowię moje przymierze jako przymierze wieczne i rozciągnę je na jego potomstwo. (20) Co do Ismaela, również cię wysłucham. Otóż pobłogosławię mu, rozplenię go i rozmnożę bardzo obficie. Urodzi mu się dwunastu książąt i wywiodę z niego liczny naród. (21) Jednak moje przymierze ustanowię z Izaakiem, którego urodzi ci Sara o tym czasie w następnym roku!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 08:21   

wybrana napisał/a:
A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?


W Rozdziale 17 przemawiał do Abrahama Shaddai - czyli Wszechmocny - późniejszy Bóg Izraela, czyli Jehowa, znany nam z Księgi Hioba jako Szatan prześladujący / testujący Hioba.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 08:22   

radek napisał/a:
wybrana napisał/a:
A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?


Dalej jest w 17 w mocy słowo o potomstwie mówiące

Rdz 15:5 eib "(5) Następnie wyprowadził go na dwór i polecił: Spójrz ku niebu! Policz gwiazdy, jeśli zdołasz je policzyć! I oświadczył: Tak liczne będzie twoje potomstwo."

Ponieważ Sara powiedziała

Rdz 16:5 eib "(5) Wtedy Saraj oskarżyła Abrama: Ciebie winię za moją krzywdę. Ja sama dałam ci moją służącą w ramiona. A ona, odkąd zauważyła, że jest w ciąży, ma mnie za nic! Niech PAN będzie sędzią między mną a tobą!"

Toteż Bóg rozsądził

Rdz 17:19-21 eib "(19) Lecz Bóg powiedział: Nie tak będzie! Twoja żona Sara urodzi ci syna. Nadasz mu imię Izaak. Z nim ustanowię moje przymierze jako przymierze wieczne i rozciągnę je na jego potomstwo. (20) Co do Ismaela, również cię wysłucham. Otóż pobłogosławię mu, rozplenię go i rozmnożę bardzo obficie. Urodzi mu się dwunastu książąt i wywiodę z niego liczny naród. (21) Jednak moje przymierze ustanowię z Izaakiem, którego urodzi ci Sara o tym czasie w następnym roku!"


A kto był pierworodnym i umiłowanym synem Izaaka ?
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-16, 09:40   

George napisał/a:
wybrana napisał/a:
A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?


W Rozdziale 17 przemawiał do Abrahama Shaddai - czyli Wszechmocny - późniejszy Bóg Izraela, czyli Jehowa, znany nam z Księgi Hioba jako Szatan prześladujący / testujący Hioba.
A po czym poznajesz, w których wersetach do Abrahama przemawiał Bóg, a w których diabeł. Czy ty oceniasz według własnej oceny, która jest dopasowana do twojej teorii wyboru pierworodnego? Czy Bóg do głoszenia Jego woli wybierał tylko pierworodnych? A skąd takie mniemanie?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 14:59   Bogowie

wybrana napisał/a:
George napisał/a:
wybrana napisał/a:
A co z rodzialem 17- Bóg przemawiał do Abrahama?


W Rozdziale 17 przemawiał do Abrahama Shaddai - czyli Wszechmocny - późniejszy Bóg Izraela, czyli Jehowa, znany nam z Księgi Hioba jako Szatan prześladujący / testujący Hioba.


A po czym poznajesz, w których wersetach do Abrahama przemawiał Bóg, a w których diabeł ?

Czy ty oceniasz według własnej oceny, która jest dopasowana do twojej teorii wyboru pierworodnego?

Czy Bóg do głoszenia Jego woli wybierał tylko pierworodnych? A skąd takie mniemanie
?


Bóg Najwyszy jest Miłością - Stworzycielem, Wybrana. Ten Bóg kocha - buduje, a nie nienawidzi i niszczy.

Do testowania i niszczenia tego co się nie sprawdza w trakcie tworzenia Bóg Najwyższy stworzył 'diabła', jak go tu nazywasz; faktycznie jest to Pan, Lord, Szatan, Lucyfer, Wszechmocny, Jehowa, Shadai - ten którego dobrze znamy z Księgi Hioba, gdzie oskarża on Hioba przed Bogiem Najwyższym, a później 'testuje Hioba'. Czy pamiętasz te wersety ?


Księga Hioba

Rozdział 1

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=431

Cytat:
Pierwsza rozmowa Szatana z Bogiem

6Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i Szatan też poszedł z nimi.

7I rzekł Bóg do Szatana: «Skąd przychodzisz

Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej».



Szatan nie był wśród Synów Boga - Boga Najwyższego / Ducha Świętego, Szatan poszedł razem z nimi.

Jezus nie mógł być Synem tego Boga, ponieważ Jezus był Synem Jednorodzonym, a Bóg w tej scenie ma wielu Synów.

Szatan w tej scenie nie jest Bogiem, ani Synem Boga.

Szatan jest często określany jako anioł.

Przejdźmy na chwilę do Księgi Rodzaju, gdzie czytamy jak to Szatan / anioł wędrował po Ziemi, jak to on sam mówi w Księdze Hioba, i spotyka na niej Jakuba.

Księga Rodzaju
Rozdział 32
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=32

Cytat:
Walka Jakuba z aniołem

25 Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki,

26 a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim.

27 A wreszcie rzekł: «Puść mnie, bo już wschodzi zorza!» Jakub odpowiedział: «Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!»

28 Wtedy [tamten] go zapytał: «Jakie masz imię?» On zaś rzekł: «Jakub».

29 Powiedział: «Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z 'Bogiem' i z ludźmi, i zwyciężyłeś».


30 Potem Jakub rzekł: «Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię?»
Ale on odpowiedział: «Czemu pytasz mnie o imię?» - i pobłogosławił go na owym miejscu.

31 Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: «Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie».



Mamy tu scenę walki Jakuba z aniołem, który wędrując po Ziemi napotyka Jakuba. Dokładnie jak to Szatan odpowiedział Bogu - Duchowi Świętemu w Księdze Hioba - „'Wędrowałem po Ziemi ...'

Cytat:


Rozdział 33
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=33

Jakub w Sychem

18Wreszcie Jakub po powrocie z Paddan-Aram dotarł szczęśliwie do Sychem1 w Kanaanie. Obrawszy sobie miejsce w pobliżu tego miasta,

19nabył od synów Chamora, ojca Sychema, za sto kesitów2 kawał pola, na którym rozbił swe namioty.

20Tam też ustawił ołtarz i nazwał go imieniem Boga, Boga Izraela.



W tym Rozdziale Jakub, przemianowany na Izraela przez anioła / Szatana, którego Jakub zwyciężył, i uznał za swojego Boga, buduje ołtarz temu Bogu, nazywając swojego nowego boga - Bogiem Izraela, (w niektórych Bibliach ten nowy Bóg Jakuba jest nazywany Mocnym Bogiem Izraela).


Mamy więc już trzech Bogów, lub czterech, jeśli uznamy 'Boga Izraela' za Boga.

- Boga Najwyższego / Ducha Świętego, który w Księdze Hioba w Rozdziale 1 rozmawia z Szatanem

- Boga Ojca Jezusa, który miał Syna jednorodzinnego.

- Jezusa, Syna Boga Ojca

i Anioła którego Jakub pokonał, i wymusił od Niego Błogosławieństwo, nazywając Go wkrótce swoim nowym Bogiem - Bogiem Izraela.


Teraz wracając do Księgi Hioba, możemy rozumieć że Bóg Najwyższy rozmawiał z aniołem, który stał się Bogiem Izraela, można powiedzieć też Panem, który wkrótce zaczął testować Hioba.


Ten Pan / Bóg Izraela / Jehowa, rozmawia też w ostatnich rozdziałach Księgi Hioba z Hiobem, i żąda również od przyjaciół Hioba ofiary całopalnej ze zwierząt, ganiąc przyjaciół Hioba że DOBRZE o Nim / Szatanie mówili, czego On / Szatan / Bóg Izraela bardzo nie lubi ;)


Był to też ten sam Bóg / Szatan / ZWODZICIEL który w pewnym sensie ma władzę nad ludźmi, o którym czytamy w Księdze Rodzaju 17 i 22, zawiera KRWAWE Przymierze z Abrahamem.


Możesz teraz wybrać sobie pod które Przymierze podlegasz.

Czy pod PRZYMIERZE Boga Najwyższego, i jak jego najwyższy kapłan - Melchizedeka, dzielić się żwynością 'chlebem i winem' z potrzebującymi,

czy objadać się mięsem i upijać się krwią Boga który żąda krwawej ofiary, wymagającej zabijania / zbrodni - najlepiej na niczemu niewinnych stworzeniach.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 15:59   Syn Pierworodny i Błogosławieństwo

Pytałaś też Wybrana o to czy tylko przez Pierworodnego syna przechodziło Błogosławieństwo Boże.

Taki przykład mamy w Księdze Rodzaju w Rozdziale 27, i w Rozdziale 49.

Za chwilę dowiesz się dlaczego religia Izraela nazywa się Judaizmem, a nie Reubenizmem, Symeonizmem czy Lewityzmem ;)

Cytat:

STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju 49


Jakub błogosławi swoich synów

1 Jakub przywołał swoich synów mówiąc do nich: «Zgromadźcie się, a opowiem wam, co was czeka w czasach późniejszych.

2 Zbierzcie się i słuchajcie, synowie Jakuba,
słuchajcie Izraela, ojca waszego!

3 Rubenie, synu mój pierworodny,
tyś moją mocą i pierwszym płodem mojej męskiej siły,
górujący dumą i górujący siłą2.

4 Kipiałeś jak woda: nie będziesz już górował,
bo wszedłeś do łoża twego ojca,
wchodząc zbezcześciłeś moje łoże!3



5 Symeon i Lewi, bracia,
narzędziami gwałtu były ich miecze.

6 Do ich zmowy się nie przyłączę,
z ich knowaniem nie złączę mej sławy4;
gdyż w gniewie swym mordowali ludzi
i w swej swawoli kaleczyli bydło4.

7 Przeklęty ten ich gniew, gdyż był gwałtowny,
i ich zawziętość, gdyż była okrucieństwem!
Rozproszę ich więc w Jakubie
i rozdrobnię ich w Izraelu.


8 Judo, ciebie sławić będą bracia twoi,
twoja bowiem ręka na karku twych wrogów!
Synowie twego ojca będą ci oddawać pokłon!
9 Judo, młody lwie, na zdobyczy róść będziesz, mój synu:
jak lew czai się, gotuje do skoku,
do lwicy podobny - któż się ośmieli go drażnić?
10 Nie zostanie odjęte berło od Judy
ani laska pasterska spośród kolan jego,
aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
i zdobędzie posłuch u narodów!

_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-16, 16:09   

No to ładnie sobie wydedukowales. Pewne Wersety odrzucasz, a ten w Rozdziale 27 uważasz za właściwy. Tylko jeszcze podaj, gdzie Bóg ustanowił, że dziedziczy tylko pierworodny. Bóg tak ustanowił, czy człowiek tak postanowił? W Księdze Rodzaju rozdział 22, gdzie Abraham otrzymuje błogosławienstwo-ty odrzucasz, a rozdział 27 tam gdzie przemawia człowiek, to ty uznajesz. Czysta własna utarta dedukcja. Acha i jeszcze odpowiedź, czy Abraham słyszał głos Boga Ojca Najwyższego, który jest w niebie?A moze on słyszał tego samego, co prowadził Izraelitów?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-16, 16:42   

George napisał/a:

Za chwilę dowiesz się dlaczego religia Izraela nazywa się Judaizmem, a nie Reubenizmem, Symeonizmem czy Lewityzmem ;)

W tym wpisie i ja ciebie nie rozumiem. Przecież ostatnie wersety:"8 Judo, ciebie sławić będą bracia twoi,
twoja bowiem ręka na karku twych wrogów!
Synowie twego ojca będą ci oddawać pokłon!
9 Judo, młody lwie, na zdobyczy róść będziesz, mój synu:
jak lew czai się, gotuje do skoku,
do lwicy podobny - któż się ośmieli go drażnić?
10 Nie zostanie odjęte berło od Judy
ani laska pasterska spośród kolan jego,
aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
i zdobędzie posłuch u narodów!"
jak dla mnie wskazują na Jezusa.
Lew z pokolenia Judy.
W ogóle pokręcone to wszystko.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 17:38   

wybrana napisał/a:
No to ładnie sobie wydedukowales. Pewne Wersety odrzucasz, a ten w Rozdziale 27 uważasz za właściwy. Tylko jeszcze podaj, gdzie Bóg ustanowił, że dziedziczy tylko pierworodny. Bóg tak ustanowił, czy człowiek tak postanowił? W Księdze Rodzaju rozdział 22, gdzie Abraham otrzymuje błogosławienstwo-ty odrzucasz, a rozdział 27 tam gdzie przemawia człowiek, to ty uznajesz. Czysta własna utarta dedukcja. Acha i jeszcze odpowiedź, czy Abraham słyszał głos Boga Ojca Najwyższego, który jest w niebie?A moze on słyszał tego samego, co prowadził Izraelitów?


O Pierworódzctwie pisze w każdym słowniku, nie muszę sobie więc nic kombinować. Reszta to zdrowa logika oparta o Księgę Rodzaju 27.

https://sjp.pwn.pl/sjp/primogenitura;2572453.html



Biblia wyraźnie pisze że PRZYWILEJ SYNA PIERWORODNEGO, który w czasach Patryjarchów należał się SYNOWI KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ, składał się z dwóch części:

Pierwszą częścią był MATERIALNY SPADEK po ojcu (trochę ZWODNICZO przetłumaczony na język polski jako PIERWORODZTWO), na który to majątek Jakub / Izrael był tak pazerny, że odmówił on umierającemu z wycieńczenia bratu miski soczewicy (dopóki Ezaw nie zrzekł się swojej części majątku na korzyść Jakuba).

Drugą częścią PRZYWILEJU SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ było duchowe BŁOGOSŁAWIEŃSTWO - Obietnica / Kontynuacja Przymierza jakie Bóg zawarł z Abrahamem, na którym EZAWOWI tak bardzo zależało, że gorzko zapłakał na samą myśl że mógłby go utracić.

Powtórzmy jeszcze raz znaczenie tych wyrazów:

PRZYWILEJ SYNA KTÓRY SIĘ PIERWSZY URODZIŁ - Prawo pierwszego syna do dziedzictwa po zmarłym ojcu materialnego majątku, i duchowego błogosławieństwa.

PIERWORODZTWO - materialny spadek (majątek) po zmarłym ojcu, NIE mający nic wspólnego z Błogosławieństwem (na który to majątek Jakub był tak pazerny że nawet jako nastolatek zażądał go od swojego umierającego z wycieńczenia brata Ezawa).

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO - duchowe błogosławieństwo, udzielone przez Boga Abrahamowi, i przekazywane z pokolenia na pokolenie, przez syna pierworodnego (na którym Ezawowi tak bardzo zależało że zapłakał gorzko na samą myśl że mógłby go utracić).
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 18:01   Historyczny Jezus NIE BYŁ ŻYDEM

wuka napisał/a:
George napisał/a:

Za chwilę dowiesz się dlaczego religia Izraela nazywa się Judaizmem, a nie Reubenizmem, Symeonizmem czy Lewityzmem ;)

W tym wpisie i ja ciebie nie rozumiem. Przecież ostatnie wersety:"8 Judo, ciebie sławić będą bracia twoi,
twoja bowiem ręka na karku twych wrogów!
Synowie twego ojca będą ci oddawać pokłon!

9 Judo, młody lwie, na zdobyczy róść będziesz, mój synu:
jak lew czai się, gotuje do skoku,
do lwicy podobny - któż się ośmieli go drażnić?
10 Nie zostanie odjęte berło od Judy
ani laska pasterska spośród kolan jego,
aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
i zdobędzie posłuch u narodów!"

jak dla mnie wskazują na Jezusa.
Lew z pokolenia Judy.

W ogóle pokręcone to wszystko.


Wszystko jest pokręcone ponieważ pokręcona jest religia. Aby ją wyprostować trzeba zajrzeć do HISTORII.

Wuka, tylko ten 'Jezus' stworzony przez Faryzeusza Pawła i promowany przez żydo-chrześcijańską religię był z 'pokolenia Judy'. W dodatku był on synem Józefa, a nie Boga.

Sprawdź genealogie tego Jezusa w Ewangeliach uczniów Pawła: Łukasza i pseudo-Mateusza.

Historyczny Jezus NIE był Żydem, ani żadnym innym Izraelitą - z pozostałych 11 szczepów Izraela.

Jakub błogosławiąc swych synów przekazywał im BŁOGOSŁAWIEŃSTWO swojego Boga / Szatana / Jehowy - anioła

z którym walczył i którego zwyciężył (Księga Rodzaju - Rozdział 32),

i któremu zbudował ołtarz (Rozdział 33),

i pod którego opieką zaczęli mordować, grabić, gwałcić ludzi którzy im błogosławili (Rozdział 34).
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-16, 18:20   

George napisał/a:
tylko ten 'Jezus' stworzony przez Faryzeusza Pawła i promowany przez żydo-chrześcijańska religię był z 'pokolenia Judy'.

O innym Jezusie informacji brak. W kogo więc wierzą wierzący chrześcijanie?
Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Wystarczy.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-12-16, 18:26   Prawdziwa Ewangelia -

wuka napisał/a:
George napisał/a:
tylko ten 'Jezus' stworzony przez Faryzeusza Pawła i promowany przez żydo-chrześcijańska religię był z 'pokolenia Judy'.

O innym Jezusie informacji brak. W kogo więc wierzą wierzący chrześcijanie?
Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Wystarczy.


Zerknij może do Ewangelii jedynego Ewangelisty który osobiście znał historycznego Jezusa, w dodatku był on Jego umiłowanym uczniem.

Tam znajdziesz historycznego Jezusa, i dowiesz się jaki miał on stosunek do Żydów, i do ich Ojca / Boga. Ewangelia Jana 8 (Ewangelia jedynego ewangelisty - ucznia Jezusa)

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=347
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2019-12-16, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11