Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Deklaracja Wiary lekarzy katolickich
Autor Wiadomość
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-11-22, 16:39   

Nawet jeśli są tacy, to procedury medyczne nie pozwalają im na uczciwe leczenie ludzi, tak, żeby nie szkodzić.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-04-01, 15:15   Fundusz służby zdrowia

Wg mnie powinna być utworzona lista zachowań profilaktycznych chroniących przed znanymi chorobami, a składka poszczególnych osób na fundusz służby zdrowia powinna być tym większa(w % dochodu) im bardziej dana osoba łamie zalecenia listy zachowań profilaktycznych

Mat 7:14 eib "Natomiast ciasna jest brama oraz wąska droga, która prowadzi do życia — i niewielu tych, którzy ją znajdują."

Koran 17:82 (Bielawski)
My zsyłamy poprzez Koran to, co jest uzdrowieniem i miłosierdziem dla wiernych; a niesprawiedliwym powiększa on tylko stratę.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-04-02, 20:05   Re: Fundusz służby zdrowia

radek napisał/a:
Wg mnie powinna być utworzona lista zachowań profilaktycznych chroniących przed znanymi chorobami, a składka poszczególnych osób na fundusz służby zdrowia powinna być tym większa(w % dochodu) im bardziej dana osoba łamie zalecenia listy zachowań profilaktycznych

Idiotyczny komunistyczny pomysł godny lewackiego myślenia. Każdy powinien odpowiadać sam za swoje zdrowie.
Składka na NFZ powinna być zniesiona a państwo nie powinno dopłacać do tak zwanej służby zdrowia ani grosza. To jest wyzysk obywateli w biały dzień. Jesteśmy okradani z milionów każdego roku.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2018-04-02, 20:09   Re: Fundusz służby zdrowia

radek napisał/a:
Wg mnie powinna być utworzona lista zachowań profilaktycznych chroniących przed znanymi chorobami, a składka poszczególnych osób na fundusz służby zdrowia powinna być tym większa(w % dochodu) im bardziej dana osoba łamie zalecenia listy zachowań profilaktycznych



I kto by niby to sprawdzał, weryfikował, kontrolował?
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-10-08, 18:38   

Rol23 to o czym piszesz to przyszłość. Veteran - PiS, PO, SLD, PSL, .Nowoczesna, ... społeczeństwo wybierze.

W sprawie szczepień uważam, że rozwiązaniem są indywidualne badania przedszczepienne dzieci łącznie z badaniami otoczenia. Nie można do tematu podchodzić maszynowo, bo jest zbyt ważny
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-09, 08:39   

Szczepienia powinny być dobrowolne. Powikłania poszczepienne mogą być znacznie gorsze niż przechorowanie choroby. Narzucanie ludziom siłą pod przymusem kar takich działań woła o pomstę do nieba.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-30, 18:41   

Myślę, że zamiast Medycy przysięgać chrześcijanom, to chrześcijanie i wszyscy ludzie powinni służyć najpierw w dziedzinie medycyny. Dbając o zdrowie należałoby tworzyć pożywienie dobre i zdrowe jednocześnie, dbać o poprawne, zgodne z uniwersalną Prawdą wypowiadanie się, przestrzegać celibatu, do czasu wywiązania się ze swoich zobowiązań, Inne resorty w rządzie powinny podlegać medycynie. Dbając o swoje ciała i żyjąc w harmonii ze Światem wielbimy naszego Stwórcę w pełni
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-23, 07:00   

Znajomość samych procedur medycznych to mało by rzetelnie leczyć choroby. Z osobą leczoną musi być prowadzony mądry dialog, więc medycy powinni mieć wiedzę szerszą niż wiedza pacjenta, zwłaszcza przy trudnych do leczenia, w dniu dzisiejszym, schorzeniach. Ciało jest urządzeniem mającym powiązane ze sobą poszczególne elementy, poza tym ludziom powierzono władzę zwierzchnią nad Światem. Lecząc więc ludzi trzeba w pewnym sensie być lepiej zsynchronizowanym lub mądrzejszym niż system, żeby być gotowym aby z pewnością pacjentowi przywrócić zdrowie. Dlatego w zdobywaniu wiedzy powinniśmy być chętni i cierpliwi

Mat 8:16-17 eib "(16) Wraz z nastaniem wieczoru przyprowadzono do Niego wielu opętanych. On zaś swoim słowem wygnał duchy i uzdrowił wszystkich, którym coś dolegało. (17) W ten sposób spełniło się to, co zostało powiedziane przez proroka Izajasza: On wziął nasze słabości i poniósł ciężar naszych chorób."

Hi 38:1-21 eib "(1) Wtedy PAN odpowiedział Jobowi spośród wichru słowami: (2) Któż to zaciemnia mój plan nierozumnymi słowami? (3) Przepasz jak mężczyzna swe biodra! Będę cię pytał, a ty Mnie pouczysz. (4) Gdzie byłeś, gdy posadawiałem ziemię? Powiedz, jeśli to wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym osadzone są jej podstawy, albo kto położył jej kamień węgielny, (7) gdy chórem śpiewały gwiazdy poranne, a aniołowie Boży wznosili radosne okrzyki? (8) Kto osłonił morze przy jego narodzinach, gdy burząc się, wychodziło z łona, (9) gdy obłok uczyniłem jego szatą, a ciężką chmurę becikiem, (10) gdy wyznaczyłem mu moją granicę, gdy założyłem zawory oraz bramy (11) i powiedziałem: Dotąd dojdziesz — i nie dalej! I tu zatrzymasz swoje dumne fale! (12) Czy odkąd żyjesz, obudziłeś poranek? Czy zorzy wskazałeś jej miejsce, (13) tak by objęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci? (14) By ziemia nabrała kształtów jak glina pod pieczęcią, zaczęła mienić się jak odzienie, (15) by w końcu bezbożnym odebrano światło i ich dumnie wzniesione ramiona utrącono? (16) Czy dotarłeś aż do źródeł morza i przechadzałeś się po dnie morskiej toni? (17) Czy otworzyły się przed tobą bramy śmierci i czy widziałeś bramy jej cienia? (18) Czy poznałeś rozmiary ziemi? Powiedz, jeżeli wiesz to wszystko! (19) Którędy prowadzi droga tam, gdzie mieszka światło? A ciemność? Gdzie jest jej mieszkanie, (20) tak byś mógł ją zawrzeć w jej granicach i był świadom ścieżek do jej domu? (21) Oczywiście wiesz o tym! Wtedy cię urodzono! Żyjesz od niepamiętnych czasów!"

Dan 12:3 eib "Lecz roztropni będą jaśnieć jak jasność na sklepieniu niebios, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy — na wieki wieczne."

Twarde procedury nie są najlepszym rozwiązaniem problemów medycznych, lecz raczej harmonijne subtelności na odpowiednim poziomie złożoności sytuacji

Mat 17:19-20 eib "(19) Na osobności natomiast podeszli do Jezusa uczniowie i zapytali: Dlaczego my nie byliśmy w stanie wypędzić demona? (20) Z powodu waszej małej wiary — wyjaśnił. — Zapewniam was bowiem, gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzieli tej górze: Przenieś się stąd tam — przeniesie się. Nic nie byłoby dla was niemożliwe."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-01, 11:39   

Całą współczesną medycynę należałoby zlikwidować i w to miejsce zbudować nową. Współczesna medycyna zamiast leczyć wywołuje tylko nowe choroby. Z każdym rokiem wydajemy miliony na tą medycynę a chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-12-01, 12:13   

rol23 napisał/a:
Całą współczesną medycynę należałoby zlikwidować i w to miejsce zbudować nową. Współczesna medycyna zamiast leczyć wywołuje tylko nowe choroby. Z każdym rokiem wydajemy miliony na tą medycynę a chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać.

Coś w tym jest. Ja mam jednak ciut inne zdanie. Są leki i są terapie, którymi można wyleczyć prawie wszytkie choroby. Jednak problem leży w tym, że są one dostępne wyłącznie dla zamożnych. Biedni sa eliminowani także tą drogą.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-12-01, 13:56   

rol23 napisał/a:
Całą współczesną medycynę należałoby zlikwidować i w to miejsce zbudować nową. Współczesna medycyna zamiast leczyć wywołuje tylko nowe choroby. Z każdym rokiem wydajemy miliony na tą medycynę a chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać.

I jeszcze żeby wszyscy mieli po równo, ale dużo więcej.
Powiedz pani przedszkolance, że masz takie pomysły i popracujcie nad nimi.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-02, 17:58   

rol23 napisał/a:
Współczesna medycyna zamiast leczyć wywołuje tylko nowe choroby.


Pacjent wyleczony to klient stracony.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2019-12-02, 23:16   

Listek napisał/a:
rol23 napisał/a:
Współczesna medycyna zamiast leczyć wywołuje tylko nowe choroby.

Pacjent wyleczony to klient stracony.

Pacjent niewyleczony to klient martwy (czyli non est, cytując klasyka współczesnej myśli politycznej). Lepszy klient, który chwilowo nie potrzebuje pomocy Big Pharma, niż klient martwy, który nigdy już nie będzie potrzebował Big Pharma. Nie rozsądzam, czy medycyna to spisek. Wskazuję, że nawet jeśli jest spiskiem, to opłaca się jej być skuteczną w leczeniu.
Kolega rol23 z przydaną od Boga pewnością twierdzi, iż chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać. Otóż właśnie efektem współczesnej medycyny jest fakt, że chorych jest coraz więcej. Bez tej medycyny byliby po prostu martwi.
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-25, 11:27   

Andżelika_FS napisał/a:

Kolega rol23 z przydaną od Boga pewnością twierdzi, iż chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać. Otóż właśnie efektem współczesnej medycyny jest fakt, że chorych jest coraz więcej. Bez tej medycyny byliby po prostu martwi.


Nie masz racji. Większość chorób chronicznych jest następstwem działań medycznych i można by je wyleczyć zmianą diety. Większość chorób nie wymaga leczenia, bo człowiek otrzymał od Boga dar zdrowienia. Takie bzdury jak opowiadasz mogą mówić tylko ludzie oderwani od rzeczywistości. Medycyna współczesna nie ma nawet 100 lat a ludzkość trwa od ponad 6 tysięcy lat.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Andżelika_FS 
Ostra Siostra


Wyznanie: teizm
Pomogła: 28 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 536
Skąd: Dornach/Kruszewnia
Wysłany: 2019-12-29, 22:31   

rol23 napisał/a:
Andżelika_FS napisał/a:

Kolega rol23 z przydaną od Boga pewnością twierdzi, iż chorych jest coraz więcej i efektów żadnych nie widać. Otóż właśnie efektem współczesnej medycyny jest fakt, że chorych jest coraz więcej. Bez tej medycyny byliby po prostu martwi.

Nie masz racji. Większość chorób chronicznych jest następstwem działań medycznych i można by je wyleczyć zmianą diety. Większość chorób nie wymaga leczenia, bo człowiek otrzymał od Boga dar zdrowienia. Takie bzdury jak opowiadasz mogą mówić tylko ludzie oderwani od rzeczywistości. Medycyna współczesna nie ma nawet 100 lat a ludzkość trwa od ponad 6 tysięcy lat.

Ludzkość ma sporo więcej niż 6 tysięcy lat i ludzie regularnie umierali przez te tysiąclecia na różne choroby. Przez ostatnie 100 lat współczesnej medycyny umierają na nie dużo rzadziej. Mów sobie, że to nie efekt współczesnej medycyny, na zdrowie. Ale dopóki nie udowodnisz, że współczesna medycyna bardziej szkodzi niż pomaga, to będziesz zwykłym obskurantem, który zamyka oczy i krzyczy "nic nie widzę!". Twoja sprawa. Pokaż jakieś badania, statystyki czy coś choćby zachowujące pozory nauki, a będę dyskutować. Z Twoim świętym przekonaniem, że rak to infekcja albo boża klątwa polemizować nie mam zamiaru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10