Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-05, 18:53   

Całkiem poważnie za naszą wschodnią granicą traktują zakaz głoszenia przez ŚJ.
Od 2017 r. organizacja ŚJ jest uważana za nielegalną, ekstermistyczną.
"Rosyjski sąd rejonowy w Tomsku skazał na sześć lat łagru jednego z liderów związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy"
"Według tomskiego sądu Siergiej Klimow werbował nowych członków do organizacji ekstremistycznej, nielegalnie zbierał datki i namawiał ludzi, aby rezygnowali z pomocy medycznej. Rosyjscy obrońcy praw człowieka uznali Klimowa za więźnia politycznego. Wcześniej, na sześć lat łagru został skazany świadek Jehowy z Orla Denis Kristiensen."
Qrczaki, to nie są żarty, 6 lat łagru :-( , nie zazdroszczę.
https://www.tvp.info/4519...y-na-kare-lagru
 
 
Bobo 


Pomógł: 550 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13705
Wysłany: 2019-11-06, 11:50   

Tu masz więcej opisanych przypadków, nie tylko w Rosji:
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/sytuacja-prawna/
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-06, 12:10   

To nie jest w porządku.
Choćby patrzeć z takiej perspektywy: wszelkie wynaturzenia są promowane, akceptowane, popierane. A głoszenie Boga jest tępione.
Czytałam twój wpis w Sb, z Obj. i wiem, że masz rację.
Dziś też wyczytałam gdzieś, że w Meksyku zgładzono społeczność mormonów. Tylko nie wiem o co chodziło, ale o cokolwiek....to niedopuszczalne.


Dziś kolejny absurd wyczytałam na Fb. Zakaz umieszczania emotikonów z brzoskwiniami i baklażane. Nagłowiłam się...dlaczego? Aż doczytałam w komentarzach, że to o sex chodzi. Rygor jest taki, że każdy kto umieszcza te emotki może zostać usunięty. Mój komentarz jest jednoznaczny.
Myślę, że czas porzucić wszelkie portale społecznościowe i wrócić do normalnych, zdrowych i osobistych kontaktów między ludźmi. Gdzie nie spojrzeć każdy portal, strona internetowa, blogi itp. coś nam narzucają, nakazują, zakazują i co wrażliwszy człowiek ma mętlik w głowie.
Dystans i wywalić w czorty wszelkie sztuczne nagonki.
_________________
"Jeżeli naprawdę poszukujesz prawdy, powinieneś, bodaj raz w życiu, zwątpić, w miarę możliwości, we wszystko".
Kartezjusz (1596-1650)
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-06, 13:48   

Po istnej wojence, wypowiedzianej głosicielom orędzia o 'Królestwie', zawartego w Biblii (Dzie 16:20-22), jak to było kiedyś, przez tych którzy sprzeciwiają się Jezusowemu nakazowi (Jan 15:21) o obowiązku głoszenia (Mat 28:19,20), przychodzi czas na smutną, dla niektórych, refleksję.

Podzielę te grupy na dwie frakcje, jedną nazywanymi przez przeciwników „ekstremistami”, ze względu na bezkompromisowe głoszenie, drugą zaś na przeciwników głoszenia 'Dobrej Nowiny', czym wykazują jawne lekceważenie nakazu Jezusa (Mat 10:7).

Dlaczego orędzie o nadchodzącym Królestwie Boga Jehowy (Mat 6:10 / Mat 26:29), z Jezusem jako Królem (Jan 18:36 / Dan 7:14), nie jest tolerowane przez innych ... przez świat?

To Proste!

Tym światem rządzi największy przeciwnik Królestwa Bożego, Szatan, Diabeł, o czy mówił sam Jezus, nazywając go „władcą świata” (Jan 14:30). Sam Szatan nie omieszkał przypomnieć Jezusowi o tym fakcie, że „przekazano mu władzę nad światem”;

Cytat:
Łuk 4:6 „Następnie [szatan] powiedział: 'Dam ci władzę nad nimi wszystkimi oraz ich chwałę, bo została mi przekazana i daję ją, komu chcę'”


Jezus nigdy nie zanegował tych słów, potwierdzając tym samym, że Szatan jest "władcą tego świata" (Jan 16:11 / Jan 12:31).

Głoszenie orędzia o Królestwie Bożym było priorytetem dla Jezusa oraz Jego uczniów, zarówno przed śmiercią;

Cytat:
Łuk 8:1 „Wkrótce potem ruszył w drogę od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc i oznajmiając dobrą nowinę o królestwie Bożym. A było z nim dwunastu


… ale też po Jego zmartwychwstaniu;

Cytat:
Dzie 1:3 „Im też po swych cierpieniach ukazywał za pomocą wielu bezspornych dowodów, że żyje, albowiem wciągu czterdziestu dni był przez nich widywany i mówił o królestwie Bożym


Jeżeli głoszenie orędzia o nadchodzącym 'Królestwie Bożym' było tak ważne dla Jezusa i dla Jego naśladowców (1 Kor 9:16), to dlaczego Ty, przeciwniku Jezusowego nakazu, masz czelność negować Jego rozporządzenie (Łuk 9:60/ Dzie 1:8), które miało obowiązywać, aż do Jego powtórnego przyjścia?

Cytat:
Mar 13:4,10 „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem, że to wszystko zbliża się ku końcowi?” … „Poza tym najpierw wszystkim narodom musi być głoszona dobra nowina


Jakim prawem naśmiewasz się z tych, którzy mają na tyle odwagi, by iść śladami apostoła zwanego Chrystusem (Heb 3:1 BT) i Jego uczniów? Dziś rolę apostołów – 'Posłańców', sprawuje niewielka grupa Jego naśladowców, która mimo sprzeciwu i drwin dalej głosi Boże orędzie.

Właśnie za to, za głoszenie 'Dobrej Nowiny', prześladowani i zamykani w więzieniach byli prawdziwi naśladowcy Jezusa ... wtedy, w I-szym wieku, jak i dzisiaj, w XXI wieku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, bo ciągle światem rządzi to samo stworzenie, Szatan, który doskonale wie, że jego królestwa, którymi włada, a które oferował Jezusowi za jeden jedyny akt uwielbienia, zostaną wkrótce zmiażdżone przez 'Królestwo Boże' (Dan 2:44), o które Jezus nieustannie kazał się modlić ... 'przyjdź Królestwo Twoje” (Łuk 11:2 / Dan 7:13,14).

Zaślepienie niektórych prześmiewców, zagłuszających swym żałosnym chichotem własne sumienia, karze im mniemać, że lud, którego powołał do istnienia Bóg, noszący Jego imię (Dzie 15:14 / Iz 43:10), nie głosi orędzia o Królestwie, niech więc zobaczą, jak odbiera to świat – nie ich chore urojenia, mające ich uspokoić;

Cytat:
„Świadkowie Jehowy to związek wyznaniowy, który głosi, że jedynym Bogiem jest Jehowa, a zbliżające się objęcie władzy nad światem odbędzie się przez Królestwo Boże"

Żródło – TVP.info


Czy chcesz się dalej naśmiewać – jeden z drugim, i zadawać idiotyczno-ironiczne pytania, czy „Odniósł ktoś rany w tej walce?”, zadawane przez pewnego zaciekłego anty-głosiciela? To poczytaj co się dzieje tu i teraz w niektórych rejonach globu, z tymi, którzy nie ulegli presji świata i ironicznym drwinom anty-głosicieli;

Cytat:
„Jak pisze „Nowaja Gazieta” w obszernym reportażu „Świadkowie i kaci”, 15 lutego nad ranem agenci Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wspierani przez policjantów wdarli się siłą do mieszkań 22 miejscowych członków wspólnoty.

Rzucali ludzi na podłogę, skuwali kajdankami, bili. Po wielogodzinnych rewizjach zabierali. Brali albo tylko gospodarza domu, albo całą rodzinę.

Igora Kobotowa zabrano razem z żoną Julią i siedmioletnim synem Jegorem. W trakcie przesłuchania śledczy grozili Igorowi, że jego i Julię zgwałcą, a syna oddadzą do domu dziecka. Igorowi się jednak upiekło, bo w siedzibie komitetu przynajmniej go nie bili. Za to przez ściany słyszał wyraźnie wrzaski i błagania o pomoc torturowanych współwyznawców”

Źródło - Wyborcza.pl


Zobaczcie, co się działo z 'Głosicielami Królestwa' w czasie II wojny światowej. Tylko w samych Niemczech uwięziono ich ponad 10 tysięcy a 1250 z nich straciło życie, bo nie ulegli presji szyderców;

Cytat:
"Prześladowania Świadków Jehowy w III Rzeszy ... W ich wyniku spośród tej społeczności religijnej, liczącej w 1933 roku w Niemczech 25 000 członków, uwięziono 10 700 osób, a ponad 2800 z nich umieszczono w obozach koncentracyjnych. Liczba ofiar śmiertelnych tylko niemieckich Świadków Jehowy sięgnęła około 1000 osób, a na dalszych 250 wykonano wyroki śmierci ..."

Źródło


Chcecie zobaczyć, z jakimi upokorzeniami i obelgami spotykają się na co dzień Ci, którzy mają odwagę głosić o 'Królestwie Bożym', wypełniając tym samym nakaz Jezusa (Mat 8:22)? Masz na tyle odwagi, by wyruszyć między ludzi, gorliwie chodzących do kościoła, ale nie znających nawet Bożego imienia ... ba, mających Je nawet w pogardzie (Mat 6:9 / Ez 36:23)? To nie to samo, co dokazywanie zza komputerowego biurka, w ciepełku i bezpieczeństwie! Jeżeli się nie boisz stanąć u drzwi z Biblią w ręku, to zobacz jak to robią naśladowcy Jezusa, a nie karm się internetowym chłamem, który w żadnym stopniu nie daje prawdziwego obrazu ... w żadnym stopniu. Ale skąd Ty, jeden z drugim, możesz o tym wiedzieć, skoro nie głosisz tak jak kiedyś jak Jezus, czy inni apostołowie, od miasta do miasta, od drzwi do drzwi (Mat 9:35 / Dzie 5:42)?!

Nie bądź podobny do przeciwników Jezusa z I-go wieku, którzy, tak jak Wy, prześladowali i szydzili z 'Głosicieli Królestwa' (Dzie 19:8,9 / Dzie 22:4) nazywając ich 'Sektą' (Dzie 24:5 / Dzie 28:22).

Przeciwniku głoszenia Biblijnego orędzia ...

... jeżeli uważasz, że głoszenie o 'Królestwie Bożym' Ciebie nie dotyczy, to uzasadnij twoją tezę i podważ słowa Jezusa; „Poza tym najpierw wszystkim narodom musi być głoszona dobra nowina” Mar 13:10 - jeżeli "musi być głoszona" do samego końca, to muszą być też głosiciele!

... jeżeli uważasz, że nie masz 'obowiązku' głosić, to podważ słowa apostoła Pawła i uzasadnij twoją tezę. On stwierdził stanowczo, że to „obowiązek” i „biada Ci, jak nie głosisz”; „Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny!” 1 Kor 9:16 - dlaczego lekceważysz to zdecydowane stwierdzenie apostoła Jezusa?

... jeżeli uważasz, że słowa jednego z najgorliwszych naśladowców Jezusa, w głoszeniu orędzia o 'Królestwie Bożym', Ciebie nie dotyczą, to uzasadnij twoją tezę i podważ Jego słowa, że w związku z głoszeniem „nałożono na Ciebie odpowiedzialność”: „Jeżeli robię to chętnie, mam nagrodę, a jeśli nawet wbrew własnej woli, to i tak to robię, bo nałożono na mnie odpowiedzialność1 Kor 9:17
- nie czujesz się zobowiązany głosić? ... to nie szydź z tych, którzy słuchają Bożych apostołów!

... jeżeli uważasz, że głoszenie jest dzisiaj niepotrzebne, to uzasadnij, jak świat ma poznać „świętą tajemnicę” o Chrystusie, który dał siebie na okup? Podważ słowa Pawła, że to „o nim głosimy” nauczając każdego człowieka ... do samego końca! - inni ciężko pracują, by głosić 'Dobrą Nowinę' ... a Ty?

Cytat:
1 Kol 1:28 „Bóg zechciał wyjawić innym narodom, jak wspaniałe bogactwo się z nią wiąże. Tą świętą tajemnicą jest Chrystus będący w jedności z wami - co oznacza dla was nadzieję na udział w jego chwale. To o nim głosimy, napominając i z wszelką mądrością nauczając każdego człowieka, żeby każdego postawić przed Bogiem jako dojrzałego ucznia Chrystusa. Właśnie w tym celu ciężko pracuję, wytężam się z pomocą Jego siły, która potężnie na mnie oddziałuje”


My, Świadkowie, świadczymy, głosimy Słowo Boże, czynimy to „pilnie” w czasie „dogodnym”, ale i „trudnym”. Przejawiamy w tym „cierpliwość” i wykorzystujemy „sztukę nauczania”, ponieważ poważnie traktujemy słowa apostoła Pawła, którego głoszenia nauczył sam Jezusa (Gal 1:11,12), bo niby skąd by wiedział jak to czynić, skoro dopiero po trzech latach od swojego chrztu spotkał się w Jerozolimie z apostołami (Gal 1:16-18). To On, apostoł Paweł, wypowiedział poniższe słowa, nie tylko do młodego Tymoteusza, ale do każdego naśladowcy Jezusa ... w tym również do Ciebie;

Cytat:
„Uroczyście zobowiązuję cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który ma sądzić żywych i umarłych, ujawniając się w swoim Królestwie: Głoś słowo Boże. Czyń to pilnie wczasie dogodnym i w czasie trudnym. Upominaj, karć, usilnie zachęcaj. Przejawiaj przy tym cierpliwość i posługuj się sztuką nauczania” 2 Tym 4:1,2


Jeżeli ktoś mówi, że żyje w jedności z Jezusem, który nieustannie głosił, i sam nic w tym kierunku nie robi, okłamuje samego siebie, ponieważ każdy naśladowca Jezusa ma obowiązek żyć tak jak Jezus, a On nie siedział zamknięty w swoim domu, ale gorliwie głosił i tego nauczył swoich naśladowców;

Cytat:
1 Jan 2:6 „Kto mówi, że pozostaje z nim w jedności, ten ma obowiązek żyć tak, jak on żył
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-06, 14:39   

Nie bardzo rozumiem, czy do mnie kierujesz swój post, czy piszesz ogólnie?
Ja tu dostrzegam kilka spraw, które nalezy wyjasnić i uściślić. Nie wiem, czy dam radę ująć dokladnie to, co chcę poruszyć. Spróbuję. Wiedz na początku, że piszę to z dobrej woli i bez uprzedzeń.
Mówisz: głosić. To prawda, że Jezus dał takie polecenie i temu nikt nie zaprzecza. Zauważ jednak, że już Paweł nakazał kobietom milczeć. Tak, wiem, że to chodzi o konkretny zbór, ale też pisze, że kobieta ma byc we wszystkim mężczyźnie posłuszna i "cicho siedź". Nie widzę więc tu spójności. Wasze kobiety chodzą i nauczają. Wielu protestantów natomiast wielce się oburza, że kobiety głoszą i że w ogóle się wypowiadają. Nie tylko zresztą protestantó. To w końcu jak? Głosić, czy "morda w kubeł"? Sorki, że tak ordynarnie, ale tak kiedyś usłyszałam od "brata". Słuchać, uczyć się,milczeć.
Inna sprawa: czy doprawdy każdy jest predysponowany do głoszenia i nauczania innych, nawet do "lekkiego" mówienia, podstawowego o sprawach wiary, Biblii i zbawieniu. Pamiętam dokładnie, że kiedy byłam świeżakiem w wierze, ledwo co połknęłam bakcyla czytania i zgłębiania, jako takiego pojmowania PS, ogromny nacisk kładziono w moim zborze, aby dzielić się łaską nawrócenia, zbawienia. Sama byłam zielona, ale mądrzejsi ode mnie kazali...No to "głosiłam" Jezusa i zaaczęłam od najbliższych - dwoje dorosłych dzieci (syn był wtedy nastolatkiem, córka kilkanaście lat starsza. Skończyło się na tym, że oboje są zaciekłymi ateistami. Córka jeszcze przejawia jakieś agnostyczne poglądy, ale syn absolutnie nie. Kto ponosi winę" Ja. Bo nie mam daru przekazywania, bo za mało wiedzialam, bo nieumiejętnie mówiłam o sprawach które dopiero poznawałam; nie miałam wiedzy ani predyspozycji.
Czy wiesz, jak mi to ciąży i będzie ciążyło do końca życia?

Następna sprawa: Wy głosicie Królestwo, a ludzie, którzy uważają się za wierzących, bo tak ich w KK nauczono głoszą i słuchają ciągle o Jezusie i to ukrzyżowanym (Paweł też takiego Jezusa głosi, a o Królestwie coś tam przebąkuje bez przekonania). Opór i niezgoda na nauczanie ŚJ po domach wynika z tego, że katolicy uważają się za wierzących, więcej - za jedynie prawdziwie wierzących. Tak, jak uważacie się wy, tak, jak uważają się adwentyści i protestanci, tak dokładnie, jak prawosławni, którzy w ogóle nie mają zamiaru iść i głosić.
No i mamy bigos, groch z kapusta. Jedni drugich uważają za heretyków. Patowa sytuacja.
Tu może ktoś zająknie się o ekumenii-osobiście uważam, że to paskudztwo w najgorszym wydaniu.

Jak rozwiązać choćby te, w wielkim skrócie zasygnalizowane sprawy.
Tak jedni drugich obwiniają. My głosimy (ale co głosicie?), katolicy głoszą - w swoich kościołach i różnych oazach, a w dodatku w szkolach indokrynują itd.(ale co głoszą _), protestanci też udają, że głoszą wikłając się w jakieś ekumenie z każdym...prawosławni mają resztę w czarnej dziurze...
Czy tak ma to wyglądac?
Każdy ma iść i głosić, jak go nauczyli kiedyś, według własnego widzimisię, według własnej denominacji?
_________________
"Jeżeli naprawdę poszukujesz prawdy, powinieneś, bodaj raz w życiu, zwątpić, w miarę możliwości, we wszystko".
Kartezjusz (1596-1650)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 246 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11189
Wysłany: 2019-11-06, 15:43   

eksplorator napisał/a:


Tym światem rządzi największy przeciwnik Królestwa Bożego, Szatan, Diabeł, o czy mówił sam Jezus, nazywając go „władcą świata” (Jan 14:30). Sam Szatan nie omieszkał przypomnieć Jezusowi o tym fakcie, że „przekazano mu władzę nad światem”;

Cytat:
Łuk 4:6 „Następnie [szatan] powiedział: 'Dam ci władzę nad nimi wszystkimi oraz ich chwałę, bo została mi przekazana i daję ją, komu chcę'”


Jezus nigdy nie zanegował tych słów, potwierdzając tym samym, że Szatan jest "władcą tego świata" (Jan 16:11 / Jan 12:31).


EMET:
Tylko 'technicznie', ze tak napiszę ---
Zwykle w publikacjach mamy taki zapis frazy: Szatan Diabeł - bez przecinka.Ciekawe, ale mamy - obok siebie - dwa [2] wyrażenia --> "Szatan" po hebrajsku; "Diabeł" po grecku, jakkolwiek w Pismach Greckich mamy ὁ καλούμενος Διάβολος καὶ ὁ Σατανᾶς w Objawieniu danym Janowi 12:9. Grecki termin diabolos mamy zarówno w greckiej LXX, jak i w greckim Nowym Przymierzu. Natomiast stylizacyjnie - z hebr. na grecki - "Satanas": mamy jedynie w LXX W apokryficznej [u katolików - deuterokanonicznej] ks. Syracha 21:27, LXX. Można dokonać wglądu np. poprzez 'BT' czy 'B. Pozn.'

Teraz tylko tylko, bo obowiązki mnie gonią.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1339
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-11-06, 16:14   

eksplorator napisał/a:


Głoszenie orędzia o Królestwie Bożym było priorytetem dla Jezusa oraz Jego uczniów, zarówno przed śmiercią;

Cytat:
Łuk 8:1 „Wkrótce potem ruszył w drogę od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc i oznajmiając dobrą nowinę o królestwie Bożym. A było z nim dwunastu


… ale też po Jego zmartwychwstaniu;

Cytat:
Dzie 1:3 „Im też po swych cierpieniach ukazywał za pomocą wielu bezspornych dowodów, że żyje, albowiem wciągu czterdziestu dni był przez nich widywany i mówił o królestwie BożymPriorytetem Jezusa nie bylo "gloszenie o Krolestwie Bozym", lecz "wydanie swiadectwa Prawdzie":

„Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie” (J 18,37)

Najpierw trwanie w Nauce Syna,ktora prowadzi do poznania Prawdy i wolnosci, a dopiero potem pojmujesz czym jest Krolestwo Ojca :->

Pawel, nie bedac uczniem Jezusa (zyjac w tym samym czasie i chodzac byc moze po tych samych ulicach ;-) ) nigdy nie poznal Prawdy, ktora moglaby go ewentualnie uwolnic od faryzejstwa...On tkwil do konca w klamstwie, przekazujac je swoim uczniom...np. Lukaszowi, ktorym podpierasz sie na zmiane z Pawlem....

Pawel glosi "Krolestwo Boze", do ktorego prowadzi ewangelia smierci...bo tylko taka znal...

To nie ta sama Dobra Nowina, ktora przekazal nam Syn i Jego wierni uczniowie, ktorych pociagnal sam Ojciec, "dajac" ich Synowi... :->

Poczytaj sobie tzw. "Modlitwe Arcykaplanska"...tam jest o tym napisane.... :->
Cytat:
Jeżeli głoszenie orędzia o nadchodzącym 'Królestwie Bożym' było tak ważne dla Jezusa i dla Jego naśladowców (1 Kor 9:16), to dlaczego Ty, przeciwniku Jezusowego nakazu, masz czelność negować Jego rozporządzenie (Łuk 9:60/ Dzie 1:8), które miało obowiązywać, aż do Jego powtórnego przyjścia?Znowu Pawel i Lukasz...i ziarno wymieszane z plewami.... :-(

Pomysl czasami, czym sie odzywiasz duchowo..... :->

Cytat:
Cytat:
Mar 13:4,10 „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem, że to wszystko zbliża się ku końcowi?” … „Poza tym najpierw wszystkim narodom musi być głoszona dobra nowina


"Dobra nowina" to ewangelia Zycia...ona mowi o tym, ze Krolestwo Ojca jest w tych, ktorzy znaja Prawde....w ich Kosciele...czyli w ich sercach i umyslach.... :->

I tylko tacy ludzie glosza PRAWDE o Krolestwie Ojca...a kiedy to robia, robia to "z obfitosci serca" a nie dlatego, ze ktos ich do tego zobowiazal :->

Glosiciele Prawdy i Krolestwa to wolni ludzie :-> i nikt nie moze ich do niczego "zobowiazywac", bo obowiazek zaprzecza istocie Prawdy.... :->Cytat:
Jakim prawem naśmiewasz się z tych, którzy mają na tyle odwagi, by iść śladami apostoła zwanego Chrystusem (Heb 3:1 BT) i Jego uczniów? Dziś rolę apostołów – 'Posłańców', sprawuje niewielka grupa Jego naśladowców, która mimo sprzeciwu i drwin dalej głosi Boże orędzie.


Znowu Pawel i jego pochwala niewolnictwa.... :-(

Niewolnik nie zna Prawdy....

"Niewolnik wierny i rozumny" z Brooklynu rowniez Jej nie zna ;-)

Cytat:
Właśnie za to, za głoszenie 'Dobrej Nowiny', prześladowani i zamykani w więzieniach byli prawdziwi naśladowcy Jezusa ... wtedy, w I-szym wieku, jak i dzisiaj, w XXI wieku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, bo ciągle światem rządzi to samo stworzenie, Szatan, który doskonale wie, że jego królestwa, którymi włada, a które oferował Jezusowi za jeden jedyny akt uwielbienia, zostaną wkrótce zmiażdżone przez 'Królestwo Boże' (Dan 2:44), o które Jezus nieustannie kazał się modlić ... 'przyjdź Królestwo Twoje” (Łuk 11:2 / Dan 7:13,14).Znowu trujaca mieszanka z ziarna i plewy.... :->

Rozczulasz sie nad losem SJ podczas II wojny swiatowej....?

A co z 6000000 Zydow, ktorzy poszli do swojego" Mocnego Boga Izraela" przez kominy Auschwitz i innych obozow smierci...?

Zastanawiales sie kiedys nad tym...?

Cytat:
Zaślepienie niektórych prześmiewców, zagłuszających swym żałosnym chichotem własne sumienia, karze im mniemać, że lud, którego powołał do istnienia Bóg, noszący Jego imię (Dzie 15:14 / Iz 43:10), nie głosi orędzia o Królestwie, niech więc zobaczą, jak odbiera to świat – nie ich chore urojenia, mające ich uspokoić;


Lud wybrany przez Jehowe i opatrzony jego imieniem,to nie jest Kosciol, w ktorym przebywaja ludzie wyzwoleni Prawda, pozostajac w "jednosci z Ojcem i Synem" :->

Wy glosicie "krolestwo Jehowy", ktore ogranicza sie do ziemi i byc moze nieco dalej ....jednak zasieg krolestwa Jehowy jest ograniczony.... :-D ....w przeciwienstwie do Domu Ojca.... :->Cytat:
„Świadkowie Jehowy to związek wyznaniowy, który głosi, że jedynym Bogiem jest Jehowa, a zbliżające się objęcie władzy nad światem odbędzie się przez Królestwo Boże"Zgadza sie....To jest wlasnie "prawda", ktora glosicie....Tyle tylko, ze ona nijak sie ma do Dobrej Nowiny z ust Syna i do"calej Prawdy", do ktorej prowadzi tylko i wylacznie Duch Ojca i Syna :->
Cytat:
Cytat:
Czy chcesz się dalej naśmiewać – jeden z drugim, i zadawać idiotyczno-ironiczne pytania, czy [color=indigo]„Odniósł ktoś rany w tej walce?”, zadawane przez pewnego zaciekłego anty-głosiciela? To poczytaj co się dzieje tu i teraz w niektórych rejonach globu, z tymi, którzy nie ulegli presji świata i ironicznym drwinom anty-głosicieli;

Cytat:
[size=13]„Jak pisze „Nowaja Gazieta” w obszernym reportażu „Świadkowie i kaci”, 15 lutego nad ranem agenci Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wspierani przez policjantów wdarli się siłą do mieszkań 22 miejscowych członków wspólnoty.

Rzucali ludzi na podłogę, skuwali kajdankami, bili. Po wielogodzinnych rewizjach zabierali. Brali albo tylko gospodarza domu, albo całą rodzinę.

Igora Kobotowa zabrano razem z żoną Julią i siedmioletnim synem Jegorem. W trakcie przesłuchania śledczy grozili Igorowi, że jego i Julię zgwałcą, a syna oddadzą do domu dziecka. Igorowi się jednak upiekło, bo w siedzibie komitetu przynajmniej go nie bili. Za to przez ściany słyszał wyraźnie wrzaski i błagania o pomoc torturowanych współwyznawców”

Źródło - Wyborcza.pl


Zobaczcie, co się działo z 'Głosicielami Królestwa' w czasie II wojny światowej. Tylko w samych Niemczech uwięziono ich ponad 10 tysięcy a 1250 z nich straciło życie, bo nie ulegli presji szyderców;

Cytat:
"Prześladowania Świadków Jehowy w III Rzeszy ... W ich wyniku spośród tej społeczności religijnej, liczącej w 1933 roku w Niemczech 25 000 członków, uwięziono 10 700 osób, a ponad 2800 z nich umieszczono w obozach koncentracyjnych. Liczba ofiar śmiertelnych tylko niemieckich Świadków Jehowy sięgnęła około 1000 osób, a na dalszych 250 wykonano wyroki śmierci ..."

Źródło


Chcecie zobaczyć, z jakimi upokorzeniami i obelgami spotykają się na co dzień Ci, którzy mają odwagę głosić o 'Królestwie Bożym', wypełniając tym samym nakaz Jezusa (Mat 8:22)? Masz na tyle odwagi, by wyruszyć między ludzi, gorliwie chodzących do kościoła, ale nie znających nawet Bożego imienia ... ba, mających Je nawet w pogardzie (Mat 6:9 / Ez 36:23)?


Zalosne to, co piszesz....Przykre....Ale taki los spotyka niewolnikow Jehowy....

Cytat:

To nie to samo, co dokazywanie zza komputerowego biurka, w ciepełku i bezpieczeństwie! Jeżeli się nie boisz stanąć u drzwi z Biblią w ręku, to zobacz jak to robią naśladowcy Jezusa, a nie karm się internetowym chłamem, który w żadnym stopniu nie daje prawdziwego obrazu ... w żadnym stopniu. Ale skąd Ty, jeden z drugim, możesz o tym wiedzieć, skoro nie głosisz tak jak kiedyś jak Jezus, czy inni apostołowie, od miasta do miasta, od drzwi do drzwi (Mat 9:35 / Dzie 5:42)?!Jezus nigdy nie chodzil od drzwi do drzwi...jego wierni uczniowie rowniez nie chodzili... :->

To ludzie, ktorych pociagnal Ojciec chodzili za Mistrzem... :->

Swieta ksiazka judeochrzescijanstwa strasznie namieszala ludziom w glowach, sprawiajac, ze ludzie sie nienawidza w imie izraelskiego "Boga Mocnego", ktory za kazdym rogiem postawil swojego szpicla, zeby sial klamstwo i nienawisc na swiecie :-(
Cytat:

Nie bądź podobny do przeciwników Jezusa z I-go wieku, którzy, tak jak Wy, prześladowali i szydzili z 'Głosicieli Królestwa' (Dzie 19:8,9 / Dzie 22:4) nazywając ich 'Sektą' (Dzie 24:5 / Dzie 28:22).Twoj apel wyplywa wprost z pawlowych klamstw, ktore zaszczepione zostaly Lukaszowi, autorowi Dziejow Ap..... ;-)
Cytat:
Przeciwniku głoszenia Biblijnego orędzia ...

... jeżeli uważasz, że głoszenie o 'Królestwie Bożym' Ciebie nie dotyczy, to uzasadnij twoją tezę i podważ słowa Jezusa; „Poza tym najpierw wszystkim narodom musi być głoszona dobra nowina” Mar 13:10 - jeżeli "musi być głoszona" do samego końca, to muszą być też głosiciele!


Dobra Nowina jest przekazywana wybranym przez Ojca, niezaleznie od tego co glosza SJ, rozsiewajac "oredzie biblijne", naszpikowane klamstwami fanow Jehowy.... :->

Cytat:
... jeżeli uważasz, że nie masz 'obowiązku' głosić, to podważ słowa apostoła Pawła i uzasadnij twoją tezę. On stwierdził stanowczo, że to „obowiązek” i „biada Ci, jak nie głosisz”; „Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny!” 1 Kor 9:16 - dlaczego lekceważysz to zdecydowane stwierdzenie apostoła Jezusa?


Jezus glosil ewangelie Zycia, Pawel natomiast ewangelie smierci, przeklinajac przy tym kazdego, kto glosi inaczej niz on sam i jego, Pawla, uczniowie :->

Kontynuatorzy nauk pawlowych i lukaszowych, i wszyscy inni, ktorzy spodziewaja sie zbawienia pochodzacego od zydow nazywaja klamstwo prawda a ludzi idacych droga Prawdy nazywaja heretykami i bluzniercami.....
Cytat:
.. jeżeli uważasz, że głoszenie jest dzisiaj niepotrzebne, to uzasadnij, jak świat ma poznać „świętą tajemnicę” o Chrystusie, który dał siebie na okup? Podważ słowa Pawła, że to „o nim głosimy” nauczając każdego człowieka ... do samego końca! - inni ciężko pracują, by głosić 'Dobrą Nowinę' ... a Ty?


To nie swiat ma poznac Prawde, lecz tylko wybrani z tego swiata....a przed "swoimi" Ojciec nie ma zadnych tajemnic.... :->

Cytat:
Cytat:
1 Kol 1:28 „Bóg zechciał wyjawić innym narodom, jak wspaniałe bogactwo się z nią wiąże. Tą świętą tajemnicą jest Chrystus będący w jedności z wami - co oznacza dla was nadzieję na udział w jego chwale. To o nim głosimy, napominając i z wszelką mądrością nauczając każdego człowieka, żeby każdego postawić przed Bogiem jako dojrzałego ucznia Chrystusa. Właśnie w tym celu ciężko pracuję, wytężam się z pomocą Jego siły, która potężnie na mnie oddziałuje”Znowu pawlowe bujdy, wywracajace ludziom w glowach :-(

Wybrani sa dziecmi w Domu Ojca....wolnymi dziecmi, znajacymi Prawde, ze Ojciec nie jest i nigdy nie byl ich sedzia... :->

To Jehowa jest waszym sedzia...dlatego nadal wam swoje prawo, zeby mogl was sadzic wg tego prawa.... :->

Dzieci Ojca pozostaja ponad prawem waszego Boga, Jehowy... :->
Cytat:


My, Świadkowie, świadczymy, głosimy Słowo Boże, czynimy to „pilnie” w czasie „dogodnym”, ale i „trudnym”. Przejawiamy w tym „cierpliwość” i wykorzystujemy „sztukę nauczania”, ponieważ poważnie traktujemy słowa apostoła Pawła, którego głoszenia nauczył sam Jezusa (Gal 1:11,12), bo niby skąd by wiedział jak to czynić, skoro dopiero po trzech latach od swojego chrztu spotkał się w Jerozolimie z apostołami (Gal 1:16-18). To On, apostoł Paweł, wypowiedział poniższe słowa, nie tylko do młodego Tymoteusza, ale do każdego naśladowcy Jezusa ... w tym również do Ciebie;

Cytat:
„Uroczyście zobowiązuję cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który ma sądzić żywych i umarłych, ujawniając się w swoim Królestwie: Głoś słowo Boże. Czyń to pilnie wczasie dogodnym i w czasie trudnym. Upominaj, karć, usilnie zachęcaj. Przejawiaj przy tym cierpliwość i posługuj się sztuką nauczania” 2 Tym 4:1,2Pawel...Pawel...i zawsze i wszedzie Pawel..... :-D

Bez Pawla nie dalibyscie rady ruszyc z miejsca w dziele Jehowy.... :-D

Cytat:
Jeżeli ktoś mówi, że żyje w jedności z Jezusem, który nieustannie głosił, i sam nic w tym kierunku nie robi, okłamuje samego siebie, ponieważ każdy naśladowca Jezusa ma obowiązek żyć tak jak Jezus, a On nie siedział zamknięty w swoim domu, ale gorliwie głosił i tego nauczył swoich naśladowców;


Jezus byl wspanialym CZLOWIEKIEM i robil przerwy na medytacje..... :-D

On nie glosil tak jak wy, z obowiazku, lecz mowil to, co wypelnialo Jego serce i umysl.... :-D

Porownujac Jezusa ze SJ, wystawiasz Go na posmiewisko :-(

Cytat:
Cytat:
1 Jan 2:6 „Kto mówi, że pozostaje z nim w jedności, ten ma obowiązek żyć tak, jak on żył


I to jest PRAWDA :->


Otworz sie na te Prawde i zweryfikuj swoje poglady, eksploratorze :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 10:46   

wuka napisał/a:
Mówisz: głosić. To prawda, że Jezus dał takie polecenie i temu nikt nie zaprzecza. Zauważ jednak, że już Paweł nakazał kobietom milczeć. Tak, wiem, że to chodzi o konkretny zbór, ale też pisze, że kobieta ma byc we wszystkim mężczyźnie posłuszna i "cicho siedź". Nie widzę więc tu spójności. Wasze kobiety chodzą i nauczają. Wielu protestantów natomiast wielce się oburza, że kobiety głoszą i że w ogóle się wypowiadają. Nie tylko zresztą protestantó. To w końcu jak? Głosić, czy "morda w kubeł"?


Protestanci powinni zatem jeszcze raz przeanalizować słowa Łukasza, który napisał:

Cytat:
Dzie 18:24-26 "A do Efezu przybył pewien Żyd o imieniu Apollos, pochodzący z Aleksandrii. Był to człowiek elokwentny, który dobrze znał Pisma. Został już pouczony o drodze Jehowy i pałając duchem, mówił i nauczał o Jezusie zgodnie z prawdą. Ale wiedział tylko o chrzcie Janowym. Gdy zaczął śmiało przemawiać w synagodze i usłyszeli go Pryscylla i Akwilas, wzięli go do siebie i dokładniej objaśnili mu drogę Bożą"


Czy z tych słów nie wynika jasno, że małżonkowie (Dzie 18:2,3) Pryscylla i Akwilas razem nauczali Apollosa?

A co powiedzieć o słowach apostoła Pawła, który był pełen podziwu dla dwóch kobiet, głosicielek, które razem z nim, "ramię w ramię" obwieszczały 'Dobrą Nowinę' o Królestwie?

Cytat:
Fil 4:2,3 "Wzywam Ewodię i wzywam Syntychę, żeby były jednomyślne w służbie dla Pana. A ciebie, wierny współpracowniku, proszę, żebyś im pomagał, bo walczyły ze mną ramię w ramię na rzecz dobrej nowiny, razem z Klemensem i resztą moich współpracowników, których imiona są w księdze życia"


Jak na to zapatruje się sam Bóg? Wyraził to psalmista w sposób bardzo dobitny;
Cytat:
Ps 68:11 "Jehowa daje rozkaz, a dobrą nowinę rozgłasza ogromna rzesza kobiet"

Ps 68:12 BW "Pan daje hasło, Zastęp zwiastunek dobrej wieści jest wielki"wuka napisał/a:
To w końcu jak? Głosić, czy "morda w kubeł"? Sorki, że tak ordynarnie, ale tak kiedyś usłyszałam od "brata". Słuchać, uczyć się,milczeć.


Dlaczego kobiety powinny respektować zwierzchnictwo i jak to prawidłowo zrozumieć, opisano w zapodanym artykule. Kobiety, żony są przez nas bardzo szanowane, doceniane i każdy kochający mąż zawsze powinien brać pod uwagę zdanie swojej żony. Ale to na nim spoczywa odpowiedzialność jako głowy rodziny i głowy kobiety (1 Kor 11:3 / Ef 5:23). To jest nakaz Biblijny, który nie ma i nie może mieć nic wspólnego z tyranią czy lekceważącym podejściem w tej materii.

Zachęcam raz przyjść na nasze zebranie, żeby przekonać się, jakim szacunkiem i miłością darzą siebie chrześcijańskie rodziny (Jak wyglądają nasze zebrania?).

Żeby ustalić, gdzie jest najbliższa Sala Królestwa, bo tak nazywamy miejsca spotkań, wystarczy przejść do tego adresu - Znajdź najbliższą lokalizację
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-07, 11:01   

eksplorator napisał/a:

Dlaczego kobiety powinny respektować zwierzchnictwo i jak to prawidłowo zrozumieć, opisano w zapodanym artykule. Kobiety, żony są przez nas bardzo szanowane, doceniane i każdy kochający mąż zawsze powinien brać pod uwagę zdanie swojej żony. Ale to na nim spoczywa odpowiedzialność jako głowy rodziny i głowy kobiety (1 Kor 11:3 / Ef 5:23). To jest nakaz Biblijny, który nie ma i nie może mieć nic wspólnego z tyranią czy lekceważącym podejściem w tej materii.

Ja jestem sobie głową, bo mąż od dawna nie żyje, a jak żył to nie miał o tych sprawach pojęcia, bo w KrK nie nauczyli go tych spraw. To raz. Druga sprawa: teoria biblijna swoje, praktyka naszej codzienności swoje.
Wierzę, że może u was jest ok, ale jesteście tylko promilem w populacji, a to kobieta najczęściej (w rodzinie i poza nią) MUSI trzymać stery, bo faceci, jacy są każdy widzi.
Niestety.

Tylko do nauczania kobiet się odniosłeś i w porządku. Ja też się z tym zgadzam i między innymi dlatego nie mam żadnej przynależności. Nie czuję się dobrze wśród ludzi, którzy wybiórczo traktują nauki, a tak jest. Co denominacja to inne wymysły. Ale to detal.

Może tak do drugiej części mojej wypowiedzi coś skrobniesz? O treści głoszenia; Wy kładziecie nacisk na Królestwo inne denominacje głoszą grzech, ukrzyżowanie, bieganie z każdym potknięciem pod krzyż (lub do spowiedzi) itd.itd.

Proszę jeszcze o wytłumaczenie mi takiej absurdalnej i sprzecznej samej w sobie sytuacji. W wielu tematach pisze wiele osób, że Bóg jest tylko miłością, że z tej miłości dla nas i naszej upadłej ziemi dał Syna, aby każdy kto w Niego wierzy...itd.
Z drugiej strony Bóg włąśnie na ziemię zrzucił Szatana i dał mu ją we władanie i podobno stąd mamy całe zło tego świata. Jak to więc jest: ktoś kocha miłością niepojętą i jednocześnie daje władzę nad tymi kochanymi istotami największemu złu świata. Kto tu rządzi: Bóg czy Szatan.
Ja tu, w tej sytuacji nie widzę ani logiki, ani miłości, ani wielu innych spraw, o których przemilcze.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 11:13   

wuka napisał/a:
Opór i niezgoda na nauczanie ŚJ po domach wynika z tego, że katolicy uważają się za wierzących, więcej - za jedynie prawdziwie wierzących. Tak, jak uważacie się wy, tak, jak uważają się adwentyści i protestanci, tak dokładnie, jak prawosławni, którzy w ogóle nie mają zamiaru iść i głosić.


Pytanie zasadnicze brzmi, czy wierzymy w tego samego Biblijnego Boga (Ps 83:1,2 oraz 18 / Iz 42:8) i jedynego pośrednika, jakim jest Jezus (1 Tym 2:5 / Heb 9:15). Jeżeli w modlitwach pośredniczy inne stworzenie, to czy Bóg wysłucha takich modlitw? Przecież wyraźnie powiedział, że ludzie mają się do Niego zwracać tylko przez Jezusa ... nie do Jezusa, ale powołując się na Niego, na Jego okup (Mat 20:28)!

Dobrze rozumieli to uczniowie Jezusa i apostołowie; "Przez Jezusa zawsze składajmy Bogu ofiarę wysławiania, czyli owoc naszych warg, publicznie mówiąc o Jego imieniu" Heb 13:15

Jeżeli Bóg umieścił w Swoim Słowie imię własne ponad 7000 razy, to ile razy w ciągu dnia się do niego modlisz, zgodnie z nakazem Jezusa? "Ojcze nasz, który zamieszkujesz niebiosa, niech uświęcone będzie Twoje imię"

Dlatego właśnie musimy ogłaszać, że Jedynym Bogiem jest Jehowa, czy Jahwe, jak kto woli i w tej kwestii również wzorujemy się na Jezusie;

Cytat:
Jan 17:26 "Dałem im poznać Twoje imię i dalej będę to robił, żeby przejawiali taką miłość, jaką Ty darzysz mnie, i żebym dzięki temu pozostawał z nimi w jedności”

Jan 17:6"Wyjawiłem Twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Byli Twoi, a Ty powierzyłeś ich mnie i przestrzegają Twojego słowa"


Dotąd nie wydaje Ci się to dziwne, że Ci którzy mówią że znają Boga, tak naprawdę na wypowiedziane słowo 'Jehowa', gardzą nim i mówią ... "nie dziękuję, tylko nie Jehowa"

Zapytaj katolików, adwentystów, protestantów czy prawosławnych, dlaczego mają w pogardzie najważniejszą osobę we wszechświecie, która na dodatek chce im uratować życie (Ez 33:11 / 1 Tym 2:3 / Mal 1:6).
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 12:02   

wuka napisał/a:
Proszę jeszcze o wytłumaczenie mi takiej absurdalnej i sprzecznej samej w sobie sytuacji. W wielu tematach pisze wiele osób, że Bóg jest tylko miłością, że z tej miłości dla nas i naszej upadłej ziemi dał Syna, aby każdy kto w Niego wierzy...itd.
Z drugiej strony Bóg włąśnie na ziemię zrzucił Szatana i dał mu ją we władanie i podobno stąd mamy całe zło tego świata.


W bardzo prosty i przejrzysty sposób mówią o tym krótkie filmiki, oparte na doniesieniach zawartych w Biblii. Zachęcam, żebyś zobaczyła "Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia", w jakim celu przyszedł Jezus, "Dlaczego Jezus umarł" oraz "Czym jest Królestwo Boże"

W dolnym lewym rogu będą się pokazywały wersety, które pokazują Biblijny pogląd w tej materii ... więcej informacji znajdziesz tu ... "Bóg ma dla nas dobrą nowinę"
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-07, 13:31   

eksplorator napisał/a:
Pytanie zasadnicze brzmi, czy wierzymy w tego samego Biblijnego Boga (Ps 83:1,2 oraz 18 / Iz 42:8) i jedynego pośrednika, jakim jest Jezus (1 Tym 2:5 / Heb 9:15). Jeżeli w modlitwach pośredniczy inne stworzenie, to czy Bóg wysłucha takich modlitw? Przecież wyraźnie powiedział, że ludzie mają się do Niego zwracać tylko przez Jezusa ... nie do Jezusa, ale powołując się na Niego, na Jego okup (Mat 20:28)!

Owszem, jedyny pośrednik PJ. Nie wiem jakich modlitw Bóg wysłuchuje, bo ci co sie wcale nie modlą mają tak samo, albo i lepiej niż ci, którzy gorliwie modlą się, zarówno za pośrednictwem jedynie Jezusa, jak i ci maryjni i od wszelkiej maści świętych. Tak to w realu wygląda i nie ma co przywoływać, że wszystko według bożej woli ;-) Wiadomo...
Jak idzie źle to wina szatana i grzechów, jak dobrze to Boga :roll:
Cytat:
Nie dziwię się, bo Imię to brzmi YHWH, a że Jezus i Ojciec to Jedno, więc sprawa prosta (dla mnie i dla wielu). Wybacz, ale Jehowa to nie jest Bóg Stwórca, Bóg Ojciec.
No jednak nie, nie mają. Taka jest wasza wykładnia i zrozumienie, ale to nie jest prawdą. Cześć i szacunek do Stwórcy, Ojca Pana Jezusa mają zarówno prawosławni, jak i katolicy i protestanci...
Cytat:
W bardzo prosty i przejrzysty sposób mówią o tym krótkie filmiki, oparte na doniesieniach zawartych w Biblii. Zachęcam, żebyś zobaczyła "Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia", w jakim celu przyszedł Jezus, "Dlaczego Jezus umarł" oraz "Czym jest Królestwo Boże" Znam te filmiki i inne też, również teksty tłumaczące te sprawy. Nie kupuję, chociaż wytłumaczenie zdaje się logiczne, ale ma się nijak do życia przeżywanego przez ludzkość jako całość i jako jednostki. To tylko siłowe tłumaczenie poczynań Boga, którego i tak nikt nie rozumie. :-(
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7823
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-08, 08:56   

wuka napisał/a:
Kto tu rządzi: Bóg czy Szatan.


To człowiek oddał panowanie nad światem szatanowi.

Bóg stworzył człowieka w szóstym dniu ( można powiedzieć ,że człowiek przyszedł na gotowe) i poddał mu ziemię pod panowanie.

Rdz.1,(28) "Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4180
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2019-11-08, 10:17   

Listek napisał/a:
To człowiek oddał panowanie nad światem szatanowi.
:aaa: Co?!
Co ty gadasz? Ciągle się na Biblię powołujesz, ale chyba ci umknęło, kto zrzucił szatana na ziemię, kto tą ziemię przeklął, i jeszcze kilka słów bym dodała, ale lepiej zamilknę (chyba, że będziesz nalegał, to pójdę na całość :xhehe: :roll: ).
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-09, 07:59   

wuka napisał/a:
Listek napisał/a:
To człowiek oddał panowanie nad światem szatanowi.

Co ty gadasz? Ciągle się na Biblię powołujesz, ale chyba ci umknęło, kto zrzucił szatana na ziemię, kto tą ziemię przeklął


Szatan nie został od razu zrzucony na ziemię. Przez całe tysiąclecia, od buntu w Edenie, żył w niebie z innymi aniołami;
Cytat:
Hiob 1:6-9 „Tymczasem nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga stawili się przed Jehową. Wśród nich przybył też Szatan. Wtedy Jehowa zapytał Szatana: „Skąd przybywasz?”. A on odpowiedział Jehowie: „Przemierzałem ziemię i się po niej rozglądałem”. Jehowa rzekł więc do Szatana: „Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę Hioba? Nie ma na ziemi nikogo takiego jak on. Postępuje nieskazitelnie i szlachetnie. Boi się Boga i wystrzega się tego, co złe”. Na to Szatan powiedział Jehowie: „Czy Hiob boi się Boga tak bezinteresownie?”

Hioba 2:1,2 Potem nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga stawili się przed Jehową. Wśród nich przed Jehową stawił się też Szatan. Wtedy Jehowa zapytał Szatana: „Skąd przybywasz?”. A on odpowiedział Jehowie: „Przemierzałem ziemię i się po niej rozglądałem”


Czy w czasach Jezusa, Szatan żył jeszcze w niebie? Oczywiście że tak!

Skąd o tym wiemy?

Ze sprawozdania ostatniego z apostołów, przez którego Bóg, za pośrednictwem Jezusa, kazał napisać proroctwa, które miały się rozegrać dopiero w przyszłości ... z nastaniem Królestwa Bożego.

Cytat:
Obj 1:1,2 „Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, żeby pokazać swoim niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A Jezus posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach Bożemu niewolnikowi Janowi, który zaświadczył o wszystkim, co zobaczył - o słowach Boga i o świadectwie Jezusa Chrystusa”


Tak więc, w 96 roku n.e., tj. 63 lata po śmierci Jezusa, kiedy Jan pisał te słowa, Szatan nadal musiał być w niebie i miał zostać zrzucony, wraz ze swoimi aniołami, dopiero w przyszłości;

Cytat:
Obj 12:7-9 "I w niebie wybuchła wojna: Michał ze swoimi aniołami toczył bitwę ze smokiem. Smok i jego aniołowie walczyli, ale zostali pokonani i już nie było dla nich miejsca w niebie. Dlatego wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię razem ze swoimi aniołami"


Znakiem tego, że Szatan został zrzucony na ziemię, miało być „biada” dla ziemi (Obj 12:12), które miało zacząć się „wojnami i wieściami wojennymi” (Mat 24:3 ... Mat 24:6-8). Dokładnie wiemy kiedy to nastąpiło, bo rozgłaszaliśmy o tym zanim to się stało, przez niespełna 40 lat.

Władzę nad światem, Szatan otrzymał o Jehowy Boga. W ten sam sposób władzę otrzymał też Jezus po swojej śmierci, kiedy Bóg Go wywyższył (Dan 7:13,14 / Mat 28:18). Użyje jej wkrótce do obalenia rządów Szatana (Mat 4:8,9 / Dan 2:44). O przekazaniu mu władzy przez Boga powiedział swoim uczniom na chwilę przed wniebowstąpieniem, przekazując im wtedy jedno, jedyne polecenia – aby głosili i pozyskiwali uczniów (Mat 28:19);

„Jezus podszedł do nich i powiedział: 'Dano mi wszelką władzę w niebie ina ziemi'” (Mat 28:18)

Kto dał władzę nad światem Jezusowi? ... człowiek, czy Bóg?

To Bóg daje władzę i tylko On może przekazywać ją do rządzenia światem (Dan 4:17 ... Dan 4:32 / Ps 24:1 / 1 Kron 29:11,12).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12