Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpust zupełny za zmarłych
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-03, 15:27   Odpust zupełny za zmarłych

Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?
W przerwie pomiędzy nauką konstrukcji odzieży zerkam na strony informacyjne i ... na forum.
Oto artykuł, który przewraca mi flaki: "Odpust zupełny za zmarłych. Wystarczy odwiedzić cmentarz".
Taki fragment zacytuję:"

Wyjaśnił, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, przypominając trzy zwykłe warunki jego uzyskania: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego i brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu." ;-)
"Konsekwencją grzechu jest zaciągnięcie winy i kary. Odpust zupełny jest to całkowite uwolnienie od kary za grzechy, które zostały odpuszczone już co do winy w spowiedzi."
Przy tym ostatnim zdaniu się pogubiłam". :roll:
"...każdego dnia od 1 do 8 listopada naszą modlitwą możemy tak bardzo pomóc ośmiu osobom w czyśćcu cierpiącym, za które ofiarujemy odpust zupełny." No masakra. Czy ci, którzy zalecają takie coś w ogóle myślą? Czy ci, którzy wykonują takie coś w ogóle myślą?
Przede wszystkim jedno pytanie: skąd oni wiedzą kto i jak długo przebywa w tzw. czyśćcu? Bo chyba od tego trzeba zacząć, prawda?
Cały tekst tu: https://www.polsatnews.pl...lych/?ref=kafle
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-11-03, 15:43   Re: Odpust zupełny za zmarłych

wuka napisał/a:
Czy może mi ktoś to wytłumaczyć?
W przerwie pomiędzy nauką konstrukcji odzieży zerkam na strony informacyjne i ... na forum.
Oto artykuł, który przewraca mi flaki: "Odpust zupełny za zmarłych. Wystarczy odwiedzić cmentarz".
Taki fragment zacytuję:"

Wyjaśnił, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, przypominając trzy zwykłe warunki jego uzyskania: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego i brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu." ;-)
"Konsekwencją grzechu jest zaciągnięcie winy i kary. Odpust zupełny jest to całkowite uwolnienie od kary za grzechy, które zostały odpuszczone już co do winy w spowiedzi."
Przy tym ostatnim zdaniu się pogubiłam". :roll:
"...każdego dnia od 1 do 8 listopada naszą modlitwą możemy tak bardzo pomóc ośmiu osobom w czyśćcu cierpiącym, za które ofiarujemy odpust zupełny." No masakra. Czy ci, którzy zalecają takie coś w ogóle myślą? Czy ci, którzy wykonują takie coś w ogóle myślą?
Przede wszystkim jedno pytanie: skąd oni wiedzą kto i jak długo przebywa w tzw. czyśćcu? Bo chyba od tego trzeba zacząć, prawda?
Cały tekst tu: https://www.polsatnews.pl...lych/?ref=kafle




Przeciez to same niedorzecznosci.... :-D

Spodziewasz sie, ze ktos ci to wyjasni...?

Odnosze wrazenie, ze mimo braku przynaleznosci do jakiejs konkretnej denominacjii chrzescijanskiej, nadal zyjesz zludzeniami, podszytymi strachem przed pieklem i demonami... :->
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-03, 16:17   

Oczywiście że ktoś to wyjaśni.
Konkretnie - ja 8-)
Chodzi o to, żeby złożyć ofiarę pieniężną, jak już się będzie w kościele.
Oczywiście nie napisano o tym wprost, bo byłoby to nieeleganckie, ale właśnie o to chodzi.
Cała reszta to bełkot, którego zadaniem jest ukryć prawdziwy cel.
Jak to mówili w wojsku - pozoracja i maskowanie to podstawa działania na współczesnym polu walki.
Nie ma za co ;-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-03, 16:24   

BoaDusiciel napisał/a:
Nie ma za co

Ależ jest :xhehe:
Ale to tylko powierzchnia. Zwróć uwagę, jak gubią swoimi praktykami ludzi, jak dają złudną nadzieję i kłamią. To uważam za karygodne. Takie działania Kościoął dają do myślenia i zwątpienia, czy w ogóle jest jakaś wyższa racja, jakieś uzasadnienie wiary, jakiś Bóg?
Skoro jego "słudzy" tak perfidnie kłamią, oszukują to chyba w ogóle się Go nie obawiają, czyli prosty wniosek: tu i teraz, dobra kasa, wykorzystać innych dla własnych celów i tyle. ;-)
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-03, 17:21   

W Kodeksie Prawa Kanonicznego, który obowiązuje wszystkich w KK jest napisane o co naprawdę chodzi.
Sęk w tym, że KPK nie jest szerzej promowany, więc członkowie KK nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje. :lol: A istnieje i ich obowiązuje.
Przykład:
Kan. 222 - § 1. Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.
Kto to jest szafarz ?
Kan. 207 - § 1. Z ustanowienia Bożego są w Kościele wśród wiernych święci szafarze, których w prawie nazywa się też duchownymi, pozostałych zaś nazywa się świeckimi.
Gdyby wierni wpadli na pomysł, że skoro dają kasę Kościołowi, to Kościół powinien wspierać biednych, to jest na to odpowiedni przepis:
Kan.222 § 2. Obowiązani są także do popierania sprawiedliwości społecznej, jak również, pamiętając o przykazaniu Pana, do udzielania pomocy biednym z własnych dochodów.
I jeszcze jeden przepis:
Kan. 213 - Wierni mają prawo otrzymywać pomoce od swoich pasterzy z duchowych dóbr Kościoła, zwłaszcza zaś słowa Bożego i sakramentów.
Czyli w skrócie:
- wierni mają obowiązek dawać kasę na wszystko co KK wymyśli, mają obowiązek utrzymywać księży, biednym mają pomagać z własnych dochodów, a w zamian mogą liczyć na duchowe dobra :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-03, 17:36   

To brzmi, jak kpina. Rozbawiłeś mnie.
To zdanie jest ciekawe:"... aby posiadał środki konieczne do sprawowania...miłości.."
O co tu może chodzić? Ja mam od razu myśli paskudne, a mianowicie, że wierni mają zaopatrzyć świętych księży w ... no przecież nie gumowe lalki :shock: :crazy:
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-11-03, 20:30   

A wisienka na torcie jest taka:
Kan. 212 - § 1. To, co święci pasterze, jako reprezentanci Chrystusa, wyjaśniają jako nauczyciele wiary albo postanawiają jako kierujący Kościołem, wierni, świadomi własnej odpowiedzialności, obowiązani są wypełniać z chrześcijańskim posłuszeństwem.
Czyli: słuchać, dawać kasę i nie marudzić :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10