Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura smierci...?
Autor Wiadomość
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-11-03, 14:51   Kultura smierci...?

Niektorzy ludzie wyrazaja opinie, jakobysmy zyli w kulturze smierci....

Czy kiedykolwiek bylo inaczej...?

Czyz smierc nie nalezy do zycia, ktore trwa wiecznie...?...tak samo jak narodziny...?

Dlaczego smierc przeraza wiekszosc z nas...?

Co o tym myslicie ?

Zapraszam do kulturalnej rozmowy :->
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-11-04, 08:31   

No właśnie Życie wieczne...

Na egzaminie z Teologii Duchowości (oczywiście zaliczyłam go na maksymalną ocenę) mój dyrektor wydziału wdał się ze mną w dyskusję o Królestwie Ojca, o którym wspominał Jezus.
Mój dyrektor przerwał moją wypowiedź i powiedział:
Proszę pani , proszę nie myśleć tak o tym świecie po śmierci.
Proszę myśleć o tym świecie tu i teraz. Tu i teraz jest ważne. Na tym się trzeba skoncentrować.
Ważne jest to nasze życie teraz.

Jak mam rozumieć jego wypowiedź?
Ja odpowiedziałam mu tak:
Ty nie wierzysz w Królestwo. O kurde, ty nie wierzysz w zbawienie. Dla ciebie tam nic nie ma i dlatego tak bardzo jesteś skoncentrowany na życiu tu i teraz. Ty nie wierzysz, że tam cokolwiek jest.

Co to znaczy Kultura Śmierci?
Aborcja? Eutanazja?
Przecież to nie ma żadnego znaczenia.

Czy może życie w taki sposób aby oderwać się od Chrystusa lub nigdy go nie spotkać?
Zobaczcie, można żyć i oddalać się od Życia.
Moim zdaniem Jezus wszystko co jest do powiedzenia w tym temacie wypowiedział już w apokryfach.

Jednakże śmieszy mnie wasze podejście bo w obliczu śmierci ciała sracie po nogach.
Mądrzycie się na forum, piszecie całe elaboraty o Chrystusie, zmartwychwstaniu itd ale kiedy śmierć zagląda wam w oczy strach odbiera wam oddech.
Zamiast cieszyć się "tak idę na operację, mam nadzieję, że już się nie obudzę albo obudzę się w lepszym świecie" to drżycie czy czasem zostanie wam jeszcze kilka chwil tutaj.

Poza tym nie wydaje mi się aby pod względem ofiar lub okrucieństwa, ta epoka jakoś szczególnie odbiegała od innych.
_________________
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-04, 17:42   

Śmierć nie ma władzy w Niebie. Chaos dotyczył Ziemi, a Ziemi nadano granice w drzewie Poznania Dobra i Zła, choć nie widzimy granic morza

Łk 20:36 bt5 "(36) Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania."

Gen 1:1-4 bt5 "(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. (2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. (3) Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość. (4) Bóg, widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności."

Nawet Objawienie wrzuca Śmierć i Otchłań do jeziora ognia, natomiast morze dopuszcza do Nieba

Ap 20:14 eib "(14) Następnie śmierć i świat zmarłych zostały wrzucone do jeziora ognistego. To jezioro ogniste jest drugą śmiercią."

Ap 21:1 eib "(1) Następnie zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10