Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reinkarnacja a zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-11-10, 17:51   

Jest to przejście z jednego ciała w drugie, ale nie całej duszy, lecz pewnego jej obszaru. Ciało w stanie śmierci ma duszę, lecz nie odbiera bodźców zewnętrznych do czasu zmartwychwstania, gdy obszar czynny duszy osiągnie ideał. Wszyscy ludzie mogą być zbawieni jeśli wstawi się za nimi ich owoc czyli syn człowieczy

Rev 21:8 eib "(8) Natomiast co do tchórzów i niewiernych, nieczystych i zabójców, uprawiających nierząd i czary, bałwochwalców i wszystkich kłamców — ich działem będzie jezioro płonące ogniem i siarką, to znaczy druga śmierć."

J 8:36 eib "(36) Jeśli więc Syn was wyzwoli, będziecie naprawdę wolni."

Ml 3:10 eib "(10) Przynieście do spichrza całą dziesięcinę, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! — mówi PAN Zastępów. Przekonajcie się, czy wam nie otworzę okien nieba i czy nie wyleję na was błogosławieństwa nad miarę."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-09-23, 10:11   

Jednym ze sposobów pozwalających na przywrócenie martwym życia jest werbalne wezwanie przez osobę będącą w pełnej zgodzie z Duchem Świętym, tym niemniej zgodnie z Pismem śmierć ma być zwyciężona ostatnia, a ja obecnie zmagam się między innymi z psychiatrą

Mat 18:19-20 eib "(19) Zapewniam też was, że jeśliby dwaj spośród was na ziemi uzgodnili coś, o co chcieliby prosić mojego Ojca w niebie, On spełni ich prośbę. (20) Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Mat 24:31 eib "On natomiast pośle swoich aniołów z potężną trąbą, by zgromadzili Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż po drugi."

Quran 53:12
Czy będziecie się sprzeczać z nim w sprawie tego, co on widzi?

Innym sposobem jest użycie nieprostoliniowości czasu, lecz tu też substancje psychiatryczne oddalają czas zmartwychwstania umarłych

Rdz 9:13 eib "Otóż umieszczam na obłoku mój łuk. On będzie znakiem przymierza między Mną a ziemią."

Quran 53:9
W odległości dwóch łuków lub jeszcze bliżej;
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-09-23, 15:25   

Nie ma żadnej reinkarnacji dusz ludzkich.

Biblia jasno o tym mówi.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-14, 21:08   

To trochę złożony temat. W Świętych Pismach Hinduizmu można znaleźć historie Mistrzów Duchowych oddających się wznoszeniu do Najwyższego Pana. Nirwana może być osiągnięta przez osoby oddające się Najwyższemu, bo ciało musi być Świątynią duszy

Hbr 10:16 eib "(16) Takie przymierze zawrę z nimi po upływie tych dni — mówi Pan: Moje prawa włożę w ich serca i wypiszę je na ich umysłach,"

Mat 10:28 eib "(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie są w stanie. Bójcie się raczej Tego, który może duszę i ciało zgubić w miejscu wiecznej kary."

Mat 10:39 eib "Kto w pierwszym rzędzie zabiega o swoją duszę, zgubi ją, a kto zgubi swoją duszę ze względu na Mnie, odnajdzie ją."

Quran też potwierdza, że życie można zdobyć idąc drogą Bożą, czyli będąc sprawiedliwym wobec Jego Słów i wiernym

Quran 4:74
Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

Biblia mówi to samo ale trochę łagodniej

J 6:39 eib "(39) A to jest wola Tego, który Mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co Mi dał, nic nie stracił, lecz wzbudził to w dniu ostatecznym."

Dusze też są sądzone, ze względu na grzech w Edenie, wtedy nastąpiło "przeinterpretowanie" Węża

Rdz 3:14 eib "(14) PAN Bóg zatem zwrócił się do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz szczególnie przeklęty wśród bydła i dzikich zwierząt. Będziesz pełzał na brzuchu i karmił się prochem przez resztę dni swego życia!"

Ez 18:4 ubg "(4) Oto wszystkie dusze są moje, tak dusza ojca, jak i dusza syna jest moja. Dusza, która grzeszy, ona umrze."

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

To dlatego "znaleźć się w Raju" znaczy być jednomyslnym z Najwyższym

Łk 23:43 eib "Jezus mu odpowiedział: Zapewniam cię, dziś będziesz ze Mną w raju."

Quran 4:13
Takie są granice Boga. A kto jest posłuszny Bogu i Jego Posłańcowi, tego On wprowadzi do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki. I to jest wielkie szczęście!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-15, 07:59   

radek napisał/a:


Rdz 3:14 eib "(14) PAN Bóg zatem zwrócił się do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz szczególnie przeklęty wśród bydła i dzikich zwierząt. Będziesz pełzał na brzuchu i karmił się prochem przez resztę dni swego życia!"



Wcześniej wąż nie pełzał na brzuchu ? :roll:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-15, 08:50   

BoaDusiciel napisał/a:
radek napisał/a:


Rdz 3:14 eib "(14) PAN Bóg zatem zwrócił się do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz szczególnie przeklęty wśród bydła i dzikich zwierząt. Będziesz pełzał na brzuchu i karmił się prochem przez resztę dni swego życia!"



Wcześniej wąż nie pełzał na brzuchu ? :roll:


Znasz powiedzenie "Słuchaj uchem a nie brzuchem"? :-P

Mat 5:18 eib "Zapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa — aż wszystko się dokona."

J 3:14 eib "Podobnie jak Mojżesz wywyższył na pustyni węża, tak On musi być wywyższony,"

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-15, 10:34   

Co to za talerze ma ta laska w twoim awatarze, Radku ? :roll:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-10-15, 10:48   

BoaDusiciel napisał/a:
Co to za talerze

Latające, UFO - krótko mówiąc ;-) :-D
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-10-15, 10:55   

BoaDusiciel napisał/a:
Co to za talerze ma ta laska w twoim awatarze, Radku ? :roll:


To talerze u wagi

Ap 6:5 eib "(5) Baranek otworzył trzecią pieczęć. Trzecia istota przemówiła: Przyjdź! Zobaczyłem, że wystąpił koń kary. Ten, który na nim siedział, trzymał w ręku wagę."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-15, 11:45   

radek napisał/a:
talerze u wagi


" Usłyszałem też jakby głos pośród czterech istot żywych, który mówił: „Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, ale nie niszcz oliwy ani wina”.Ap.6,6

Bogaci nie odczuwają skutków ekonomicznych nierówności i niedoborów,ale biednym,którzy muszą oddawać dzienny zarobek (dosłownie denara Mt.20,2) za głodowe racje nakazuje się obcesowo aby nie niszczyli oliwy z oliwek i wina jako delikatesów dla nich niedostępnych.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-10-15, 13:16   

radek napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Co to za talerze ma ta laska w twoim awatarze, Radku ? :roll:


To talerze u wagi

Ap 6:5 eib "(5) Baranek otworzył trzecią pieczęć. Trzecia istota przemówiła: Przyjdź! Zobaczyłem, że wystąpił koń kary. Ten, który na nim siedział, trzymał w ręku wagę."


Ktoś wczoraj napisał, że ja wymyślam niesłychane historie, a tu proszę - baranek otwierający pieczęć, jakaś tajemnicza istota i facet z wagą, na koniu. Odlot :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-29, 15:13   

BoaDusiciel napisał/a:
baranek otwierający pieczęć, jakaś tajemnicza istota i facet z wagą, na koniu


To są symbole dlatego możesz nie rozumieć ich znaczenia.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-02, 21:52   

BoaDusiciel napisał/a:
baranek otwierający pieczęć, jakaś tajemnicza istota i facet z wagą, na koniu


Ludziom nie można było patrzeć na zwój więc nic dziwnego, że trudno jest pojąć zdejmowanie pieczęci

Ap 5:3 eib "(3) I nikt — w niebie, na ziemi i pod ziemią — nie mógł rozwinąć zwoju ani do niego zajrzeć."

Tajemnicza istota zapisana była w zwoju życia, można to poznać po jej wypowiedzi "Przyjdź!"

Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."

Wg Quran'u waga została ustawiona po wzniesieniu nieba, aby ludzie ważyli zgodnie z Prawem, a więc ten co miał wagę miał władzę nad Prawem przyczyny i rezultatu

Quran 55:1-8
Miłosierny! On nauczył Koranu. On stworzył człowieka. On nauczył go jasnego wyrażania się. Słońce i księżyc podlegają pewnemu rachunkowi. Trawy i drzewa wybijają pokłony. I niebo - On wzniósł je i ustawił wagę, abyście ważąc nie oszukiwali.

Znajdziemy to Prawo w

Bhagawadgita 13.05
Tę wiedzę o polu działania i znawcy działania opisało wielu mędrców w różnych pismach wedyjskich – szczególnie w Vedanta-sutrze – z wszelkim uzasadnieniem przyczyny i skutku.

Ale o przyczynie i rezultacie mówi też Biblia wspominając o oliwie i winie w wersie

Ap 6:6 eib "(6) Spośród czterech istot zabrzmiał głos: Litr pszenicy za denara! Trzy litry jęczmienia za denara! Oliwy i wina — nie marnuj!"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-03-02, 23:15   

Radek, udalo ci sie polaczyc wszystkie 3 duze religie ;-) . Bardzo fajny przyklad, ze Bog jest jeden i ze ludzkosc jest jednoscia. :-)
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2020-03-02, 23:38   

Wuka, czasami coś mi się udaje :-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11