Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tzw. "Kod Biblii" /?/
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-09-17, 10:02   Tzw. "Kod Biblii" /?/

EMET:

https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-kod-biblii-na-poczatku-byla-liczba,nId,3199212,nPack,1

Przyczynkarsko jeno podaję, co i dzisiaj przeczytałem.
Bodajże np. 'Jachu' jest przekonany do numerologii w tekście Biblii; bodajże...
:-> :aaa:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-17, 11:36   

Czytałam taką książkę, kupę lat temu, autora/autorów już nie pamiętam, ale tytuł dokładnie taki, jak podałeś.
Pamiętam, że udowodniono występowanie nazwisk Arafat i Hitler.
Mój wniosek - w takiej masie ilościowej liter i słów można udowodnić WSZYSTKO.

Czy czasami żydzi nie korzystają z numerologii? Coś mi się po głowie telepie, że tak, ale nie wiem gdzie przykleć. Czy czasami o kabałę nie chodzi?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-09-17, 12:08   

wuka napisał/a:
Czytałam taką książkę, kupę lat temu, autora/autorów już nie pamiętam, ale tytuł dokładnie taki, jak podałeś.
Pamiętam, że udowodniono występowanie nazwisk Arafat i Hitler.
Mój wniosek - w takiej masie ilościowej liter i słów można udowodnić WSZYSTKO.

Czy czasami żydzi nie korzystają z numerologii? Coś mi się po głowie telepie, że tak, ale nie wiem gdzie przykleć. Czy czasami o kabałę nie chodzi?


EMET:
Jeśli już nawet ktoś [i l. Mnoga] chciał kwestię potraktować serio, to nasuwają się pytania –
(1) czy dysponujemy zapisem tekstuBiblii Hebrajskiejtakim, jaki był zapis wyjściowy tekstu – autograficzny? :-/
(2) czy z góry nie zakładamy czegoś koncepcyjnie tak, żeby >rezultat pożądany< się ukazał: taki bądź inny rezultat? :aaa:
(3) czyż przy rozpatrywaniu tzw. „proroctw” typu np. ‘Nostrodamus/a/’ [i wielu innych] nie ma miejsce dopasowywanie interpretacyjne? :-|

W odniesieniu do poz. (1) – takowej pewności nie mają żadni znawcy; a przecież wystarczy nawet lekka odmienność zapisu wobec tego autograficznego i... :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-17, 12:12   

Podzielam twoje wątpliwości.
Ten/ci o których mówię poddali tekst obróbce komputerowe. Nie pamiętam już jakim tekstem się posługiwali. Książkę czytałam dawno temu. Teraz pewnie nie wzięłabym jej do ręki. W żadnych Nostradamusów i Jackowskich :mrgreen: nie wierzę, w baby Wangi też nie ;-)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-09-17, 12:24   

wuka napisał/a:
Podzielam twoje wątpliwości.
Ten/ci o których mówię poddali tekst obróbce komputerowe. Nie pamiętam już jakim tekstem się posługiwali. Książkę czytałam dawno temu. Teraz pewnie nie wzięłabym jej do ręki. W żadnych Nostradamusów i Jackowskich :mrgreen: nie wierzę, w baby Wangi też nie ;-)


EMET:
Tak się składa, że -- przy dzisiejszych możliwościach komputerów -- nie potrzeba nawet superkomputera, żeby dokonywać takich [bądź innych] analiz; nawet amator jako tako ‘ogarnięty’ oraz posiadający stosowny program – może niejednej analizy dokonać. Nie to, co przed laty, kiedy np. prof. Weill z pomocą komputera w jakimś ośrodku uniwersyteckim… Dzisiaj to wręcz - tak określona - 'dziecinna igraszka': nawet „smartki” niejedno potrafią: np. z pamięcią 12GB RAM oraz z flash ok. 1TB... :aaa:

Dzisiaj nawet np. ‘Stephanos, ps. EMET’ niejedno sam z pomocą kompa i programów potrafiłby. Mnie - E. - cierpliwości i zacięcia na pewno by nie zabrakło: HA!

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11