Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abraham
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-13, 10:23   

Listek napisał/a:
Miłujący Boga szanują Jego święta.
Własnie: ŚWIĘTA! Czyli wszystki, a nie tylko to jedno. Ja nie mam pojęcia jakie są wszystkie święta obchodzone w Izraelu i mało mnie to obchodzi, bo od tego nie zalezy kompletnie nic. To jest tak odległe, ajk święta u Chińczyków czy Aborygenów.
Jachu napisał/a:
ps a który to dzień siódmy był,- którego dnia stwarzania ???

Otóż to. W dodatku teraz różne nacje mają różne kalendarze. Czyli mamy kombinować, ajk koń pod górkę. Co tez Bóg - Stwórca miał na myśli? Czy kalendarz juliański, gregoriański, a może Majów?
Przeciez to są absurdy.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-13, 17:39   

1 Moj. 17:1-5
1. A gdy już było Abramowi dziewięćdziesiąt lat i dziewięć lat, ukazał się Pan Abramowi, i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący; chodź przed obliczem mojem, a bądź doskonały.
2. A uczynię przymierze moje, między mną i między tobą, i rozmnożą cię bardzo obficie.
3. Tedy upadł Abram na oblicze swoje, i rzekł do niego Bóg, mówiąc:
4. Jam jest, oto stanowię przymierze moje z tobą, i będziesz ojcem wielu narodów.

5. I nie będzie zwane dalej imię twoje Abram; ale będzie imię twoje Abraham; albowiem ojcem wielu narodów postanowiłem cię.

(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-13, 17:43   

Jachu, może dopisz, o co ci codzi. Czy komuś odpowiadasz, czy jakiś nowy wątek podajesz?
Czy właściwie co? Kopiuj - wklej bez kontekstu :-/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-13, 18:01   

Myślę, że jesteś osobą posiadającą jakąś przyzwoitą wiedzę biblijną,- nie przedszkolną.

Sorki. Uważałem że z łatwością pojmiesz o co chodzi. :prosze:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-09-13, 18:38   

wuka, już kiedyś też zwracałem Jachu na to uwagę. Robi nas za idiotów, gdyż nie potrafimy czytać w jego myślach. Ale jakby obuchem o ścianę... dalej swoje.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-09-14, 07:46   

Bobo napisał/a:
Robi nas za idiotów, gdyż nie potrafimy czytać w jego myślach.

Przyszedł Bobo, zrobił kupę, nawet nie zakopał (ew. nie spuścił wody) i poszedł...
Jak to On...
(Piszę w Jego stylu, aby zrozumiał!)

Bóg zawarł z Abramem przymierze. Było to tzw. przymierze obrzezki.
Dz 7:8 br "I zawarł z nim przymierze, którego znakiem zewnętrznym było obrzezanie. Synem Abrahama był Izaak, obrzezany ósmego dnia po urodzeniu, Izaaka zaś - Jakub, od którego pochodzi dwunastu patriarchów."
Imię z "Abram"- wywyższony ojciec, zamienił na "Abraham"- ojciec wielkiego ludu.
Jakoś Bóg nie wspomniał wtedy o sabacie.
Zapomniał? Raczej wykluczone.
Listek coś wie, ale nie powie... ;-)
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-14, 09:21   

Henryk napisał/a:
Bóg zawarł z Abramem przymierze. Było to tzw. przymierze obrzezki.
Dz 7:8 br "I zawarł z nim przymierze, którego znakiem zewnętrznym było obrzezanie. Synem Abrahama był Izaak, obrzezany ósmego dnia po urodzeniu, Izaaka zaś - Jakub, od którego pochodzi dwunastu patriarchów."
Imię z "Abram"- wywyższony ojciec, zamienił na "Abraham"- ojciec wielkiego ludu.
Jakoś Bóg nie wspomniał wtedy o sabacie.
Zapomniał? Raczej wykluczone.

Teraz wszystko jasne. Dzięki.
Cytat:

Myślę, że jesteś osobą posiadającą jakąś przyzwoitą wiedzę biblijną,- nie przedszkolną.

To, że znam wersety nie znaczy, że wiem, CO TY AKURAT W TYM MOMENCIE MASZ NA MYŚLI. ;-) :-D
Ale zgoda, mogę być i przedszkolakiem. Ponoć na starość człowiek dziecinnieje, więc postawiłeś dobrą diagnozę :-D :-D :-D :-P
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-22, 16:20   

wuka napisał/a:
w sobotę będę szyć, dalej rozwijam swoją nową pasję i Bogu dziękuję, że znalazłam właśnie nową


Czy Twój bóg pochodzi z Babilonu?

"Abraham był Mi posłuszny - przestrzegał tego, co mu poleciłem: moich nakazów, praw i pouczeń. "Rdz.26,5
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-22, 16:49   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
w sobotę będę szyć, dalej rozwijam swoją nową pasję i Bogu dziękuję, że znalazłam właśnie nową


Czy Twój bóg pochodzi z Babilonu?

"Abraham był Mi posłuszny - przestrzegał tego, co mu poleciłem: moich nakazów, praw i pouczeń. "Rdz.26,5

Może? Nie wiem, myślałam, że z nieba, ale skoro tak twierdzisz...
Czy ja jestem Abraham? Raczej nie, więc nie widzę związku.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-09-22, 19:01   

wuka napisał/a:
myślałam, że z nieba,


Bóg z nieba powiedział:

Wj 20:8 "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uczcić."

11 " Gdyż w sześciu dniach uczynił Bóg niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Bóg dzień szabatu i uznał go za święty."


Cytat:
Jezus Chrystus powiedział:

Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Wola Ojca Jezusa Chrystusa : \
1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
(17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

(18) Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. itd.
Wj.20
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-09-22, 21:23   

Listek napisał/a:

Bóg z nieba powiedział:

Wj 20:8 "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uczcić."

11 " Gdyż w sześciu dniach uczynił Bóg niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Bóg dzień szabatu i uznał go za święty."

Przestań już. Nudne to jest i kompletnie nieracjonalne. Sto razy pytałam cię o to jak ty czcisz ten szabat, to zbywasz mnie, a teraz częstujesz jakimiś bajkami.
Chcesz to sobie czcij, ja nie jeste żydówką pod starym przymierzem. Już tyle cytowano tobie, że każdy by zrozumiał, ale skoro czujesz się starotestamentowym żydem - twoja sprawa. Ja nie będę obcych obyczajów, do których nie mam ani przekonania, ani zwyczaju, w moim domu i życiu wprowadzać. Nie będę też koszernej kuchni robić, szabasowych świec palić, nie będę ST przed kolacją piątkową czytać itd.itd.
A niewolnika mojego bliźniego nie pożądam :-D "aniżadnej rzeczy, która jego jest" też nie. :mrgreen:
Już patrząc na to ostatnie przykazanie o niewolnikach, można skorygowac sobie też myślenie o szabacie. Bo i to, jak twierdzsz Bóg nadał. Skąd mamy sobie niewolników wziąć, aby dokładnie dekalog wypełniać? Weź ty się lepiej zastanów nad tym, a nie wciskaj mi sabatów.
Tyle.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-09-22, 22:08   

wuka napisał/a:
Listek napisał/a:

Bóg z nieba powiedział:

Wj 20:8 "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uczcić."

11 " Gdyż w sześciu dniach uczynił Bóg niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Bóg dzień szabatu i uznał go za święty."

Przestań już. Nudne to jest i kompletnie nieracjonalne. Sto razy pytałam cię o to jak ty czcisz ten szabat, to zbywasz mnie, a teraz częstujesz jakimiś bajkami.
Chcesz to sobie czcij, ja nie jeste żydówką pod starym przymierzem. Już tyle cytowano tobie, że każdy by zrozumiał, ale skoro czujesz się starotestamentowym żydem - twoja sprawa. Ja nie będę obcych obyczajów, do których nie mam ani przekonania, ani zwyczaju, w moim domu i życiu wprowadzać. Nie będę też koszernej kuchni robić, szabasowych świec palić, nie będę ST przed kolacją piątkową czytać itd.itd.
A niewolnika mojego bliźniego nie pożądam :-D "ani żadnej rzeczy, która jego jest" też nie. :mrgreen:
Już patrząc na to ostatnie przykazanie o niewolnikach, można skorygowac sobie też myślenie o szabacie. Bo i to, jak twierdzsz Bóg nadał. Skąd mamy sobie niewolników wziąć, aby dokładnie dekalog wypełniać? Weź ty się lepiej zastanów nad tym, a nie wciskaj mi sabatów.
Tyle.


EMET:
Muszę przyznać, iż napisałaś swoimi słowami "krótko i na temat", jak się mawia. Lecz 'Listek' i tak będzie dalej perorował w swoim stylu... :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-10-03, 18:08   

Wuka.
Dokładnie.
Potwierdzam,Listek ma jedno zadanie promować fizycznego Izraela,łacząc go z ludem Bożym No.Przymierza.
Ale taka idee nie ma potwierdzenia biblijnego,ani historycznego.Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-04, 10:05   

Listek pisze o biblijnych świętach Boga, które są ważne i prorocze.


Cytat:
Ja nie będę obcych obyczajów, do których nie mam ani przekonania, ani zwyczaju, w moim domu i życiu wprowadzać. Nie będę też koszernej kuchni robić, szabasowych świec palić, nie będę ST przed kolacją piątkową czytać itd


A jak obchodzisz,wuko, swoje nieboże,pogańskie święta?


wuka napisał/a:
Czy ja jestem Abraham? Raczej nie, więc nie widzę związku.


Ga 3:7 pop "tak wiedzcie, że właśnie [ludzie] wiary są dziećmi Abrahama."

Nie jesteś wuko, dzieckiem Abrahama?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-10-04, 10:17   

Listek napisał/a:
Listek pisze o biblijnych świętach Boga, które są ważne i prorocze.

A teraz wytłumacz nam w jaki sposób są prorocze i dlaczego ważne dla narodów z pogan?
Paschę możesz sobie darować...
Czekam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10