Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawda Objawiona
Autor Wiadomość
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-08-25, 18:07   

Chłopie, jak Ty Chryzolisz farmazony
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-25, 18:30   

Metanoia-ja opieram swoje poznanie na Bogu,który wszystko stworzył i na świadectwie Jezusa,który jest jego Synem.O czym uczymy się z zapisów biblijnych.

Ty natomiast opierasz się na odczuciach duchowych,które masz z siebie,bo siebie uważasz za boga,i odrzucasz tym samy wszystko co wiemy o Bogu i Jezusie z Biblii.
Odrzucasz więc Boga,który wszystko stworzył na rzecz boga,którego wybrałaś,który jest przeciwnikiem Stwórcy wszechrzeczy i któremu jest pisany koniec w jeziorze ognia[Ks.Obj.-czyli śmierć wtóra.].
Czy mamy takie dane nam prawo.? tak mamy,ale i również mamy odpowiedzialność za nasze wybory.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-25, 19:11   

chryzolit napisał/a:

Czyli pozostaje nam taka Deistyczna wiara w Boga,który stworzył świat i nic na jego temat nie wiemy,poza naszymi ludzkimi odczuciami,które jakże często sa zwodnicze,
z czym mamy wielokrotnie do czynienia.


W obszarach, gdzie poznanie ludzkie nie daje niezbitych dowodów, nie powinno się niczego dogmatyzować. Można mieć swoje wizje, swoje zdanie, ale nie powinno się tego nikomu narzucać.
Tak jest na przykład z atrybutami Boga.
Sam wiesz jak Biblia przedstawia Boga. Jest wszechwiedzący i niewszechwiedzący. Wszechmogący i niewszechmogący.
Dlatego postawę deistyczną w tym względzie należy uznać za uczciwą.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-08-25, 19:32   

Chryzolicie,
Biblia zawiera treści, które są jak drogowskaz. Jednak słowa: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. kończą Apokalipsę, nie Biblię. Niewłaściwie oceniasz to, co piszę, ponieważ nie neguję Biblii, nawet wówczas, kiedy wypowiadam się krytycznie o pewnych jej fragmentach. Kiedyś zrozumiałem, że Biblia nie może ograniczać rozwoju duchowego człowieka. To, że byli Apostołowie i pozostawili po sobie określoną spuściznę, w żadnym wypadku nie limituje mojego rozwoju duchowego. Ja, najnormalniej w świecie idę dalej, korzystając z ich doświadczeń, bądź nie. Korzystam z ich doświadczeń, kiedy szli do przodu, rozwijali się. Nie korzystam, kiedy się cofali i wracali do przeszłości.
Część objawień jest już po prostu nieaktualna. Inne dotyczą religii żydowskiej. Skoro społeczność w Jerozolimie po pewnym czasie rozwoju, zawróciła do Mojżesza, to ja tylko ubolewam nad tym.
Ja też piszę Biblię, niezależnie od tego, że inni oceniają to pejoratywnie. Dlaczego piszę? Robię to, co muszę.
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-25, 21:30   

R.M-Dobrze,że szanujesz Biblie,ja nie chcę tego negować,tylko zapytałem.
Co do tekstu z Objawienia,myślę podobnie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-25, 21:52   

R.N-NAPISAŁ.
W obszarach, gdzie poznanie ludzkie nie daje niezbitych dowodów, nie powinno się niczego dogmatyzować. Można mieć swoje wizje, swoje zdanie, ale nie powinno się tego nikomu narzucać.
Tak jest na przykład z atrybutami Boga.
Sam wiesz jak Biblia przedstawia Boga. Jest wszechwiedzący i niewszechwiedzący. Wszechmogący i niewszechmogący.
Dlatego postawę deistyczną w tym względzie należy uznać za uczciwą.

Moja odpowiedz.

Za pewno z pierwszą częścią zapisu,można się zgodzić.
Natomiast,drugą część,zapisałeś tak jakim jest to dla Ciebie problemem.
Postawa deistyczna,jest tylko na miarę człowieka jednozdaniowego,czyli jest jakiś Bóg-który dał początek wszystkiemu i się wyłączył.
Deizm natomiast w historii,też dogmatyzował i narzucał.
Ale teraz nie o tym.
Jeżeli chcemy zrozumieć coś o Bogu,to mamy takie możliwości,jakie dyktuje nam nasz umysł,i to nie jest zeł,ale jest to niewystarczające.
Nasz umysł jest ogromnie ograniczony i nie ma możliwości zbadania rzeczy które zdarzyły sie w świecie ducha,jedynym sposobem jest objawienie tego,czego dokonał szczególnie Jezus,ale i jego Apostołowie.
Jeżeli negujemy zródło tego objawienia,to pozostajemy tylko ze swoim umysłem.
A jaki on jest zwodniczy,jak nie jest wypełniany duchem .św.to wiemy z historii we wszystkich działaniach ludzkości.
I do tego czasu nie jest on w stanie dać swoją mądrością ludziom szczęście,czy życie wiecznego,nikt niczego takiego nie wymyślił,dlaczego?.
Dlaczego R.N-nikt czegoś takiego nie wymyślił.?jak szczęście,życie wieczne.?
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-25, 22:33   

chryzolit napisał/a:
Jeżeli negujemy zródło tego objawienia,to pozostajemy tylko ze swoim umysłem.
A jaki on jest zwodniczy,jak nie jest wypełniany duchem .św
.

Jeżeli będziesz coś rozpatrywał swoim umysłem, a ten umysł będzie zdrowy, będzie miał dobre intencje, będzie pozbawiony niepotrzebnych pragnień i innych naleciałości, to wtedy jeszcze nie jest gwarantowane właściwe poznanie, ale przynajmniej zachowasz szczerość wobec samego siebie.
Wypełnienie Duchem Św. na wzór biblijny, wcale nie gwarantuje bycia obdarzonym szczególną łaską. Dzieje Samsona, Saula, czy chociażby Dawida są tego najlepszym przykładem.


chryzolit napisał/a:


Dlaczego R.N-nikt czegoś takiego nie wymyślił.?jak szczęście,życie wieczne.?
Pozdrawiam.


Jak to nie wymyślił :?:
Wymyślono to już w starożytności.
Tylko co z tego. Czy rzeczywiście szczerzy byli w tym co o owym życiu wiecznym napisali :?:
Kto jest w stanie z dzisiaj żyjących ludzi wejść w posiadanie informacji na temat tego, co dzieje się po śmierci :?:
A Izraelici, którzy żyli tysiące lat temu weszli w posiadanie takich informacji :?:
No.. trzeba być naprawdę łatwowiernym chryzolit, żeby w to uwierzyć.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-25, 22:38   

R.N-.
I od razu wiadomo,jak umysł może być zwodniczy,chociaż nie zarzucam mu braku szczerości.
Kiedy to ludzie wymyśleli życie wieczne,którego mogą doświadczać?
Dlaczego umierają?.
Pozdrawiam
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-25, 22:42   

Cytat:
Kto jest w stanie z dzisiaj żyjących ludzi wejść w posiadanie informacji na temat tego, co dzieje się po śmierci :?:
A Izraelici, którzy żyli tysiące lat temu weszli w posiadanie takich informacji :?:


Sam z siebie w sposób naturalny oczywiście nikt nie jest w stanie poznać takich rzeczy.
Możliwe jest to tylko poprzez objawienie dane z zewnątrz przez Boga.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-25, 23:06   

Albertus napisał/a:


Sam z siebie w sposób naturalny oczywiście nikt nie jest w stanie poznać takich rzeczy.
Możliwe jest to tylko poprzez objawienie dane z zewnątrz przez Boga.


Nie wierzę, aby Bóg udzielał takich informacji :-) W każdym bądż razie nie jest to osiągalne dla zmysłów normalnego człowieka, który bez zbędnej podniety rozstrzyga sprawy ( nawet duchowe ) własnym rozumem.
Nie wydaje mi się też, aby Bóg mógł mówić ludzkim głosem, czy pisać palcem swoje przykazania.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-25, 23:12   

chryzolit napisał/a:

Dlaczego umierają?.
Pozdrawiam


No cóż...nie będę w odpowiedzi na to pytanie jakiś finezyjny lecz odpowiem ogólnikowo.
Ludzie umierają, bo się zużywają.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-26, 07:50   

RN napisał/a:
Albertus napisał/a:


Sam z siebie w sposób naturalny oczywiście nikt nie jest w stanie poznać takich rzeczy.
Możliwe jest to tylko poprzez objawienie dane z zewnątrz przez Boga.


Nie wierzę, aby Bóg udzielał takich informacji :-) W każdym bądż razie nie jest to osiągalne dla zmysłów normalnego człowieka, który bez zbędnej podniety rozstrzyga sprawy ( nawet duchowe ) własnym rozumem.
Nie wydaje mi się też, aby Bóg mógł mówić ludzkim głosem, czy pisać palcem swoje przykazania.


To co ci się wydaje nie ma decydującego znaczenia w tych sprawach.

Ale dlaczego wydaje ci się że Bóg nie może udzielać takich informacji w sposób dostępny dla zmysłów człowieka?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-26, 08:28   

R.N-napisał.
Cytat:
No cóż...nie będę w odpowiedzi na to pytanie jakiś finezyjny lecz odpowiem ogólnikowo.
Ludzie umierają, bo się zużywają.

To znaczy że według Ciebie ludzie sa przedmiotami technicznymi na świecie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-26, 08:43   

Albertus napisał/a:


To co ci się wydaje nie ma decydującego znaczenia w tych sprawach.


Oczywiście, ze nie ma. Używając takich sformułowań jak ''tak mi się wydaje, tak myślę, według mnie'' niczego nie dogmatyzuje.

Albertus napisał/a:

Ale dlaczego wydaje ci się że Bóg nie może udzielać takich informacji w sposób dostępny dla zmysłów człowieka?


Ponieważ takie informacje wymagałyby przekazania w słowach, a nie wierzę, aby Bóg się w ten sposób komunikował z człowiekiem. Biblijne opisy, jak to rozlega się Boży głos z nieba uważam za niepoważne.
Na podstawie dostępnej człowiekowi przez zmysły komunikacji z Bogiem, nie jest się w stanie dochodzić do takich informacji. I to informacji ze szczegółami, które w dodatku mają wydarzyć się w przyszłości.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-08-26, 08:47   

chryzolit napisał/a:
R.N-napisał.
Cytat:
No cóż...nie będę w odpowiedzi na to pytanie jakiś finezyjny lecz odpowiem ogólnikowo.
Ludzie umierają, bo się zużywają.

To znaczy że według Ciebie ludzie sa przedmiotami technicznymi na świecie.
Pozdrawiam.


Sam chyba wiesz, jak wygląda na przykład cera niemowlaka, a jak osoby w podeszłym wieku.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11