Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-08-25, 12:46   

Celem wierzącego człowieka jest pojednanie się z Bogiem i możliwość przebywania w Jego Obecności na zawsze,jak Jezus.
Aby to stało się możliwe człowiek musi otrzymać przebaczenie grzechów i pozostać w posłuszeństwie do instrukcji Boga.

Jest to osiągalne dzięki kapłaństwu Jezusa.

Przymierze na Synaju dało instrukcję Boga jak żyć w miłości do Boga i do bliźniego, ale nie zapewniło mocy do jej przestrzegania.

Nowe przymierze zapewnia wierzącemu nowe, żywe serce i moc ducha Bożego do wypełniania instrukcji Boga na wzór Jezusa.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-08-25, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2019-08-25, 13:13   

wuka

wuka napisał/a:
acha :mrgreen:
Czyli: mój syn jest synem swego ojca, który jest człowiekiem, ale mój syn człowiekiem nie jest. I wszystko jasne :ph34r:

Mieszasz to co fizyczne, z tym co duchowe, a tak nie można robić.

Bóg יהוה jest Duchem - Energią męską - Miłością i żeńską - Mądrością, z których wszystko powstało i powstaje. Każdy z nas jest duchem, dzieckiem Bożym, malutką iskierką Ducha - Energii, zawierającą jakiś procent energii męskiej i żeńskiej. W każdym z nas jest Duch Boży, część Boga יהוה, co nie czyni nas Bogami.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-25, 13:35   

ratao napisał/a:


Bóg יהוה jest Duchem - Energią męską - Miłością i żeńską - Mądrością, z których wszystko powstało i powstaje. Każdy z nas jest duchem, dzieckiem Bożym, malutką iskierką Ducha - Energii, zawierającą jakiś procent energii męskiej i żeńskiej. W każdym z nas jest Duch Boży, część Boga יהוה, co nie czyni nas Bogami.

Nie mieszam. Dokładnie wiem, jak oddzielić fizycznośc od duchowości, ale mamy przecież Adama jako fizycznie stworzonego człowieka. To raz. Tylko boskie tchnienie dało mu życie, ducha.
Ale my mamy wierzyć w Boga, a nie w energię. Bóg jest osobowy, co udowodnił. Nie myśl, że wierzę w jakiegoś dziadka z brodą, o nie. Ja wiem, że Bóg jest Duchem, ale nam, ludziom objawia się jako Osoba, na przykład w Osobie Jezusa Chrystusa.
Owszem, cześć oddajemy duchowo, z wnętrza serca i umysłu.
Mądrość to inaczej BożY Duch. Nie mam z tym problemu.
Oczywiście, że nic nie czyni nas bogami.
Skoro Jezus Chrystus jest Synem Ojca-Stwórcy_Boga, to jak najbardziej mój przykład z moim synem jest dobry. To wynika z czystej logiki: Ojciec jest Bogiem, a więc Syn wręcz MUSI być Bogiem.
Wy natomiast robicie to, co przekornie napisałam: tata mojego syna jest człowiekiem, ale mój syn człowiekiem nie jest?! Chyba nie umiem inaczej wytłumaczyć.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-25, 14:04   

wuka napisał/a:
Skoro Jezus Chrystus jest Synem Ojca-Stwórcy_Boga, to jak najbardziej mój przykład z moim synem jest dobry. To wynika z czystej logiki: Ojciec jest Bogiem, a więc Syn wręcz MUSI być Bogiem.
Wy natomiast robicie to, co przekornie napisałam: tata mojego syna jest człowiekiem, ale mój syn człowiekiem nie jest?! Chyba nie umiem inaczej wytłumaczyć.


Tata jest dyrektorem, więc syn też jest dyrektorem. Tata jest więc syn też musi być mężem. Tata jest Ojcem więc syn też jest ojcem.
Tat jest chirurgiem, więc syn też jest chirurgiem.

Czy już rozumiesz swoją logikę? W sensie mylną logikę?
Tytułów się nie dziedziczy. Może zaistnieć podobieństwo, ale podobieństwo jest tylko podobieństwem. Nie mylić z tą samą tożsamością.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-25, 14:18   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Skoro Jezus Chrystus jest Synem Ojca-Stwórcy_Boga, to jak najbardziej mój przykład z moim synem jest dobry. To wynika z czystej logiki: Ojciec jest Bogiem, a więc Syn wręcz MUSI być Bogiem.
Wy natomiast robicie to, co przekornie napisałam: tata mojego syna jest człowiekiem, ale mój syn człowiekiem nie jest?! Chyba nie umiem inaczej wytłumaczyć.


Tata jest dyrektorem, więc syn też jest dyrektorem. Tata jest więc syn też musi być mężem. Tata jest Ojcem więc syn też jest ojcem.
Tat jest chirurgiem, więc syn też jest chirurgiem.

Czy już rozumiesz swoją logikę? W sensie mylną logikę?
Tytułów się nie dziedziczy. Może zaistnieć podobieństwo, ale podobieństwo jest tylko podobieństwem. Nie mylić z tą samą tożsamością.

Oczywiście , że tytułów i funkcji się nie dziedziczy. Przecież nie o tym piszę. Celowo przekręcasz, czy naprawdę nie rozumiesz?
Co ma wspólnego ojciec dyrektor z synem marynarzem? Tak to widzisz? Skoro tata dyrektor kopalni to syn marynarz nie może być jego synem?
Chodzi o Boga i Jego Boskiego Syna. O NATURĘ przekazaną, a nie o to czy ktoś jest rolnikiem a ktoś naukowcem.
Ojcem mojego dziecka jest człowiek i człowieczeństwo móje dziecko ma w genach. Jest człowiekiem. Bóg jest Ojcem JCh. Więc dalej sobie już wykombinuj sam ;-) :-D
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2019-08-25, 15:37   

wuka
Cytat:
...Ojcem mojego dziecka jest człowiek i człowieczeństwo móje dziecko ma w genach. ...


Trudno odnieść genetykę Jehowy do Jehoszui. :shock:


Natomiast co do bóstwa obu postaci, niewątpliwie kluczem jest tu słowo Bóg. ;-) Jehowa jest jedynym Bogiem - ,, Sz’ma, Isra’el, Adonai Eloheinu, Adonai echad " (Słuchaj, Isra’elu, PAN nasz Bóg, PAN jest jeden)


bonhart
_________________
ss
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-08-25, 15:38   

wuka napisał/a:
Chodzi o Boga i Jego Boskiego Syna. O NATURĘ przekazaną

Biblia podaje, że Bóg Ojciec niejednego ma syna. Są nimi aniołowie, był nim również Adam, pierwszy człowiek. Wg. Twojej logiki oni też muszą być Bogami.
Z drugiej strony gdy mówimy o boskiej naturze wcale to nie czyni Jezusa równego Ojcu.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2019-08-25, 16:54   

bonhart napisał/a:
wuka
Cytat:
...Ojcem mojego dziecka jest człowiek i człowieczeństwo móje dziecko ma w genach. ...


Trudno odnieść genetykę Jehowy do Jehoszui. :shock:


Natomiast co do bóstwa obu postaci, niewątpliwie kluczem jest tu słowo Bóg. ;-) Jehowa jest jedynym Bogiem - ,, Sz’ma, Isra’el, Adonai Eloheinu, Adonai echad " (Słuchaj, Isra’elu, PAN nasz Bóg, PAN jest jeden)


bonhart


EMET:
Deuteronomium 6:4, ‘BHS’ ---
שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃

trans.: < šᵊmă´ jĭŝrā`ēl jᵊhvā(h) `ᵉlōhênû jᵊhvā(h) `ĕḥādh > = /< szᵊmă´ jĭŝrā`ēl jᵊhvā(h) `ᵉlōhênû jᵊhvā(h) `ĕchādh >/; uproszcz.: < szema´ jisra`el jehva(h) `elohenu jehva(h) `echadh >

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-25, 18:10   

Bobo napisał/a:
wuka napisał/a:
Chodzi o Boga i Jego Boskiego Syna. O NATURĘ przekazaną

Biblia podaje, że Bóg Ojciec niejednego ma syna. Są nimi aniołowie, był nim również Adam, pierwszy człowiek. Wg. Twojej logiki oni też muszą być Bogami.
Z drugiej strony gdy mówimy o boskiej naturze wcale to nie czyni Jezusa równego Ojcu.
Dlaczego ze wszystkich sil chcecie ponizyc Syna Bozego i zrownac Go z aniolami? W Hebr.jest odpowiedz i uzasadnienie wyjatkowosci Tej Osoby Boga.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-08-25, 19:48   

A kto je unieważnił i kiedy ???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-25, 20:40   

Jachu napisał/a:
A kto je unieważnił i kiedy ???


Nikt nie unieważnił Prawa.

Litera Prawa jest pozbawiona swej mocy wobec tych którzy zostali zanurzeni w śmierci Jezusa Chrystusa.

Wyjaśnia to List do Rzymian:

Rz6:3 1 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? 4 Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Rz7:7
1 Czyż nie jest wam wiadomo, bracia - mówię przecież do tych, co Prawo znają - że Prawo ma moc nad człowiekiem, dopóki on żyje? 2 Podobnie też i kobieta zamężna, na mocy Prawa, związana jest ze swoim mężem, jak długo on żyje. Gdy jednak mąż umrze, traci nad nią moc prawo męża. 3 Dlatego to uchodzić będzie za cudzołożną, jeśli za życia swego męża współżyje z innym mężczyzną. Jeśli jednak umrze jej mąż, wolna jest od tego prawa, tak iż nie jest cudzołożną, współżyjąc z innym mężczyzną.
4 Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym - z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-08-25, 21:23   

Rz 2:13 bt2 "Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni."

W nowym przymierzu Bóg swoją instrukcję (Torę) zapisuje na nowym ,żywym sercu wierzącego, a duch Boży pomaga w wypełnianiu przykazań Boga, by święty członek ciała chrystusowego nie grzeszył.

"Ponieważ: Nie będziesz cudzołożył, nie będziesz mordował, nie będziesz kradł, nie będziesz fałszywie świadczył, nie będziesz pożądał, czy jakieś inne przykazanie, jest streszczone w tej zasadzie: Będziesz miłował twego bliskiego jak siebie samego.""
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-08-25, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-08-25, 21:25   

Albertus-podane cytaty wcale nie mówią o trwałości prawa.
Ale należałoby zacząć od tego ,komu ono historycznie było dane?
Oraz pod jakim prawem byli poganie?.
Czyżby temat ponownie wrócił ten sam.?
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-25, 21:28   

Listek napisał/a:
Rz 2:13 bt2 "Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni."


Prawo a litera Prawa to nie to samo.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-25, 21:31   

chryzolit napisał/a:
Albertus-podane cytaty wcale nie mówią o trwałości prawa.
Ale należałoby zacząć od tego ,komu ono historycznie było dane?
Oraz pod jakim prawem byli poganie?.
Czyżby temat ponownie wrócił ten sam.?
Pozdrawiam.


Litera prawa jest przestarzała. Natomiast ci którzy odrzucają łaskę daną w Jezusie Chrystusie i wybierają samozbawiania pozostają w niewoli litery prawa.

Tak to rozumiem. Ale są to sprawy trudne i jestem otwarty na argumenty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12