Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pozyskać trotyl - co to znaczy?
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-22, 10:31   pozyskać trotyl - co to znaczy?

Kochani. Od wczoraj mam taką zagwozdkę. Dziś sprawdzam w internecie, ale niczego mi to nie wyjasnia.
Otóż. W dniu wczorajszym cała miejscowość została "spacyfikowana" :mrgreen: ;-) i na baczność postawiona, bo okazało się, że pewien człek miał cały arsenał broni. Garaże w ilości szt.5, jakies "chlewiki i szopki" zawalone sprzętem z czasów wojny.
Ale to pikuś, bo facet "pozyskiwał trytol" z tejże starej broni. Na sprzedaż oczywiście. Dalej nie spekuluję.
Chciałabym wiedziec jednak, co to konkretnie oznacza. Z tym pozyskiwaniem...
Bo..."pozyskiwał" tenże trytol po sąsiedzku, dosłownie. Nasze garaże są po sąsiedzku, ale facet to taka złota rączka i nikogo nie dziwiły odgłosy jakiegoś cięcia, szlifowania itp.
Mogę liczyć na jakieś wyjasnienia od was? Nawet na priv, bo po prostu chcę wiedzieć.
W głowie mi się nie mieści, że człowiek powazny, bardzo, bardzo spokojny, ojciec gromadki dorosłych już dzieci (nikt złego słowa nie może o nim powiedziec), mógł robić TAKIE COŚ.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-08-22, 10:46   Re: pozyskać trotyl - co to znaczy?

wuka napisał/a:
W głowie mi się nie mieści, że człowiek powazny, bardzo, bardzo spokojny, ojciec gromadki dorosłych już dzieci (nikt złego słowa nie może o nim powiedziec), mógł robić TAKIE COŚ.

Będąc dziećmi także "pozyskiwaliśmy trotyl", proch, z pocisków.
Było tego dużo i była to wtedy fajna zabawa.
Faktem jest, że niebezpieczna!

Nam się udało. Żyjemy, nikomu nie urwało kończyn, ani głowy.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-22, 10:52   Re: pozyskać trotyl - co to znaczy?

Henryk napisał/a:
wuka napisał/a:
W głowie mi się nie mieści, że człowiek powazny, bardzo, bardzo spokojny, ojciec gromadki dorosłych już dzieci (nikt złego słowa nie może o nim powiedziec), mógł robić TAKIE COŚ.

Będąc dziećmi także "pozyskiwaliśmy trotyl", proch, z pocisków.
Było tego dużo i była to wtedy fajna zabawa.
Faktem jest, że niebezpieczna!

Nam się udało. Żyjemy, nikomu nie urwało kończyn, ani głowy.

Dokładnie - "udało". Ja/my też przeżyliśmy. Nam też się udało. Skala "zjawiska" była niesamowita.
Czyli takie "pozyskiwanie" to, krótko mówiąc" rozwalanie pocisków i wysypywanie ładunku wybuchowego? I co dalej? Produkcja nowych broni? Sprzedaż materiałów wybuchowych?
Czy zagrożenie dotyczy tylko osoby, która przy tym grzebie, czy naraża się innych?
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-22, 10:56   

Żeby nie być gołosłowną, podaję link do informacji z wczorajszego dnia, krótko potem, jak sprawa się wydała. https://www.tvp.info/4403...trzech-garazach
Na zdjęciach tylko początek akcji, kilka chwil po otwarciu pierwszego garażu. To akurat z innej części wsi.
Mam własne fotki z "mojej" części. Bomby, worki amunicji, pistolety i karabiny, całe mnóstwo wielkich pocisków...No szok.

https://pomorska.pl/we-wroniu-pod-wabrzeznem-w-garazach-przy-blokach-byly-niewybuchy-na-miejscu-byli-saperzy-aktualizacja/ar/c1-14365287
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-08-22, 12:25   Re: pozyskać trotyl - co to znaczy?

wuka napisał/a:

Czyli takie "pozyskiwanie" to, krótko mówiąc" rozwalanie pocisków i wysypywanie ładunku wybuchowego? I co dalej? Produkcja nowych broni?

Nie wiem jaki cel przyświecał "bohaterowi".
Cytat:
Sprzedaż materiałów wybuchowych?

Jak wyżej.
Cytat:
Czy zagrożenie dotyczy tylko osoby, która przy tym grzebie, czy naraża się innych?

Narażał innych, ponieważ robił to tuż obok sąsiadów.
Gdyby robił to na odludziu, to jeszcze pal licho. Jego kalectwo, jego śmierć...
Głupich nie sieją...
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-22, 14:19   

Dziękuję za wyjaśnienia. :-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-08-22, 14:23   

A czy trotyl ma coś wspólnego z "trolowaniem" ??? :xhehe: :xhehe: :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-22, 14:30   

Jachu napisał/a:
A czy trotyl ma coś wspólnego z "trolowaniem" ??? :xhehe: :xhehe: :xhehe:

Dlaczego mój temat w dziale off topic zaliczasz do trolowania? :bardzo_smutny:
A może masz na myśli "trotyllowanie" :mrgreen: :xhehe: :-P Jeśli tak, to wysil się i wytłumacz jak się robi trtyllowanie :shock: :?:
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-08-22, 18:23   

Myślę,że to "trotylowanie biblijne,-biblijnych treści,-jest praktykowane przez "pytie" :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Metanoia 
Bóg jest 1


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 636
Skąd: Osobowość z Pogranicza
Wysłany: 2019-08-23, 07:09   

Państwo jako przestrzeń bezosobowego, nieistniejącego absolutu pragnie kontrolować wszelkie aspekty życia społecznego.

Państwo jako jedyne może dysponować aparatem przemocowym utrwalającym zgodną z aktualnym etapem koncepcję sprawowania władzy.

Posiadanie broni, z pomocą której obywatele mogą bronić się przez zbyt opresyjnym Państwem jest surowo zakazane.

Czemu Szwajcaria może być Państwem neutralnym?
Gdyż lufa karabinu maszynowego sterczy tam z każdej psiej budy a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie bił się z całym narodem.
Każdy Szwajcar kończący przeszkolenie wojskowe kupuje M57 i jeśli chce używa go zamiast łopaty do ośnieżania śniegu.


Skoro koleś wytapiał trotyl od dłuższego czasu to znaczy, że technologię miał opanowaną.
Trotyl się wytapia. Podgrzewa się niewybuch do odpowiedniej temperatury i on sam siobie wypłynie do foremki a potem robi się pałeczki lub kosteczki.
Ale trzeba go spacyfikować popisowo aby ktoś czasem nie pomyslał, że może zrobić tak samo czyli gromadzić niewybuchy ew. zbierać wykopki.
Chodzenie z wykrywaczem metali jest już w tym pełnym wolności kraju zabronione.
Jedyna wolność jaka będzie to wolność do kopulacji.
Państwo potrzebuje Niewolników, nie suwerena ale niewolników.



.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-23, 10:43   

Metanoia napisał/a:
Czemu Szwajcaria może być Państwem neutralnym?
Gdyż lufa karabinu maszynowego sterczy tam z każdej psiej budy a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie bił się z całym narodem.
Każdy Szwajcar kończący przeszkolenie wojskowe kupuje M57 i jeśli chce używa go zamiast łopaty do ośnieżania śniegu.

Toś trafiła :xhehe:
Tak niefortunnie dla ciebie się składa, że moja córka od ponad 17 lat mieszka w Szwajcarii, a od kilku jest także obywatelką tego kraju. Tak się też składa, że osobiście byłam wiele, wiele razy i to na dłuższe pobyty w Szwajcarii.
W sprawie broni w psich budach polecam artykuł: https://www.psy.pl/szwajcaria-dookola-swiata/
Prawdę mówiąc osobiście nie widziałam tam żadnej psij budy, a córki owczarek mieszkał w domu, w mieszkaniu z nimi. Wprawdzie mieszkanie duże, ale poznałam je dokładnie i na żadne karabiny tudzież pistolety, czy bomby, pociski artyleryjskie nie natrafiłam. Dodam nieskromnie, że gościłam tam w co najmniej kilkunastu domach i mieszkaniach. Bud z psami i bronią...ani ani.
Ale oczywiście mogę się mylić. Tak się składa, że mam córkę pod ręką przez ostatnich kilka dni i kiedy tylko wróci ze spaceru dopytam ją o te kwestie.

Prawdą jest, że w Szwajcarii KAŻDY mężczyzna, oprócz normalnej służby służby wojskowej przechodzi przeszkolenia i to regularnie. Musi się stawić, i się stawia, bo kary finansowe są naprawdę odczuwalne, nawet dla zamożnych. Już nie pamiętam, jak często są te szkolenia (zapytam za chwilę i uzupełnię wypowiedź).

Widać, że masz malutkie pojęcie a fruwasz w oparach własnych fantazji.
W Szwajcarii, jak nigdzie, spotyka się takie mnóstwo obcokrajowców, różnych nacji i kolorów, ale jest wprost wzorowa praworządność.
Czy ktoś słyszał o masowych strzelaninach w tym kraju? Choćby takich, które sa w USA chlebem powszednim?
Długo i dużo by pisać, ale po co?

Nie wiem, czy do perfekcji sąsiad opanował wytop i przeróbkę trytolu, ale wiem, że w garażu obok mojego miał tzw."kozę" i prawdopodobnie tam odbywał się cały proceder, ku chwale obywatelskiej wolności zapewne w tym naszym okropnym państwie, któe nie istnieje (według ciebie).
Wiem tez, że sporo dzieci bawi się na placu zabaw, dosłownie o rzut beretem od tej "produkcji". Wiem też, że garaże są na terenie kompleksu szkoły i internatu.
Takie działania, nawet dla fachowca od broni są niedopuszczalne.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-23, 10:59   

Tutaj akurat to Metanoja ma rację.

W Szwajcarii posiadanie broni w domu jest normą a nie wyjątkiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

I jak widać nie przekłada się to automatycznie na jej nadużywanie w sferze publicznej, na jakieś strzelaniny itp

legalnie posiadana , zarejestrowana broń wcale nie zwiększa przestępczości z użyciem broni.

Zresztą widać to tez na przykładzie Polski gdzie jest zarejestrowane kilkaset tysięcy broni myśliwskiej i jakoś nie sprawia to tego że jej właściciele dokonują przy jej pomocy przestępstw, strzelają po pijanemu itp.

Przestępcy nie potrzebują zarejestrowanej broni a niezarejestrowaną i tak sobie załatwią.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-23, 11:45   

Albertus napisał/a:
Tutaj akurat to Metanoja ma rację.

W Szwajcarii posiadanie broni w domu jest normą a nie wyjątkiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

I jak widać nie przekłada się to automatycznie na jej nadużywanie w sferze publicznej, na jakieś strzelaniny itp

legalnie posiadana , zarejestrowana broń wcale nie zwiększa przestępczości z użyciem broni.

Zresztą widać to tez na przykładzie Polski gdzie jest zarejestrowane kilkaset tysięcy broni myśliwskiej i jakoś nie sprawia to tego że jej właściciele dokonują przy jej pomocy przestępstw, strzelają po pijanemu itp.

Przestępcy nie potrzebują zarejestrowanej broni a niezarejestrowaną i tak sobie załatwią.
W Szwajcarii kazdy po skonczonej sluzbie wojskowej, tej pierwszej i obowiazkowej, ma prawo zabrac swoja bron do domu. Zalezy to wylacznie od woli wlasnej. W Szwajcarii jest zakaz trzymania psow w budach. Czym innym jest legalne posiadanie broni, a czym innym jest odzyskiwanie materialow wybuchowych w garazach przy pomocy narzedzi typu, mlotek, przecinak i wytapianie nabojow w piecu pt.koza. I to w miejscu tak zaludnionym, jak szkola z internatem, boisko, plac zabaw, bloki, dzialki itd.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-08-23, 11:49   

wuka napisał/a:
Albertus napisał/a:
Tutaj akurat to Metanoja ma rację.

W Szwajcarii posiadanie broni w domu jest normą a nie wyjątkiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

I jak widać nie przekłada się to automatycznie na jej nadużywanie w sferze publicznej, na jakieś strzelaniny itp

legalnie posiadana , zarejestrowana broń wcale nie zwiększa przestępczości z użyciem broni.

Zresztą widać to tez na przykładzie Polski gdzie jest zarejestrowane kilkaset tysięcy broni myśliwskiej i jakoś nie sprawia to tego że jej właściciele dokonują przy jej pomocy przestępstw, strzelają po pijanemu itp.

Przestępcy nie potrzebują zarejestrowanej broni a niezarejestrowaną i tak sobie załatwią.
W Szwajcarii kazdy po skonczonej sluzbie wojskowej, tej pierwszej i obowiazkowej, ma prawo zabrac swoja bron do domu. Zalezy to wylacznie od woli wlasnej. W Szwajcarii jest zakaz trzymania psow w budach. Czym innym jest legalne posiadanie broni, a czym innym jest odzyskiwanie materialow wybuchowych w garazach przy pomocy narzedzi typu, mlotek, przecinak i wytapianie nabojow w piecu pt.koza. I to w miejscu tak zaludnionym, jak szkola z internatem, boisko, plac zabaw, bloki, dzialki itd.


Chodziło mi tylko o kwestię Szwajcarii.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-08-23, 12:28   

Albertus napisał/a:

Chodziło mi tylko o kwestię Szwajcarii.

Tak i masz rację. Jak widać, fakt nawet masowego posiadania broni nie jest wyznacznikiem do uprawiania strzelanin.
Trzeba wziąć pod uwagę świadomość społeczeństw i wiele innych czynników. Ale to już nieco inny temat, prawda?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11