Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cudze myśli?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-07-24, 08:37   

Bóg Cię kocha!
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-08-18, 13:20   

Chryzolit napisał/a:
,co innego jest tolerancja,a co innego akceptacja czyichś nauczań,często niedorzecznych.


Z pewnością.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-12-14, 13:17   

Bóg Efroniego przemawia tak:
Stworzyłem zły początek, ale dałem moją Torę [ rady , pouczenia , wskazówki , prawo] do jego naprawienia.

Zastanawiam się :roll:
zdaje się, że Żydzi mają teraz swoją dziejową misję, naprawiania tego, co ich bóg spartolił, ... czy jakoś tak.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-14, 15:04   

RM napisał/a:
zdaje się, że Żydzi mają teraz swoją dziejową misję, naprawiania tego, co ich bóg spartolił, ... czy jakoś tak.


Listek wierzy, że naród izraelski jest wybrany.
Nie patrzy, że Pan Jezus, go odrzucił.
No cóż Jego sprawa, jak nadal chce przestrzegać prawa mojżeszowego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-14, 18:54   

Krystian napisał/a:
że naród izraelski jest wybrany


Teraz nie wiadomo kto jest żydem.

Rz 2:29 "ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnętrznie, a prawdziwe obrzezanie dotyczy serca, dokonuje się w duchu, a nie według litery. Taki człowiek znajduje uznanie u Boga, a nie u ludzi."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-12-14, 19:28   

Listek napisał/a:
Krystian napisał/a:
że naród izraelski jest wybrany


Teraz nie wiadomo kto jest żydem.


Żydem jest ten, co bardziej miłuje potomstwo Boże od swojego, więc nie ma w nim podstępu, np. adopcja Efraima przez Jacob'a

Jr 31:9 eib "(9) Przyjdą z płaczem, przybędą w błaganiach, a Ja ich poprowadzę do strumieni wody drogą prostą — nie potkną się na niej, gdyż jestem ojcem Izraela, a Efraim jest mym pierworodnym."

J 1:47 eib "(47) Gdy Jezus zobaczył zbliżającego się Natanaela, powiedział o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma udawania."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2019-12-20, 17:05   

Listek napisał/a:
Krystian napisał/a:
że naród izraelski jest wybrany


Teraz nie wiadomo kto jest żydem.

Rz 2:29 "ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnętrznie, a prawdziwe obrzezanie dotyczy serca, dokonuje się w duchu, a nie według litery. Taki człowiek znajduje uznanie u Boga, a nie u ludzi."


Kontekst Listku
przecież w tym rozdziale apostoł wykazuje winę Żydów.
Dlaczego wyrywasz werset bez kontekstu?
Co chcesz udowodnić Chrystianom?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-22, 07:37   

Nie mogłem sobie odmówić błyskotliwej myśli (podobno) poszukującej prawdy...
Wuka pisze:
Cytat:
Oczywiście, że sprzeczności są, a jedynie można je na siłę, często wręcz (brzydko mówiąc) na chama wytłumaczyć.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-22, 11:27   

Henryk napisał/a:
Nie mogłem sobie odmówić błyskotliwej myśli (podobno) poszukującej prawdy...
Wuka pisze:
Cytat:
Oczywiście, że sprzeczności są, a jedynie można je na siłę, często wręcz (brzydko mówiąc) na chama wytłumaczyć.

Być może w swojej błyskotliwości nie zauważyłeś, a może to ja posłużyłam się regionalnym wyrażeniem, stąd oburzenie twoje. Wyjaśniam więc.
"na chama wytłumaczyć" oznacza że - jeśli komuś coś uporczywie tłumaczysz, ten drugi zaprzecza, dając kontrargumenty, ale tłumaczący i tak ci wciska swoje prawdy, nawet najbardziej absurdalne. Wtedy mówimy, że na chama tłumaczy.
Takimi tlumaczeniami posługują się niektórzy komentatorzy i wykładacze pism. Chociaż jasno i wyraźnie tekst mówi o czymś innym, oni przyjęli swoją interpretację i zrobią wszystko, aby swoje "udowodnić". A w ostateczności powiedza, że TO można zrozumieć jeśli się jest wybranym, powołanym, namaszczonym, czyli wierzącym właściwie (czyli tak, jak moja najmojsza denominacja wykłada :roll: ).
Jednym z takich "genialnych" przykładów wciskania ludziom bredni jest to, że katolickie przypisy w Biblii mówią, że Jezus mówi podczas Ostatniej wieczerzy jako o Eucharystii (w dzisiejszym pojmowaniu opłatka). Kiedy to przeczytałam w pewnym tłumaczeniu katolickiej Biblii natychmiast wszelkie katolickie tłumaczenia straciły dla mnie wiarygodność. Nie tykam już.
Naginanie Pism do denominacji jest powszechne i możesz sobie gadać co chcesz, ale to jest fakt.
Wyśmiewałeś gdzieś mnie , że słuchałam na YT nauczania ADS. Lata temu, gdy zaczynałam czytać Pismo i uczyć się "po protestancku", nie wiedziałam, że takie podzialy istnieją w protestantyzmie. Tak, słuchałam wielu denominacji nawet nie zdając sobie sprawy, że jedno drugich odstępcami i heretykami nazywają.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-22, 16:27   

wuka napisał/a:
Być może w swojej błyskotliwości nie zauważyłeś, a może to ja posłużyłam się regionalnym wyrażeniem, stąd oburzenie twoje. Wyjaśniam więc.

Wiem co oznacza zwrot : „na chama wytłumaczyć”.
Wiem też oznaczają słowa:
Cytat:
Oczywiście, że sprzeczności są, a jedynie można je na siłę, często wręcz (brzydko mówiąc) na chama wytłumaczyć.

Każdą- według Ciebie- sprzeczność, a jest ich w Biblii jak wielokrotnie pisałaś- bardzo dużo, można wytłumaczyć tylko i wyłącznie absurdalnymi kontrargumentami.
No wręcz przepysznie! :xhehe:
Cytat:
Chociaż jasno i wyraźnie tekst mówi o czymś innym, oni przyjęli swoją interpretację i zrobią wszystko, aby swoje "udowodnić".

Ot chociażby obietnice dane Izraelowi, które sama przypisujesz gojom. :lol:

Absurdalnym też jest prawo Ohma. No bo jak raz może coś być wprost proporcjonalne, a za chwilę, w tym samym zdaniu- odwrotnie proporcjonalne?
Nieważnym jest, że niczego nie rozumiesz- ważne że jest to "sprzeczne", błędne i głupie.
Takie same "sprzeczności" wynikają wyłącznie z niewiedzy interlokutora.
A do tego ktoś, podobnie nieobeznany z tematem, poprze Ciebie...
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2020-01-22, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2020-01-22, 16:31   

Ja przez tyle lat nie wiedziałem o co w tym wątku chodzi. Aż do dzisiaj, gdy przeglądnąłem pierwszą stronę. Nawet znalazłem dwa cytaty ze mnie.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-22, 16:37   

Henryk napisał/a:
Ot chociażby obietnice dane Izraelowi, które sama przypisujesz gojom.


Ja?! Przecież cały czas mówię, że to dotyczy Izraela. To inni sobie ubzdurali, że nowotestamentowi wierzący są jakimś zastępczym Izraelem. Totalnie ciebie nie rozumiem, albo ty mnie nie pojmujesz i przypisujesz mi wierzenia, których nie wyznaję, a nawet nie popieram.
144 000 z Izraela, po 12 tys. z każego pokolenia. I to ty i chyba świadkowie przypisują sobie wybraństwo do tych wybrańców.
Przecież to wy sobie uzurpujecie prawo do sprzątania trupów po Armagedonie i rządzeniu z wybrańcami.
A w jasną cholerę z taką teologią.
Henryk napisał/a:
Nieważnym jest, że niczego nie rozumiesz- ważne że jest to "sprzeczne", błędne i głupie.

Najważniejsze, że ty rozumiesz przez pryzmat strażnic niemylnych przeróżnych. Po co ja mam rozumieć, a inni są przecież mądrzejsi, to nie dadzą się na moje wątpliwości nabrać i pójda za twoimi naukami jak w dym. Śpij spokojnie.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-01-22, 16:54   

To zastanówmy się teraz, czy my, jako wszczepieni powinniśmy się z tego pysznić :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-01-22, 17:27   

RN napisał/a:
To zastanówmy się teraz, czy my, jako wszczepieni powinniśmy się z tego pysznić :?:
"My"? :aaa:
Mówisz o powołanych, wybranych i wiernych? :aaa:
Bo to o Nich jest mowa!
O ciele Chrystusowym!
-Wszyscy gwałtem chcą być równi Chrystusowi. :-(
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-01-22, 17:59   

Henryk napisał/a:
"My"?
Mówisz o powołanych, wybranych i wiernych?
Bo to o Nich jest mowa!
O ciele Chrystusowym!

No i wyłazi chrześcijańska miłość bliźniego :mrgreen: :xhehe: :xhehe: :xhehe:
Oczywiście, że tylko WY w swoim gronie, ściśle seksciarkim. My do służenia Wam.
Pycha kroczy przed upadkiem. Obyś się nie zdziwił. :-/
Wybrańcy się znaleźli. Boże wudzisz i nie grzmisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11