Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
obrzezanie?
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-07-14, 10:00   

Obrzezanie ciała mężczyzny następuje w momencie odrodzenia z Ducha. Bóg odpoczywał siódmego dnia, natomiast w Duchu przymierza z potomstwem Abrahama mężczyzna miał pracować siedem dni, a ósmego odpoczywać, ponieważ miał pracować dla dobra zmarłych, na rzecz zmartwychwstania. Czyli obrzezanie ciała mężczyzny, to oddanie władzy synowi

Ap 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Kpł 19:28 eib "(28) Nie będziecie robili sobie nacięć z żałoby po zmarłych ani nie będziecie tatuowali swoich ciał — Ja jestem PAN."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-14, 18:53   

Rzym. 2:28-29
28. [size=18]Albowiem nie ten jest Żydem, który jest Żydem na jawie, ani to jest obrzezka, która jest na jawie na ciele;
29. Ale który jest w skrytości Żydem i obrzezka serca, która jest w duchu, nie w literze, której chwała nie jest z ludzi, ale z Boga
.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
aspherus

Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 2020-02-04, 03:08   

Dzieje Apostolskie 15.23 " Posłali przez nich pismo tej treści : Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii , w Syrii i w Cylicji . " A skąd wiemy że wyrażenie "bracia pogańskiego pochodzenia" odnosi się tylko i wyłącznie do osób nieobrzezanych ? Jakie są PODSTAWY BIBLIJNE takiego myślenia ?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-02-04, 07:40   

Kontekst 15 rozdziału. Bracia żydowskiego pochodzenia nakłaniali braci pogańskiego pochodzenia, aby się dawali obrzezać, jako warunek uznania Bożego.
Dziwnym byłoby nakłaniać do obrzezania kogoś, kto już jest obrzezany.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
aspherus

Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 2020-02-05, 12:44   

Dzieje Apostolskie 15.1 " Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci : Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego , nie możecie być zbawieni . " natomiast w wersecie 15.5 czytamy " Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli : Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego . " Bobo - nie chodziło tylko o obrzezanie . Dzieje Apostolskie 15.23 " Posłali przez nich pismo tej treści : Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii , w Syrii i w Cylicji . " Bardzo często podchodzi się w różnych dyskusjach do tego problemu na zasadzie "my-oni" to znaczy po tej stronie są obrzezani a po tamtej już nie . Jakie podstawy ma taki sposób pokazywania tego problemu ? Czy ma PODSTAWY BIBLIJNE ? Jest zwyczaj Mojżeszowy a przecież były też inne zwyczaje inne wiary w których było obrzezanie . Co to znaczy "poganin" ? Słownik określa to w ten sposób : Dla Chrześcijan wyznawca religii niechrześcijańskiej też człowiek niewierzący lub nieochrzczony , poganka . Dlaczego więc słowa z Dziejów Apostolskich 15.23 " ...bracia pogańskiego pochodzenia... " odczytuje się jako nieobrzezani ? Księga Rodzaju 25.1-4 " Abraham poślubił jeszcze drugą kobietę , imieniem Ketura . Ona to urodziła mu Zimrana , Jokszana , Medana , Midiana , Jiszbaka i Szuacha . Jokszan był ojcem Saby i Dedana : synami zaś Dedana byli : Aszszurim , Letuszim i Leummim . Synowie Midiana : Efa , Efer , Henoch , Abida i Eldaa . - Ci wszyscy byli potomkami Ketury . " Co z nimi ?
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-05-21, 15:15   

Z obrzezania zrobiono wielkie halo, ale jakoś nigdy nie słyszałam żadnej informacji o rym, że nie tylko Żydzi są obrzezani. Jest to o wiele starszy zwyczaj i np. mężczyźni Dogonów (prastary lud zamieszkały w Mali) oraz Egipcjanie byli obrzezani.
Otoczkę jakąś niepotrzebną robi się i tłumaczy, że to znak przymierza. A to nadinterpretacja i mitologia.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-21, 16:08   

Trochę to chyba bez sensu, że Bóg stworzył napletek, a potem zażyczył sobie, żeby go odcinać ...
I czemu akurat napletek, a nie np. kawałek ucha ? :roll:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-21, 16:13   

wuka napisał/a:
Z obrzezania zrobiono wielkie halo, ale jakoś nigdy nie słyszałam żadnej informacji o rym, że nie tylko Żydzi są obrzezani. Jest to o wiele starszy zwyczaj i np. mężczyźni Dogonów (prastary lud zamieszkały w Mali) oraz Egipcjanie byli obrzezani.
Otoczkę jakąś niepotrzebną robi się i tłumaczy, że to znak przymierza. A to nadinterpretacja i mitologia.
Grzech cielesny, grzech nierządu od od początku był celem zwiedzenia przez szatana. Bóg pragnie, by kobieta i mezszczyzna połączeni w miłości węzłem duchowym połączyli się też cielesnie i by się stali tak, jak jedno ciało. Zwienczeniem tej jedności jest akt cielesny. A czemu służyło obrzezanie? Służyło, by odciąć skórę i odsłonić tą najbardziej eretogenna część męską. W jakim celu? By był gotowy do kopulacji i rozpłodu. Kopulacja dla tych ludzi miała zasadnicze znaczenie. Gdy podbijano sąsiednie plemiona, to młode dziewczynki - czyste, dziewicze, były zdobyczą do męskiego używania. Stawały się narzędziem do używania erotycznego i rozplody. Ich dziewiczość była rozrywana z pełną premedytacją i obrzydliwoscia. Wmówiono, że kobieta jest podkategorią człowieka. Wymyślono, że jest częścią utworzoną z mezszczyzny i obarczono wszelkim złem. A przecież w Księdze Rodzaju w pierwszej części czytamy, że najpierw powstalo życie, a na końcu Bóg stworzył ludzi - kobietę i mezszczyzne. Ludzie zostali skuszeni, zwiedzeni przez szatana i ulegli złu. Grzech oddzielił ich od Boga i dał pod władze szatańskich mocy zła.Cudzolustwo,nierząd - to największe narzędzia jakimi posługuje się szatan.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-21, 19:26   

Wybrana twierdzi, że Bóg po to kazał obcinać napletki, żeby faceci cały czas mieli wzwód.
Śmiała koncepcja, ale podoba mi się :-P :crazy:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-21, 19:27   

wuka napisał/a:
Otoczkę jakąś niepotrzebną robi się i tłumaczy, że to znak przymierza. A to nadinterpretacja i mitologia.

Nie wiem kto miałby tą otoczkę robić. Nikt też nie mówi, że obrzezanie było zapoczątkowane od Abrahama i wcześniej ta praktyka nie istniała.
Może tak a może nie. Nawet jeśli występowała wcześniej to... co z tego? Np. w Prawie Mojżeszowym byłe różne regulacje dotyczące wielożeństwa i tzw. prawa lewirackiego.
To nie był wymysł z czasów Mojżesza. Takie zwyczaje występowały dużo wcześniej. Bóg tylko w Izraelu je uregulował na własnych zasadach.
Podobnie mogło być z obrzezaniem. Jeśli tak rzeczywiście było.
ŚJ tak to tłumaczą. Polecam tekst:
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000977
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-21, 19:30   

Powiem ci Bobo, że koncepcja wybranej bardziej mi się podoba :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-21, 19:39   

BoaDusiciel napisał/a:
Powiem ci Bobo, że koncepcja wybranej bardziej mi się podoba

Może i podoba, tylko, że nie jest prawdziwa :-D
Erekcja nie zależy od braku napletka. No bo po wytrysku brak napletka nie wpływa na erekcję :-D
Mało tego, Izraelici idący na wojnę mieli się powstrzymać od współżycia nawet z żoną bo po wytrysku byłby nieczysty rytualnie. Dziwne byłoby, gdyby Izraelici na wojnie gwałcili dziewice ale na drugi dzień nie mogliby walczyć.
Wybrana fantazjuje.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-05-21, 20:00   

BoaDusiciel napisał/a:
Wybrana twierdzi, że Bóg po to kazał obcinać napletki, żeby faceci cały czas mieli wzwód.
Śmiała koncepcja, ale podoba mi się :-P :crazy:
Wybrana nie stwierdziła, że Bóg kazał obcinać napletki.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2020-05-21, 20:09   

wybrana napisał/a:
Wybrana nie stwierdziła, że Bóg kazał obcinać napletki.

I tak się to z wami rozmawia. Więcej jest ustalń kto i co powiedział a kto czego nie powiedział albo w ogóle nic nie powiedział itd.
:-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2020-05-21, 21:18   

Moim zdaniem skoro obrzezanie jest znakiem przymierza, a jednocześnie powoduje stały wzwód, to faktycznym znakiem przymierza jest stały wzwód.
Po prostu Bóg zechciał, aby naród wybrany miał stały wzwód, dzięki czemu będzie mógł gwałcić kobiety kananejskie, samarytańskie, filistyńskie i wszelkie inne.
Tak to widzę :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11