Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do prawnika lub lekarza
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 93 razy
Wysłany: 2019-06-18, 10:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Nie musi być takiego zapisu w Ewangeliach. Tę naukę mamy od Apostołów.

A właściwie od Pawła. To kolejna sprzeczna z naukami Jezusa, jego nauka. I kolejna powodująca kłótnie, podziały i krzywdy. Apostołowie tak też nie głosili.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2019-06-18, 10:44   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

A właściwie od Pawła. To kolejna sprzeczna z naukami Jezusa, jego nauka.

O, to ciekawe. To ja poproszę o fragment nauczania Chrystusa, który zaprzecza nauce przekazanej przez św. Pawła.

Cytat:
I kolejna powodująca kłótnie, podziały i krzywdy.

Jak ktoś ją źle zrozumie...

Cytat:
Apostołowie tak też nie głosili.

Bardzo ciekawa teza. Skąd masz tę informację?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka 

Wysłany: 2019-06-18, 10:48   

Yarpen Zirgin napisał/a:
To ja poproszę o fragment nauczania Chrystusa, który zaprzecza nauce przekazanej przez św. Pawła.

A ja poproszę o fragment, który zakazuje używania lodówek.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-18, 10:54   

Czyli nie masz takiego fragmentu i Twój tekst o nauczaniu św. Pawła, iż to "kolejna sprzeczna z naukami Jezusa, jego nauka", tak naprawdę powinien brzmieć tak: "kolejna sprzeczna z moimi przekonaniami, jego nauka".
Bądź uczciwa, wuka, i nie przedstawiaj swoich przekonań jako poglądów Chrystusa.

Aha... Milczenie w kwestii drugiego pytania również dobitnie pokazuje, że także w kwestii tego, co głosili Apostołowie, przedstawiłaś swoje przekonania.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka 

Wysłany: 2019-06-18, 11:03   

Nie ma takiego fragmentu, bo jasne jest, że takie nauczanie nie miało miejsca i są to wymysły Pawła. Tyle chciałam powiedzieć. A twoje pytania pokrętne to socjotechnika.
Mam prawo do włąsnych wniosków i przekonań. Jesli Ewangelia i Jezus mówią co innego lub milczą, to ja nie będę szukać na siłę tego, czego nie ma.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-18, 11:13   

wuka napisał/a:
Nie ma takiego fragmentu, bo jasne jest, że takie nauczanie nie miało miejsca i są to wymysły Pawła.

Jasne jest, że Tobie ta nauka nie pasuje i szukasz pretekstu, aby ją odrzucić. Brak jakiejś nauki w Ewangelii nie oznacza, że skoro jest ona obecna tylko innych księgach NT, to możemy ją sobie zignorować bo to "wymysły" np. św. Pawła.

Cytat:
Tyle chciałam powiedzieć. A twoje pytania pokrętne to socjotechnika.

Moje pytania to twarda rzeczywistość. Skoro twierdzisz, że jakaś nauka jest sprzeczna z tym, co powiedział Chrystus, albo nie głosili jej Apostołowie, to masz obowiązek wskazania stosownych fragmentów Biblii lub innych źródeł, które potwierdzą Twoje tezy. Bez nich wszelkie takie teksty to zwykły blef obliczony na to, że nikt nie powie "sprawdzam."

Cytat:
Mam prawo do włąsnych wniosków i przekonań.

Oczywiście. Nie masz jednak prawa przedstawiania ich jako faktów lub przypisywania innym osobom. Skoro nie zgadzasz się z jakimiś naukami z Biblii to pisz zgodnie z prawdą, że "ja się z tym nie zgadzam" czy "to jest sprzeczne z moimi przekonaniami", a nie kłamstwa np. o rzekomej sprzeczności z tym, co głosił Chrystus czy "apostołowie tego nie nauczali".

Cytat:
Jesli Ewangelia i Jezus mówią co innego lub milczą, to ja nie będę szukać na siłę tego, czego nie ma.

Pismo Święte, zawierające nauczanie objawione przez Boga, to nie są tylko Ewangelie, ale także pozostałe 68 ksiąg.

wuka 

Wysłany: 2019-06-18, 11:23   

Zauważyłeś, że oprócz mnie mało kto z tobą rozmawia?
Założyłam temat, a skończyło się jak zwykle.
Masz coś do napisania na temat, to pisz. A jak nie to zakładaj włąsne tematy.
Ja nie musze ci się spowiadać ze swoich spraw i wierzeń, ani odpowiadać na twoje pokrętne pytania.
Wściekam się NA SIEBIE, że znowu dałam sobą manipulować i dałam się wciągnąć w dyskusję, która i tak do niczego nie prowadzi.
Miłego dnia.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-18, 11:29   

Skończyło się "jak zwykle", czyli oskarżaniem mnie o to, co sama zaczęłaś i oskarżaniem mnie o pisanie nie na temat, gdy dotarło do Ciebie, że nie jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytania i komentarze. Pretensje skieruj do siebie, że kolejny raz się okazało, że nie tylko nie masz niczego na poparcie swoich tez, ale jeszcze w dodatku zwyczajnie kłamiesz w żywe oczy na temat rzekomej sprzeczności nauk św. Pawła o mężu jako głowie żony z nauczaniem Chrystusa i jego braku u innych Apostołów.

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2019-06-18, 11:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
W żadnej ewangelii nie pisze, że Jezus powiedział, że mąż jest głową żony.

A faryzejska nauka wyssana wraz z mlekiem matki.
Gdy Jezus został ukrzyżowany, to wszyscy się rozproszyli w popłochu, mimo, że o tym byli dokładnie poinformowani, mimo, że widzieli tyle cudów. A niewierny Tomasz aż musiał palec wsadzić w bok, by uwierzyć.
Człowieka można przebudować o 180 stopni, ale o 360 - trudno.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2019-06-18, 11:41   

Przebudowa o 360 stopni to powrót do stanu pierwotnego... :D

wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2019-06-18, 11:44   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przebudowa o 360 stopni to powrót do stanu pierwotnego... :D

No i do tego stanu trzeba dążyć. Może 360 stopni nie wyjdzie, ale przynajmniej powinno przekroczyć 180 stopni.

Odpowiedz do tematu