Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POLSKA W LIKWIDACJI
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-12-19, 10:27   

W ostatnich dniach w różnych rejonach Polski ( główne w woj. łódzkim ) miały miejsce protesty rolników hodujących trzodę chlewną.
Przy tej okazji chciałbym trochę przybliżyć sytuację w jakiej znależli się polscy hodowcy i co na to strona rządowa.

Obecna średnia cena 1kg. żywca wieprzowego w skupach na terytorium Polin wynosi ok. 3.90 zł/kg
Natomiast koszt wyprodukowania 1kg. żywca wieprzowego w wyliczeniach zarówno oficjalnych przez instytucje rządowe, jak i przez organizacje zrzeszające hodowców wynosi ok. 4.3 - 4.4 zł/kg.
Oznacza to, ze za rządów ''dobrej zmiany'', która głównie głosami mieszkańców wsi nie tylko wygrała wybory, ale jeszcze może rządzić samodzielnie, rolnik do wyprodukowania 1kg. żywca wieprzowego dokłada ok. 0,40 - 0,50 zł. W przeliczeniu na 1 tucznika, który w momencie sprzedaży waży ok. 110 - 120 kg. dołożyć trzeba do każdego ok. 50 zł.

Dlaczego tak się dzieje :?:

Najogólniej można powiedzieć dlatego, że Polin stał się śmietnikiem Europy, a może i nawet świata.
Jak wiadomo w Polin, w Europie wschodniej, a także w Belgii panuje tzw. afrykański pomór Świń ( w skrócie ASF ).
Na ASF chorują zwierzęta z rodziny świniowatych, a zwłaszcza dzik euroazjatyki, który jest głównym wektorem rozprzestrzeniania się tej choroby.
Na terenie, gdzie znajdzie się martwego dzika i badanie potwierdzi że przyczyną śmierci był wirus ASF, ten teren jest natychmiast uznawany za teren zagrożenia, zapowietrzenia chorobą. Ubija się wtedy nawet zdrowe zwierzęta, ale z takich terenów nikt za bardzo nie chce kupować tych ubitych świń ( chociaż ASF NIE JEST GROZNY DLA LUDZI )
Ponieważ nie ma chętnych na takie mięso, jego cena znacznie spada w porównaniu do ceny rynkowej i wtedy chętni się znajdują.
A skąd są ci chętni :?:
Oczywiście z terytorium Polin, gdzie zakłady mięsne znajdują się w obcych ''łapach'' i nie zależy im na tym, czy tutejszy rolnik będzie miał gdzie sprzedać swój towar, czy to, że sprowadzając mięso ze stref zapowietrzonych przeniesie chorobę, ponieważ oni głównie tylko przerabiają mięso, a nie hodują i jak to w kapitalizmie, liczy się zysk. W ten sposób zalewa kraj Polin cała masa taniego mięsa, które tylko od stycznia do września tego roku, w przeliczeniu na liczbę tuczników, wyniosło, aż 8 mln. Oczywiście w tej sumie są też tuczniki ze stref wolnych od choroby.
A co na to tzw. Inspekcja weterynaryjna powołana do życia mocą ustawy z 2004 roku :?:
O działalności tej instytucji rządowej napiszę w następnym poście.

Teraz krótko podsumowując ten post chciałbym jeszcze napisać co w tej sytuacji robi rząd Polin, aby ratować rodzimych producentów.

Najogólniej można posumować te działania wyczekiwaniem, aż producenci padną.

Żeby nie być gołosłownym podam kilka liczb.

Za czasów 4 lat rządów PO - PSL upadło ponad 16 proc. gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną.
Natomiast za 3 lata rządów ''dobrej zmiany'' PIS upadło 28 proc.
Tylko w tym roku z produkcji trzody zrezygnowało ponad 60 tys. gospodarstw.


https://kresy.pl/publicystyka/w-ciagu-trzech-lat-rzad-pis-doprowadzil-do-likwidacji-1-4-polskich-gospodarstw-chlewnych/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-12-30, 02:25   

Dzisiaj napiszę parę zdań o działalności Inspekcji Weterynaryjnej w kontekście chowu i hodowli świń oraz panującego afrykańskiego pomoru (ASF)

Jak już wspomniałem w poprzednim poście Inspekcja Weterynaryjna została utworzona w 2004 roku.
Rok 2004 nie wydaje się być przypadkowym dla powstania tej instytucji, ponieważ jest to rok wejścia Polski do UE. ;-)
Jakie cele miała i ma ta instytucja można sobie przeczytać tutaj;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inspekcja_Weterynaryjna

A jak jest w rzeczywistości na przykładzie chowu świń w Polin.

Rzeczywistość jest taka, że Inspekcja Weterynaryjna ma tylko jeden cel. Tym celem jest nakładanie coraz to nowych ( często absurdalnych ) obowiązków na rolników, nie dając nic w zamian i niczego nie gwarantując.

Jak wiadomo rządzące Polin sługusy międzynarodowej finansjery mają za cel likwidację wszystkiego co znajduje się w polskich rękach. Po doprowadzeniu do upadku kopalń, hut, cukrowni, cementowni i innych, przyszła pora na ostatni bastion własności, jakim są gospodarstwa rolne. Tym gorzej dla tych gospodarstw, które zajmują się produkcją na którą jest zbyt. A takim produktem jest mięso wieprzowe, które zdecydowanie lideruje w spożyciu ze wszystkich gatunków mięsa.
Dlatego trzeba wyprzeć rodzimego producenta, aby znalazło się miejsce dla towaru od suwerenów.
Żeby to zrealizować potrzebne jest jakieś ciało wykonawcze, które to pod pozorem troski o zdrowie zwierząt i ich ogólnego dobrostanu będzie mogło nakładać różne ciężary na rolników, aby ten nie mógł ich udżwignąć i w konsekwencji doprowadzić go do rezygnacji z produkcji.
Takim organem, takim ciałem wykonawczym ( choć nieoficjalnie ) jest Inspekcja Weterynaryjna.

Obecnie rolnik, który chce hodować świnie musi spełnić różne dziwne, często paraliżujące jego działania w gospodarstwie wymogi.

Proszę sobie wyobrazić, że każda utrzymywana świnia musi posiadać kolczyk z numerem gospodarstwa, a następnie być w odpowiednim czasie zarejestrowana w agencji zajmującej się takimi rejestrami.
W bramach wjazdowych powinny być duże maty, które muszą być ciągle polewane dezynfekantem.
Mało tego. Przed wejściem do chlewni ( już w obrębie podwórza ) muszą być drugie maty o szerokości drzwi wejściowych, które również powinny być ciągle zmaczane środkiem dezynfekującym.
Drzwi do chlewni nie mogą być otwarte, aby nie wszedł tam kot czy pies gospodarza. :-)
Drzwi muszą być zamknięte, a w oknach musi być gęsta siatka, aby nie wlatywały tam ptaki, a nawet owady.
Drzwi nie wolno otwierać, ale jednocześnie w środku chlewni nie może być zbyt dużego stężenia gazów.
Słoma przeznaczana na ściółkę powinna być zagrodzona i przykryta, aby nie miał z nią kontaktu dzik. Szkoda, że nie każą grodzić słomy, jak jeszcze jako zboże rośnie na polu :-)
Każdy wjazd osób na teren podwórza, które odwiedzają gospodarstwo powinien być odnotowany w specjalnie do tego celu prowadzonym zeszycie.
Inny zeszyt powinien być przeznaczony na odnotowywanie grup technologicznych, czyli ile jest prosiąt, loch, warchlaków, tuczników itd. - pełna inwigilacja.

Rolnik nie może zabić swojej świni dla pozyskania mięsa, jeżeli tego nie zgłosi w Inspekcji Weterynaryjnej, a dalej nie zawiezie do badań wycinka mięsa na obecność włośni.
W chlewni musi być czysto. Jak nie mają się do czego przyczepić to wypatrują czy gdzieś w narożniku nie ma jakiejś pajęczyny.
Rolnik powinien przebierać się przed każdym wejściem na chlewnie. Po wyjściu ta sama czynność. I wiele jeszcze innych uprzykrzających pomysłów.

A teraz jak wygląda walka Inspekcji Weterynaryjnej z ASF u dzików.
Tak się bowiem składa, że choroba ta występuje głównie u dzików, a dziki są własnością skarbu państwa. Z kolei Inspekcja W. jest instytucją rządową, tym samym chorobę mają sami u siebie, a musztrują hodowców świń. Tutaj stosownym jest przypomnienie przysłowia ''lekarzu ulecz się sam''.
Dlaczego dziki nie mają kolczyków :?: Dlaczego na obrzeżach wszystkich lasów nie ma rozłożonych mat, które dodatkowo jeszcze systematycznie polewane są dezynfekantem :?: Dlaczego nie są ogrodzone lasy, aby dziki nie wchodziły na prywatne posesje i nie miały kontaktu z kotami i różnym ptactwem czy owadami :-) :?:
Rolnik ma podwórko ogrodzić, nawet jeżeli świnie ma zamknięte w budynku, ale dzik nie jest niczym ogrodzony i może podejść sobie pod samą chlewnię.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-01-17, 14:56   

Gdzie byli wtedy tzw. ekolodzy. :!: :!: :!:

Poniżej w artykule zamieszczone są filmy, jak zabijano zdrowe świnie, w tym lochy z prosietami, bo w pobliskich lasach znaleziono jakiegoś padłego na ASF dzika.

Dzisiaj tzw. ekolodzy i różni celebryci podnoszą wielkie larum przeciwko odstrzałowi dzików, grając na uczuciach społeczeństwa tym, że wśród zabijanych są też lochy z prosietami.

https://www.cenyrolnicze....-w-strefach-asf
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-02-01, 16:46   

Kilka niusów z ostatnich dni :-)

Prezes PIS Jarosław Kaczyński pokazuje jak się prowadzi biznesy. Jak tanio można postawić dwie wieże, na jeszcze taniej zdobytych gruntach.
https://www.tvn24.pl/wiad...awy,825685.html

Były wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski za załatwianie wielomilionowych kontraktów dla tzw. biznesmenów, jako zapłatę otrzymywał min....... prostytutki ze swymi usługami.
Takich ''zapłat'' miało być aż 29, z których po jednej Niesiołowski zostawił zarwane łóżko :-)
Po tym incydencie Niesiołowskiego zaczęto nazywać jurnym Stefanem.
Wcześniej, bo już w latach 90, według tego co opisywała w swoich pamiętnikach Marzena Domaros vel Anastazja Potocka , Niesiołowski jako klient był lubieżnym erotomanem
https://www.se.pl/wiadomo...-Yg9d-dgCU.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pamiętnik_Anastazji_P

Minister Mariusz Kamiński był tak pijany, że chodził na czworaka i całował się z psem
UWAGA :!: :!: :!: BYŁA TO SUKA

https://www.wprost.pl/kra...-sie-z-psem.htm
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 38
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-05, 08:08   

Rolnicy powinni mieć maxymalnie ułatwione życie pod względem regulacji finansowych, ze względu na fundamentalne znaczenie ich pracy; więc państwo powinno zapewniać im stałą płacę uzależnioną od rezultatów pracy na roli, zamiast wymagać od nich bycia biznesmenami. Formalności powinny być przerzucone na państwo
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 38
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-10, 11:00   

Dobrze jest gdy przedstawiciele danej branży jednoczą się w stowarzyszenia, wtedy praca jest precyzyjniejsza i bardziej wartościowa. Rywalizacja spycha na margines część branży, a powinniśmy sobie wzajemnie pomagać by szczęście było zupełne. Osoba czująca się bezpiecznie w pracy, pracuje z przyjemnością
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2507
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2019-02-17, 13:49   

Po ostatnich wydarzeniach stwierdzam,że Polska rzeczywiście wstała "skolan".
Na portalu "prawicowym" o szumnej nazwie "Niezależna" internauci podnieśli wielkie larum.
Połapali się biedni zwolennicy PiS-u, że polski rząd tak naprawdę klęczy przed Ameryką i Izraelem.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 91
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-17, 14:43   

kansyheniek napisał/a:
Połapali się biedni zwolennicy PiS-u, że polski rząd tak naprawdę klęczy przed Ameryką i Izraelem.


Ciekawe,kto nam (Polsce) kiedyś to "zafundował", a teraz gra niewiniątko ?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 38
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-04-02, 12:18   Sposób nauczania

Dzieci powinny uczyć się na przedstawionym problemie znajdując drogę do jego rozwiązania np. zadając pytania nauczycielowi. W ten sposób zdobyta wiedza jest najbardziej utwierdzona. Dzieciom nie powinno się też zabraniać bezpiecznych prac umysłowych jeśli są do nich zdolne i chętne
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-04-07, 08:04   

500 plus na każdą krowę

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Jaroslaw-Kaczynski-500-plus-na-kazda-krowe-i-100-zl-na-tucznika
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4178
Wysłany: 2019-04-07, 09:51   

RN napisał/a:
500 plus na każdą krowę

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Jaroslaw-Kaczynski-500-plus-na-kazda-krowe-i-100-zl-na-tucznika

I tysiąc na każdą świnię - składającą przedwyborcze obietnice :xhehe:
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5148
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-06-05, 16:57   

https://www.cenyrolnicze....ladczy-w-polsce

https://www.farmer.pl/pra...zolu,86303.html
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 669
Wysłany: 2019-06-05, 18:32   

RN napisał/a:
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/trzoda-chlewna/15978-chore-zwierzeta-faszerowane-lekami-uklad-mafijny-i-dramaty-rolnikow-tracacych-majatki-czy-tak-wyglada-tucz-nakladczy-w-polsce

https://www.farmer.pl/pra...zolu,86303.htmlNiestety, coraz młodsi będą umierać na choroby nowotworowe, co już się masowo dzieje.
Wygląda na to, że wieś zbytnio się tym nie przejmuje, dlatego gdyż partia rządząca odpowiadająca za taki stan rolnictwa, otrzymała na wsi 70% poparcia.

Nasi rolnicy też nie są bez winy-masowe opryski Randapem zbóż w celu szybkiego ich osuszenia. Opryski owoców, warzyw, a potem degeneracja komórek i w rezultacie nowotwór.

Trzeba powiedzieć, że to się nie zmieni, rolnicy zostali wpędzeni w młyn produkcji wysokotowarowej i wysokonakładczej. Unia to zaprojektowała i się cieszy. Cieszą się też koncerny chemiczno-farmaceutyczne, które za grube biliony sprzedają swoje produkty, a ich skuteczność w walce z nowotworami to jakieś 5%. Marże są na poziomach kilkutysięcznych.
I jak tu się nie cieszyć. Najpierw zatruć żywność chemią a potem chemią leczyć. Dwukrotny zarobek.
W tym wypadku wiele do powiedzenia miałby kościół. Powinni grzmieć bez przerwy z ambon
o zmianę systemu. Ale oni wolą się poklepywać z rządzącymi po plecach.
Sami konsumując pożywienie z ekologicznych chłopskich zagród, bez dodatków konserwantów. A jak ludzie coraz więcej umierają to i na pochówku się zarobi.

Dlatego cisza w eterze.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 91
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-06, 12:02   

" Takie będą Rzeczypospolite,jakie ich dzieci chowanie" Jan Zamojski
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10