Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moralna odnowa"
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-28, 10:41   

Wszystkie afery związane z kasą i przekręty KrK są ukręcane. Nie udało się tego zrobić z bankiem watykańskim i wyszła na jaw wielka afera. Były morderstwa, sąd, więzienie, usuwanie z stanowisk i niby odnowa banku watykańskiego. Jednak w naszym kraju nadal sukienkowi mają za dużo do powiedzenia i są po prostu bezkarni. Pamiętacie drakę chyba z Gdańska, taka znana organizacja katolicka, fundacja i afera, która przycichła? No, nie pamiętam w tej chwili nazwy.
A to, że żyją w pałacach, a niżesze rangi i tak na plebaniach za darmochę, na koszt podatników (żeby chociaż tylko dobrowolnie opłacających ich, ale nikt sie nie pyta). A te miliardy dla Rydzyka, a grunty, które im się ponoć należą. Co to ma być? Kościół? Założony przez Chrystusa? To draństwo, parodia, przedsiębiorstwo i pralnia na skalę światową. Bezkarna mafia.
Taki Kościół zbudował Chrystus? A może i sukcesję i majątek macie od Niego? Jak to jest?
Czy wy, katolicy tego nie widzicie, jakie to paniska w konia was robią.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-28, 11:02   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Dopisujesz do tego fragmentu to, czego w nim nie ma. Jest mowa o zbieraniu pieniędzy na Kościół w Jerozolimie, a nie "na ubogich braci w Jerozolimie".

Mniej dogmatów, tradycji i innych baśni, a więcej Biblii...
„Kościół w Jerozolimie”, to nie jakaś katolicka strzelista bazylika pod jakimś wezwaniem, lecz prześladowani i ubodzy naśladowcy Jezusa!
Rz 15:26 bw " Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie."

Śliczny fragment, ale znowu pudło, bo to była inicjatywa chrześcijan w Macedonii i Achai, a nie zbiórka zarządzona lub zorganizowana przez Apostołów.

Cytat:
Cytat:
Tym atakiem personalnym potwierdziłeś, że nie jesteś w stanie przedstawić dowodu, iż biskupi katoliccy "robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych."

Odpowiadanie takim samym epitetem, którym przed chwilą mnie określiłeś, jest atakiem personalnym?

A gdzież ja nazwałem Cię głupcem? Sprawdź sobie związek frazeologiczny "rżnąć głupa".

Cytat:
Jednak co do drugiego zdania, to (...)

Nadal rżniesz głupa... :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-28, 11:12   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nadal rżniesz głupa... :-(

Ja jednak twierdzę, że to Ty nie możesz przyjąć oczywistego faktu.
Z powodów także oczywistych!

I o zbiórce na rzecz tamtych biednych współbraci, i o przepychu w jakim żyją dzisiejsi "ubodzy" Wasi "pasterze".

Dyskusja z Tobą polega na tym, że ja piszę na przykład, że ktoś był w domu, a Yarpen peroruje: nieprawda, nie był, tylko siedział na krześle!

Kto jeszcze Tu traktuje Ciebie poważnie?
Niech się zgłaszają. :xhehe:
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-28, 11:20   

Oczywistym jest to, że przytoczone przez Ciebie fragmenty nie zawierają informacji, iż "Apostołowie robili zbiórki po to aby rozdać biednym i przez to wyrównać poziom ich życia." Równie oczywisty jest fakt, że nie jesteś w stanie udowodnić prawdziwości oskarżenia, że biskupi KRK robią zbiórki po to aby podnieść komfort własnego życia który i tak jest na bardzo wysokim poziomie w stosunku do wiernych.
Stąd mamy z Twojej strony i zwykłe udawanie greka, i obecnie próbę wmówienia, że rzekomo nie przyjmuję do wiadomości faktów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-28, 12:12   

Ewangelia Marka 10,17-27

Cytuje tylko dwa wersety.
"Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu, Jednego ci brak, idź sprzedaj co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie"
Potem przyjdź i chodź za mną.
Po takiej radzie sposępniał i odszedł smutny, miał bowiem wiele posiadłości.

Ten rozdział stoi solą w oku purpuratów. Tłumaczą go sobie na wiele sposobów, żeby wyjść z twarzą przed wiernymi.
A tu stoi jak byk czarno na białym, Chcesz iść za Jezusem za jego nauczaniem, przyjdź do niego zostaw wszystko , a to co zostawiłeś rozdaj biednym.
No i purpuraci mają zagwozdkę, jak to możliwe, żeby pozbyć się zakładu pracy, tych złotych rezydencji i złotych pierścieni. I o żadne duchowe gadki tu nie chodzi. Jedynie człowiek wyzbyty z chęci bogacenia się z wieczną walki ze swoimi egoistycznymi myślami, może podążyć za Jezusem.
Z tego widać, że żaden purpurat tej zasady nie może spełnić, dlatego, że siedzi na dobrach materialnych. dlatego ma egoistyczną naturę- a dobra materialne nie pozwalają się pozbyć takiej natury.
A Jezus osobiście żadnych kościołów nie zakładał, nauczał w szczerym polu i w przydrożnej stodole. .
Widać z tego, że purpuraci nie chcą iść za Jezusem, a każą nam Go naśladować.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-28, 12:19   

Cytat:
Ewangelia Marka 10,17-27

Cytuje tylko dwa wersety.
"Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu, Jednego ci brak, idź sprzedaj co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie"
Potem przyjdź i chodź za mną.
Po takiej radzie sposępniał i odszedł smutny, miał bowiem wiele posiadłości.

Ten rozdział stoi solą w oku purpuratów. Tłumaczą go sobie na wiele sposobów, żeby wyjść z twarzą przed wiernymi.

Ten fragment jest wezwaniem do konkretnego bogacza, który przyszedł i zapytał co ma zrobić, aby mieć życie wieczne. Chrystus udzielił mu tej odpowiedzi ponieważ ten człowiek był przywiązany do swojego bogactwa i ono blokowało mu dostęp do Boga.

Korn napisał/a:
A tu stoi jak byk czarno na białym, Chcesz iść za Jezusem za jego nauczaniem, przyjdź do niego zostaw wszystko , a to co zostawiłeś rozdaj biednym.

To powiedz mi, proszę, dlaczego Chrystus nie powtórzył tego wezwania innym bogaczom, których spotkał? Dlaczego św. Piotr nie wezwał Korneliusza do rozdania majątku?

Aha... Masz dar czytania ludzkich serc?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-28, 12:22   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Dlaczego św. Piotr nie wezwał Korneliusza do rozdania majątku?


Bo Korneliusz był dobroczyńcą.

Dz.10,31 Korneliuszu, twoja modlitwa została wysłuchana i Bóg wspomniał na twoje jałmużny.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-28, 12:26   

Jałmużny, a nie pozbycie się majątku.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-28, 12:33   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
Ewangelia Marka 10,17-27

Cytuje tylko dwa wersety.
"Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu, Jednego ci brak, idź sprzedaj co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie"
Potem przyjdź i chodź za mną.
Po takiej radzie sposępniał i odszedł smutny, miał bowiem wiele posiadłości.

Ten rozdział stoi solą w oku purpuratów. Tłumaczą go sobie na wiele sposobów, żeby wyjść z twarzą przed wiernymi.

Ten fragment jest wezwaniem do konkretnego bogacza, który przyszedł i zapytał co ma zrobić, aby mieć życie wieczne. Chrystus udzielił mu tej odpowiedzi ponieważ ten człowiek był przywiązany do swojego bogactwa i ono blokowało mu dostęp do Boga.

Korn napisał/a:
A tu stoi jak byk czarno na białym, Chcesz iść za Jezusem za jego nauczaniem, przyjdź do niego zostaw wszystko , a to co zostawiłeś rozdaj biednym.

To powiedz mi, proszę, dlaczego Chrystus nie powtórzył tego wezwania innym bogaczom, których spotkał? Dlaczego św. Piotr nie wezwał Korneliusza do rozdania majątku?

Aha... Masz dar czytania ludzkich serc?


Jezus obracał się w kręgach tylko ludzi biednych, dlatego rozmów z bogaczami nie prowadził.
Za Jezusem szli tylko biedni, którzy nic nie mieli. Odnosząc się do kontekstu całego rozdziału 10 Marka, ten bogacz obrazuje wszystkich bogatych. Bogaty nigdy nie zrozumie biednego. Syty nie zrozumie głodnego.
Bogaty po pewnym czasie popada w samouwielbienie-Jestem wspaniały, jestem bogaty, pewnie Bóg mi sprzyja. Dlatego Jezus Każe wszystko sprzedać, żeby nie popaść w samozachwyt egoistyczny. Wiem, że ciężko purpuratom to zrozumieć taj jak temu bogaczowi , któremu Jezus udzielał rady, co robić żeby dostać się do królestwa.
A co ma Piotr do Jezusa. Piotr to nie Jezus i jego sprawa co i jak naucza.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-28, 12:42   

Korn napisał/a:
Jezus obracał się w kręgach tylko ludzi biednych, dlatego rozmów z bogaczami nie prowadził.

Widać, że nie czytałeś Ewangelii, bo przegapiłeś informacje, że do bogatych również zaglądał kiedy go np. zapraszali do siebie.

Korn napisał/a:
Odnosząc się do kontekstu całego rozdziału 10 Marka, ten bogacz obrazuje wszystkich bogatych.

Nie, nadal pozostaje konkretnym człowiekiem, na którego przykładzie Chrystus przedstawił naukę, że bogaczom trudno jest wejść do królestwa Bożego. Jednakże nigdy nie stwierdził, iż każdy bogacz musi rozdać to, co ma, aby mógł uzyskać zbawienie.

Korn napisał/a:
Syty nie zrozumie głodnego. Bogaty po pewnym czasie popada w samouwielbienie-Jestem wspaniały, jestem bogaty, pewnie Bóg mi sprzyja. Dlatego Jezus Każe wszystko sprzedać, żeby nie popaść w samozachwyt egoistyczny.

Temu konkretnemu kazał wszystko sprzedać. Nie przeinaczaj Ewangelii.

Korn napisał/a:
A co ma Piotr do Jezusa. Piotr to nie Jezus i jego sprawa co i jak naucza.

Piotr głosił to, co otrzymał od Chrystusa. Dziwne, że skoro rzekomo Jezus głosił, że bogacze musza wszystko rozdać, to Pierwszy z Apostołów nie przekazał tego wezwania Korneliuszowi...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-01, 13:35   Sexualizacja

Czy jest wśród ludzi nauczyciel bez zarzutu mogący pouczać inną osobę o prowadzeniu życia w sferze najważniejszej

Mat 7:5 eib "Obłudniku, usuń najpierw belkę z własnego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć drzazgę z oka swego brata."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-03, 12:57   

Tu inny przykład "moralnej NIEodnowy" polskiego kleru: https://film.interia.pl/wiadomosci/news-tomasz-sekielski-o-polskim-kosciele-emocjonalny-wpis-dzienni,nId,3314853
Wczoraj na stronie onetu był ciekawy artykuł o tym, że w sprawie pedofilii w KK nie zmieniło się NIC.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2019-11-03, 13:55   

Myślę, że Świadkowie Jehowy mają rozsądną odpowiedź na pytanie: Dlaczego NIC się nie zmieniło i dlaczego raczej NIC się w przyszłości nie zmieni :-)
Wuka, ty też to wiesz...?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-03, 14:01   

Bobo napisał/a:
Wuka, ty też to wiesz...?

Myślę, że wiem, ale jestem coraz bardziej rozczarowana. Zawiedziona.
Właśnie takie sprawy, jak ta i tej podobne są do załatwienia i to od ręki. Jak to się mówi: krótka piłka. I dlatego włąśnie takie oczywistości, taka krzywda ludzka na którą nikt nie zważa, boli mnie najbardziej.
Jak długo jeszcze? Doczekamy? Śmiem wątpić :-(
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-12-19, 14:40   

Próba zorganizowania ludziom życia pod finansowym przymusem, źle świadczy o intencjach władzy. Ludzie są sobie równi i jeśli rządzący potrzebują zrealizować dowolne przedsięwzięcie powinni przedstawić argumenty przemawiające za jego słusznością i potrzebą oraz poddać swój pomysł pod ocenę potrzebnych do jego realizacji osób. Tajemnice szantażów finansowych nie upraszczają życia i nie rozjaśniają świadomości ludzi. Moralna odnowa nie polega na wprowadzeniu bezdusznego systemu i zapomnieniu przeszłości, lecz na zaprezentowaniu realizacji wzorowych celów przez osoby Święte w zgodzie z całą rzeczywistością. Rzeczywistym potencjałem ludzi nie są pieniądze lecz wiedza

Łk 12:32 eib "Nie bój się, mała trzódko! Gdyż waszemu Ojcu spodobało się dać wam Królestwo."

Mat 5:18-19 eib "(18) Zapewniam was bowiem: Dopóki trwać będzie niebo i ziemia, ważna będzie każda jota i każda kreska Prawa — aż wszystko się dokona. (19) Kto zatem rozwiąże jedno z przykazań, choćby z pozoru nieważne, i w ten sposób będzie uczył ludzi, tego w Królestwie Niebios też nazwą nieważnym. Tego natomiast, kto będzie je stosował i innych tego uczył, w Królestwie Niebios nazwą ważną osobą."

Quran 54:17
I uczyniliśmy łatwym Koran dla przypomnienia, lecz czy znajdzie się ktoś, kto będzie pamiętał?
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10