Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bliźni według Biblii
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-22, 17:45   

Korn napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Korn napisał/a:
Według twojej chorej wykładni,to zboczonych księży trzeba kochać najbardziej.

To nauczanie Chrystusa, a nie moje. Pretensje do Boga, że kazał kochać także wrogów. Chrześcijaństwo, tak już się składa, idzie pod prąd i tam, gdzie "rozsądek" podpowiada Ci nienawiść, ono wymaga miłości. Sam Chrystus powiedział:

Mt 5,46-48
(46): Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47): I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48): Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.


Nakaz Zbawiciela jest taki:

Mt 5,44
(44): A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;


Będziesz sobie wybierał z Jego słów to, co Ci pasuje, a resztę odrzucisz?


Czegoś tu nie rozumiem. Wytłumacz mi zatem dlaczego wasi biskupi przepraszają, korzą się, sypią głowę popiołem.

Poczytaj ich wypowiedzi, to się dowiesz.

Cytat:
Po co to robią, jak według twojej wykładni nie muszą się wcale tłumaczyć. Bo i tak mają przebaczone.

Nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłeś na mój temat. Mogę wyjaśniać wyłącznie to, co napisałem, a nie to, co mi przypisujesz.

Resztę pomijam, bo to już zwykła zmiana tematu. Zajmij się lepiej przyswojeniem sobie nauczania Chrystusa, że mamy kochać nawet tych, którzy są naszymi wrogami.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-22, 17:54   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Korn napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Korn napisał/a:
Według twojej chorej wykładni,to zboczonych księży trzeba kochać najbardziej.

To nauczanie Chrystusa, a nie moje. Pretensje do Boga, że kazał kochać także wrogów. Chrześcijaństwo, tak już się składa, idzie pod prąd i tam, gdzie "rozsądek" podpowiada Ci nienawiść, ono wymaga miłości. Sam Chrystus powiedział:

Mt 5,46-48
(46): Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47): I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48): Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.


Nakaz Zbawiciela jest taki:

Mt 5,44
(44): A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;


Będziesz sobie wybierał z Jego słów to, co Ci pasuje, a resztę odrzucisz?


Czegoś tu nie rozumiem. Wytłumacz mi zatem dlaczego wasi biskupi przepraszają, korzą się, sypią głowę popiołem.

Poczytaj ich wypowiedzi, to się dowiesz.

Cytat:
Po co to robią, jak według twojej wykładni nie muszą się wcale tłumaczyć. Bo i tak mają przebaczone.

Nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłeś na mój temat. Mogę wyjaśniać wyłącznie to, co napisałem, a nie to, co mi przypisujesz.

Resztę pomijam, bo to już zwykła zmiana tematu. Zajmij się lepiej przyswojeniem sobie nauczania Chrystusa, że mamy kochać nawet tych, którzy są naszymi wrogami.


Powiedz to wszystkim, żeby słyszeli . Czy gwałcenie dzieci przez waszych "namaszczonych pasterzy to dobry czy zły czyn. Odpowiedz bo na razie się wykręcasz.
Czy ksiądz ma pozwolenie od Boga gwałcić dziecko? No wyduś to wreszcie z siebie.
Wszyscy chętnie posłuchają.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-05-22, 18:01   

Korn napisał/a:


Powiedz to wszystkim, żeby słyszeli . Czy gwałcenie dzieci przez waszych "namaszczonych pasterzy to dobry czy zły czyn. Odpowiedz bo na razie się wykręcasz.
Czy ksiądz ma pozwolenie od Boga gwałcić dziecko? No wyduś to wreszcie z siebie.
Wszyscy chętnie posłuchają.


Pewnie Yarpen nie ma dzieci, więc nie rozumie tematu.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-22, 18:16   

A ja się pytam, dlaczego ci przestępcy i zbrodniarze, gwałciciele dzieci, niszczyciele żyć, nie siedzą jeszcze w więzieniach, nie mają prokuratura na karku, tylko gwiazdorzą na ekranach, prowadzą audycje w Radio Maryja i plotą coś o funduszach na ściganie pedofilii.
Q...wa. Czy sutanna jest przyzwoleniem na bezkarność? Gdyby w jakiejkolwiek grupie zawodowej coś takiego wylazło na wierzch to byłby nalot służb na wszystkie siedziby i winni i niewinni zostaliby aresztowani. A tu?
A tu nic. Dużo gadania i jeszcze obrona przez takie osoby, jak tutejsi niektórzy katolicy.
Mnie aż trzęsie, dosłownie.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-22, 18:39   

Korn, guzik mnie w tym momencie obchodzą Twoje pytania i domagania się odpowiedzi, bo jasno widać, że zamiast zająć się tym, czy mamy miłować nieprzyjaciół, idziesz w kwestie poboczne, bo okazało się, że Chrystus kazał kochać nawet takich duszpasterzy, którzy dopuszczają się ciężkich grzechów względem naszych bliźnich.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-22, 18:40   

wuka napisał/a:
A ja się pytam, dlaczego ci przestępcy i zbrodniarze, gwałciciele dzieci, niszczyciele żyć, nie siedzą jeszcze w więzieniach, nie mają prokuratura na karku, tylko gwiazdorzą na ekranach, prowadzą audycje w Radio Maryja i plotą coś o funduszach na ściganie pedofilii.

A teraz przedstaw dowody, że osoby, które wymieniłaś, dopuściły się przestępstw i zbrodni, w tym gwałtów na dzieciach i zabójstw, o które właśnie je oskarżyłaś.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-22, 18:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
bo okazało się, że Chrystus kazał kochać nawet takich duszpasterzy, którzy dopuszczają się ciężkich grzechów względem naszych bliźnich.


Przestępstwo nazywasz grzechem TYLKO? Grzech to masz, jak mamie nakłamiesz, że wydałeś więcej w sklepie, a zagrałeś w lotto ;-)
Nazwij po imieniu ten "grzech" - zbrodnia, przestępstwo, ohyda najobrzydliwsza.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-22, 19:17   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
bo okazało się, że Chrystus kazał kochać nawet takich duszpasterzy, którzy dopuszczają się ciężkich grzechów względem naszych bliźnich.

Przestępstwo nazywasz grzechem TYLKO?

Względem Boga do grzech, względem prawa ludzkiego przestępstwo. Wydaje mi się, że rozmawiamy tutaj o nakazach pochodzących od Boga, więc jednak właściwszą terminologią będzie "grzech ciężki". Oczywiście nadal nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że nawet takiego księdza mamy miłować.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-22, 21:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:
bo okazało się, że Chrystus kazał kochać nawet takich duszpasterzy, którzy dopuszczają się ciężkich grzechów względem naszych bliźnich.


:aaa: :aaa: :aaa:

:aaa: :aaa: :aaa:

:aaa: :aaa: :aaa:

Kochaj się z nimi ze wzajemnością!
Musisz być takim samym... :-(
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 05:33   

Henryku, czytałeś li kiedykolwiek Nowy Testament w całości?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-23, 08:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Henryku, czytałeś li kiedykolwiek Nowy Testament w całości?

Wiesz o tym, że absolutną niemożliwością jest, aby grzesznik miał społeczność z Bogiem!? Taka osoba ma zakaz wstępu do Jego Świątyni!
A jednak u Was tacy nadal sprawują sakramenty...

A co powiemy o świadomych grzesznikach?
Hbr 6:4-6 bw "Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych — którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) I zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego — (6) Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."
A także:
2P 2:21-22 bw "Lepiej bowiem byłoby dla nich nie poznać drogi sprawiedliwości, niż poznawszy ją, odwrócić się od przekazanego im świętego przykazania. (22) Sprawdza się na nich treść owego przysłowia: Wraca pies do wymiocin swoich, oraz: Umyta świnia znów się tarza w błocie."

Kto grzeszy świadomie i dobrowolnie, to za takie grzechy nie ma już pokuty...
Są przeznaczeni na gehennę.- Śmierć bez żadnej nadziei na przyszłość.
Jezus wyparł się ich na zawsze, a Ty twierdzisz, że ofiara nadal musi kochać takiego zwyrodnialca. :crazy:

Mt 7:22-23 bt5 " Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” (23) Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”."

Dla podających takie rady jak Ty mam tylko jedno:
Mt 16:23 bt5 "[...] Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku."
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 08:59   

A teraz znajdź fragment Ewangelii, w którym zapisano, że jak ktoś ciężko zgrzeszy, w tym przeciwko mnie, to mogę przestać go miłować.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-23, 09:24   

Yarpen Zirgin napisał/a:
A teraz znajdź fragment Ewangelii, w którym zapisano, że jak ktoś ciężko zgrzeszy, w tym przeciwko mnie, to mogę przestać go miłować.

I co jeszcze?
Frytki do tego? :lol:
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 09:40   

Aha... Czyli nie masz takiego fragmentu, a więc w mocy pozostaje nakaz Chrystusa, że mamy kochać nawet takich ludzi, którzy ciężko zgrzeszyli przeciwko nam lub nas zwyczajnie skrzywdzili.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-23, 09:53   

Henryk napisał/a:

Wiesz o tym, że absolutną niemożliwością jest, aby grzesznik miał społeczność z Bogiem!?


I w tym momencie Henryk zanegował protestancki dogmat - sola fide. Grzesznik nie może mieć społeczności z Bogiem ale jest usprawiedliwony z wiary. To już schizofrenia czy jeszcze Kalwinizm?

napisał/a:

A jednak u Was tacy nadal sprawują sakramenty


Ale są usprawiedliweni z wiary, nie? Pewnie dowiem się że nie. No cóż te podwójne standardy. Nasi są usprawiedliweni z wiary, oni nie bo nam się nie podobają. To już hipokryzja? Czy co?

napisał/a:

A co powiemy o świadomych grzesznikach?


A co powiesz o nieświadomych grzesznikach? Jak odróżniasz świadomego grzesznika od nieświadomego? Ale zresztą, jakie to ma znaczenie? Skoro obaj są usprawiedliweni z wiary
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
Ostatnio zmieniony przez Quinque 2019-05-23, 09:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11