Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepych !!
Autor Wiadomość
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-20, 07:57   Przepych !!

Jak się widzi te biskupstwa opływające w dobra materialne, te Lichenie te sanktuaria te klasztory na Jasnej Górze. To człowiek zadaje sobie pytanie, gdzie w tym wszystkim jest Bóg,
a gdzie jest zwykły człowiek, który to musi utrzymywać.
Wszystko to zostało tak sprytnie zaprojektowane, że liczy się tylko hierarchia.
Siła awansu ze zwykłego księdza, na purpurowego hierarchę, niszczy energię zaprzęgniętym w ten rydwan szarym księżom. Walka o zabawki, dobra materialne i stanowiska skutecznie robi z tych księży, ludzi odpowiednich do tego zaprogramowanego systemu.
Boga tam nie widać, wszystko ciągnie się na tradycji i wymyślonych własnych ustnych dogmatach.
Kto już dochrapał się wysokich stanowisk, za wszelką cenę będzie ich bronił.

Zapytam się, gdzie w tym wszystkim są nauki Jezusa, którym tak sobie wycierają usta. Gdzie rozdanie bogactw biednym i maluczkim. Przecież Jezus nie kazał budować kościołów i biskupstw.
Nauczał wprost w szczerym polu. Dlaczego purpuraci nie idą drogą nauczania Jezusa. Dlaczego wolą przepastne rezydencje ze służbą i dowartościowującym siebie blichtrem. Te insygnia władzy te sygnety na rękach, u normalnych ludzi wywołuje reakcję zwykłego politowania, jak można tak nisko upaść duchowo dla zwykłych dóbr materialnych.
Ale tak było od początku, tak było w Egipcie, tak było w Babilonii u kapłanów izraelskich, tak było i jest w Rzymie. Wymyślano rożnego rodzaju systemy zastraszania (piekło), żeby samemu pławić się w luksusach i nic nie robić. A Jezus nauczał zupełnie co innego. A jak coś nie pasowało wątpiącym i umiejącym czytać. to wymyślano na szybko dogmaty ustne i nadawano im rangę świętości. Kto z tego korzysta to będzie bronił takiego stanu do ostatniego dnia życia, zawsze można dostąpić awansu na wyższego hierarchę i zabawa się kręci na nowo w jeszcze lepszym świecie.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 08:19   Re: Przepych !!

Korn napisał/a:
Jak się widzi te biskupstwa opływające w dobra materialne, te Lichenie te sanktuaria te klasztory na Jasnej Górze. To człowiek zadaje sobie pytanie, gdzie w tym wszystkim jest Bóg, a gdzie jest zwykły człowiek, który to musi utrzymywać.

Bóg jest tam wszędzie, bo te bazyliki powstały na Jego cześć. Zaś zwykły człowiek chce to utrzymywać.

Cytat:
Wszystko to zostało tak sprytnie zaprojektowane, że liczy się tylko hierarchia.

Jakiś dowód?

Cytat:
Siła awansu ze zwykłego księdza, na purpurowego hierarchę, niszczy energię zaprzęgniętym w ten rydwan szarym księżom. Walka o zabawki, dobra materialne i stanowiska skutecznie robi z tych księży, ludzi odpowiednich do tego zaprogramowanego systemu.

Taka jest Twoja wiara. Czym chcesz potwierdzić jej zasadność?

Cytat:
Zapytam się, gdzie w tym wszystkim są nauki Jezusa, którym tak sobie wycierają usta. Gdzie rozdanie bogactw biednym i maluczkim.

Nie ma takiego wymogu aby być chrześcijaninem.

Cytat:
Przecież Jezus nie kazał budować kościołów i biskupstw.

Nie kazał też korzystać z nagłośnienia.


Cytat:
Nauczał wprost w szczerym polu. Dlaczego purpuraci nie idą drogą nauczania Jezusa.

Dowód poproszę, że nie idą "drogą nauczania Jezusa".

Cytat:
Dlaczego wolą przepastne rezydencje ze służbą i dowartościowującym siebie blichtrem.

Ilu znasz biskupów, którzy mają "przepastne rezydencje ze służbą i dowartościowującym siebie blichtrem"?


Cytat:
Wymyślano rożnego rodzaju systemy zastraszania (piekło), żeby samemu pławić się w luksusach i nic nie robić. A Jezus nauczał zupełnie co innego.

Ale wiesz o tym, że Chrystus nauczał o piekle?

Cytat:
A jak coś nie pasowało wątpiącym i umiejącym czytać. to wymyślano na szybko dogmaty ustne i nadawano im rangę świętości.

Jakieś przykłady?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-20, 08:39   

Yarpen podaj chociaż jeden dowód, że ktoś widział Boga w tych waszych złotych rezydencjach.
Twierdzisz, ze Bóg mieszka w tych przepastnych komnatach-to daj na to dowód-zdjęcia nagrania z rozmów, tylko na miłość boską nie podawaj mi ustnych komentarzy i waszych wymyślonych na kolanie dogmatów. Nie podawaj mi waszych pobożnych życzeń
Tak masz rację, ludzie na to płacą. Ale to jest efekt skutecznego zastraszania wiecznymi mękami również posiłkując się inkwizycją dla niepokornych. Ludzie po prostu się boją piekła i kotła ze smołą. Bazujecie na głupocie zwykłych szarych obywateli. Na Zachodzie Europy już nic nie znaczycie. Sami sobie pogrzebaliście tę waszą wiarę. Deprawacja a przede wszystkim nieoparta chęć bogacenia się odstraszyła ludzi zachodu od kościoła. Po prostu nie idziecie drogą Jezusa, drogą skromności i pokory. Widać tylko drogę pychy wyzierającą z każdej opasłej rezydencji.
Ta wiara jest tylko dla zarządzających, Oni z tego czerpią profity.
Choćbyś co mówił tego nie da się obronić. Ludzi wykształconych w Europie nie da się już mamić i zwodzić. Robicie to jeszcze w krajach prostych ludzi=Afryka i Ameryka Południowa.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 08:43   

Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Przedstawiłeś całą listę tez i zarzutów, to teraz zaprezentuj dowody, które potwierdzą ich prawdziwość/zasadność, bo to nie ja muszę je obalić, tylko Ty potwierdzić.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-20, 08:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Przedstawiłeś całą listę tez i zarzutów, to teraz zaprezentuj dowody, które potwierdzą ich prawdziwość/zasadność, bo to nie ja muszę je obalić, tylko Ty potwierdzić.



Wstukaj sobie w google. "Biskupstwa i rezydencje katolickie photo" Można zadać sobie nieco trudu i poszukać bardziej indywidualnie. Na przykład Licheń. I wyskakują rezydencję na miarę największych magnatów ziemskich. Piękne czyściutkie i dopieszczone bo tak lubią zarządzający/
Mi to wystarczy bo wszystko widzę. Z tych fotografii widzę czym motywowana jest wasza wiara.
Jak ona bardzo lubi dobra materialne i ile ich sobie nagromadziła. Szok.

A Jezus nawet nie miał osiołka spał w zwykłych przydrożnych szopach. Brzydził się dobrami materialnymi, które tak ukochali wasi przywódcy. Widać to po fotografiach waszych rezydencji.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 08:55   

Korn napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Przedstawiłeś całą listę tez i zarzutów, to teraz zaprezentuj dowody, które potwierdzą ich prawdziwość/zasadność, bo to nie ja muszę je obalić, tylko Ty potwierdzić.

Wstukaj sobie w google. .

Nie rozśmieszaj mnie. Przedstawiłeś całą listę tez, o których uzasadnienie poprosiłem, więc nie próbuj tutaj przerzucić na mnie zbierania dowodów, które je potwierdzą.
Ty twierdzisz, Ty uzasadniasz prezentując konkretne dowody, a nie teksty "znajdź sobie w Google".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-20, 09:48   

A autor tego wątku wie czym było Kafarnaum za czasów I wiecznej Palestyny?

Jak widzimy sam św. Piotr nie biedował(wręcz przeciwnie), a ci oczekują od nas że będziemy się dostosowywać do waszych urojeń na temat tego co Jezus, nauczał o pieniądzach
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-20, 14:03   Re: Przepych !!

Yarpen Zirgin napisał/a:
Bóg jest tam wszędzie, bo te bazyliki powstały na Jego cześć. Zaś zwykły człowiek chce to utrzymywać.

Coraz bardziej wątpię w Twoją inteligencję...
- Bo w Twą wierność Bogu Prawdziwemu już dawno zwątpiłem! :-(

Budulcem tych bazylik jest Duch i Prawda? :aaa:

J 4:24 bw "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."
Dz 17:24 bw "Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 14:46   

Takie pytanie: "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie..." znasz?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-20, 14:59   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Takie pytanie: "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie..." znasz?

Czy w "cokolwiek innego" zalicza się także wykorzystywanie nieletnich? :aaa:
Pałce biskupie też stoją na chwałę Bożą?
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-20, 15:25   

Korn, zgadzam się z twoimi wpisami.
Dopowiem też taką myśl, która mnie nurtuje od dość dawna. Powstała ona właśnie z obserwacji zachowań hierarchów i róznej maści przywódców K.rzymskokatolickiego. Także ktoś kiedyś powiedział (nie mogę powiedzieć kto, ale osoba jest z bliskiego kręgu księży), że "oni przecież w Boga nie wierzą". To było dawno temu, kiedy jeszcze byłam owcą/baranicą w rzymskim stadzie i takie sprawy, jakie obecnie wylazły na światło dzienne były mi nieznane. Co najwyżej jakaś kochanka, jakies lewe dziecko, jakieś dobra w nadmiarze. Ot grzeszki.
Wyduszę wreszcie: swoim postępowaniem właśnie księża udowodnili, że jednak Boga nie ma. A na pewno oni w niego nie wierzą, jak i hierarchowie. Najprawdopodobniej sprawy z chrześcijańskim Bogiem mają się inaczej (prawda jest w lochach watykańskich i nigdy się jej nie dowiemy).
Skąd takie wnioski u mnie. Bardzo proste i logiczne. Otóż, gdyby faktycznie był Bóg taki jak go księża wmawiają ludziom, to nie ma mowy, aby sami Jego zastępcy (jak o sobie trąbią) po prostu musieliby wykazywać minimum szacunku i BOJAŹNI. A ich postępowanie jest jawnym pluciem Bogu w twarz. I niech nikt mi nie mówi, że każdy człowiek jest grzeszny itp.bajki. To, co oni robią to po prostu jest działalność przestępcza i to na wielką skalę.
Grzechem można nazwać jeden incydent jakiegoś księdza, który zbłądził do stanu kapłańskiego i cóż...upadł. Ale proceder ukrywania przestępstw i to na skalę światową, od samej góry po kolegów po fachu...to się w żadnej głowie nie mieści.
Do tego sposób życia, właśnie w przepychu, w kłamstwie, na koszt "owieczek" to świadczy o tym, że naprawdę oni nie wierzą w Boga. Po prostu. Znalezli sobie wygodny zawód, pasożyty zwykłe i tyle.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-20, 16:57   

Nie ma czegoś takiego jak hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego. Jak już się tego dowiesz to wróć do dyskusji
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 16:59   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Takie pytanie: "Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie..." znasz?

Czy w "cokolwiek innego" zalicza się także wykorzystywanie nieletnich? :aaa:

Ślicznie zmieniasz temat aby nie przyznać, że można stawiać kościoły na chwałę Bożą.

Cytat:
Pałce biskupie też stoją na chwałę Bożą?

Najpierw przedstaw te pałace biskupie, a potem o nich porozmawiamy.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-20, 17:01   

wuka napisał/a:
Korn, zgadzam się z twoimi wpisami.

Nie dziwię się. Pokrywają się z Twoją wiarą na temat Kościoła katolickiego. Aha... I poproszę o dowody, które potwierdzą prawdziwość zarzutów, które stawiasz pod adresem księży i Kościoła, albo je odszczekuj i przepraszaj za pomówienia.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-20, 17:19   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Korn, zgadzam się z twoimi wpisami.

Nie dziwię się. Pokrywają się z Twoją wiarą na temat Kościoła katolickiego. Aha... I poproszę o dowody, które potwierdzą prawdziwość zarzutów, które stawiasz pod adresem księży i Kościoła, albo je odszczekuj i przepraszaj za pomówienia.

Pokrywają się w temacie Kościoła rzymskokatolickiego.
Aha...ode mnie już żadnych dowodów nie będzie. W innym temacie wymogłeś na mnie wpis, że w biblii nie ma słów żeby opierać się tylko na niej (sola s.). Twierdziłeś, że Apostołowie ustnie przekazali potwierdzenie dogmatów maryjnych i inne. Kiedy ja prosiłam kilkakrotnie o dowód na to ustne potwierdzenie to, jak zwykle sprytnie (tylko dla ciebie, bo inni już poznali twoją taktykę) milczysz, kota ogonem itd.
Ode mnie już absolutnie nie wymagaj żadnych tzw. dowodów.
A w tym temacie najlepszym dowodem jest samo życie i to, co mogą zobaczyć wszyscy ludzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10