Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2019-04-08, 21:43   

Luba napisał/a:

U przebudzonych ludzi pojawia sie SWIADOMOSC ( moze byc np.chrystusowa) i rozprawia sie z ego :-D

Ego to przede wszystkim skutki indoktrynacji religijnej i balwochwalcze podejscie do swietych ksiag :-D


Ego to łacińskie słowo i znaczy "ja" i jest to nadmierna albo wyłączna miłość do siebie.
Egoista kieruje się przeważnie własnym dobrem i interesem, nie zwracając zbytniej uwagi na potrzeby i oczekiwania innych.
Odnosi wszystko do siebie, patrzy na świat poprzez pryzmat "JA"

Opozycją egoizmu jest altruizm.

Egoizm to nasza natura i odzywa się ona już w łonie matki [ gdy dziecko karmi się życiem matki] .
Gdy dziecko przychodzi na ten świat to bezwarunkowa miłość rodziców [altruizm] sprawia, że dziecko jest najważniejsze
Wszystko kręci się wokół dziecka , dla dziecka wszystko , dziecku poświęcają i ofiarują cale swoje życie [nawet życie są gotowi oddać za dziecko] .
I właśnie altruizm rodziców sprawia, że dziecko rośnie w przekonaniu, że cały świat kręci się wokół niego , że ono jest najważniejsze , że jest pępkiem świata .
I paradoks polega na tym, że to altruizm rodziców budzi a potem podsyca , egoizm u dziecka .
I rośnie dziecko w przekonaniu o swojej wyjątkowości .

I podobnie jest z Bogiem i człowiekiem .
To miłość Boga [altruizm] sprawiła , że człowiek jest , istnieje , żyje
To miłość Boga sprawia, że dla człowieka przeznaczył wszystko to co najlepsze
I niepojętą szczęśliwość niemającą końca i światy duchowe i świat materialny i służebne moce , władze , zwierzchności [Anioły]
Wszystko dla człowieka i z powodu człowieka a wszystko dlatego, że Bóg jest miłością .
I żyje człowiek w przekonaniu o swojej wyjątkowości
I nic dziwnego, że budzi się i coraz bardziej utwierdza [rozwija] się w nim egoizm .
I nic dziwnego, że trudno jest człowiekowi uświadomić sobie tą prawdę, że to jego wynaturzony egoizm jest przyczyną całego zła w tym świecie ,
że człowiek morduje zwierzęta, kobiety, mężczyzn i dzieci, że zadaje ból i sprawia cierpienie , że niszczy przyrodę , ziemię , atmosferę .
W imię czego ? W imię przekonania, że jest pępkiem świata i wszystko mu wolno .

PRZEBUDZENIE ?
Przebudzenie będzie bolesne, ale konieczne .

„Jeśli zrozumiemy, że naprawdę zbliżamy się do globalnego kryzysu, to w celu zbawienia ludzkości większość ludzi powinna przejść do nowej świadomości – ALTRUISTYCZNEJ.
To jest faktycznie zbawienie świata.”

(...)

Bardzo wiele bieżących wydarzeń wskazuje na fakt, że ludzkość zbliża się stopniowo do globalnego kryzysu, który może doprowadzić świat do zagłady.
Jeśli nic się nie zmieni, to kryzys jest nieunikniony.

Co musi się zmienić, abyśmy uniknęli kryzysu?

Niektórzy myśliciele już dawno rozumieli, że świadomość ludzki musi się zmienić.
Świadomość, to znaczy (używam tu tego terminu w szerszym znaczeniu) zasady, którymi kierują się ludzie, powinny być inne – altruistyczne.

Pytanie tylko, jak to zrobić.
(Menski M.B)
[Fragment] Wywiad z Menskim M.B., doktorem nauk matematyczno-fizycznych, profesorem, głównym pracownikiem naukowym Instytutu fizycznego Rosyjskiej Akademii Nauk

Metodę naprawy tj. sposób przejścia od ideologii egoistycznej do altruistycznej , podał Mesjasz [Chrystus ]
a pierwsi chrześcijanie ja zastosowali i w pełni się ona sprawdziła .
Ale tamtejszy świat nie był jeszcze gotowy na przyjęcie ideologii altruistycznej i skutecznie ja wytępił ze świadomości ludzkiej [ zastępując ją religią] .
Czy dzisiejszy świat jest gotowy na przyjecie tej nowej [a jednakoż starej] świadomości - ALTRUISTYCZNEJ ?
Czytając tych którzy samych siebie uważają za jedyne autorytety , mam poważne wątpliwości .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-11, 11:14   

Ideologia altruistyczna dotyczy tylko Królestwa Niebieskiego, a one odizolowane jest od reszty świata. Po za tym odmiennie ona funkcjonuje w Królestwie , bo postrzega się brata jako nieodłączną część Królestwa Miłość do Boga zobowiązuje do dbania o wszystko co do Niego należy czyli braci i rzeczy materialnych zarządzanych przez nich. Nie ma własności prywatnej co odróżnia ustrój Królestwa od reszty świata. Zarządzanie dobrami Królestwa jest wyznaczone w zależności od stopnia zaradności braci. Nie ma więc zasad sprawiedliwego (socjalistycznego) podziału. Za to za pożądliwość można być wygnanym ale nie zabitym (jak u pierwszych chrześcijan).
To wszystko wynika z Dekalogu, ale trzeba go rozumieć na wyższym poziomie niż przedszkolnym. Po za tym Dekalog to nie cała Biblia, a tutaj z uporem maniaka zamieszcza się cytaty zniekształcające wartości jakie on przekazuje. Zapomina się że Prawo Boże jest stałe i niezmienne. Dotyczy wszystkich pokoleń w równym stopniu, a zatem nie może ulegać zmianie.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-11, 15:04   

Listek napisał/a:
Mesjasz powiedział do Ojca Niebiańskiego,że słowo Ojca jest prawdą.

Jan 17,17 Twoje słowo jest prawdą


Powiedział do Ojca czy o Ojcu ?
pomysl
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-11, 15:08   

Jachu napisał/a:
tola napisał/a:
Za to ze nie uwierzyli ze Jeszuah to YHVH .


Dobrze zrobili,że nie uwierzyli :

Jan. 14:28
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja
(BW)


Co to się z niektórymi "userami" porobiło- no,no,no :aaa:
:bardzo_smutny:

tak idzie do Ojca wraca do Siebie ZOSTAŁ UWIELBIONY .
Ojciec WIECZNOŚCI.
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-11, 15:21   

rol23 napisał/a:

Syn Boży to nie Bóg. Jezu zawsze powtarzał że jest tylko jeden Bóg, Jego Ojciec w Niebie. Proszę czytać Pismo Święte i go nie przekręcać na swoją zgubę.
To są tak oczywiste rzeczy, wałkowane wielokrotnie na forum, że nie ma sensu na nie tracić czasu.

A zanim stał sie Synem czy nie był Duchem ?
SŁOWO to On a kiedy SŁOWO Duch ,zapada sie w Siebie i wychodzi na zewnatrz ,
Obleka sie w widzialną Chwałe .

to na Jego Obraz czyni człowieka kobiete i mężczyzne .
a ty przyrównujesz do synów bozych ? nie majac pojęcia Kim On Jest
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-11, 15:22   

tola napisał/a:
Powiedział do Ojca czy o Ojcu ?


Jeszua powiedział do Ojca Niebiańskiego:

Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. (12) Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo (13) Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni.
(14) Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (15) Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. (16) Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

Ew.Jana 17
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-14, 15:15   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-15, 18:49   

Listek napisał/a:
tola napisał/a:
Powiedział do Ojca czy o Ojcu ?


Jeszua powiedział do Ojca Niebiańskiego:

Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. (12) Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo (13) Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni.
(14) Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (15) Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. (16) Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

Ew.Jana 17
Czego to ma dowodzic poza tym,ze Jego mowa ma byc niezrozumiala
dla tych co nie maja byc Zbawieni.
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-17, 20:35   

tola napisał/a:
dla tych co nie maja byc Zbawieni


A Ty tola uważasz ,ze jesteś zbawiona od wszystkich grzechów?

Czy uświęcasz się przykazaniami Ojca Niebiańskiego tak jak to pokazał Mesjasz?

Hbr 12:14 "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-19, 12:03   

Czy wierzysz,ze mocą Bożą można zgładzić każdy grzech?

A jak człowiek ma prosić Zbawiciela o zgładzenie swego grzechu,jeśli dokładnie nie wie co jest grzechem?

1J 3:4 stern "Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."

1 Jan 3,4 grzech jest b e z p r a w i e m


1Kor 6:9-10 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."

Ef 4:28 "Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego użyczać potrzebującemu."

Wj 31:18 bt5 "Gdy skończył rozmawiać z Mojżeszem na górze Synaj, dał mu dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne, napisane palcem Bożym."


W nowym przymierzu Bóg Swoje święte Prawo zapisuje na sercach i w umysłach uczniów Jezusa.
A ci, nie z nakazu ,tylko z miłości do Boga i bliźniego ,nie kradną,nie cudzołożą i nie łamią żadnego z przykazań Boga.

Jeremiasz 31,(33) Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem.

Ten werset z proroka Jeremiasza cytuje autor listu do Hebrajczyków.



Ap 14:12 "Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-04-20, 08:21   

Listek napisał/a:
tola napisał/a:
dla tych co nie maja byc Zbawieni


A Ty tola uważasz ,ze jesteś zbawiona od wszystkich grzechów?

Czy uświęcasz się przykazaniami Ojca Niebiańskiego tak jak to pokazał Mesjasz?

Hbr 12:14 "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"

uwazasz,ze jakis grzech umknął Jego uwagi.?
Uważam,ze jeszuah Mesjasz Mocą Swojej Ofiary Zbawia od każdego grzechu i co więcej

Daje Moc nie grzeszenia poprzez Zanurzenie sie w Jego Śmierci ,zewlekam stare Obleam
Nowe.
zobacz list do rzym ,wiem,ze to trudny list ,ale daje zwyciestwo .
_________________
Jeszua=YHVH
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-04-22, 11:23   

tola napisał/a:
rol23 napisał/a:

Syn Boży to nie Bóg. Jezu zawsze powtarzał że jest tylko jeden Bóg, Jego Ojciec w Niebie. Proszę czytać Pismo Święte i go nie przekręcać na swoją zgubę.
To są tak oczywiste rzeczy, wałkowane wielokrotnie na forum, że nie ma sensu na nie tracić czasu.

A zanim stał sie Synem czy nie był Duchem ?
SŁOWO to On a kiedy SŁOWO Duch ,zapada sie w Siebie i wychodzi na zewnatrz ,
Obleka sie w widzialną Chwałe .

to na Jego Obraz czyni człowieka kobiete i mężczyzne .
a ty przyrównujesz do synów bozych ? nie majac pojęcia Kim On Jest


To nie ma nic do rzeczy. Jezus nie był i nie jest Bogiem. Przecież by nie kłamał.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-04-22, 17:25   

rol23 napisał/a:
To nie ma nic do rzeczy. Jezus nie był i nie jest Bogiem. Przecież by nie kłamał.


Ech ci nuworysze bez wiedzy i wstydu ;-)

Hebr. 1:1-14
1. Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4. I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11. One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12. I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.
13. A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.

14. Czy nie są oni wszyscy służebnymi duchami, posyłanymi do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia?

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-23, 13:09   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-04-24, 13:36   

Dostałem w prezencie od przyjaciół książkę: "Naga ewangelia" Andrew Farley.
Chciałbym ją polecić wszystkim, których interesuje kwestia prawa. Autor w bardzo prosty i zarazem wyczerpujący sposób, omawia znaczenie prawa w życiu ludzi podążających za Chrystusem. Wśród ofert sprzedaży widziałem ją już za 14,90 zł., więc bardzo tanio. Szczerze polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10