Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oburzenie
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-02-18, 16:09   Oburzenie

Nigdy nie mialam uprzedzen rasowych, narodowych itp. W swietle ostatnich wypowiedzi bozych wybrancow o Polakach, musze to zmienic. Az cisnie mi sie na usta: jaki Bog, taki Narod Wybrany. Albo tez w druga strone: jaki narod taki bog. Powaznie zastanawiam sie, jak podobno wszechwiedzacy stworca mogl wybrac taki narod, jako przyklad dla swiata...
Nie chce racze miec z takim Bogiem nic wspolnego.
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-02-18, 17:18   Re: Oburzenie

wuka napisał/a:
(...) Powaznie zastanawiam sie, jak podobno wszechwiedzacy stworca mogl wybrac taki narod, jako przyklad dla swiata...
Nie chce racze miec z takim Bogiem nic wspolnego.



Wuka, ja przestalam sie juz oburzac...Zrozumialam, ze religia utrudnia czlowiekowi rozwoj na wszystkich plaszczyznach. Im bardziej religijne spoleczenstwo tym trudniej czlowiekowi rozwinac skrzydla.

Bog nigdy nikogo nie wybieral, to wszystko sa fantazje bezradnego wobec czasu i smierci czlowieka.

Spojrz, co mowi o tym Sigmund Freud:


Wiara religijna to stan psychicznej niedojrzalosci, a religia przypomina dziecinstwo z uwagi na to, ze zajmuje miejsce dzieciecych fantazji, ktore pomagaja czlowiekowi radzic sobie ze swoja bezradnoscia
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-02-18, 17:58   Re: Oburzenie

wuka napisał/a:
Powaznie zastanawiam sie (...)



Sprobuj rozwazyc i to w ramach swoich przemyslen :

Wszystko, co jest robione Świadomie, staje się wyraznie silniejsze.
Nasze traumy, blokady i lęki zostają przez światło Świadomości wzniesione na wyzsze częstotliwości, po to by ulec przemianie.
Dlatego wiele z osób kroczących ścieżką własnej ewolucji, po której wznosi się Świadomość, mimo chwilowych doświadczeń błogostanu, czuje również dużo walki i oporu w swoim życiu, widzi, że nie wszystkie rzeczy płyną łatwo.
Wiele osób czuje się jakby bylo w szpagacie, a to za sprawą doświadczania pobytu w dwóch, lub więcej - wymiarach.
To co możesz robić teraz, to wchodzić bardziej w głąb siebie i odprężać się w tym bezkresnym Istnieniu, które jest nie z tego świata.
Twoja wyższa energia duszy jest dostępna dla ciebie i może pomagać ci pamiętać, dlaczego jesteś tu teraz. Pamiętać tak wyraźnie, jak wiesz w swoim wyższym istnieniu, kiedy wcielałeś się do tego życia, że to będzie głębokie i ważne życie, wliczając w to frustracje i trudności.
Zaczyna nam rozświetlać się pamięć, że przyszliśmy tu nie walczyć, ale by uwolnić się od walki i wrócić do Domu.

Dom jest w chwili obecnej, w której skrywa się nasza Wyższa Świadomość.

Dlatego patrz na rzeczywistość trzeciego wymiaru i jednocześnie wiedz, ze to nie współgra juz z twoim z;yciem, i nie karm juz tego co się w nim dzieje swą energią.

Zbierajmy i zachowujmy swoją energię jedynie do tego, by nasze energetyczne Królestwo a w nim nasze Serce, czując się dobrze - wzrastało.
W ten sposób uwalniasz się od niskich wibracji , jako emocjonalnych przywiązań do rzeczy z tego świata.

Dlatego niech cię przepełnia Miłość do siebie, pozwalaj sobie na okresy odpoczynku, i korzystaj z okazji, by zatapiać się w ciszę oraz odosobnienie, kiedy czujesz taką potrzebę.
Daj sobie czas na to, by się zregenerować, podejmij wyzwanie przejścia całego tego procesu z wielką Miłością - nic innego w obecnym czasie nie ma większej wartości.




Wuka...glowa do gory... :->
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-18, 18:02   

Ja nie uważam żebym miał prawo oburzać się na osoby obcojęzyczne za ich słowa. Natomiast jeśli chodzi o naszych rządzących mogliby dać z siebie więcej zrozumienia, mogłoby to przynieść dużo Dobrego
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-02-18, 21:01   

A może jakich Polaków spotykał tak powiedział.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-18, 21:16   

Queza napisał/a:
A może jakich Polaków spotykał tak powiedział.


Oczywiście należy uważać, że ludzie wypowiadają się szczerze i bez powodu nie zarzucać im nieszczerości i trzeba też mieć serce
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-02-18, 22:18   

Ech, no i do tego prowadzi odrzucenie prawowiernej katolickiej ortodoksji. Do pogadania w herezję a później bluźnienie przeciwko Bogu. I z powodu słów jakiego człowieka... Żydzi odrzucili Objawienie więc z czym problem?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-18, 22:33   

Quinque napisał/a:
Ech, no i do tego prowadzi odrzucenie prawowiernej katolickiej ortodoksji. Do pogadania w herezję a później bluźnienie przeciwko Bogu. I z powodu słów jakiego człowieka... Żydzi odrzucili Objawienie więc z czym problem?


Czyżbyś próbował odrzucić Żydów? Nawet jeśliby odrzucili Objawienie, to co jest gorsze - niezajmowanie się fragmentem Pisma, czy odrzucenie całego Narodu? - co Ty próbujesz zdaje się uczynić. Warto posłuchać Jezusa

Mt 15:24 eib "(24) A On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które zaginęły z domu Izraela."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-02-18, 23:24   Re: Oburzenie

wuka napisał/a:
Nigdy nie mialam uprzedzen rasowych, narodowych itp. W swietle ostatnich wypowiedzi bozych wybrancow o Polakach, musze to zmienic. Az cisnie mi sie na usta: jaki Bog, taki Narod Wybrany. Albo tez w druga strone: jaki narod taki bog. Powaznie zastanawiam sie, jak podobno wszechwiedzacy stworca mogl wybrac taki narod, jako przyklad dla swiata...
Nie chce racze miec z takim Bogiem nic wspolnego.


Ależ wszystko jest w zgodzie ze słowem Bożym:


Gal4:22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. 24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: 25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. 26 Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką.
27 Wszak napisane jest:
Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś,
wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia,
bo więcej dzieci ma samotna
niż ta, która żyje z mężem12.
28 Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. 29 Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. 30 Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej13. 31 Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-18, 23:31   

Trzeba też pamiętać, że imię Ismael nadał Najwyższy

Rdz 16:11 eib "Następnie Anioł PANA oświadczył: Oto poczęłaś i urodzisz syna, i nadasz mu imię Ismael, dlatego że PAN usłyszał o twojej niedoli."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-19, 14:41   

1 Moj. 21:10-13
10. Rzekła do Abrahama: Wypędź tę niewolnicę i jej syna, nie będzie bowiem dziedziczył syn tej niewolnicy z moim synem Izaakiem!
11. Słowo to bardzo nie podobało się Abrahamowi ze względu na jego syna.
12. Lecz Bóg rzekł do Abrahama: Niech ci to nie będzie przykre, co się tyczy chłopca i niewolnicy twojej. Cokolwiek ci powie Sara, posłuchaj jej, gdyż tylko od Izaaka nazwane będzie potomstwo twoje.
13. Jednakże i z syna niewolnicy uczynię naród, bo jest on potomkiem twoim!
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-02-19, 15:08   

Queza napisał/a:
A może jakich Polaków spotykał tak powiedział.

To trzeba było tych konkretnych Polaków wymienić z imienia i nazwiska, a nie obrażać cały naród i szczególnie tych, którzy NIGDY nie kolaborowali z Niemcami, a wielu oddało życie pomagając żydom.
@radek
Cytat:
Ja nie uważam żebym miał prawo oburzać się na osoby obcojęzyczne za ich słowa. Natomiast jeśli chodzi o naszych rządzących mogliby dać z siebie więcej zrozumienia, mogłoby to przynieść dużo Dobrego

Tu cię nie rozumiem. Czyli osoba obcojęzyczna może kłamać, obrzucać błotem prawych ludzi? To idzie w świat. Tego nie powiedział pijany wujek u cioci na imieninach. Nasi rzadzący powinni zerwać stosunki dyplomatyczne z każdym, kto tak obleśnie mówi, wywalić ambasady i głośno, na cały świat, domagac się przeprosin i wytłumaczenia niedoukom, jak się sprawy miały.
To nie jest przypadek, ani to, że co chwilkę jakieś media (ważne) mówią o polskich obozach zagłady.

Quinque


Wyznanie: Rzymskokatolickie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 372
Wysłany: Wczoraj 22:18
Ech, no i do tego prowadzi odrzucenie prawowiernej katolickiej ortodoksji. Do pogadania w herezję a później bluźnienie przeciwko Bogu. I z powodu słów jakiego człowieka... Żydzi odrzucili Objawienie więc z czym problem?
Ale pojechałaś. Wiesz w ogóle co piszesz? Idź na nauki do poana Rydzyka, on cię poduczy o katolickim antysemityźmie. A to Chrystu-Bóg przedwieczny nie wiedział jaki naród sobie wybiera?
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-19, 15:30   

Raczę przypomnieć, że nie byłem w tamtych czasach i mogę jedynie wierzyć jednym lub drugim opowiadaniom, a jestem zbudowany w ten sposób, że lubię wierzyć tym, co wypowiadają się pozytywnie o innych i nie zarzucają innym niczego. Tych ludzi uważam za inteligentnych, bo strzegą swoich warg. Natomiast ci, co z łatwością zabierają się do potępiania, dla mnie są mało silni psychicznie i mało wiarygodni

Quran 4:147-149
147. Dlaczego Bóg miałby karać, jeśli będziecie wdzięczni i jeśli uwierzycie? Bóg jest wdzięczny, wszechwiedzący! 148. Bogu nie podoba się rozgłaszanie złych słów, chyba że ktoś doznał niesprawiedliwości. A Bóg jest słyszący, wszechwiedzący! 149. Czy wy czynicie dobro jawnie, czy w skrytości, czy też odpuścicie komuś zło - to, zaprawdę, Bóg jest odpuszczający, potężny!

Łk 6:37 eib "(37) Przestańcie osądzać, a nie zostaniecie osądzeni. Przestańcie potępiać, a wówczas nie zostaniecie potępieni. Przebaczajcie, a dostąpicie przebaczenia."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-02-19, 15:47   

radek napisał/a:
Raczę przypomnieć, że nie byłem w tamtych czasach i mogę jedynie wierzyć jednym lub drugim opowiadaniom, a jestem zbudowany w ten sposób, że lubię wierzyć tym, co wypowiadają się pozytywnie o innych i nie zarzucają innym niczego. Tych ludzi uważam za inteligentnych, bo strzegą swoich warg. Natomiast ci, co z łatwością zabierają się do potępiania, dla mnie są mało silni psychicznie i mało wiarygodni

Quran 4:147-149
147. Dlaczego Bóg miałby karać, jeśli będziecie wdzięczni i jeśli uwierzycie? Bóg jest wdzięczny, wszechwiedzący! 148. Bogu nie podoba się rozgłaszanie złych słów, chyba że ktoś doznał niesprawiedliwości. A Bóg jest słyszący, wszechwiedzący! 149. Czy wy czynicie dobro jawnie, czy w skrytości, czy też odpuścicie komuś zło - to, zaprawdę, Bóg jest odpuszczający, potężny!

Łk 6:37 eib "(37) Przestańcie osądzać, a nie zostaniecie osądzeni. Przestańcie potępiać, a wówczas nie zostaniecie potępieni. Przebaczajcie, a dostąpicie przebaczenia."

Zaraz, zaraz. Wypowiadać się pozytywnie nawet wbrew prawdzie? Tak się składa, że urodziłam się po wojnie, ale Rodzice i inni krewni ją przeżywali, od początku do końca. Nie ominęły ich ani walki na froncie, ani obozy pracy na terenie Niemiec (nie mylić z koncentracyjnymi). Mieli też kontakt z Rozsjanami i żydami. Wspomnień mnóstwo, a ja lubiłam słuchać. Z pierwszej ręki.
Dla mnie liczy się prawda, a nie poprawność polityczna, ale obraża mnie, jeśli ktoś w taki sposób wypowiada się o moim narodzie, kłamliwie i krzywdząco. Widzisz..była taka sytuacja z moimi Rodzicami, że jeden oficer rosyjski uratował moją mamę od gwałtu i zabicia taty, a inny przyczynił się do utraty dziecka. Czy dlatego mam nienawidzić wszystkich Rosjan, bo miałabym siostrę, której nigdy nie poznałam? Czy może mam uwielbiać wszystkich Rosjan, bo gdyby nie jakiś oficer to mnie na świecie by nie było? Ludzie są różni, a to, co gadają na cały świat tacy, jak ten przywódca to jest szkodliwe pod każdym względem.
Nie chodzi o sądzenie. Jego tez mogą osądzić za kłamanie. No, ale oni mają fory u swojego Boga, więc pewnie dostanie pochwałę, jak wielu, którzy w ST łgali, oszukiwali, mordowali w imię Boga.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-02-19, 16:09   

wuka napisał/a:
No, ale oni mają fory u swojego Boga


Łk 23:34 eib "W tym czasie Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Oni zaś losowaniem rozstrzygali, co komu ma przypaść z Jego szat."

Mat 5:20 eib "(20) Powiem więcej: Jeśli w swej sprawiedliwości nie posuniecie się dalej niż znawcy Prawa i faryzeusze, nie wejdziecie do Królestwa Niebios."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10