Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2018
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-11-19, 21:17   

Ale chodzi o Prawdę
Miłych snów życzę :-)
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-11-20, 10:23   

Albertus napisał/a:
Dokładnie tak. Ofiary z ludzi, palenie wdów itp.

Dokladnie tak.Nawracanie pogan mieczem,palenie czarownic i heretykow na stosach itp.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-20, 11:29   

Za moment klecha napisze, że protestanci spalili więcej niż katolicy, a poganie umarli od chorób, nie od nawracania.
W klecho-pisiorskich środowiskach obowiązuje zasada, że jak inni byli źli, to oni mają prawo być jeszcze gorsi.
Na ten poziom kłamstwa i obłudy nie znaleziono jeszcze remedium ... no, może znaleziono, ale jest bardzo drastyczne :crazy:
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-11-20, 17:48   

Boa wylecisz z tego forum jeśli nie zmienisz tonu swoich wypowiedzi.
To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-11-20, 19:16   

Quinque napisał/a:
ZAMOS napisał/a:


Bądź łaskaw mi napisać co takiego dobrego dał nam krk?


Rozwój nauki, filozofii, etyki, sztukę, zastopowanie brutalnych pogańskich pratyk, nowoczesne sądownictwo, rozdział polityki państwa o kościoła, edukację ludnosci zamieszkalej na biednych terenach, misjonarzy no i na sam koniec zbawienie setek milionów ludzi na przestrzeni wieków

A co nam dali poganie, deisci, ateiści, świeccy humaniści czy "óswiecone" kreatury z XVIII, XIX i XX wieku?
Bzdury piszesz i to straszne. W dawnych czasach prawdziwego panowania Słowian na swych odwiecznych terenach i z pradawnymi wierzeniami nigdy nie miało miejsca składanie ofiar z ludzi, a tym bardziej z dzieci. Ofiarnictwo to tak naprawdę domena chrześcijaństwa. To chrześcijański bóg domaga się ofiar w tym ofiar z ludzi i tylko nie pisz, że nie, ponieważ jest to opisane w waszej świętej księdze w Starym testamencie i Nowym, gdzie święcie wierzycie w to, że Jezus został waszemu bogu złożony w ofierze. Z jednej strony ganicie zachowanie Żydów za zabójstwo Jezusa, a z drugiej cieszycie się, że do tego doszło i całe to niby wasze zbawienie opieracie na ofierze z waszego największego nauczyciela. Co za obłuda.
Natomiast jeżeli chodzi o rozwój nauk wszelakich to też kłamstwo perfidne. Cała wasza religia wzrosła dzięki zlikwidowaniu świeckich myślicieli i naukowców, a potem na zawłaszczeniu i przeinaczeniu wiedzy tak by pasowała do waszych wierzeń i dogmatów. Jak chciałbym wypisać tutaj ilu światłych ludzi krk zamordował to by mi życia brakło.
W kwestii rozwoju sztuki byłbym skłonny się z tobą w jakimś sensie zgodzić, ale co byś tu nie tu sobie nie myślał to ciężko będzie ci wymienić wielkich artystów w habitach. Sztuka sakralna rozwijała się dzięki zagrabionym pieniądzom od pracujących ludzi na całym świecie by kler żył w przepychu o jakim normalny pracujący na nich człowiek nie mógł nawet pomarzyć.
Reasumując krk nic nigdy dobrego bezinteresownie dla ludzi nie zrobił i nie zanosi się na to by kiedykolwiek zrobił. Nawet jak zbiera datki na biednych to z tych datków pobiera haracz na kler, który się non stop bogaci, a wiernym głosi, że trzeba żyć w ubóstwie. Zamiast budować szpitale i domy opieki buduje ciągle nowe kościoły i obiekty, z których nic pożytecznego nie wynika. Dodam jeszcze na koniec, że to katolickie zbawienie to lipa. Jak nie będziesz dobry, porządny i prawy żaden klecha ci po śmierci nie pomoże.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-20, 20:34   

booris napisał/a:
Albertus napisał/a:
Dokładnie tak. Ofiary z ludzi, palenie wdów itp.

Dokladnie tak.Nawracanie pogan mieczem,palenie czarownic i heretykow na stosach itp.


Cytat:
Nawracanie pogan mieczem


Była taka idea wykorzystywana do walk z pogańskimi sąsiadami. Jednak ci sąsiedzi byli na tyle agresywni że i tak wojny z nimi były nieuniknione. Tak jak to było z pogańskimi Litwinami, Prusami czy Słowianami połabskimi

Cytat:
palenie czarownic


Tutaj musimy odróżnić faktyczne czarownictwo które bywało praktykowane przez ówczesnych ludzi i karane przez prawa państwowe śmiercią( ale w państwach chrześcijańskich to raczej dopiero u schyłku średniowiecza) i nie był to pomysł chrześcijański bo czarownice karano śmiercią już w prawie rzymskim i to już setki lat przed Chrystusem, od fałszywych oskarżeń o czary w czasie tak zwanych polowań na czarownice.
I znów, te polowania miały swój początek w starożytnym Rzymie ale też u innych ludów pogańskich setki lat przed chrystianizacją. Szczególnie takie polowania miały miejsce w czasie epidemii o wywołanie których oskarżano czarownice.Były to polowania masowe w których czasem ginęły setki a nawet tysiące osób
Rozwój chrześcijaństwa w 1 tysiącleciu zahamował to zjawisko. Polowania na czarownice zaczęły się w Europie ponownie dopiero w okresie tak zwanego renesansu czyli okresu zainteresowania i powrotu wzorców antycznych oraz pojawienia się protestantyzmu
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-20, 21:03   

No widzicie ?
Wszystko co złe, to nie oni :lol:
Przecież ostatnio twierdzą nawet, że KK popierał Konstytucję 3 Maja i Kościuszkę.
Jak za parę lat okaże się, że prymas Poniatowski też wspierał Konst. 3 Maja, to niespecjalnie się zdziwię.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-11-22, 20:11   

BoaDusiciel napisał/a:
Wszystko co złe, to nie oni :lol:

Oni mają, krótką, albo wybiórczą pamięć. Zawsze kłamali. Całe chrześcijaństwo opiera się na delikatnie mówiąc przekłamaniach.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-22, 20:19   

ZAMOS napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Wszystko co złe, to nie oni :lol:

Oni mają, krótką, albo wybiórczą pamięć. Zawsze kłamali. Całe chrześcijaństwo opiera się na delikatnie mówiąc przekłamaniach.


a z czym konkretnie się nie zgadzasz z tego co napisałem?Co uważasz za kłamstwo?
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-22, 21:26   

Albertus - kiedy zostałeś chrześcijaninem ?
Tzn. ile miałeś wówczas lat lub miesięcy.
Jak już to podasz, to jeszcze zdefiniuj co rozumiesz pod pojęciem "chrześcijanin".
Gdybyś został chrześcijaninem w wieku umożliwiającym świadome podejmowanie decyzji, to napisz czemu tak długo czekałeś.
Nie lękaj się :->
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-22, 21:33   

Albertus napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Wszystko co złe, to nie oni :lol:

Oni mają, krótką, albo wybiórczą pamięć. Zawsze kłamali. Całe chrześcijaństwo opiera się na delikatnie mówiąc przekłamaniach.


a z czym konkretnie się nie zgadzasz z tego co napisałem?Co uważasz za kłamstwo?


Wszystko co mówicie jest kłamstwem lub ma służyć kłamstwu.
Służenie kłamstwu polega na tym, że nawet gdy podajecie twierdzenie prawdziwe robicie to w celu zamaskowania kłamstwa.
Przykład: twierdzicie, że księża płacą podatki - i jest to twierdzenie prawdziwe.
Ale to twierdzenie służy kłamstwu, bo ma na celu ukrycie faktu, że podatki księży są wielokrotnie mniejsze od podatków osób świeckich o tych samych dochodach.
Jesteście po prostu bezwstydnymi kłamcami.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-23, 18:01   

ZAMOS napisał/a:

Bzdury piszesz i to straszne. W dawnych czasach prawdziwego panowania Słowian na swych odwiecznych terenach i z pradawnymi wierzeniami nigdy nie miało miejsca składanie ofiar z ludzi, a tym bardziej z dzieci. Ofiarnictwo to tak naprawdę domena chrześcijaństwa


Dla Ciebie nie ma ratunku. Współczuję

napisał/a:
Natomiast jeżeli chodzi o rozwój nauk wszelakich to też kłamstwo perfidne. Cała wasza religia wzrosła dzięki zlikwidowaniu świeckich myślicieli i naukowców


Jakich świeckich myślicieli? Jakich naukowców? Jest to o tyle ciekawe że "świecka myśl naukowa" przestała istnieć jakieś 200lat przed pojawieniem się chrześcijaństwa. I gdyby nie Kościół nikt by o nie nie usłyszał:(


napisał/a:
a potem na zawłaszczeniu i przeinaczeniu wiedzy tak by pasowała do waszych wierzeń i dogmatów


Doprawdy? Jaką pracę naukową przerobiono tak aby potwierdziła ona np wniebowzięcie Maryi Panny?

napisał/a:

Jak chciałbym wypisać tutaj ilu światłych ludzi krk zamordował to by mi życia brakło


Ależ nie krępuj się. Nawet ci pomogę, Giordano Bruno nigdy nie był naukowcem. Ani nie został skazany za poglądy naukowe bo nauką gardził :bardzo_smutny: . Widzisz? Nawet pomogłem ci z tym kogo nie wymieniać

booris napisał/a:

Nawracanie pogan mieczem


Szkoda tylko że żadnych pogan mieczem nie nawracano. Weź się człowieku za historię i przestań opowiadać bzdety

napisał/a:
palenie czarownic


Nie widzę tutaj Husyty ani protestanta. Więc z czym do ludzi?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-23, 19:44   

Wychodzi na to, że nie-anaukowców wolno palić na stosie ...
A jak nawracano pogan ?
( Już pomijam wątpliwy sens terminu "nawracanie", bo jak można się gdzieś "nawrócić", skoro nigdy się tam nie było :roll: )
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-11-25, 06:44   

Cytat:
Jakich świeckich myślicieli? Jakich naukowców? Jest to o tyle ciekawe że "świecka myśl naukowa" przestała istnieć jakieś 200lat przed pojawieniem się chrześcijaństwa. I gdyby nie Kościół nikt by o nie nie usłyszał:(
Jeżeli chodzi o wkład kleru w naukę to pomimo szczerych chęci nic znaleźć nie potrafię. Cała chistoria chrześcijaństwa to jeden wielki mord ludów tej Ziemi. Wiem, że dzisiaj trudno co niektórym uwierzyć w to jakimi metodami ewangelizowano świat. Mordowanie elit i myślicieli zaczęło się już od początku chrześcijaństwa i tak:

„415 rok - w drodze do pracy, Hypatia, córka Teona z Aleksandrii, ostatniego dyrektora Biblioteki Aleksandryjskiej, została zaatakowana przez rozjuszony tłum parafian „proboszcza" Cyryla nazywanego patriarchą. Bojówkarze Cyryla wyciągnęli ją z wozu którym jechała, podarli jej szaty, na żywca wyłupili jej oczy, porżnęli jej ciało i obdarli je do kości wielkimi ostrymi muszlami. Następnie jej zwłoki spalono, jej dzieła zniszczono, a pamięć po niej starano się wszelkim sposobem zatrzeć. Zbrodniarza Cyryla z Aleksandrii ogłoszono "świętym". Rozpoczęto mordowanie uczonych.”

Zdaję sobie sprawę z tego, że forum w jakiś dziwny sposób zostało zawłaszczone przez potomka folksdojczy, więc dla mnie przestało być interesujące i coraz bardziej szkoda mi czasu by tu zaglądać i gdyby nie powiadomienia na maila, pewnie bym już o tym forum zapomniał.
Pomyślałem przez chwilę o wątku w którym mógłbym co jakiś czas napisać jak ewangelizowano świat, gdzie trup ściele się tak gęsto, że nie sposób to wszystko policzyć. Szacuje się ostrożnie, że krystianizacja Słowian pochłonęła życie przynajmniej 15 milionów istnień i mówię tu tylko o dzisiejszych spadkobiercach, czyli o Polakach. Jak dodalibyśmy resztę ludów słowiańskich to ilość pomordowanych wzrośnie kilkakrotnie. Są Rody, które zostały wymordowane prawie w stu procentach. Sam jestem potomkiem takiego Rodu (NaRodu), który został wyrżnięty prawie całkowicie. Zostało nas naprawdę niewielu i jesteśmy rozrzuceni po całym świecie, ale każdy z mojej rodziny jest i czuje się PATRIOTĄ. Polakiem, który nigdy się nie sprzedał i nie sprzeniewierzył, żadnej bandzie zaborców.
Quinque napisał/a:

Doprawdy? Jaką pracę naukową przerobiono tak aby potwierdziła ona np wniebowzięcie Maryi Panny?

Tutaj jest dość prosto ci odpowiedzieć. Kult maryjny został (jak wszystkie inne dogmaty) "zapożyczony" z Astarte, co widać gołym okiem jak jest przedstawiana na obrazach.
Quinque napisał/a:

Szkoda tylko że żadnych pogan mieczem nie nawracano. Weź się człowieku za historię i przestań opowiadać bzdety

Jak chrześcijaństwo trochę urosło to zaczął się proces nawracania i trup ścielił się bardzo gęsto. Mordowano by nawrócić, by zdobyć majątek "innowiercy i takim to sposobem kościół się bogacił. Wraz z bogactwem budowano armię i bojówki mnichów, którzy nie robili nic innego tylko tropili "wierzących inaczej". Nie było litości, ani dla dzieci, kobiet w ciąży, czy starców. Na przykład w Ameryce północnej wymordowano 95% ludności. Podobnie zrobiono w Ameryce południowej. Tych co nie zabito zniewolono. Nikt z nich już prawie nie pamięta co im zrobiono i biegają z krzyżami jak opętani.
Świat się zmienia i ludzie zaczynają sobie przypominać jak zrobiono ich w balona.
Drzyjcie więc obłudnicy. Czas zapłaty nadchodzi coraz szybciej.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-11-25, 12:36   

ZAMOS napisał/a:
Pomyślałem przez chwilę o wątku w którym mógłbym co jakiś czas napisać jak ewangelizowano świat


Użytkownicy tegoż forum mają większą wiedzę w tym temacie niż ty o obieraniu kartofli więc sobie daruj...
ZAMOS napisał/a:
Zdaję sobie sprawę z tego, że forum w jakiś dziwny sposób zostało zawłaszczone przez potomka folksdojczy,


Łgarzu paskudny.
Nie mam zamiaru już tłumaczyć ci czegokolwiek.
Nie będziesz mnie już więcej szkalował. Won!!!
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11