Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2018
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-11-17, 21:18   

ZAMOS napisał/a:
Uwielbiam słuchać wywiadów z panem Michalkiewiczem, ale w tym wywiadzie pokazał, że nie jest tak wszechstronnie wykształcony jak sobie myśli.


Akurat tutaj Michalkiewicz powiedział wszystko jak należy,a Ty jesteś zindoktrynowany przez komunistyczne służby,i takie są fakty.
Jeśli zaś chodzi o wykształcenie Michalkiewicza,to chyba nie można mieć zastrzeżeń.
Zastrzeżenia można mieć do Ciebie,bo twoja wiedza historyczna jest mierna niestety.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-11-18, 21:57   

kansyheniek napisał/a:


Akurat tutaj Michalkiewicz powiedział wszystko jak należy,a Ty jesteś zindoktrynowany przez komunistyczne służby,i takie są fakty.

To nie fakt, a zdanie folksdojcza.
W twoich „ustach” oskarżenie mnie o to, że niby jestem ogłupionym wyznawcą komunizmu brzmi naprawdę żałośnie. Tak jak każdy bolszewik, filosowietikus nazywa patriotę polskiego faszystą, ty najprawdopodobniej potomek folksdojczów nazywasz patriotę komuchem.
Ja jestem wychowany w domu wielopokoleniowym bardzo patriotycznym. Moi przodkowie od wielu wieków walczyli o wolność Polski mieczem, szablą i karabinem z Niemcami, które nas przez wiele lat permanentnie napadali i okradali. Moi przodkowie również walczyli niezwykle skutecznie z sowietami. Kto zatem mógł mnie zindoktrynować na komucha?
Może jeszcze parę słów o panu Michalkiewiczu, który chlapnął parę głupich słów o Lechii i starożytnej państwowości Słowian na terenie dzisiejszej Polski. Michalkiewicz jest dobrym i zabawnym komentatorem sytuacji politycznej w Polsce, Unii i USA, ale wiedzy o starożytnej historii nie ma w ogóle, a jak ma to tego nie mówi, ponieważ by móc być zapraszanym i opłacanym z pieniędzy Radia Maryja i o. Rydzyka nie może nic dobrego o Wielkiej Lechii powiedzieć. Dla katolickiego kleru Słowianie nie uznający władzy papieskiej są niebezpieczni, ponieważ jeszcze pamiętają, jak Lechici ich sponiewierali. Podobnie jest z Niemcami. Nigdy dobrowolnie nie pozwolą się Polsce odbudować, ponieważ silna Polska może się upomnieć o to wszystko co Niemcy na ukradli, a na pewno okradać się im dawać przestanie.
Ja nie rozumiem folksdojczy. Wolą być obywatelami Niemiec drugiej, a nawet trzeciej kategorii niż być dumnym panem w Polsce.
Widzisz zatem jaka jest między nami różnica.
Wracając jednak do tematu wątku to cieszy mnie bardzo, że Marsz Niepodległości co roku jest większy. W zeszłym roku było 110 120 tyś ludzi, a w tym pisowska policja mówi, że było 250 tysięcy, a ludzie mówią, że było ponad pięćset tysięcy. Widać jak na dłoni, że świadomość narodowa Polaków rośnie bardzo szybko. Mam nadzieję, że dają temu również wyraz podczas wyborów parlamentarnych.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-18, 22:39   

Cytat:
Ja jestem wychowany w domu wielopokoleniowym bardzo patriotycznym. Moi przodkowie od wielu wieków walczyli o wolność Polski mieczem, szablą i karabinem z Niemcami, które nas przez wiele lat permanentnie napadali i okradali. Moi przodkowie również walczyli niezwykle skutecznie z sowietami. Kto zatem mógł mnie zindoktrynować na komucha?


I też pluli na Kościół Katolicki tak jak ty? Na spółkę z komuchami i sekciarzami?
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-11-19, 09:42   

Albertus napisał/a:
Cytat:
Ja jestem wychowany w domu wielopokoleniowym bardzo patriotycznym. Moi przodkowie od wielu wieków walczyli o wolność Polski mieczem, szablą i karabinem z Niemcami, które nas przez wiele lat permanentnie napadali i okradali. Moi przodkowie również walczyli niezwykle skutecznie z sowietami. Kto zatem mógł mnie zindoktrynować na komucha?


I też pluli na Kościół Katolicki tak jak ty? Na spółkę z komuchami i sekciarzami?

Bądź łaskaw mi napisać co takiego dobrego dał nam krk? Może dał nam coś żydowski bóg Jehowa, czy tak zwany „naród wybrany”. Z tego co wiem to krk przyniósł tylko śmierć moich przodków na stosach i z rąk niemieckich siepaczy z krzyżem na piersi, albo napisem „bóg z nami”. Jak dodamy do tego niewolnictwo i tysiącletni trwający do dzisiaj rabunek Polski i Polaków. Wprowadzono wtedy feudalizm, pańszczyznę i duraczenie ludzi na masową skalę, które trwa do dzisiaj. Co zatem takiego dobrego kiedykolwiek zrobił wasz pożal się Panie bóg Jehowa? Ja w biblii czytam tylko o tym kogo i gdzie napadli, zabili, okradli i wzięli w niewolę też seksualną.
Natomiast jeżeli chodzi o sekty to one mnie brzydzą w takim samym stopniu jak grupy homo zboczeńców i pedofilii.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-19, 11:08   

Albertus napisał/a:
Cytat:
Ja jestem wychowany w domu wielopokoleniowym bardzo patriotycznym. Moi przodkowie od wielu wieków walczyli o wolność Polski mieczem, szablą i karabinem z Niemcami, które nas przez wiele lat permanentnie napadali i okradali. Moi przodkowie również walczyli niezwykle skutecznie z sowietami. Kto zatem mógł mnie zindoktrynować na komucha?


I też pluli na Kościół Katolicki tak jak ty? Na spółkę z komuchami i sekciarzami?


Przypominam ci, czciniegodny księże Albertusie, karmelito trzewiczkowy, że za prześladowanie czeka was nagroda w niebie. Tako rzekł Jezus, syn Boga ( ewentualnie chorążego Pantery, z armii okupacyjnej ).
Ergo - nie marudź, chyba że nie chcesz nagrody w niebie.
Amen(t)
A jeśli komuchy was prześladowały, to chyba dostaliście już stosowną rekompensatę ?
No ileż jeszcze tej mamony potrzebujecie ? :mrgreen:
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-19, 11:34   

ZAMOS napisał/a:


Bądź łaskaw mi napisać co takiego dobrego dał nam krk?


Rozwój nauki, filozofii, etyki, sztukę, zastopowanie brutalnych pogańskich pratyk, nowoczesne sądownictwo, rozdział polityki państwa o kościoła, edukację ludnosci zamieszkalej na biednych terenach, misjonarzy no i na sam koniec zbawienie setek milionów ludzi na przestrzeni wieków

A co nam dali poganie, deisci, ateiści, świeccy humaniści czy "óswiecone" kreatury z XVIII, XIX i XX wieku?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-19, 11:46   

Interesujące :-)
W jakiż to sposób Kościół przyczynił się do rozdziału polityki państwa od Kościoła ?
Jeśli zaś chodzi o te "kreatury", to dzięki nim możesz wypisywać swoje infantylne pierdoły.
Czyli wychodzi na to, że faktycznie narobili dużo złego :lol:
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-11-19, 12:08   

BoaDusiciel napisał/a:
Czyli wychodzi na to, że faktycznie narobili dużo złego :lol:


Ja zla i dobra staram się nie interpretować emocjonalnie, to po prostu alternatywy pewnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o cierpienie, to Jezus to wyjaśnia mówiąc o cierpieniu Niewiasty przy porodzie zapomnianym po przyjściu życia na Świat. Dzieje się to po to, by radość z nowego życia zaznaczyła się w sercach
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-11-19, 16:11   

Quinque napisał/a:
ZAMOS napisał/a:


Bądź łaskaw mi napisać co takiego dobrego dał nam krk?


Rozwój nauki, filozofii, etyki, sztukę, zastopowanie brutalnych pogańskich pratyk, nowoczesne sądownictwo, rozdział polityki państwa o kościoła, edukację ludnosci zamieszkalej na biednych terenach, misjonarzy no i na sam koniec zbawienie setek milionów ludzi na przestrzeni wieków

A co nam dali poganie, deisci, ateiści, świeccy humaniści czy "óswiecone" kreatury z XVIII, XIX i XX wieku?

To teraz zrob tak,jak sie domagasz od innych i merytorycznie opisz kazda z tych tez,ktore nam tu przedstawiles.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-19, 16:44   

Cytat:
zastopowanie brutalnych pogańskich pratyk


Dokładnie tak. Ofiary z ludzi, palenie wdów itp. To co jeszcze niedawno funkcjonowało w pogańskich Indiach.

Cytat:
rozdział polityki państwa o kościoła


Tak!Nie wszyscy o tym wiedzą i to rozumieją że rozdział ten wynika z istnienia niezależnego Kościoła i papieża. Kościołowi z trudem udało się zachować niezależność od władców świeckich. To fundament naszej cywilizacji. Wszędzie albo była teokracja albo władza kompletnie podporządkowywała sobie religię
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-19, 17:22   

Wasz model niezależności od państwa polega na tym, żeby pozbawić państwo możliwości wpływu na wszelkie wasze działania.
Jednak nie przeszkadza wam to przyjmować państwowej mamony na budowę różnych zbędnych obiektów.
Nie wzbraniacie się też przed wciskaniem kapelanów w struktury instytucji państwowych.
No i jakoś nie oddzielacie się od państwa podczas uroczystości państwowych.
Ty klecho obłudny :mrgreen:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-11-19, 18:32   

I jeszcze jedno. Polska słowiańska i niestety też potęga pierwszych Piastów oparta była na handlu niewolnikami. Stąd mamy jeden z pierwszych opisów słowiańszczyzny w tym państwa Mieszka, napisany przez sefardyjskiego żyda Ibrahima Ibn Jakuba, To właśnie Żydzi trudnili się handlem niewolnikami skupowanymi od Słowian, Proceder ten dopiero stopniowo pod wpływem chrześcijaństwa zaniknął. A potem niestety zaczął powracać pod wpływem tzw renesansu czyli powrotu do wzorców antycznych szczególnie w koloniach europejskich
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-19, 19:14   

W tych seminariach to chyba nauczają, żeby łgać zawsze, wszędzie i na każdy temat.
Przeciętny człowiek może się na to nabrać, bo świadomość przeciętnego człowieka nie zakłada, że łgarstwo może być totalne.
Po prostu przeciętnemu człowiekowi nie mieści się w głowie, że można kłamać w każdej kwestii, bez mrugnięcia okiem.
Jak to dobrze, że na tym forum są ludzie nieprzeciętni i nie dają się nabrać na klesze łgarstwa :-D
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-11-19, 20:00   

Łgarstwo jest związane z entropią, gdy zapanuje Prawda, trwałość będzie podległa, ale ludzie musieliby chcieć światłości, bo przecież ludzie są ustanowieni nad Światem
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-19, 21:14   

Tak, Radku.
Oczywiście że z entropią. Albo z entalpią.
No to dobranoc :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11