Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-11-18, 19:35   

eksplorator napisał/a:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że chrzest Jezusa był jednocześnie "chrztem śmierci".

Proszę→ „goły” cytat, beż najmniejszej filozofii:
Rz 6:3-5 wsp "Czy nie wiecie, że my, którzy przez chrzest zostaliśmy złączeni z Chrystusem Jezusem, przez chrzest włączeni zostaliśmy w jego śmierć? (4) Przez chrzest jesteśmy razem z nim pogrzebani jako umarli, po to, abyśmy mogli prowadzić nowe życie jak Chrystus, którego Ojciec swoją mocą wzbudził z martwych. (5) Zrośnięci z nim przez podobieństwo jego śmierci, tak samo będziemy zrośnięci z nim w jego zmartwychwstaniu."
Chrzest nie jest „zapisaniem się” do kościoła, grupy lub denominacji.
Jest to ofiarowanie swego życia Bogu aż do śmierci na wzór Jezusa.
Cytat:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że Jezusa "umarł w Jordanie".

Z Jordanu wystąpił Chrystus jako Nowe Stworzenie. Pogrzebany został człowiek Jezus.
2P 1:17 ubg "Otrzymał on bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy doszedł go taki głos od Wspaniałej Chwały: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie."
Cytat:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, kiedy doszło do "całkowitego oddania swej woli Bogu", oraz "oddania życia Bogu"
.
Cały czas wypełniał wole Ojca. I w niebie i na ziemi.
A szczególnie, gdy skończył jako człowiek 30lat...
1Tm 2:6 wsp "który za cenę swego życia [b]wyzwolił wszystkich ludzi.[/b] Potwierdził to Bóg we właściwym czasie."
A przede wszystkim Adama!
Hbr 10:9 wsp "a następnie mówi: Już idę, aby wypełnić twoją wolę, to znaczy, że dawne ofiary przestają obowiązywać, a ich miejsce zajmuje ofiara Chrystusa."

Ofiara Chrystusa zawiera w sobie aż trzy elementy:
1. Okup, jako zadośćuczynienie nieposłuszeństwu Adama- początek misji.
2. Wylanie krwi na obmycie grzechów Ludu Bożego- Kościoła- nieprzerwanie poprzez 3i pół roku.
3. Wykupienie Izraela z przekleństwa Zakonu- wywyższenie na drzewie.

Podaj mi werset, bez filozofowania, że chrzest nie jest śmiercią starego człowieka.

Obchodzicie morza i lądy, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a nie rozumiecie nawet znaczenia chrztu???
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-19, 06:32   

eksplorator napisał/a:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że chrzest Jezusa był jednocześnie "chrztem śmierci".


Nie podałeś żadnych konkretów. tylko Twoją filozoficzną koncepcję! Miałeś zapodać werset, że, chrzest Jezusa w Jordanie był "chrztem śmierci", a tymczasem, w poniższym fragmencie, podajesz werset który jednoznacznie mówi, że to naśladowcy Jezusa, dopiero po Jego śmierci, mogli zostać ochrzczeni "chrztem śmierci" ... nie zaś sam Jezus. To, że miał świadomość, iż Jego misja musi skończyć się śmiercią, nie jest tożsame z chrztem wodnym, jako "chrztem śmierci". Poniższy werset dotyczy naśladowców Jezusa ... i to dopiero po Jego śmieci. Świadczy o tym chociażby początek; "Czy nie wiecie, że my ... nie "że On".

Henryk napisał/a:

Proszę→ „goły” cytat, beż najmniejszej filozofii:
Rz 6:3-5 wsp "Czy nie wiecie, że my, którzy przez chrzest zostaliśmy złączeni z Chrystusem Jezusem, przez chrzest włączeni zostaliśmy w jego śmierć? (4) Przez chrzest jesteśmy razem z nim pogrzebani jako umarli, po to, abyśmy mogli prowadzić nowe życie jak Chrystus, którego Ojciec swoją mocą wzbudził z martwych. (5) Zrośnięci z nim przez podobieństwo jego śmierci, tak samo będziemy zrośnięci z nim w jego zmartwychwstaniu."


"Wierni apostołowie Jezusa Chrystusa zostali ochrzczeni w wodzie chrztem Janowym (Jn 1:35-37; 4:1). Ale Jezus wykazał im, że prócz tego mają być ochrzczeni symbolicznym chrztem, którym i on jest chrzczony — chrztem w śmierci (nie byli też jeszcze ochrzczeni duchem świętym) (Mk 10:39). A zatem chrzest w śmierci Jezusa nie jest tym samym co chrzest w wodzie. Paweł tak napisał w liście skierowanym do zboru chrześcijan w Rzymie: „Czyż nie wiecie, że my wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Chrystusie Jezusie, zostaliśmy ochrzczeni w jego śmierci?” (Rz 6:3)."

Cytat:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, że Jezusa "umarł w Jordanie".


Zapodany przez Ciebie poniżej werset, nie spełnia kryteriów aby uznać go, że Jezusa "umarł w Jordanie". Mało tego, Twój komentarz narzuca wyłącznie Twoją myśl, że w chwili chrztu przestał być człowiekiem, co w rzeczywistości stało się dopiero po zmartwychwstaniu w "duchu".

Cytat:
Z Jordanu wystąpił Chrystus jako Nowe Stworzenie. Pogrzebany został człowiek Jezus.
2P 1:17 ubg "Otrzymał on bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy doszedł go taki głos od Wspaniałej Chwały: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie."



Cytat:
Krótko i konkretnie ... bez filozoficznego owijania w bawełnę. Podaj konkretny werset, kiedy doszło do "całkowitego oddania swej woli Bogu", oraz "oddania życia Bogu"
.

Nie podałeś poniżej konkretnego wersetu w ani jednym a drugim przypadku. Zaprzeczyłeś w poprzednich postach, że zaczął spełniać wolę Ojca, czyli wypełniać misję z którą został posłany, od momentu chrztu. W tym momencie zaczyna się Jego właściwa misja. Odtąd to, posłuszny swojemu Ojcu, wypełnia wszystkie Jego postanowienia. Co do "oddania życia Bogu", Biblia mówi, że stało się to na Golgocie (Łuk 23:46). W momencie śmierci oddał swoje życie Bogu a w chwili chrztu oddał się Bogu na spełnianie Jego woli, czym była zaplanowana wcześniej misja (Mat 11:27 / Łuk 4:43).

Cytat:
Cały czas wypełniał wole Ojca. I w niebie i na ziemi.
A szczególnie, gdy skończył jako człowiek 30lat...

2:6 wsp "który za cenę swego życia [b]wyzwolił wszystkich ludzi.[/b] Potwierdził to Bóg we właściwym czasie."
A przede wszystkim Adama!
Hbr 10:9 wsp "a następnie mówi: Już idę, aby wypełnić twoją wolę, to znaczy, że dawne ofiary przestają obowiązywać, a ich miejsce zajmuje ofiara Chrystusa."
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 13:41   

Łk 12:49-51
49. Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.
50. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
51. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.
(BT)


A jak to oddaje Przekład N.Świata ???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 13:54   

Czy tak ???

(50) Doprawdy, mam chrzest, którym muszę być ochrzczony, i jakże Jestem udręczony, dopóki się nie zakończy! (51) Czy mniemacie, że przyszedłem dać Pokój na ziemi? Bynajmniej, mówię wam, lecz raczej rozdźwięk
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-11-19, 14:13   

Jachu napisał/a:
Łk 12:49-51
49. Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.
50. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
51. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.
(BT)


A jak to oddaje Przekład N.Świata ???


EMET:
wg Łukasza 12:49 - 53, ‘PNŚ/ZW’ [ed. 2018r.]: „ „49 Przyszedłem wzniecić ogień na ziemi i czego więcej mam sobie życzyć, skoro już zapłonął? 50 Ale jest chrzest, którym muszę zostać ochrzczony, i dopóki się on nie zakończy, będę w wielkiej udręce!ᵉ 51 Czy myślicie, że przyszedłem zapewnić ziemi pokój? Nie przyszedłem zapewnić pokoju, ale raczej wywołać rozdźwięk. 52 Bo odtąd w jednym domu pięć osób będzie poróżnionych – trzy będą przeciwko dwóm, i dwie przeciwko trzem. 53 Ojciec poróżni się z synem, a syn z ojcem. Matka poróżni się z córką, a córka z matką. Teściowa poróżni się z synową, a synowa z teściową.” ”. Świadomie zapodałem też ww. ‘52.’ i ‘53.’ – dla uzmysłowienia wobec wymowy kontekstu.
odsyłka „e” w w. ‘50.’ [„udręce!ᵉ”] --> kieruje do wg Jana 12:27 [vide].

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2018-11-19, 14:28   

Jachu, wiem, że zapewne chcesz DOBRZE ;-)
Jednak samo wyboldowanie czcionki do olbrzymich rozmiarów, niestety nie wiele wnosi do dyskusji. Najważniejszy jest JEDNAK komentarz a nie samo zacytowanie wersetu.
Tak zapewne będziesz do usra..j śmierci pisywał na forach i, uwierz, mało KTO będzie wiedział o co chodzi temu Badaczowi.

A tak a nawiasem, czy nie masz wrażenia, że temat tak bardzo zmienił kurs, że już nie wiadomo co wnoszą Twoje wpisy w kwestii, czy Świadkowie Jehowy są ekstremistami?
Jakoś zawsze zauważam, że z Badaczami dyskusje 'skręcają' na jakieś niejasne meandry a to odkupienia, a to chrztu, a to znaczenia symboli w ST... Szczerze? MAŁO KTO to w ogóle ogarnia i rozumie.
Pisz po prostu... po ludzku... :->
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 14:31   

A czy znane jest czytającym pojęcie Chrztu w Śmierć ???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 14:36   

Proszę nie robić myków na manowce. Wystarczy podać argumenty biblijne na potwierdzenie swojej tezy/swego pojmowania i tyle.

Bobo,- stać Cię na wyższe loty,czyż nie??? :lol:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-11-19, 16:13   

Bobo
Cytat:
... A tak a nawiasem, czy nie masz wrażenia, że temat tak bardzo zmienił kurs, że już nie wiadomo co wnoszą Twoje wpisy w kwestii, czy Świadkowie Jehowy są ekstremistami? ...


No właśnie. :-|

Może Henryk coś wniesie, bo to bliżej 'niż dalej s.J' ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 16:27   

A tak BTW, w ankiecie zaznaczyłem 1 pozycję, więc "o co biega" ??? :aaa:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2018-11-19, 16:54   

Jachu napisał/a:
A czy znane jest czytającym pojęcie Chrztu w Śmierć ???

NO to załóż sobie taki temat i TAM dyskutuj. Nikt Tobie nie broni. Tylko po co w temacie, który kompletnie jest o czymś innym? :roll:
Jachu napisał/a:
Proszę nie robić myków na manowce. Wystarczy podać argumenty biblijne na potwierdzenie swojej tezy/swego pojmowania i tyle.

Bobo,- stać Cię na wyższe loty,czyż nie??? :lol:

Naprawdę zaśmiecać wątek to 'wysokie loty'?
Nie żartuj... może zaraz zaczniesz nam tutaj udowadniać, że krupnik jest zdecydowanie lepszy niż pomidorówka, co?
Kontrolujesz Ty jeszcze w ogóle co i GDZIE pisywać?
Wykaż się tymi wysokimi lotami a nie pleć w wątkach swoje Badackie pomysły.
bonhart napisał/a:
Może Henryk coś wniesie, bo to bliżej 'niż dalej s.J' ;-)

Po jednych pieniądzach. Zawsze będzie o okupie enigmatychnych zwrotach, kwestiah, barku zrozumienia i w końcu o tym, jak to Świadkowie ukradli Henrykowi Towarzystwo Strażnica i do dzisiaj jako to On jest w szoku, że otrząsnąć się nie może.
No rzuć mu jakieś hasło/temat o okupie to zapomni, że temat o zupie pomidorowej albo o gwiazdach :)
Jachu napisał/a:
A tak BTW, w ankiecie zaznaczyłem 1 pozycję, więc "o co biega" ??? :aaa:

No brawo Ty! Skoro tak, to bądź konsekwentny i trzymaj się tematu. Choć tak naprawdę trudno ogarnąć, jaki temat ciągniesz cytując gołe wersety z nie wiadomo czym.
Daj wnukowi do poczytania kilka ostatnich swoich postów i zapytaj go o co Tobie chodzi.
Głowę dam, że dostanie kręciołka.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Robertus 

Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 117
Wysłany: 2018-11-19, 17:14   

Panowie. Chyba za bardzo się rozpisaliśmy nie na temat.
Wracamy do kwestii?

Co myślicie o tym doniesieniu przeciwko Świadkom?
https://www.jw.org/pl/wia...broni-20181019/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 17:22   

Chyba by się Obserwator przydał,- On to potrafił "studzić" emocje. :xhehe:

No ,ale donosicieli,to wszyscy nie lubią.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-11-19, 18:17   

Jachu napisał/a:
A czy znane jest czytającym pojęcie Chrztu w Śmierć ???


EMET:
Chrzest w Chrystusie Jezusie oraz w jego śmierci. Zgłaszając się do chrztu w Jordanie, Jezus wiedział, iż rozpoczyna służbę ofiarną. Zdawał sobie sprawę, że przygotowane mu ciało musi zostać uśmiercone i że choć jest bez winy, musi umrzeć, a ofiara z jego doskonałego człowieczego życia ma stanowić okup za ludzkość (Mt 20:28). Był świadom tego, że będzie musiał niejako pogrążyć się w śmierci, ale trzeciego dnia zostanie z niej podniesiony (Mt 16:21). Dlatego przyrównał to do chrztu w śmierci (Łk 12:50). Swoim uczniom wyjaśnił, że jest w ten sposób chrzczony już w trakcie pełnienia swej służby (Mk 10:38, 39). Kiedy w dniu 14 Nisan 33 r. n.e. Jezus zawisł na palu męki, tym samym został całkowicie „zanurzony” w śmierci. „Wynurzył” się z niej i ostatecznie zakończył swój chrzest w śmierci, gdy trzeciego dnia jego Ojciec, Jehowa Bóg, wskrzesił go z umarłych. Chrzest w wodzie, któremu Jezus poddał się na początku swej służby, stanowił dopiero początek jego chrztu w śmierci, a więc był czymś zupełnie innym.” – ‘Leksykon ŚJ’.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-19, 18:40   

Pięknie dziękuję.
Wychodzi na to,że nie wszyscy wiedzą/rozumieją,- o co chodzi.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12