Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Inni bogowie...
Autor Wiadomość
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-26, 07:24   

bonhart napisał/a:
Daniel_dn
Cytat:
Tradycji jeszcze nie było jak powstał Dekalog. ...


Skąd taka pewność?

bonhart

Bo nie było jeszcze człowieka, ale był w planie. Całe dzieło stworzenia powstało tylko z myślą, że człowiek będzie pełnił w nim kluczową rolę. Tą rolę określa właśnie Dekalog.
Można ten sposób myślenia oczywiście odrzucić, tak jak nie uznać Dekalogu zastępując go własnymi wartościami. Ale ile byśmy stworzyli własnych światów zawsze będzie istnieć zasadnicza różnica. Można je zmieniać w zależności od potrzeb, natomiast do Dekalogu my musimy się zmienić i to my musimy wybrać Boga Dekalogu, a nie czekać, że On nas wybierze.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-27, 07:50   

Daniel_dn napisał/a:
do Dekalogu my musimy się zmienić


Najłatwiej z pomocą ducha Bożego,którego można otrzymać rodząc się na nowo.

J 3:7 wsp
Cytat:
"Nie dziw się, że ci powiedziałem, iż musicie się narodzić na nowo."

Cytat:

Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-27, 07:57   

Listek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
do Dekalogu my musimy się zmienić


Najłatwiej z pomocą ducha Bożego,którego można otrzymać rodząc się na nowo.

J 3:7 wsp
Cytat:
"Nie dziw się, że ci powiedziałem, iż musicie się narodzić na nowo."

Cytat:

Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.

Dlaczego twierdzisz, że coś otrzymasz? Nic ci się nie należy. A wręcz przeciwnie ty musisz wszystko oddać. Tak właśnie mówi Dekalog.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-27, 08:36   

Bóg daje nam życie ,i tchnienie i wszytko .My ludzie to spożytkowujemy lub marnujemy.
Chwalmy Boga!

Rz 5:16 psz
Cytat:
"Jeden grzech Adama sprowadził karę śmierci na mnóstwo ludzi, natomiast Chrystus usuwa grzechy i daje nam wieczne życie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-27, 12:03   

Listek napisał/a:
Bóg daje nam życie ,i tchnienie i wszytko .My ludzie to spożytkowujemy lub marnujemy.
Chwalmy Boga!

Rz 5:16 psz
Cytat:
"Jeden grzech Adama sprowadził karę śmierci na mnóstwo ludzi, natomiast Chrystus usuwa grzechy i daje nam wieczne życie."

To wszystko z poza Dekalogu. Pokazuje jaki masz stosunek do niego.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-07-27, 16:39   

Daniel_dn
Cytat:
Bo nie było jeszcze człowieka, ale był w planie. Całe dzieło stworzenia powstało tylko z myślą, że człowiek będzie pełnił w nim kluczową rolę. Tą rolę określa właśnie Dekalog.
Można ten sposób myślenia oczywiście odrzucić, tak jak nie uznać Dekalogu zastępując go własnymi wartościami. Ale ile byśmy stworzyli własnych światów zawsze będzie istnieć zasadnicza różnica. Można je zmieniać w zależności od potrzeb, natomiast do Dekalogu my musimy się zmienić i to my musimy wybrać Boga Dekalogu, a nie czekać, że On nas wybierze.


Jasne że można odrzucić ten sposób myślenia. ;-)

Daniel_dn
Cytat:
Bo nie było jeszcze człowieka, ale był w planie. ...


Myślisz że doskonałemu człowiekowi (temu z planu) potrzebny był Dekalog?

Myślisz że jak już pojawił się w 'edenie' a plan został zrealizowany - to poznał jego treść? ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-27, 22:38   

Dekalog określa istotę człowieczeństwa i jego też pełny wymiar. Nie ma jeszcze ani jednego, ani drugiego, a Eden, to tylko legenda. To wszystko jeszcze przed nami, ale już jest blisko. Niedługo zacznie bić "serce" i tu, w Polsce.
Nie wiem, po co to piszę.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-07-28, 08:35   

Daniel_dn
Cytat:
Dekalog określa istotę człowieczeństwa i jego też pełny wymiar. Nie ma jeszcze ani jednego, ani drugiego, a Eden, to tylko legenda. To wszystko jeszcze przed nami, ale już jest blisko. Niedługo zacznie bić "serce" i tu, w Polsce.
Nie wiem, po co to piszę.


Pisz, pisz. ;-) Poznamy bliżej nową (...)!

A zatem nie 'Eden' tylko ewolucja. ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-05, 11:58   

Daniel_dn napisał/a:
Dekalog określa istotę człowieczeństwa i jego też pełny wymiar. Nie ma jeszcze ani jednego, ani drugiego, a Eden, to tylko legenda. To wszystko jeszcze przed nami, ale już jest blisko. Niedługo zacznie bić "serce" i tu, w Polsce.
Nie wiem, po co to piszę.

Eden ,to nie legenda był i jest ale nie na tej Ziemi nie ten Wymiar.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-05, 21:34   

Izaj. 45:18
18. Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-06, 13:22   

Lepszej odpowiedzi dac sobie nie mogłes .
Czytaj co napisałes.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-08-17, 17:31   

tola napisał/a:
Eden ,to nie legenda był i jest ale nie na tej Ziemi nie ten Wymiar.


Gizja domyślam się wielu

Oz 11:1 eib "(1) Gdy Izrael był chłopcem, pokochałem go — i wezwałem mego syna z Egiptu."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-17, 19:11   

Wszystko co dotyczy Dekalogu, dotyczy też Ziemi. Prawo Dekalogu jest więc jak najbardziej ziemskie, a nie niebiańskie. Eden, to miejsce gdzie niepodzielnie rządzi Bóg. To też miejsce na Ziemi, ale nie można go wskazać. Jest tu i tam, a za chwile gdzie indziej. To świat niedostępny dla grzeszników, ale jest tuż obok. Te światy się przenikają zachowując swoją odrębność. Tylko oczy zanurzone w miłości do Boga są w stanie bezbłędnie rozpoznać je.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-20, 10:42   

Cytat:
Wszystko co dotyczy Dekalogu, dotyczy też Ziemi. Prawo Dekalogu jest więc jak najbardziej ziemskie, a nie niebiańskie.

Oczywiscie ,pzeciez Dekalog dotyczy człowieka zprochu ziemi wiec otrzymał Nakazy zgodnie do swojej słabości.
Słusznie ,ze nie jest Niebianski.
Cytat:

Eden, to miejsce gdzie niepodzielnie rządzi Bóg.

Oczywiscie ijest strzezony dostep do Edenu 3 Niebo.
Cytat:

To też miejsce na Ziemi, ale nie można go wskazać. Jest tu i tam, a za chwile gdzie indziej.

Nie natej Ziemi .
Nie skacze jak konik polny
Jest Stabilny Patrz Apokalipsa.

Cytat:

To świat niedostępny dla grzeszników, ale jest tuż obok.
Te światy się przenikają zachowując swoją odrębność.
Tylko oczy zanurzone w miłości do Boga są w stanie bezbłędnie rozpoznać je.¥¥


Nicsie nie przenika sam pomysl co wspolnego ma Swiatło z ciemnościa
W NIM nie ma nic nieczystego.
Nic nieczystego TAM nie wejdzie.
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-20, 12:04   

Postrzegasz Eden jako coś nierzeczywistego, nieziemskiego. Natomiast Eden to rzeczywisty materialny świat i to na Ziemi. Rzeczywisty tak jak ludzie, którzy w nim są nie opuszczając Ziemi. Nie ruszając się z miejsca można być z Edenu wyrzucony i już nigdy go nie zobaczyć. Tylko człowiek zanurzony w miłości do Boga rozpozna bliźniego wśród dwojga stojących obok siebie ludzi. On po prostu wie kto miłuje Boga, a kto go nienawidzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11