Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewolucja Darwina jest niemozliwa
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2015-09-24, 06:06   

daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
I co ten skład powietrza ma wspólnego z długością życia LUDZI, skoro od kilkudziesięciu milionów lat nie ulega zmianie ?
http://geology.com/usgs/amber/
Chyba że nie wierzysz w te miliony lat ?
No to musisz się zdecydować, bo skoro wierzysz naukowcom analizującym bańki powietrza w żywicy, to wypadałoby wierzyć tym samym naukowcom, twierdzącym że ta żywica ma miliony lat.


Nie ma milionów, to tylko bajeczki. Biblia tez mówi o tysiącach lat.
Zresztą zobacz o ile zmniejszyło się przez ostatnie 100 lat pole magnetyczne Ziemi. Ziemia nie jest stara..Nie wszyscy naukowcy mówią ze żywica ma miliony lat, wielu z nich mówi co innego, szkoda ze o tym nie wiesz.
Nie interesuje mnie co wg. Ciebie wypada a co nie..


A mnie interesuje dlaczego jedne informacje przekazywane przez naukowców uznajesz za prawdziwe, a inne informacje przekazywane przez tych samych naukowców kwestionujesz.
Jak to się ma do zarzucania innym, że selekcjonują informacje i wybierają sobie tylko te wygodne.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2015-09-24, 07:21   

BoaDusiciel napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
I co ten skład powietrza ma wspólnego z długością życia LUDZI, skoro od kilkudziesięciu milionów lat nie ulega zmianie ?
http://geology.com/usgs/amber/
Chyba że nie wierzysz w te miliony lat ?
No to musisz się zdecydować, bo skoro wierzysz naukowcom analizującym bańki powietrza w żywicy, to wypadałoby wierzyć tym samym naukowcom, twierdzącym że ta żywica ma miliony lat.


Nie ma milionów, to tylko bajeczki. Biblia tez mówi o tysiącach lat.
Zresztą zobacz o ile zmniejszyło się przez ostatnie 100 lat pole magnetyczne Ziemi. Ziemia nie jest stara..Nie wszyscy naukowcy mówią ze żywica ma miliony lat, wielu z nich mówi co innego, szkoda ze o tym nie wiesz.
Nie interesuje mnie co wg. Ciebie wypada a co nie..


A mnie interesuje dlaczego jedne informacje przekazywane przez naukowców uznajesz za prawdziwe, a inne informacje przekazywane przez tych samych naukowców kwestionujesz.
Jak to się ma do zarzucania innym, że selekcjonują informacje i wybierają sobie tylko te wygodne.


Tych samych? Na pewno?

Żeby samemu dokonywać selekcji informacji itp. trzeba wpierw samemu co nieco ogarniać temat. To się nie bierze z niczego.
To czy dana informacja jest wiarygodna można sprawdzić czy opiera się na badaniu naukowym czy tylko spekulacjach.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2015-09-24, 08:25   

daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
I co ten skład powietrza ma wspólnego z długością życia LUDZI, skoro od kilkudziesięciu milionów lat nie ulega zmianie ?
http://geology.com/usgs/amber/
Chyba że nie wierzysz w te miliony lat ?
No to musisz się zdecydować, bo skoro wierzysz naukowcom analizującym bańki powietrza w żywicy, to wypadałoby wierzyć tym samym naukowcom, twierdzącym że ta żywica ma miliony lat.


Nie ma milionów, to tylko bajeczki. Biblia tez mówi o tysiącach lat.
Zresztą zobacz o ile zmniejszyło się przez ostatnie 100 lat pole magnetyczne Ziemi. Ziemia nie jest stara..Nie wszyscy naukowcy mówią ze żywica ma miliony lat, wielu z nich mówi co innego, szkoda ze o tym nie wiesz.
Nie interesuje mnie co wg. Ciebie wypada a co nie..


A mnie interesuje dlaczego jedne informacje przekazywane przez naukowców uznajesz za prawdziwe, a inne informacje przekazywane przez tych samych naukowców kwestionujesz.
Jak to się ma do zarzucania innym, że selekcjonują informacje i wybierają sobie tylko te wygodne.


Tych samych? Na pewno?

Żeby samemu dokonywać selekcji informacji itp. trzeba wpierw samemu co nieco ogarniać temat. To się nie bierze z niczego.
To czy dana informacja jest wiarygodna można sprawdzić czy opiera się na badaniu naukowym czy tylko spekulacjach.


No to wygląda że nie ogarniasz.
Wyżej podałem adres strony, na której potwierdzają, że setki milionów lat temu atmosfera Ziemi zawierała więcej tlenu.
Jednocześnie piszą tam, że od paru milionów lat poziom tlenu jest stabilny i wynosi ok. 21%.
Ty zgadzasz się z tym, że zawartość tlenu była większa, ale nie zgadzasz się że było to setki milionów lat temu, gdy jeszcze nie istniał gatunek ludzki. Nie zgadzasz się dlatego, że wyższa zawartość tlenu jest Ci potrzebna do uzasadnienia bajki o znacznie większej długości ludzkiego życia. :mrgreen:
Typowy przykład wybiórczego traktowania informacji naukowych, pod dyktando poglądów religijnych.
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2015-09-24, 09:29   

BoaDusiciel napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
daglezja77 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
I co ten skład powietrza ma wspólnego z długością życia LUDZI, skoro od kilkudziesięciu milionów lat nie ulega zmianie ?
http://geology.com/usgs/amber/
Chyba że nie wierzysz w te miliony lat ?
No to musisz się zdecydować, bo skoro wierzysz naukowcom analizującym bańki powietrza w żywicy, to wypadałoby wierzyć tym samym naukowcom, twierdzącym że ta żywica ma miliony lat.


Nie ma milionów, to tylko bajeczki. Biblia tez mówi o tysiącach lat.
Zresztą zobacz o ile zmniejszyło się przez ostatnie 100 lat pole magnetyczne Ziemi. Ziemia nie jest stara..Nie wszyscy naukowcy mówią ze żywica ma miliony lat, wielu z nich mówi co innego, szkoda ze o tym nie wiesz.
Nie interesuje mnie co wg. Ciebie wypada a co nie..


A mnie interesuje dlaczego jedne informacje przekazywane przez naukowców uznajesz za prawdziwe, a inne informacje przekazywane przez tych samych naukowców kwestionujesz.
Jak to się ma do zarzucania innym, że selekcjonują informacje i wybierają sobie tylko te wygodne.


Tych samych? Na pewno?

Żeby samemu dokonywać selekcji informacji itp. trzeba wpierw samemu co nieco ogarniać temat. To się nie bierze z niczego.
To czy dana informacja jest wiarygodna można sprawdzić czy opiera się na badaniu naukowym czy tylko spekulacjach.


No to wygląda że nie ogarniasz.
Wyżej podałem adres strony, na której potwierdzają, że setki milionów lat temu atmosfera Ziemi zawierała więcej tlenu.
Jednocześnie piszą tam, że od paru milionów lat poziom tlenu jest stabilny i wynosi ok. 21%.
Ty zgadzasz się z tym, że zawartość tlenu była większa, ale nie zgadzasz się że było to setki milionów lat temu, gdy jeszcze nie istniał gatunek ludzki. Nie zgadzasz się dlatego, że wyższa zawartość tlenu jest Ci potrzebna do uzasadnienia bajki o znacznie większej długości ludzkiego życia. :mrgreen:
Typowy przykład wybiórczego traktowania informacji naukowych, pod dyktando poglądów religijnych.


Wg. biblii i nie tylko Stwórca zaczął stwarzanie troszkę ponad 6000 lat temu.

Piszesz o milionach lat, wiesz że nie ma ani jednej pewnej metody datowania? To zdanie ekspertów nie tylko moje.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2015-09-24, 10:14   

Nie ma też żadnej pewnej metody pomiaru prędkości, bo wszystkie urządzenia mylą się o jakiś procent.
Powinieneś nie przyjmować mandatów za przekroczenie prędkości :mrgreen:
Co za dziecinada :-x
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-24, 11:02   

Tlenu po potopie zrobilo sie o polowe mniej,wiec wyginely dinozaury ktore Noe mial w arce.Oczywiscie mlode dinozaury,bo dorosle zajelyby za duzo miejsca.Ludzie z powodu tegoz samego tlenu stracili swoja dlugowiecznosc.Poniewaz deszczowka to woda slodka,wyginely tez morskie ryby,ale potem kiedy zawartosc soli w wodzie ponownie wzrosla,slodkowodne ryby po prostu sie do niej przyzwyczaily.Nie wiemy czy ktorys z synow Noego byl murzynem czy tez nie,ale ten ktory zawedrowal do Afryki,lub jego potomkowie,jak ryby,tez sie przyzwyczaili i dlatego maja inny kolor skory.O skosnookich Azjatach nie wspominam,bo oni nie przyzwyczaili sie az tak bardzo.Ale zastanawia mnie ,czemu ludzie pochodzenia afrykanskiego mieszkajacy od pokolen w Europie,nie staja sie biali.Przeciez juz nie mieszkaja w Afryce i powinni sie odzwyczaic.Ten tlen to w ogole cudo.Wystarczy stworzyc atmosfere jak przed potopem,na podstawie badan powietrza zawartego w bursztynie,a z pomidorowego chaszcza robi sie drzewo z tysiacami warzyw.Trzeba to wykorzystac koniecznie i zalozyc plantacje pod szczelna folia.Mozna bedzie hodowac ogorki dlugie na metr i rzodkiewki wazace po 5 kilo kazda.Problem glodu na ziemi z glowy.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2015-09-24, 11:58   

booris napisał/a:
Tlenu po potopie zrobilo sie o polowe mniej,wiec wyginely dinozaury ktore Noe mial w arce.Oczywiscie mlode dinozaury,bo dorosle zajelyby za duzo miejsca.Ludzie z powodu tegoz samego tlenu stracili swoja dlugowiecznosc.Poniewaz deszczowka to woda slodka,wyginely tez morskie ryby,ale potem kiedy zawartosc soli w wodzie ponownie wzrosla,slodkowodne ryby po prostu sie do niej przyzwyczaily.Nie wiemy czy ktorys z synow Noego byl murzynem czy tez nie,ale ten ktory zawedrowal do Afryki,lub jego potomkowie,jak ryby,tez sie przyzwyczaili i dlatego maja inny kolor skory.O skosnookich Azjatach nie wspominam,bo oni nie przyzwyczaili sie az tak bardzo.Ale zastanawia mnie ,czemu ludzie pochodzenia afrykanskiego mieszkajacy od pokolen w Europie,nie staja sie biali.Przeciez juz nie mieszkaja w Afryce i powinni sie odzwyczaic.Ten tlen to w ogole cudo.Wystarczy stworzyc atmosfere jak przed potopem,na podstawie badan powietrza zawartego w bursztynie,a z pomidorowego chaszcza robi sie drzewo z tysiacami warzyw.Trzeba to wykorzystac koniecznie i zalozyc plantacje pod szczelna folia.Mozna bedzie hodowac ogorki dlugie na metr i rzodkiewki wazace po 5 kilo kazda.Problem glodu na ziemi z glowy.


Uważasz że przed potopem morza były słone?
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-24, 13:29   

Tak jakby to akurat bylo najwazniejsze. :-D Moze byly,moze nie.Po takiej ilosci opadow,na pewno przestaly byc slone.A teraz sa.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-07-26, 00:00   

shadowlady86 napisał/a:

tyle że teorii naukowych nie ustala się na podstawie wierzeń lub poglądów filozoficznych


To super. Z tym że nauka musi a pirori przyjąć na wiarę to że istnieje obiektywna rzeczywistość którą można badać za pomocą metody naukowej

Fajnie jest sobie czasem odpowiedzieć na post sprzed kilku lat :D

Cyprian napisał/a:

. Tylko mainstream ewolucyjny zamyka im usta i wyśmiewa


Czemu miałby to robić?

To tak jak z ludźmi którzy głoszą iż Ziemia jest płaska. Ale jakoś nikt nie chce tego udowadniać. A jestem w stanie się założyć iż pieniądze dają niemałe

Shadowlady86 napisał/a:

Natomiast stare religie (lub jej odłamy) za wszelką cenę starają się trzymać starych dogmatów, nawet jeśli stan współczesnej wiedzy je już zakwestionował


I znów. Określenie dogmat dotyczy tylko katolicyzmu. Teraz pytanie do innych(bo autorka raczej nie odpowie)

Jakie nauka ma narzędzia aby badać wydarzenia przygodne(jednorazowe) które wydarzyły się X lat temu?

I drugie pytanie, jakie dogmaty zakwestionowała nauka?

Ps: co to za religia która odrzuca swoje prawdy wiary gdy tylko nauka je podważy? Gdyby przyszedł do mnie ksiądz i powiedział "narodziny z dziewicy są niemożliwe bo nauka..." prychnąlbym mu z pogardą w twarz

napisał/a:

Wielu denominacjom Chrześcijańskim, np. Katolicyzmowi


katolicyzm nie jest denominacją. A i pisze się z małej litery

napisał/a:

. Kościół Katolicki nie odczytuje literalnie a symbolicznie Księgę Rodzaju


Brehehe. A co ma symboliczne odczytywanie Ks.Rodzaju do ewolucji? Ciekawe jak odczytasz naukę o grzechu pierworodnym i śmiercią przed nim. Rozumiem teodycea i te sprawy

napisał/a:

. Tak więc to nie Bóg i ewolucja są sobie sprzeczne


Bliżej nieokreślony Bóg owszem. Judeochrześcijanski już tak

Sory, że odpowiadam na posty sprzed trzech lat. Ale tak mnie jakoś wzięło
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-07-26, 14:29   

A może Judeo-chrześcijanie to był prawdziwy pierwotny kościół :-P
_________________
tom68
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-07-26, 21:26   

Nie wydaje mi się
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11