Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-07-21, 11:31   

Pokoja napisał/a:
Nie twierdziłeś, ale w pytaniu wyraziłeś to o czym myślałeś.

:-D Zadalem pytanie...po prostu.Nie dorabiaj do tego idei.
Pokoja napisał/a:
W przypdku postu RN, chodzi tylko o znaczenie użytego w Mt. 24:34, greckiego słowa, a to w języku polskim można wyrazić kilkoma różnymi, więc wystarczy sprawdzić, by nie lecieć do "mamusi" z pytaniem: "a cio to?"

W przypadku postu RN pokazal on wyraznie roznice w roznych tlumaczeniach Biblii.Dosc istotne roznice.Nie rozumiem wiec,po co jeszcze mialby wyszukiwac u Stronga znaczenia jakiegos slowa-by dolozyc czwarte,wlasne tlumaczenie?No i tego latania do mamusi jakos nie zauwazylem. :-D Trzy cytaty z podana pelna informacja o ich pochodzeniu,bez slowa komentarza,a tu nagle Twoje "a cio to?". :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2017-07-21, 20:29   

booris napisał/a:
Zadalem pytanie...po prostu.


Niektórzy zadają pytanie, dla pytania

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W przypdku postu RN, chodzi tylko o znaczenie użytego w Mt. 24:34, greckiego słowa, a to w języku polskim można wyrazić kilkoma różnymi, więc wystarczy sprawdzić

Nie rozumiem wiec, po co jeszcze mialby wyszukiwac u Stronga znaczenia jakiegos slowa-by dolozyc czwarte, wlasne tlumaczenie?


W tłumaczeniach tekstu z języka oryginału na język polski, zachodzą takie możliwości, ponieważ znaczenie użytego danego określenia ma często szeroki zasięg znaczeniowy, co wskazuje, że zostało ono użyte na różne okoliczności danego procesu wydarzeń. Greckie określenie "genea" spełnia taką rolę, więc wystarczy sprawdzić. Nikt nie musi dawać innego tłumaczenia, ale jeśli zauważy taką uzasadnioną potrzebę i możliwość, aby doświadczyć żywe Słowo Boże, to czy są uzasadnione podstawy do stawiania zastrzeżeń?
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-06-12, 23:13   

IDZIE CZY NIE IDZIE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-13, 21:52   

RN napisał/a:
IDZIE CZY NIE IDZIE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."


Według Biblii Gdańskiej

Cytat:
38. A (2532) kto (3739) nie (3756) bierze (2983) krzyża (4716) swego (848), i (2532) NIE idzie (190) za (3694) mną (3450), nie (3756) jest (2076) mię (3450) godzien (514).


Według Konkordancji Stronga brak jest słowa "NIE" przed słowem "idzie". Ponadto sens tekstu jest niejasny. Jeżeli chodzi o krzyż w kształcie słupa z poprzeczną belką, to Pan Jezus takiego nie niósł. On niósł tylko belkę (stauros) poprzeczną (jako kajdany). Słup (Ksylon) był przygotowany na Golgocie. Niosąc stauros, szedł do ksylon. Dopiero połączenie stauros z Ksylon, utwożyło krzyż na Golgocie. Tłumaczenia tekstu, według BT i BW-P, wskazują, że coś zostało w tekście przestawione. Dotyczy to słowa "NIE". W związku z tym sens tekstu może być następujący.

Kod:
38. A (2532) kto (3739) pojmie zmysłami (2983) krzyż (4716) siebie samego (848), a (2532) nie (3756) będzie posłusznym (190), idąc za (3694) mną (3450), nie (3756) jest (2076) mię (3450) godzien (514). Na podstawie Konkordancji Stronga


38. A kto pojmie zmysłami krzyż siebie samego, a nie będzie posłusznym, idąc za mną, nie jest mię godzien.

Gdy człowiek pozna cel drogi swojej (pojmie zmysłami krzyż swój, J:21:18,19) i stosuje się do nauki Pana Jezusa, to wtedy jest jego godzien.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-14, 18:50   

RN napisał/a:
IDZIE CZY NIE IDZIE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."


Tu nie ma sprzeczności .

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; (.....)


Miłość nieobłudna jest istotą krzyża ....gdyż nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za nieprzyjaciół swoich
A o obłudnej miłości powiedziano ; I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże.

Nie bierze swego krzyża ten kto trwa w obłudnej miłości i jeszcze mówi o sobie, że jest uczniem , naśladowcą Mesjasza .
Taki nie jest godzien nazywać się synem Bożym ; bratem Mesjasza .
Taki jest gorszy od tego, kto nie bierze swego krzyża i nie udaje, że jest uczniem, naśladowcą Mesjasza
To jest oczywiste, że kto nie bierze swego krzyża i nie naśladuje Mesjasza nie jest godzien być nazywany synem Bożym
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-15, 09:33   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:
IDZIE CZY NIE IDZIE :?:

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."


Tu nie ma sprzeczności .

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; (.....)


Miłość nieobłudna jest istotą krzyża ....gdyż nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za nieprzyjaciół swoich
A o obłudnej miłości powiedziano ; I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże.

Nie bierze swego krzyża ten kto trwa w obłudnej miłości i jeszcze mówi o sobie, że jest uczniem , naśladowcą Mesjasza .
Taki nie jest godzien nazywać się synem Bożym ; bratem Mesjasza .
Taki jest gorszy od tego, kto nie bierze swego krzyża i nie udaje, że jest uczniem, naśladowcą Mesjasza
To jest oczywiste, że kto nie bierze swego krzyża i nie naśladuje Mesjasza nie jest godzien być nazywany synem Bożym


Jeżeli twierdzisz, że nie ma sprzeczności, to jak dwie poniższe frazy należy rozumieć?

Cytat:
EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA
a idzie za Mną, [/b]"

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

i nie idzie za Mną, "


Pozostałe treści zdania są identyczne.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-15, 19:51   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli twierdzisz, że nie ma sprzeczności, to jak dwie poniższe frazy należy rozumieć?


Cytat:
EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA
a idzie za Mną"

EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA

i nie idzie za Mną, "



Pozostałe treści zdania są identyczne.


Tak jak wyżej napisałem ; nie widzę tu sprzeczności i wyjaśniłem dlaczego nie widzę .
I RN i Ty , widzicie tylko litery .
Ważny jest duch , ważne jest to co jest napisane białym na białym a nie czarnym na białym .
Ciało ziemskie nie jest ważne, to tylko ożywione / tchnieniem ust Bożych / pierwiastki chemiczne ziemi .
Ważne jest czego obrazem , symbolem, jest ciało ziemskie .
Tak i litera nie jest ważna / litera jest ciałem słowa / ważne jest to, co to słowo skrywa w sobie

Obyś był zimny albo gorący ! A tak, skoro jesteś letni /i ani gorący, ani zimny/ chcę cię wyrzucić z mych ust
Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną /ten jest letni i/, nie jest Mnie godzien.
I do tych letnich powie ;
"Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?"
Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"


Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną /ten jest zimny i / nie jest Mnie godzien.
Ale w tym jest prawdziwy i nie udaje kogoś kim nie jest :-D
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-17, 15:26   

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli twierdzisz, że nie ma sprzeczności, to jak dwie poniższe frazy należy rozumieć?
Cytat:
EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA TYSIĄCLECIA
a idzie za Mną"
EWANGELIA MATEUSZA 10. 38. BIBLIA WARSZAWSKO - PRASKA
i nie idzie za Mną, "

Pozostałe treści zdania są identyczne.

Ważny jest duch , ważne jest to co jest napisane białym na białym a nie czarnym na białym .
… litera nie jest ważna / litera jest ciałem słowa / ważne jest to, co to słowo skrywa w sobie
Obyś był zimny albo gorący ! A tak, skoro jesteś letni /i ani gorący, ani zimny/ chcę cię wyrzucić z mych ust
Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną /ten jest zimny i / nie jest Mnie godzien.
Ale w tym jest prawdziwy i nie udaje kogoś kim nie jest :-D


Pan Jezus chce, aby wierzący w niego był min. zimny, a Ty jakby napisałeś, że taki też nie jest go godzien? Jak to się czyta w systemie „białe na białym”, aby ktoś nie odniósł wrażenia, że obrońca usuwania sprzeczności nie pozwoli sobie wmówić, że czarne to czarne, a białe to białe?

W sytuacji dostarczania wody Akweduktem, ta między źródłem górskim, a miastem staje się letnia, więc nie nadaje się do picia. Taka musi być, albo schłodzona w odpowiednim zbiorniku, albo zagotowana. W obu tych przypadkach nadaje się do picia, ale letnia nie. W obu tych stanach, pochodzi jednak z letniej wody. Pan Jezus powiedział, że może się jej napić tylko wtedy, gdy min. będzie zimna. Tak więc min. "zimny: może za nim iść.

Jeżeli wiesz co napisać, to proszę o konkretne wyjaśnienie "czarno na białym" na czym według Ciebie polega pisanie białym na białym? Wiadomo mi o piśmie, które można odczytać tylko pod wpływem działania światła, ale w tym ważne są litery i ich logiczna wymowa, dla adresata. Litera nie ma wiecznego znaczenia, gdyż przemijające jest to, co ona wyraża w odniesieniu do ducha objawionego w danym czasie i w dany sposób
.
Przykład ducha (system binarny), wyrażonego literą (przemijająca rzeczywistość formy przekazu):
1. znaki dymne (dym – przyduszenie dymu);
2. Znaki dźwiękowe (np. dźwięk bębna - cisza);
3. Znaki np. chorągiewką (podniesiona - opuszczona)
4. Alfabet Morse’a (kreska - kropka)
5. Znaki informatyczne (1 - 0)

Rzeczywistość ulegała wielkiej przemianie, ale duch binarny zawsze jest ten sam (zawsze dwa przeciwstawne stany, to zasada ducha) - tak to można wyrazić czarno na białym.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-17, 18:03   

Pokoja napisał/a:
Pan Jezus chce, aby wierzący w niego był min. zimny,( :?: ) a Ty jakby napisałeś, że taki też nie jest go godzien?
Jak to się czyta w systemie „białe na białym”, aby ktoś nie odniósł wrażenia, że obrońca usuwania sprzeczności nie pozwoli sobie wmówić, że czarne to czarne, a białe to białe?


Zimny nie jest Go godzien, bo zimny to ktoś o zimnym , kamiennym sercu .
To ktoś kto kocha tylko siebie i nie jest zdolny obdarzyć prawdziwą , płomienną , gorącą miłością [miłością z całego serca ] drugiego człowieka
Mesjasz to ktoś o gorącym sercu potrafiący kochać prawdziwą, płomienną miłością drugiego człowieka i takich [gorących] miłośników On potrzebuje .
A o obłudnikach [o letnich] nie ma sensu pisać .

Czytać białe [litery] na białym [tle] to to samo co czytać miedzy wierszami , a prof. Bralczyk tak to tłumaczy ;
Czytać między wierszami , czyli: odbierać informacje ukryte, nie podane wprost.
W wierszach, linijkach tekstu, zawarty jest komunikat, który każdy umiejący czytać potrafi przeczytać, a umiejący posługiwać się rozumem – zrozumieć.
Ale na tym nie koniec, w zdaniach, słowach może być jakaś myśl ukryta, której należy się domyślić.
To tak, jakby czytać więcej, niż wprost napisane, jakby z pustego miejsca między wierszami.
Raz to, co piszący między wierszami pisał, raz to, czego nie pisał.
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-18, 09:28   

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pan Jezus chce, aby wierzący w niego był min. zimny,( :?: ) a Ty jakby napisałeś, że taki też nie jest go godzien?
Jak to się czyta w systemie „białe na białym”, aby ktoś nie odniósł wrażenia, że obrońca usuwania sprzeczności nie pozwoli sobie wmówić, że czarne to czarne, a białe to białe?

Zimny nie jest Go godzien, bo zimny to ktoś o zimnym , kamiennym sercu .
To ktoś kto kocha tylko siebie i nie jest zdolny obdarzyć prawdziwą , płomienną , gorącą miłością [miłością z całego serca ] drugiego człowieka
Mesjasz to ktoś o gorącym sercu potrafiący kochać prawdziwą, płomienną miłością drugiego człowieka i takich [gorących] miłośników On potrzebuje .
A o obłudnikach [o letnich] nie ma sensu pisać.

Zdecydowanie w Ap. 3:15,16 określenie "zimny"; tak jak i określenie "gorący" jest użyte w pozytywnym znaczeniu. "Gorącym" można być tak jak to dobrze napisałeś, natomiast "zimnym" w znaczeniu pozytywnym można być do grzechu, istoty zła. Jest to odpowiednie zastosowania, tak jak dla ust, woda gorąca jest potrzebna i zimna, ale nie letnia. Taka nie robi w nich dobrego wrażenia, ale przez jakiś czas, czas przepływu w akwedukcie musi taka być, po to, aby została dostarczona do miejsca przeznaczenia i odpowiednio dostosowana do spożycia. Nie może sobie rościć pretensji być ożywiającym, czy pobudzającym Słowem Bożym nauka, która nie nadaje się dla ożywienia, czy pobudzenia serca duszy, dlatego jest zwracana:

Cytat:
Izaj. 28:5-8
5. W owym dniu będzie Pan Zastępów ozdobną koroną i wspaniałym diademem dla resztki swojego ludu,
6. I natchnieniem dla siedzącego na stolicy sędziowskiej, i mocą bohaterską dla tych, którzy odpierają atak pod bramą.
7. Ale i ci chwieją się od wina i zataczają się od mocnego napoju; kapłan i prorok chwieją się od mocnego napoju, są zmożeni winem, zataczają się od mocnego napoju, chwieją się podczas prorokowania, zataczają się podczas wyrokowania.
8. Bo wszystkie stoły aż do ostatniego miejsca są pełne plugawych wymiocin. (BW)


Taka nauka, dopiero przez odpowiednie doświadczenie jej, eliminujące z niej nieodpowiednia zewnętrzne wpływy może sprawić, że dotrze do ust spragnionych "zimna", albo "gorąca" Prawda Słowa Bożego.

Cytat:
Dan. 12:4-10
4. [...], Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
[...] 9. [...]: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.
10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.

Jan. 12:46-48
46. Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie.
47. A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
48. Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym;
(BW)


Treść Ap. 3:15,16 można odczytać następująco na podstawie Konkordancji Stronga:
Kod:
15. Znam (1492) działanie (2041) twoje (4675), po co (3754) jesteś (1488) ani (3777) zimny (5593) ani (3777) gorący (2200); Bądź  (5600) bodaj (3785) zimny (5593) albo (2228) gorący (2200)!
16. Ponieważ (3754) tak bardzo (3779) jesteś (1488) letni (5513), ani (3777) zimny (5593) ani (3777) gorący (2200), mnie (3450) mający nadejść (3195), więc (2532) wypluję (1692) cię (4571) z (1537) ust (4750).

15. Znam działanie twoje, po co jesteś ani zimny ani gorący; Bądź bodaj zimny albo gorący!
16. Ponieważ tak bardzo jesteś letni, ani zimny ani gorący, mnie mający nadejść, więc wypluję cię z ust.

W tym tekście chodzi o to, że jeżeli się coś dodaje do Słowa Bożego, albo z niego ujmuje, to powstała treść, staje się letnia, więc nie może ani orzeźwiać, ani gorąco pobudzać ust. W obu przypadkach ma znaczenie pozytywne.

Treśće Ap. 3:15,16 wdług Biblii Gdańskiej:
Cytat:
15. Znam (1492) uczynki (2041) twoje (4675), żeś (3754) NIE(dodane) jest (1488) ani (3777) zimny (5593) ani (3777) gorący (2200), bodajżeś (3785) *był (- 1488 zamienione) zimny (5593) albo (2228) gorący (2200)!
16. (Dodane) A tak (3779), ponieważ (3754) jesteś (1488) letni (5513), a (2532) ani (3777) zimny (5593) ani (3777) gorący (2200) (3195 słowo ujęte), wyrzucę (1692) cię (4571) z (1537) ust (4750) moich (3450).


W tym tekści są słowa, które dodano, ujęto i zamieniono.

efroni napisał/a:
Czytać białe [litery] na białym [tle] to to samo co czytać miedzy wierszami , a prof. Bralczyk tak to tłumaczy ;
Czytać między wierszami, czyli: odbierać informacje ukryte, nie podane wprost.

W wierszach, linijkach tekstu, zawarty jest komunikat, który każdy umiejący czytać potrafi przeczytać, a umiejący posługiwać się rozumem - zrozumieć.
Ale na tym nie koniec, w zdaniach, słowach może być jakaś myśl ukryta, której należy się domyślić.
To tak, jakby czytać więcej, niż wprost napisane, jakby z pustego miejsca między wierszami.
Raz to, co piszący między wierszami pisał, raz to, czego nie pisał.


Dziękuje Tobie bardzo za to wyjaśnienie, jak Ty rozumiesz pisanie białe na białym. Jeżeli możesz i zechcesz, to bardzo proszę o podanie linku, gdzie można o takim pisaniu się dowiedzieć - jak prof. Bralczyk to tłumaczy. Szukałem, ale nie znalazłem.

W odniesieniu do pisania między wierszami, to jest to bardzo skuteczny, bogaty i głęboki sposób przekazu, pozwalający za pośrednictwem znanego żywego słowa, przekazać ważne, ukryte treści. Żywego słowa, czyli takiego, ciągle znanego czytelnikowi, języka odwołującego się do istot, zdarzeń i rzeczy, bezustannie będących w naturze, a zarazem pozwalającego przekazać informacje, które czytelnik może zrozumieć w czasie rozmnożenia się umiejętności do tego potrzebnej.
Taki sposób przekazu, np. zawarty w dwóch równoległych sprawozdaniach o stworzeniu (I - Rdz. 1;1-2:3; II - Rdz. 2:4-25, a nawet III dalej w Słowie Bożym) jest nurtujący dla czytelnika, ponieważ może być odczytany, podobnie jak trzy dwuwymiarowe rzuty przedmiotu, konieczne do rozpoznania jego trójwymiarowego kształtu. Inaczej jest to podobne do odtworzenia ruchomych zdarzeń za pomocą nieruchomych kadrów filmowych
Komunikat zawarty w specyficznym sposobie przekazu nie może być odczytywany na podstawie domysłów, lecz według zrozumienia prawidłowo zasad jego odczytu.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-20, 10:15   

Pokoja napisał/a:
Zdecydowanie w Ap. 3:15,16 określenie "zimny"; tak jak i określenie "gorący" jest użyte w pozytywnym znaczeniu.


Synonimem słowa "zimny" jest nieludzkość, niemiłosierność, niemiłościwość, nieprzejednanie, nieugiętość, nieustępliwość, bezduszność, bezkompromisowość, bezlitosność .
"Zimny" w tym wszystkim jest prawdziwy, prawdziwy bo jest pewny swoich racji
Takim był Szaweł z Tarsu w stosunku do chrześcijan .
On był pewny, że Jezus jest fałszywym Mesjaszem więc i ci co idą za nim trwają w fałszu , więc należy i tą fałszywą naukę i zwodzicieli bezwzględnie zwalczać .
I robił to bardzo skutecznie ... z gorliwością godną lepszej sprawy .
Jako Paulus (mały) [przekonany przez samego Mesjasza Jezusa ] stał się gorącym zwolennikiem i jego samego jako Mesjasza i jego "Dobrej Nowiny" dla grzeszników ,
[a więc dla wszystkich , bo przecież wszyscy zgrzeszyli i wszystkim brakuje chwały Bożej ]
"Zimny" jest prawdziwy [tak jak i "gorący"] i dlatego użyty jest w pozytywnym znaczeniu

Pokoja napisał/a:
Jeżeli możesz i zechcesz, to bardzo proszę o podanie linku, gdzie można o takim pisaniu się dowiedzieć - jak prof. Bralczyk to tłumaczy. Szukałem, ale nie znalazłem.


Przyznaję , że nie bardzo rozumiem co mam podać .
Np. opowieści , przypowieści , przykłady wzięte z życia , z przyrody, hagady, to przykłady takiego czytania miedzy wierszami Biblii .
One [ chociaż i tu też trzeba się domyślać , wyciągać wnioski ] wyjaśniają to co nie jest napisane wprost ; czarnym na białym .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-20, 16:44   

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Zdecydowanie w Ap. 3:15,16 określenie "zimny"; tak jak i określenie "gorący" jest użyte w pozytywnym znaczeniu.


Synonimem słowa "zimny" jest nieludzkość, niemiłosierność, niemiłościwość, nieprzejednanie, nieugiętość, nieustępliwość, bezduszność, bezkompromisowość, bezlitosność .
"Zimny" w tym wszystkim jest prawdziwy, prawdziwy bo jest pewny swoich racji
Takim był Szaweł z Tarsu w stosunku do chrześcijan .
On był pewny, że Jezus jest fałszywym Mesjaszem więc i ci co idą za nim trwają w fałszu , więc należy i tą fałszywą naukę i zwodzicieli bezwzględnie zwalczać .
I robił to bardzo skutecznie ... z gorliwością godną lepszej sprawy .
Jako Paulus (mały) [przekonany przez samego Mesjasza Jezusa ] stał się gorącym zwolennikiem i jego samego jako Mesjasza i jego "Dobrej Nowiny" dla grzeszników ,
[a więc dla wszystkich , bo przecież wszyscy zgrzeszyli i wszystkim brakuje chwały Bożej ]
"Zimny" jest prawdziwy [tak jak i "gorący"] i dlatego użyty jest w pozytywnym znaczeniu

Zgoda - określenia zimny i gorący są użyte w pozytywnym znaczeniu. Gorąca miłość do Boga i bliźniego, a nienawiść do grzechu. Obyś był zimny, albo gorący.

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli możesz i zechcesz, to bardzo proszę o podanie linku, gdzie można o takim pisaniu się dowiedzieć - jak prof. Bralczyk to tłumaczy. Szukałem, ale nie znalazłem.


Przyznaję , że nie bardzo rozumiem co mam podać .
Np. opowieści , przypowieści , przykłady wzięte z życia , z przyrody, hagady, to przykłady takiego czytania miedzy wierszami Biblii .
One [ chociaż i tu też trzeba się domyślać , wyciągać wnioski ] wyjaśniają to co nie jest napisane wprost ; czarnym na białym .


Chodzi mi o to gdzie i w jaki sposób prof. Bralczyk tłumacz pisanie białe na białym. Cenię sobie jego wyjaśnienia.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-21, 07:23   

https://sjp.pwn.pl/ciekawostki/haslo/Czytac-miedzy-wierszami;5391715.html
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2018-06-24, 19:42   

efroni napisał/a:
https://sjp.pwn.pl/ciekawostki/haslo/Czytac-miedzy-wierszami;5391715.html

Igła w stogu siana. Jeżeli chcesz pomóc, to proszę o cytat z tego stogu, odnoszący się do sposobu tłumaczenia przez prof. Bralczyka, pisania biłym na białym.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-06-24, 20:21   

Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:
https://sjp.pwn.pl/ciekawostki/haslo/Czytac-miedzy-wierszami;5391715.html

Igła w stogu siana. Jeżeli chcesz pomóc, to proszę o cytat z tego stogu, odnoszący się do sposobu tłumaczenia przez prof. Bralczyka, pisania biłym na białym.


Nie rozumiem o co Ci chodzi .
Był taki cykl w radiu gdzie Bralczyk w krótkich zwięzłych słowach tłumaczył różne powiedzenia .
I to jest jedno z jego tłumaczeń .

Napisałem tak ;

Czytać białe [litery] na białym [tle] to to samo co czytać miedzy wierszami , a prof. Bralczyk tak to tłumaczy ;
Czytać między wierszami , czyli: odbierać informacje ukryte, nie podane wprost.
W wierszach, linijkach tekstu, zawarty jest komunikat, który każdy umiejący czytać potrafi przeczytać, a umiejący posługiwać się rozumem – zrozumieć.
Ale na tym nie koniec, w zdaniach, słowach może być jakaś myśl ukryta, której należy się domyślić.
To tak, jakby czytać więcej, niż wprost napisane, jakby z pustego miejsca między wierszami.
Raz to, co piszący między wierszami pisał, raz to, czego nie pisał.


Z czym masz problem :?:
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 10