Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piękna prawda o życiu...
Autor Wiadomość
faraon 


Wiek: 53
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 91
Wysłany: 2009-02-15, 14:11   Piękna prawda o życiu...

Natrafiłem na słowa będące dla mnie przepiękną prawdą o życiu. Proste, jasne i przynoszące prawdziwe spojrzenie. Zawarte w tym krótkim filmie zdania niczego nie komplikują, niczym nie mamią i w żaden sposób nie oszukują. Polecam.

Link: http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
dzwoneczek 

Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-15, 19:44   

Prawda o zyciu wcale nie jest taka piekna,
z powodu grzechu istnieje tylko szczatkowa moralnosc
a to wystarczajacy powod do smutku.
Jedynie natura w swojej roznorodnosci stworzenia przypomina o
pieknej prawdzie o zyciu.
Pozdrawiam
_________________
dzwoneczek
 
 
Kefaz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 123
Wysłany: 2012-06-30, 19:33   

Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga," na pewno pragnie abyśmy i my byli szczęśliwi. na pewno patrząc na dzieła stwórcze odczuwamy radość, ale radość i uczucie szczęścia może też dać nam wiara i nadzieja jaką mamy dzięki temu co uczynił dla nas Bóg (Jana 3:16) „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne, dlatego apostoł Paweł nawoływał : „Zawsze radujcie się w Panu. Raz jeszcze chcę powiedzieć: Radujcie się!” (Filipian 4:4)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-06-30, 21:29   

Kefaz napisał/a:
Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga,"


zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga
Co to za przekład?
Takiego jeszcze nie znam. :-(
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-06-30, 22:34   

Kefaz napisał/a:
Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga," na pewno pragnie abyśmy i my byli szczęśliwi. na pewno patrząc na dzieła stwórcze odczuwamy radość, ale radość i uczucie szczęścia może też dać nam wiara i nadzieja jaką mamy dzięki temu co uczynił dla nas Bóg (Jana 3:16) „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne, dlatego apostoł Paweł nawoływał : „Zawsze radujcie się w Panu. Raz jeszcze chcę powiedzieć: Radujcie się!” (Filipian 4:4)



EMET:
1 do Tymoteusza 1:11, PNŚ: "11 zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga, którą mi powierzono.".

Oto oddanie 'Interlinii Vocatio': "1,11 według — dobrej_nowiny — chwały** — szczęśliwego*** Boga, którą mam_powierzoną_ja.".
Przypisy: "1,11** Możliwe, że jest tu genetivus obiectivus: "o chwale".
1,11*** Teologicznie poprawniej: "błogosławionego".
" -- strona 987, ed. 1993r.

B. Lubelska oraz KUL-Pallottinum: "11 zgodną z Ewangelią chwały błogosławionego Boga, która została mi powierzona." - tłum. H. Langkammer i Jan Stępień.

Arcybiskup Symon [ed. 1915] tak oddał: "zawartej w chwalebnej Ewangelii błogosławionego Boga, która mnie jest zwierzona." - Kraków, Drukarnia "Głos Narodu".- strona 170, dz. cyt.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
  Wysłany: 2013-05-10, 22:22   życie wieczne

J 11:25-26 nwt-pl "(25) Jezus rzekł do niej: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje, (26) a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz?""

Żyje się dla Kogoś, a sposobem w jaki się żyje jest Jezus, więc mając Ducha Jezusowego oraz Oblubienicę można żyć wiecznie.

Rev 22:17 nwt-pl "(17) A duchy i oblubienica bezustannie mówią: "Przyjdź!" I każdy, kto słyszy, niech powie: "Przyjdź!" I każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie; każdy, kto chce, niech bierze wodę życia darmo."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-06-04, 11:00   Rodzice

Rodzicami są Ci, co oddali całych siebie swoim dzieciom. Pierwszym zadaniem dzieci jest potwierdzenie słuszności zachowania rodziców

Rev 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Łk 8:10 eib "Wtedy im wyjaśnił: Wam dano poznać tajemnice Królestwa Bożego, do pozostałych jednak mówi się w przypowieściach, aby patrząc, nie widzieli, a słuchając, nie rozumieli."

Mat 3:11 eib "(11) Ja, gdy chrzczę, zanurzam was w wodzie ze względu na opamiętanie. Za mną jednak idzie mocniejszy niż ja. Nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was będzie chrzcił, zanurzając w Duchu Świętym i ogniu."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-07-26, 18:03   

Prawo powinno być ładniejsze i precyzyjniejsze w wyrazie od podległych mu problemów, aby ludzie woleli trwać w Prawie, niż w chaosie. Prawo powinno być wartością dodaną

Rz 3:27-31 eib "(27) Gdzie zatem powód do chluby? Wykluczony! Przez które prawo? Uczynków? Nie! Przez prawo wiary. (28) Oto, co głosimy: Człowiek dostępuje usprawiedliwienia przez wiarę, niezależnie od tego, czy przestrzega Prawa, czy nie. (29) Czy Bóg jest tylko Bogiem Żydów? Czy pogan już nie? Oczywiście, jest On Bogiem również pogan. (30) Jeden jest zatem Bóg. On usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych — dzięki wierze. (31) Czy więc przez wiarę unieważniamy Prawo? W żadnym razie! Wręcz przeciwnie, podtrzymujemy je."

Mat 7:12 eib "Wszystko zatem, co byście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie. Do tego bowiem sprowadza się Prawo i Prorocy."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-07-28, 09:38   

Nie można świadomie pomóc żadnej osobie nie znając jej w zupełności

J 14:26 eib "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-30, 07:03   

radek napisał/a:
On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."


Duch Boży poprowadzi człowieka do Biblii, do słowa Boga i wskaże potrzebne do poprawy wersety.


1Kor 2:11
Cytat:
"Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11