Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK POWSTAWAŁY I JAK UPADAŁY ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE W POLSCE
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-16, 11:16   

RN napisał/a:

Ponieważ już w drugim temacie powielasz jedno z najobrzydliwszych kłamstw ludzi prawicy, jakoby teraz panował w Polsce postkomunizm, postanowiłem Ci pewne sprawy wyjaśnić.


Ponieważ już w drugim temacie powielasz jedno z najobrzydliwszych kłamstw dotyczących ludzi prawicy lub jak kto woli ruchu narodowego ,
postanowiłem poświecić swój [jakże cenny] czas :mrgreen: aby Ci pewne sprawy wyjaśnić

I teraz uwaga użytkowniku RN .

"partia postkomunistyczna” , to partia polityczna działająca w warunkach demokracji,
ale powstała z przekształcenia dominującej partii komunistycznej (monopartii) lub utworzona przez działaczy takiej partii.
Postkomuna to coś co powstało po przekształceniu komuny(monoustroju), pod kuratelą (kontrolą) komunistów .
A to przekształcenie, to dil komunistów z tzw. "konstruktywną opozycją '' znany pod nazwą "Okrągły Stół" który dokonał się w 1989 r.
A ponieważ ten dil [ uzgodniony w Magdalence a oficjalnie podpisany przy okrągłym stole ] obowiązuje do dziś , więc to oczywiste, że mamy w Polsce postkomunizm .

Dlaczego za to co widzimy i odczuwamy teraz w Polsce , pewne lewicowe środowiska polityczne, dziennikarskie
oraz inne, obarczają odpowiedzialnością obecnie "miłościwie panującą nam" [od 2015
] zjednoczoną prawicę
:?:

Odpowiedź jest prosta ; żeby odsunąć od siebie odpowiedzialność za grabież majątku narodowego
i doprowadzanie do rozbioru Polski ,jaki się dokonał po
1989 r. , za sprawą postkomunistów , z Balcerowiczem i Lewandowskim na czele .

Cytat:
Los po 1989 roku - zlikwidowane

Cytat:
Los po 1989 roku - zlikwidowane

Cytat:
Los po 1989 roku - zlikwidowane

Cytat:
Los po 1989 roku - zlikwidowane


Obecna tzw. "demokracja" w Polsce z demokracją nie ma nic wspólnego [ dlatego nie chodzę na wybory]
ale szanuje i akceptowałem i akceptuję wybór tych którzy na takie wybory chodzą .
Zresztą i Ty i Twoi Kodziarze też nie uważacie tego systemu [wyborczego] za demokratyczny [gdyby tak było szanowalibyście wybór Suwerena ]

Wg. wszej ideologi Suweren ma zawsze głosować na Front Jedności Postkomuny ,
czyli na partie postkomunistyczne które powstałe w wyniku dilu z Magdalenki a które zostały zaakceptowane przez Brukselę [ czytaj ; akceptowane przez Berlin] .
Jeżeli Suweren głosuje inaczej to to już nie jest demokracja , to jest reżim .

Tyle czasu mogłem poświecić na wyjaśnienia .
Ponieważ mózgi niektórych są tak wyprane przez lewacko-komunistyczną propagandę (i rodzimą i zagraniczną ) , że nie są oni zdolni do samodzielnego myślenia
[muszą wiec (by w miarę normalnie funkcjonować ) być dokarmiani (co i rusz) propagandową papką (to widać , słychać i czuć - jak śpiewa Sienkiewicz)] ,
to uważam , że ten czas jest i tak i tak czasem bezpowrotnie straconym .
No ale mówi się "trudno" i żyje się dalej :-D

I to by było na tyle
, jak mawiał klasyk scen kabaretowych .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-16, 19:02   

efroni napisał/a:


Postkomuna to coś co powstało po przekształceniu komuny(monoustroju), pod kuratelą (kontrolą) komunistów .
A to przekształcenie, to dil komunistów z tzw. "konstruktywną opozycją '' znany pod nazwą "Okrągły Stół" który dokonał się w 1989 r.
A ponieważ ten dil [ uzgodniony w Magdalence a oficjalnie podpisany przy okrągłym stole ] obowiązuje do dziś , więc to oczywiste, że mamy w Polsce postkomunizm .


Jest oczywiste, ze piszesz o rzeczach w które sam nie wierzysz.

efroni napisał/a:
Dlaczego za to co widzimy i odczuwamy teraz w Polsce , pewne lewicowe środowiska polityczne, dziennikarskie
oraz inne, obarczają odpowiedzialnością obecnie "miłościwie panującą nam" [od 2015
] zjednoczoną prawicę
:?:

Odpowiedź jest prosta ; żeby odsunąć od siebie odpowiedzialność za grabież majątku narodowego
i doprowadzanie do rozbioru Polski ,jaki się dokonał po
1989 r. , za sprawą postkomunistów , z Balcerowiczem i Lewandowskim na czele .


Za grabież majątku narodowego, głownie odpowiadają zdradzieckie i dyletanckie rządy wywodzące się z tzw. opozycji solidarnościowej, a rządzące po roku 1989.
Jaruzelskiego, Kiszczaka, Rakowskiego i innych jest tylko taka ( albo aż taka ) wina, że poszli na układ z wrogimi siłami.
Na ich obronę można zaliczyć to, że w latach 80, kraj był targany nieustannymi strajkami.
W tej sytuacji doszło do tzw. porozumień z opozycją.
Gdyby strajków nie było, nie myślano by też o układzie z opozycją.
Owszem. Było coś takiego, jak ustawa Wilczka i było też coś takiego, jak uwłaszczenie dawnej partyjnej nomenklatury, gdzie dyrektorzy zakładów państwowych przedzierzgali się w szefów, biznesmenów, menedżerów, ale to było elementem odejścia od socjalizmu, a przyjęcia kapitalizmu.
To, że ktoś był dawniej w PZPR, a póżniej w nowych warunkach ( czytaj kapitalistycznych ) zrobił się z niego kapitalista nie oznacza jakiejś postkomuny :-)
Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało.
A ponieważ wszelkie zło zrzuca się na tzw. komunę, bo ona wszystko bierze na klatę to próbuje się usprawiedliwiać płukając mózgi opinii publicznej takimi bredniami.
W ten sposób nie tylko, że własne draństwo zwala się na kogoś innego to jeszcze na dodatek za jednym zamachem ''umacza'' się największego wroga.




efroni napisał/a:
Zresztą i Ty i Twoi Kodziarze też nie uważacie tego systemu [wyborczego] za demokratyczny [gdyby tak było szanowalibyście wybór Suwerena ]


Mogą to być Twoi kodziarze, jak się znudzisz pisiorami.
Dla mnie kodziarze czy pisiory to jest to samo. Z tego samego pnia wyrośli i pokazali jak wygląda ich polityka.
Gdybym dostrzegał w ich rządzeniu jakąś polską racje stanu, żywiłbym do nich szacunek niezależnie od rodowodu czy nazwy.
Jednak ich racją stanu jest czubek własnego nosa, a częściej są to nochale zachodnich mocodawców. Z resztą nie ma się co dziwić, wszak wielu z nich to tylko polskojęzyczni politycy.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-17, 11:02   

RN napisał/a:
Jest oczywiste, ze piszesz o rzeczach w które sam nie wierzysz.


Jest oczywiste, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszę [szykany komuny , postkomuny] bo [w przeciwieństwie do mnie] nie doświadczyłeś i nie przeżyłeś tego .

Piszesz te swoje brednie o komunie, której nie było , o zbrodniach komunistycznych, których nie było ,
o ofiarach tych zbrodniarzy, które to ofiary z dnia na dzień stały się zbrodniarzami a zbrodniarze, bohaterami , mężami stanu , ludźmi honoru ,
o przeklętych przez społeczeństwo polskie, czerwonych bandytach, którzy stali się z dnia na dzień obrońcami ludu pracującego miast i wsi
o postkomunie której nie było , o układzie z Magdalenki, którego nie było , o wyprzedaży i dewastacji Polskiego majątku narodowego, przez postkomunistów , którego oni nie byli sprawcami
[piszesz te swoje brednie] , bo masz tak zlasowany mózg , że nie możesz już myśleć [karmić się] samodzielnie
więc aby żyć , w swoim wyimaginowanym świecie, musisz być codziennie dokarmiany lewacką , polsko-niemiecko-izraelską papką propagandową .

W ten sposób nie tylko, że własne lewackie draństwo zwala się na kogoś innego to jeszcze na dodatek za jednym zamachem ''umacza'' się swego największego wroga

Cytat:
Za grabież majątku narodowego, głownie odpowiadają zdradzieckie i dyletanckie rządy wywodzące się z tzw. opozycji solidarnościowej, a rządzące po roku 1989.
Jaruzelskiego, Kiszczaka, Rakowskiego i innych jest tylko taka ( albo aż taka ) wina, że poszli na układ z wrogimi siłami.
Na ich obronę można zaliczyć to, że w latach 80, kraj był targany nieustannymi strajkami.
W tej sytuacji doszło do tzw. porozumień z opozycją.
Gdyby strajków nie było, nie myślano by też o układzie z opozycją.
Owszem. Było coś takiego, jak ustawa Wilczka i było też coś takiego, jak uwłaszczenie dawnej partyjnej nomenklatury, gdzie dyrektorzy zakładów państwowych przedzierzgali się w szefów, biznesmenów, menedżerów, ale to było elementem odejścia od socjalizmu, a przyjęcia kapitalizmu.
To, że ktoś był dawniej w PZPR, a póżniej w nowych warunkach ( czytaj kapitalistycznych ) zrobił się z niego kapitalista nie oznacza jakiejś postkomuny :-)
(..)
A ponieważ wszelkie zło zrzuca się na tzw. komunę, bo ona wszystko bierze na klatę to próbuje się usprawiedliwiać płukając mózgi opinii publicznej takimi bredniami.



Twoje własne słowa są wystarczającą odpowiedzią, więc się nimi posłużę :mrgreen: .

Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało

[ a może jednak grzechy przodków ? Biblia nie kłamie :lol: mówiąc o grzechach ojców przechodzących na synów ]
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-17, 16:22   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:
Jest oczywiste, ze piszesz o rzeczach w które sam nie wierzysz.


Jest oczywiste, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszę [szykany komuny , postkomuny] bo [w przeciwieństwie do mnie] nie doświadczyłeś i nie przeżyłeś tego .

Piszesz te swoje brednie o komunie, której nie było , o zbrodniach komunistycznych, których nie było ,
o ofiarach tych zbrodniarzy, które to ofiary z dnia na dzień stały się zbrodniarzami a zbrodniarze, bohaterami , mężami stanu , ludźmi honoru ,
o przeklętych przez społeczeństwo polskie, czerwonych bandytach, którzy stali się z dnia na dzień obrońcami ludu pracującego miast i wsi
o postkomunie której nie było , o układzie z Magdalenki, którego nie było , o wyprzedaży i dewastacji Polskiego majątku narodowego, przez postkomunistów , którego oni nie byli sprawcami
[piszesz te swoje brednie] , bo masz tak zlasowany mózg , że nie możesz już myśleć [karmić się] samodzielnie
więc aby żyć , w swoim wyimaginowanym świecie, musisz być codziennie dokarmiany lewacką , polsko-niemiecko-izraelską papką propagandową .

W ten sposób nie tylko, że własne lewackie draństwo zwala się na kogoś innego to jeszcze na dodatek za jednym zamachem ''umacza'' się swego największego wroga

Cytat:
Za grabież majątku narodowego, głownie odpowiadają zdradzieckie i dyletanckie rządy wywodzące się z tzw. opozycji solidarnościowej, a rządzące po roku 1989.
Jaruzelskiego, Kiszczaka, Rakowskiego i innych jest tylko taka ( albo aż taka ) wina, że poszli na układ z wrogimi siłami.
Na ich obronę można zaliczyć to, że w latach 80, kraj był targany nieustannymi strajkami.
W tej sytuacji doszło do tzw. porozumień z opozycją.
Gdyby strajków nie było, nie myślano by też o układzie z opozycją.
Owszem. Było coś takiego, jak ustawa Wilczka i było też coś takiego, jak uwłaszczenie dawnej partyjnej nomenklatury, gdzie dyrektorzy zakładów państwowych przedzierzgali się w szefów, biznesmenów, menedżerów, ale to było elementem odejścia od socjalizmu, a przyjęcia kapitalizmu.
To, że ktoś był dawniej w PZPR, a póżniej w nowych warunkach ( czytaj kapitalistycznych ) zrobił się z niego kapitalista nie oznacza jakiejś postkomuny :-)
(..)
A ponieważ wszelkie zło zrzuca się na tzw. komunę, bo ona wszystko bierze na klatę to próbuje się usprawiedliwiać płukając mózgi opinii publicznej takimi bredniami.



Twoje własne słowa są wystarczającą odpowiedzią, więc się nimi posłużę :mrgreen: .

Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało

[ a może jednak grzechy przodków ? Biblia nie kłamie :lol: mówiąc o grzechach ojców przechodzących na synów ]


Twoje odpowiedzi w znacznej części polegają na cytowaniu moich z drobnymi jednosłownymi wstawkami mającymi na celu przerzucenie odpowiedzialności.
W ten sposób pocieszasz się w swojej samooszukańczej iluzji, według zasady ''kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą''.
Takie postępowanie nie wyzwala z kompleksów. Ulgę przynieść może tylko przyznanie się do błędów, zrewidowanie swojego postępowania, obiektywna ocena sytuacji.

Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś krzycząc ''precz z komuną'' za obietnicę dostania banana od Reagana to dzisiaj powinieneś bić się w piersi i gorzko zapłakać.
Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś za obietnice poprawy swojego losu, którą obiecali Ci mocodawcy, a póżniej ci sami ludzie tak Ci poprawili ten los, że w ogóle zamknęli fabrykę, a Ty jeszcze ze wstydu przed przyznaniem się do tego ich chronisz przerzucając na kogo innego winę, to jesteś jednym z najbardziej politowania godnych ludzi.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-17, 17:48   

RN napisał/a:
Twoje odpowiedzi w znacznej części polegają na cytowaniu moich z drobnymi jednosłownymi wstawkami mającymi na celu przerzucenie odpowiedzialności.
W ten sposób pocieszasz się w swojej samooszukańczej iluzji, według zasady ''kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą''.
Takie postępowanie nie wyzwala z kompleksów. Ulgę przynieść może tylko przyznanie się do błędów, zrewidowanie swojego postępowania, obiektywna ocena sytuacji.

Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś krzycząc ''precz z komuną'' za obietnicę dostania banana od Reagana to dzisiaj powinieneś bić się w piersi i gorzko zapłakać.
Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś za obietnice poprawy swojego losu, którą obiecali Ci mocodawcy, a póżniej ci sami ludzie tak Ci poprawili ten los, że w ogóle zamknęli fabrykę, a Ty jeszcze ze wstydu przed przyznaniem się do tego ich chronisz przerzucając na kogo innego winę, to jesteś jednym z najbardziej politowania godnych ludzi.


https://pl.wikipedia.org/wiki/21_postulatów_MKS - tam nie ma "precz z komuną" :-P


Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało

[ a może jednak grzechy przodków ? Biblia nie kłamie :lol: mówiąc o grzechach ojców przechodzących na synów ]

Piszesz te swoje brednie , bo masz tak zlasowany mózg lewacką propagandą , że nie możesz już myśleć [karmić się] samodzielnie
więc aby żyć , w swoim wyimaginowanym świecie, musisz być codziennie dokarmiany , polsko-niemiecko-izraelską papką propagandową .

Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą (Joseph Goebbels)
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. (Joseph Goebbels)
(to nie zasada samooszukańczej iluzji , to istota propagandy którą jesteś karmiony)
Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.(Joseph Goebbels)
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-17, 21:40   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:
Twoje odpowiedzi w znacznej części polegają na cytowaniu moich z drobnymi jednosłownymi wstawkami mającymi na celu przerzucenie odpowiedzialności.
W ten sposób pocieszasz się w swojej samooszukańczej iluzji, według zasady ''kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą''.
Takie postępowanie nie wyzwala z kompleksów. Ulgę przynieść może tylko przyznanie się do błędów, zrewidowanie swojego postępowania, obiektywna ocena sytuacji.

Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś krzycząc ''precz z komuną'' za obietnicę dostania banana od Reagana to dzisiaj powinieneś bić się w piersi i gorzko zapłakać.
Jeżeli byłeś robotnikiem i strajkowałeś za obietnice poprawy swojego losu, którą obiecali Ci mocodawcy, a póżniej ci sami ludzie tak Ci poprawili ten los, że w ogóle zamknęli fabrykę, a Ty jeszcze ze wstydu przed przyznaniem się do tego ich chronisz przerzucając na kogo innego winę, to jesteś jednym z najbardziej politowania godnych ludzi.


https://pl.wikipedia.org/wiki/21_postulatów_MKS - tam nie ma "precz z komuną" :-P


Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało

[ a może jednak grzechy przodków ? Biblia nie kłamie :lol: mówiąc o grzechach ojców przechodzących na synów ]

Piszesz te swoje brednie , bo masz tak zlasowany mózg lewacką propagandą , że nie możesz już myśleć [karmić się] samodzielnie
więc aby żyć , w swoim wyimaginowanym świecie, musisz być codziennie dokarmiany , polsko-niemiecko-izraelską papką propagandową .



No cóż, moja perswazja z Tobą się zakończyła.

Jedyne co mogę dla Ciebie jeszcze zrobić, to w Twojej intencji się pomodlić.

Modlitwa

Daj Boże temu człowiekowi jakiś owoc z raju,
bo od Reagana nie doczekał się banana.
Ulżyj mu w Jego rozterce i złości,
wszak już się nie znajdą pieniądze Solidarności.
Wyjaśnij, że gdzie nie spojrzałeś, wszędzie wyzysk, danina,
dlatego posłałeś proroka Lenina.
I aby zwalczyć kapitalistyczne przeklęństwo,
dałeś narodom socjalistyczne błogosławieństwo.
Wytłumacz mu wszystko od początku i zgoła,
że najlepsze co miała Polska to władza ludowa.
I pomimo przeciwności wielu,
najlepiej się żyło w PRL - u.

_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-18, 11:54   

RN napisał/a:
No cóż, moja perswazja z Tobą się zakończyła.

Jedyne co mogę dla Ciebie jeszcze zrobić, to w Twojej intencji się pomodlić.

Modlitwa

Daj Boże temu człowiekowi jakiś owoc z raju,
bo od Reagana nie doczekał się banana.
Ulżyj mu w Jego rozterce i złości,
wszak już się nie znajdą pieniądze Solidarności.
Wyjaśnij, że gdzie nie spojrzałeś, wszędzie wyzysk, danina,
dlatego posłałeś proroka Lenina.
I aby zwalczyć kapitalistyczne przeklęństwo,
dałeś narodom socjalistyczne błogosławieństwo.
Wytłumacz mu wszystko od początku i zgoła,
że najlepsze co miała Polska to władza ludowa.
I pomimo przeciwności wielu,
najlepiej się żyło w PRL - u.


Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą (Joseph Goebbels)
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. (Joseph Goebbels) (to nie zasada samooszukańczej iluzji , to istota propagandy którą jesteś karmiony)
Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą.(Joseph Goebbels)

Żyłem i w czasach komuny i postkomuny wiec dobrze wiem jak w ich wydaniu smakuje gołąbek pokoju ,
Jak wygląda ich troska o los robotnika i chłopa, jak wygląda ich braterstwo , równość , wolność czy poszanowanie prawa do własności
Doskonale znam ich zbrodnie i ich niezwykle "bohaterstwo" i oddanie w zwalczaniu (nasłanych przez imperialistów zachodnich
( Reagana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )) wrogów , szkodników (stonki) ludu pracującego miast i wsi
(a tak na marginesie , lepszy banan od Reagana niż szczaw od komunistów :mrgreen: )

Doskonale znam ich zbrodnie, ich fałsz , obłudę i zakłamanie , wiec te wszystkie lewackie fake newsy na mnie nie działają .
Działają natomiast na Ciebie . Działają bo jesteś nimi karmiony od urodzenia .
A że nie-masz zielonego pojęcia o tym jak było ,to łykasz bezkrytycznie i bezmyślnie wszystko co Ci zaserwują .


Nie zniżę się do poziomu Twojej obłudy , fałszu i zakłamania i nie pomodlę się za Ciebie .
Jedynie co mogę zrobić to życzyć Ci zdrowia .
:cry: a zważywszy na to że Twój przypadek jest niezwykle trudny, to zapewne nawet najlepsi psychiatrzy mogą mieć tu problem :cry:
No ale przecież jest jeszcze Bóg :-D a On jest dobry , miłosierny i łaskawy, więc może będziemy świadkami cudu.
Wszak cuda się zdążają, i tego Ci życzę :-D
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2018-03-18, 13:27   

Dlaczego unikać należy wielkich rozpraw politycznych?

Bo dzieje się zawsze to, co się dzieje. Nawet w domu rodzinnym mogą powstać podziały z tego powodu. To oznacza, że jest to coś, czym nie powinniśmy się zajmować.

Tu na Ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami i ta Ziemia to nie jest ta nasza ojczyzna, do innej jesteśmy przeznaczeni.

Ktoś powie: ale narody są i powstały za Bożym przyzwoleniem, bo przecież języki zostały pomieszane. To prawda, ale wszystko jednak jest przecież w ramach tej pielgrzymki.

Czy jako Polakowi zależy mi na Polsce? Tak, w tym sensie, że chciałbym, aby moi rodacy - Polacy żyli w spokoju.

Apostoł Paweł bardzo dobrze wyjaśnia, jaka relacja powinna istnieć w odniesieniu do władzy - Rzymian 13.

A i jeszcze, rzecz, która wielu zadeklarowanym dzisiaj chrześcijanom nie mieści się w głowie:

Cytat:

BT - 1 Tymoteusza 2

(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi:
(2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.
(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga,
(4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.


Ciekawe, ilu z nas modli się za ludzi władzy.

Widzę, jak bardzo ludzie w politykę się angażują i jakie z tego podziały wynikają. Choćby przykład - dwa obecnie największe ugrupowania polityczne - nieznoszące się nawzajem, wywodzą się z tego samego pnia - AWS! Kiedyś byli razem! I co się stało?

Ciągle przywoływany jest termin lewacka propaganda. I to prawda, ona istnieje. Sam pamiętam, jak się rodziła. Zazwyczaj jednak w przyrodzie jest tak, że każdej akcji towarzyszy reakcja - długo czekać nie trzeba było. I teraz mamy do czynienia z prawacką propagandą. Ona też istnieje.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak w Biblii był opisywany biblijny Izrael. Nie było żadnego wybielania. Wszystkie winy narodu-ludzi były podane. Wprost powiedziane. Mniej więcej w tym samym czasie faraonowie ponoć potrafili dopuszczać się fałszowania hieroglifami historii swoich dokonań, odwracając opis o 180° w stosunku do faktów. A dziś, każdy naród chce siebie wybielić, że on dobry, a te inne złe były. A rozwiązanie jest proste. Niech każdy z nich się przyzna do swoich win.

Narody, narody. A przecież Chrześcijanin Irakijczyk, Niemiec, Rosjanin, Chińczyk - jest moim bratem. Reszta, to bliźni. A nawet, jakby wśród nich byli nieprzyjaciele, to i tak mam ich miłować.

Teraz każdy wyciąga każdemu przysłowiowego "dziadka" z przysłowiowego "Wermachtu", albo do szpitala na leczenie "skierowanie wydaje". Czy to się jednak mieści w miłości, o której się pisze?

Przywołano werset

Cytat:

Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania,
tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia (Lb 14; 18)


Tak, zgadza się. Zauważyć trzeba jednak, że Bóg również uwalnia od tego:

Cytat:

BW - Jeremiasza 31:29,30

(29) W owych dniach już nie będą mówili: Ojcowie jedli cierpkie grona, a zęby synów ścierpły,
(30) lecz każdy umrze za swoją winę. Ktokolwiek spożyje cierpkie grona, tego zęby ścierpną.

BW - Ezechiela 18:2,3

(2) Dlaczego to używacie między sobą przysłowia o ziemi izraelskiej: Ojcowie jedli kwaśne grona, a zęby synów ścierpły?
(3) Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - że już nie będziecie wypowiadali w Izraelu tego przysłowia.


Wspominałem o tym przy okazji wiadomości o bardzo ciekawej i pod względem muzycznym, a zwłaszcza pod względem tekstowym - staropolskiej pieśni. Ci, przodkowie nasi zdawali sobie sprawę z tego, że ich naród ma swoje winy, że ich ojcowie je mieli, i nie wybielali ani ich, ani narodu.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-03-18, 14:06   

.Cyprian. napisał/a:
Wspominałem o tym przy okazji wiadomości o bardzo ciekawej i pod względem muzycznym, a zwłaszcza pod względem tekstowym - staropolskiej pieśni. Ci, przodkowie nasi zdawali sobie sprawę z tego, że ich naród ma swoje winy, że ich ojcowie je mieli, i nie wybielali ani ich, ani narodu.

https://www.youtube.com/watch?v=rQuo3Popn9Y
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-18, 19:05   

Z propagandą jest jak z panienką lekkich obyczajów ; ma ją ten kto ma kasę i ma ją gdzie chce i jak chce :-D

A możni tego świata [ mają kasę] nie lubią ani narodów ani partii politycznych [PiS],
dla których rodzina [a nie gender] patriotyzm , tożsamość narodowa , to silne wartości .
Takie narody czy partie polityczne przeszkadzają [spowalniają] powstaniu NWO ( New World Order)

https://www.youtube.com/watch?v=yDkhTTHSix8

https://www.youtube.com/watch?v=PX8m4_F2Ps8

Nie ma prawackiej , propagandy bo nie ma możnych tego świata (bankierów , finansistów) o poglądach prawicowo-narodowo-patriotycznych .
TVP to tv rządowa , ma ją ten kto aktualnie rządzi, a pozostałe ośrodki propagandy należą do lewaków.
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-18, 19:57   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:


Postkomuna to coś co powstało po przekształceniu komuny(monoustroju), pod kuratelą (kontrolą) komunistów .
A to przekształcenie, to dil komunistów z tzw. "konstruktywną opozycją '' znany pod nazwą "Okrągły Stół" który dokonał się w 1989 r.
A ponieważ ten dil [ uzgodniony w Magdalence a oficjalnie podpisany przy okrągłym stole ] obowiązuje do dziś , więc to oczywiste, że mamy w Polsce postkomunizm .


Jest oczywiste, ze piszesz o rzeczach w które sam nie wierzysz.

efroni napisał/a:
Dlaczego za to co widzimy i odczuwamy teraz w Polsce , pewne lewicowe środowiska polityczne, dziennikarskie
oraz inne, obarczają odpowiedzialnością obecnie "miłościwie panującą nam" [od 2015
] zjednoczoną prawicę
:?:

Odpowiedź jest prosta ; żeby odsunąć od siebie odpowiedzialność za grabież majątku narodowego
i doprowadzanie do rozbioru Polski ,jaki się dokonał po
1989 r. , za sprawą postkomunistów , z Balcerowiczem i Lewandowskim na czele .


Za grabież majątku narodowego, głownie odpowiadają zdradzieckie i dyletanckie rządy wywodzące się z tzw. opozycji solidarnościowej, a rządzące po roku 1989.
Jaruzelskiego, Kiszczaka, Rakowskiego i innych jest tylko taka ( albo aż taka ) wina, że poszli na układ z wrogimi siłami.
Na ich obronę można zaliczyć to, że w latach 80, kraj był targany nieustannymi strajkami.
W tej sytuacji doszło do tzw. porozumień z opozycją.
Gdyby strajków nie było, nie myślano by też o układzie z opozycją.
Owszem. Było coś takiego, jak ustawa Wilczka i było też coś takiego, jak uwłaszczenie dawnej partyjnej nomenklatury, gdzie dyrektorzy zakładów państwowych przedzierzgali się w szefów, biznesmenów, menedżerów, ale to było elementem odejścia od socjalizmu, a przyjęcia kapitalizmu.
To, że ktoś był dawniej w PZPR, a póżniej w nowych warunkach ( czytaj kapitalistycznych ) zrobił się z niego kapitalista nie oznacza jakiejś postkomuny :-)
Trzeba być wyjątkowo złośliwym albo obranym z rozumu, żeby dochodzić do takich wniosków.
Myślę jednak, że za tym stoi wstyd za nieudaczników i zdrajców, którym się kiedyś zawierzono, na których się głosowało.
A ponieważ wszelkie zło zrzuca się na tzw. komunę, bo ona wszystko bierze na klatę to próbuje się usprawiedliwiać płukając mózgi opinii publicznej takimi bredniami.
W ten sposób nie tylko, że własne draństwo zwala się na kogoś innego to jeszcze na dodatek za jednym zamachem ''umacza'' się największego wroga.




efroni napisał/a:
Zresztą i Ty i Twoi Kodziarze też nie uważacie tego systemu [wyborczego] za demokratyczny [gdyby tak było szanowalibyście wybór Suwerena ]


Mogą to być Twoi kodziarze, jak się znudzisz pisiorami.
Dla mnie kodziarze czy pisiory to jest to samo. Z tego samego pnia wyrośli i pokazali jak wygląda ich polityka.
Gdybym dostrzegał w ich rządzeniu jakąś polską racje stanu, żywiłbym do nich szacunek niezależnie od rodowodu czy nazwy.
Jednak ich racją stanu jest czubek własnego nosa, a częściej są to nochale zachodnich mocodawców. Z resztą nie ma się co dziwić, wszak wielu z nich to tylko polskojęzyczni politycy.
.

Musisz problem bardziej rozszerzyć RNie, bo rzeczywiście jest dość złożony, zagmatwany i niezrozumiały dla większości.
W czasie Gomułkowskim i dalej Gierkowskim, ścierały się w Polsce w obrębie władzy ludowo-robotniczej dwie różne siły, siły te miały inny interes a także rożne wizję Polski.

Z jednej z tych sił wykształcił się KOR, który był zaczątkiem a raczej podwaliną pod przygotowanie majdanu w 1981 roku przez Jaruzelskiego. Po prostu przestraszono się wielkiego sukcesu Gierka. Zrobiono mu więc majdan a jego internowano.

Trzeba powiedzieć, że Gierkowi zachód z wielką chęcią użyczył wielomiliardowej pożyczki. Sądzono, że polscy robotniko-komuniści, szybko pożyczkę przetrwonią i przepiją, a wtedy Polska mgła by być w zupełnie innym miejscu. Można by wysunąć roszczenia na każdym poziomie.
Jednak zdziwienie było wielkie, bo Gierek zamiast to wszystko przepić, zaczął budować. Stworzył jak na tamte czasy nowoczesny przemysł i rolnictwo. Polska stała się w tym czasie znaczącym eksporterem.
Dlatego powzięto działania i zaczęły się masowe strajki zorganizowane przez KOR.
A wszystko skończyło się to majdanem. Po 1981 roku zaczęła się w Polsce era biedy stagnacji i masowych kartek żywnościowych-tak tworzono powoli grunt pod zmianę szyldu Polski.
Za cały ten stan po 1981 roku oskarżone były pożyczki Gierka. A nie specjalne zainspirowane działania.
Po 1990 roku, na mocy jeszcze dekretu Wilczka, wszystko zaczęło być rozluźniane. Słynne powiedzenie Wałęsy-Bierzcie i róbcie: masarnie, piekarnie, twórzcie rynek rzemieślniczy i usługi, wpadło ludziom do uszy. Ludzie posłuchali i zajęli się swoimi biznesowymi problemami ,i nie mieli wtedy czasu na patrzenie władzy na ręce, która zamiast dać obiecane 100 milionów,sama uwłaszczyła się w perfidny sposób na majątku wspólnym.

Jednakowoż całym tym problemie, bardzo ważnym jest aby rozróżniać te dwie siły, bo to jest kwint esencja całego problemu.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-18, 22:27   

Korn napisał/a:


Musisz problem bardziej rozszerzyć RNie, bo rzeczywiście jest dość złożony, zagmatwany i niezrozumiały dla większości.
W czasie Gomułkowskim i dalej Gierkowskim, ścierały się w Polsce w obrębie władzy ludowo-robotniczej dwie różne siły, siły te miały inny interes a także rożne wizję Polski.

.


To jest w ogóle temat na inny temat :-)
Może, kiedy założę odrębny wątek, gdzie takie sprawy się poruszy.
Tutaj wdałem się w dyskusję z użytkownikiem efroni myśląc sobie, że coś temu człowiekowi wytłumaczę, ale w Jego przypadku jest to wołanie na puszczy.

Jeśli modlitwa ( czyli cud ) nie pomogą temu osobnikowi, to niech wiedzą rządy i propaganda 3 i 4 RP, że nieszczęście tego człowieka będą miały na swoim sumieniu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-03-19, 11:01   

efroni napisał/a:
Obecna tzw. "demokracja" w Polsce z demokracją nie ma nic wspólnego [ dlatego nie chodzę na wybory]
ale szanuje i akceptowałem i akceptuję wybór tych którzy na takie wybory chodzą .
Zresztą i Ty i Twoi Kodziarze też nie uważacie tego systemu [wyborczego] za demokratyczny [gdyby tak było szanowalibyście wybór Suwerena ]

Wg. wszej ideologi Suweren ma zawsze głosować na Front Jedności Postkomuny ,
czyli na partie postkomunistyczne które powstałe w wyniku dilu z Magdalenki a które zostały zaakceptowane przez Brukselę [ czytaj ; akceptowane przez Berlin] .
Jeżeli Suweren głosuje inaczej to to już nie jest demokracja , to jest reżim .


I ta niedemokracja wyłoniła partię PiS jako tą która jako pierwsza w Polsce może samodzielnie rządzić. I rządzi nie słuchając ani Berlina ani Brukseli,w dodatku jak sama deklaruje,demontuje w Polsce postkomunizm.

dlatego właśnie twoje niechodzenie na wybory rzeczywiście ma sens ;-)
:lol:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-03-19, 11:37   

RN napisał/a:
Jaruzelskiego, Kiszczaka, Rakowskiego i innych jest tylko taka ( albo aż taka ) wina, że poszli na układ z wrogimi siłami.
Na ich obronę można zaliczyć to, że w latach 80, kraj był targany nieustannymi strajkami.
W tej sytuacji doszło do tzw. porozumień z opozycją.
Gdyby strajków nie było, nie myślano by też o układzie z opozycją


Nigdy nie zgodzę się z takim stanowiskiem jakie prezentuje tutaj RN.

Komunistyczni przywódcy PRLu są winni zbrodni zniewolenia obywateli czego sam osobiście doświadczyłem.

Poza tym polscy komuniści tytanami ekonomii nie byli na pewno.
Gierek na przykład zadłużył państwo do tego stopnia,że potem musiał "sprzedawać" Ślązaków do Niemiec żeby ratować finanse państwa.
https://silesion.pl/20-tysiecy-marek-za-slazaka-23-06-2017
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-19, 14:37   

kansyheniek napisał/a:


Nigdy nie zgodzę się z takim stanowiskiem jakie prezentuje tutaj RN.

Komunistyczni przywódcy PRLu są winni zbrodni zniewolenia obywateli czego sam osobiście doświadczyłem.


Widocznie wszedłeś w kolizję z prawem :-)


kansyheniek napisał/a:

Poza tym polscy komuniści tytanami ekonomii nie byli na pewno.


Byli takimi ekonomistami i inżynierami, że potrafili budować wielkie fabryki od fundamentów pod klucz, a następnie po wyposażeniu w park maszynowy uruchomić produkcję, dać zatrudnienie wielotysięcznym załogom pracowniczym i jeszcze z tego uzyskiwać dochody, które składały się na pomnażanie majątku narodowego.

Dla porównania, kiedy po 1989 roku rozpoczynano prywatyzację, to ''solidarnościowi'' ekonomiści nie potrafili nawet wycenić tych fabryk.
Korzystano w tym celu z firm zagranicznych specjalizujących się w takich wycenach, które często były powiązane z podmiotami nabywającymi wycenione fabryki :shock:
O tych skandalicznych praktykach wkrótce postaram się napisać szerzej.

kansyheniek napisał/a:
Gierek na przykład zadłużył państwo do tego stopnia,że potem musiał "sprzedawać" Ślązaków do Niemiec żeby ratować finanse państwa.
https://silesion.pl/20-tysiecy-marek-za-slazaka-23-06-2017


Nie wnikam w prawdziwość tych pikantnych szczegółów, ale rozumiem motyw.
Chodzi o zdyskredytowanie Gierka, który miał rzekomo sprzedawać ludzi na spłatę zadłużenia.
No, ale według tego artykułu, do tego miał go namówić kanclerz Schmidt :aaa:
My zakompleksieni Polacy, zachód widzieliśmy tylko w krystalicznych kolorach.
Co teraz mamy myśleć o Helmucie :?: Jak Go wyratować z tej sytuacji, żeby winien był tylko Gierek :?: :mysli: :-)

Co do zadłużenia Gierka to wynosiło ono w 1980 roku 23 mld. dolarów co stanowiło wtedy 9,8 proc. PKB Polski.
Obecne zadłużenie tylko długu publicznego ( bez ukrytego ) wynosi 53.1 proc PKB Polski, czyli jest ponad 5 - cio krotnie większe
Za Gierka nikomu do głowy nie przychodziło, żeby długi spłacać pieniędzmi z prywatyzacji zakładów przemysłowych. Zakłady się wtedy budowało, a nie sprzedawało i rujnowało.
W dekadzie rządów Gierka postawiono ponad 570 nowych zakładów pracy, w tym tak wielkie inwestycje, jak Huta Katowice, Kopalnia Bełchatów, Rafineria Gdańska, oraz wiele, wiele innych.
To na razie tyle.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10