Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auschwitz
Autor Wiadomość
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-07, 18:59   

Akcja pod Arsenałem akcja zbrojna Grup Szturmowych Szarych Szeregów o kryptonimie „Meksyk II” przeprowadzona 26 marca 1943 w Warszawie w pobliżu Arsenału u zbiegu ulic: Bielańskiej, Długiej i Nalewek.
W jej wyniku uwolniono harcmistrza Jana Bytnara „Rudego” oraz 20 innych więźniów przewożonych po przesłuchaniach z siedziby Gestapo w alei J. Ch. Szucha 25 do więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26. Operacją dowodził Stanisław Broniewski „Orsza”.


Szare Szeregikryptonim konspiracyjny Organizacji ZHP, szerzej – Związku Harcerstwa Polskiego, w okresie okupacji niemieckiej i radzieckiej podczas II wojny światowej 1939–1945.

Szare Szeregi zostały powołane 27 września 1939 w Warszawie przez grono członków Naczelnej Rady Harcerskiej w mieszkaniu Stanisława Borowieckiego, Szefa Głównej Kwatery Męskiej, przy ul. Noakowskiego 12.

Szare Szeregi współpracowały z Delegaturą Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Kraj oraz Komendą Główną Armii Krajowej.


Zamach - Dramat wojenny, który jest rekonstrukcją przygotowań i realizacji wyroku śmierci przez młodzi żołnierze AK pod dowództwem „Zawady” , wykonanego podczas okupacji niemieckiej 1 lutego 1944 na Dowódcy SS i Policji na dystrykt warszawski Franzu Kutscherze. Kutschera został skazany na karę śmierci przez Komendę Główną Armii Krajowej za masowe egzekucje Polaków w okupowanej Warszawie. Decyzję podjęto w porozumieniu z Rządem RP na uchodźstwie.

Godzina „W” – kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji „Burza” (powstania warszawskiego), tj. godz. 17:00 we wtorek 1 sierpnia 1944.
31 lipca 1944, podczas popołudniowej odprawy Komendy Głównej Armii Krajowej (KG AK) przeprowadzonej w lokalu przy ul. Pańskiej 67, po przekazaniu przez komendanta okręgu warszawskiego Antoniego Chruściela ps. „Monter” nieprawdziwej informacji o przełamaniu przez wojska radzieckie niemieckiej obrony na przedpolu Pragi, Tadeusz Komorowski ps. „Bór” wydał mu ok. godz. 17.45 ustny rozkaz o rozpoczęciu akcji „Burza” w Warszawie 1 sierpnia 1944 o godz. 17.00[1]. Rozkaz został wydany na wniosek „Montera” w obecności i za zgodą wezwanego pilnie na odprawę Delegata Rządu na Kraj Jana Stanisława Jankowskiego po naradzie z Zastępcą Dowódcy Tadeuszem Pełczyńskim ps. „Grzegorz” i Szefem Sztabu Leopoldem Okulickim ps. „Kobra”[2][3]. Obecna była także Janina Karasiówna[3].
Odprawa odbyła się w niepełnym składzie. Nie uczestniczyli w niej: szef wywiadu KG AK Kazimierz Iranek-Osmecki ps. „Heller”, szef Oddziału Operacyjnego Józef Szostak ps. „Filip” i szef Oddziału Łączności Kazimierz Pluta-Czachowski ps. „Kuczaba”[1]. Przybyli oni na ul. Pańską ok. godz. 18.00 gdy znajdował się tam tylko „Bór”, aby zawiadomić resztę sztabu o podjętej decyzji[4]. Dowódca AK został poinformowany o rozpoczynającym się niemieckim przeciwnatarciu na praskim odcinku frontu, jednak nie zdecydował się na odwołanie rozkazu[5].


Przecież wszystko to jest dzieło "żołnierzy wyklętych" a nie .... tych spod znaku czerwonej gwiazdy [ oni trudnili się czymś zupełnie innym]

To jest rzeczywiste bulwersujące, że żołnierzom Ludowego wojska Polskiego strzela się w plecy
Problem w tym że tego nie robili żołnierze NSZ, ale oficerowie Ludowego Wojaka Polskiego .
A ścisłej mówiąc komisarze NKWD ubrani polskie mundury .
Tak było poczynając od bitwy pod Lenino a kończąc na bitwie o Berlin .
Po wojnie zostali oni przydzieleni do każdego dowódcy jako oficerowie polityczni stojący na straży poprawności ideologicznej i dowódcy i oddziału .
Jak żołnierze nie chcieli strzelać do swoich, to kula w łeb [w plecy] .
Nic więc dziwnego, że Cenckiewicz mówi o nich bandyci [o oficerach].

Terroryzm użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

Kto i po co zastraszał ludność cywilną ?
NSZ czy formacje LWP , SB , Milicja ?
Mądrej głowie dość dwie słowie, tzn. że inteligentnej osobie wystarczą dwa słowa by pojęła cały cynizm i obłudę i prof Józefa Buszko i Pawła Trembeckiego

Czyli nic nowego pod słońcem .
Czerwoni i brunatni oprawcy to ofiary a ich ofiary to oprawcy .
Moc i siła lewackiej propagandy w pełnej krasie .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-08, 13:31   

efroni napisał/a:

Komunizm to gorsza zaraza niż faszyzm .


A czy jest coś gorszego od komunizmu :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2018-03-08, 14:18   

efroni napisał/a:

...
Moc i siła lewackiej propagandy w pełnej krasie .


Każda propaganda to propaganda. Ale nie tylko lewacka istnieje, prawacka też.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-08, 17:38   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:

Komunizm to gorsza zaraza niż faszyzm .


A czy jest coś gorszego od komunizmu :?:


Prawda jest taka że komuniści wymordowali więcej ludzi niż faszyści .
Nie ma nic gorszego niż komunizm .

--------------

Lewacka propaganda to obłuda , fałsz , zakłamanie , dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni :mrgreen:
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-08, 18:23   

.Cyprian. napisał/a:
efroni napisał/a:

...
Moc i siła lewackiej propagandy w pełnej krasie .


Każda propaganda to propaganda. Ale nie tylko lewacka istnieje, prawacka też.


A jaka to jest propaganda prawacka?
Bo mnie się zdaje, że wszystko to lewactwo. W USA tez rządzą Trockiści.

Dawno temu może była jakaś namiastka wolności prawicowej w USA, jednakowoż dawno się to skończyło.

Wolność w USA była potrzebna do zbudowania tego kraju. Teraz nie ma wolności w USA-rządzą globalne konsorcja, a ludzie sprowadzeni są jak w założeniu Marksa do posłusznych robotów. Zostały jakieś marne usługi i sklepiki osiedlowe.

Także podział na prawicę i lewicę to narzucona teoria, dla łykających papkę propagandową telewizyjnych mitomanów.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-08, 19:20   

Cytat:
W roku 1946 MO liczyła 56 tys. ludzi, ORMO – 102 tys., UB – 23 tys., KBW – 29 tys., Wojska Ochrony Pogranicza – 20 tys. oraz 40 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oddelegowanych do zwalczania podziemia. Poważnym atutem władzy był fakt stacjonowania w Polsce 200 tysięcy żołnierzy radzieckich. Stosowana przez aparat władzy polityka bezwzględnych represji – połączona z ogłaszanymi co pewien czas amnestiami dającymi szansę przeżycia szeregowym partyzantom – zaczęła w końcu przynosić efekty. Masowe pacyfikacje wsi, publiczne egzekucje, 2500 wykonanych wyroków śmierci, co najmniej 10 tysięcy egzekucji bez wyroku, powszechne stosowanie tortur, 10 tysięcy zmarłych w więzieniu „z przyczyn naturalnych” i ponad 100 tysięcy więźniów politycznych było efektem wprowadzenia w życie tzw. Małego Kodeksu Karnego. Był to dekret o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w czasie odbudowy Państwa z 13 czerwca 1946 r., który obowiązywał aż do 1970 r.
(...)
Umiejętnie manipulowano żołnierzami, których powoływano do służby głównie w Polsce zachodniej (Śląsk, Wielkopolska, Pomorze), a następnie wysyłano ich we wschodnie i południowe rejony kraju. Partyzantów przedstawiano im jako faszystów i kolaborantów niemieckich.
Opór społeczny w Polsce w latach 1944 -1989 (cz.I)


Kto i przeciw komu prowadził akcje typowo terrorystyczne ??
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-08, 19:45   

Najstraszliwszą rzeczą było nie to, co powiedział Gomułka, który bał się, że straci władzę i był pod ciśnieniem przeciwników politycznych, bo miał żonę Żydówkę.
Ważniejsze było to, że następnego dnia na wiecach w zakładach pracy wywieszono transparenty "Precz z Żydami", "Żydzi do Palestyny", "Syjoniści do Syjamu". To nas wygnało z Polski - polska ulica. (w domyśle polska prawica- mój dopisek)Szlachetność polska nas w Polsce trzymała - szlachetność, czyli ludzie, którzy ratowali życie Żydom takim, jak ja. Wygnała nas natomiast podłość Polaków - tego się baliśmy. Myśmy się nie bali Gomułki
– mówi Marian Marzyński

Umiejętnie manipulowano żołnierzami, których powoływano do służby głównie w Polsce zachodniej (Śląsk, Wielkopolska, Pomorze), a następnie wysyłano ich we wschodnie i południowe rejony kraju. Partyzantów przedstawiano im jako faszystów i kolaborantów niemieckich.

To są przykłady lewackiej (cynicznej , obłudnej , fałszywej) propagandy .

Marzec 68 to rozgrywka między komunistami , miedzy Moczarem a Gomółką
a polska ulica miała tu tyle do powiedzenia co Żyd za niemieckiej okupacji .
Dziennikarz a dziwnym trafem "zapomniał" że każde wyjście polskiej ulicy na ulicę
zawsze kończyło się tak samo ; zimna woda i pała (1951) , (1956 Poznań),(1960 Nowa Huta) a grudzień 1970 r. kula w łeb - tak właśnie kończyło się wyjście polskiej ulicy na ulicę .
Transparenty "Precz z Żydami", "Żydzi do Palestyny", "Syjoniści do Syjamu" to nie jest dzieło polskiej ulicy, to dzieło polskiej lewicy .
Nie wygnała Was podłość Polaków, ale podłość lewaków .
Szlachetność polska Was w Polsce trzymała a podłość lewaków Was z Polski wygnała .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-08, 20:55   

efroni napisał/a:

Nie ma nic gorszego niż komunizm .

--------------

Lewacka propaganda to obłuda , fałsz , zakłamanie , dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni :mrgreen:


No to dlaczego pierwsi chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego byli komunistami.

DZIEJE APOSTOLSKIE 2. 44 - 45. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wszyscy zaś, którzy uwierzyli byli razem i mieli wszystko wspólne, I sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba.''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-03-08, 22:39   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:

Nie ma nic gorszego niż komunizm .

--------------

Lewacka propaganda to obłuda , fałsz , zakłamanie , dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni :mrgreen:


No to dlaczego pierwsi chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego byli komunistami.

DZIEJE APOSTOLSKIE 2. 44 - 45. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wszyscy zaś, którzy uwierzyli byli razem i mieli wszystko wspólne, I sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba.''

Dodaj jeszcze do tego Komunie Swieta-komunisci jako zywo.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-08, 23:54   

booris napisał/a:
RN napisał/a:
efroni napisał/a:

Nie ma nic gorszego niż komunizm .

--------------

Lewacka propaganda to obłuda , fałsz , zakłamanie , dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni :mrgreen:


No to dlaczego pierwsi chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego byli komunistami.

DZIEJE APOSTOLSKIE 2. 44 - 45. BIBLIA WARSZAWSKA

''Wszyscy zaś, którzy uwierzyli byli razem i mieli wszystko wspólne, I sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba.''

Dodaj jeszcze do tego Komunie Swieta-komunisci jako zywo.


Jeszcze taki przykład

DZIEJE APOSTOLSKIE 4. 31 - 32. BIBLIA WARSZAWSKA

''A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże. A u tych wszystkich wierzących było jedno serce i jedna dusza i nikt z nich nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-09, 18:45   

RN napisał/a:
No to dlaczego pierwsi chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego byli komunistami.


Dlatego że napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym a Duch Święty wniósł do ich serc miłość nieobłudną .
I prawdziwie kochali drugiego człowieka jak siebie samego [jak swoje dzieci]
I dlatego u nich wszystkich było jedno serce i jedna dusza i nikt z nich nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne.
I sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba
W ten sposób oddając wszystko wszystkim , wszystko od wszystkich otrzymywali i nikomu niczego nie brakowało
A ponieważ dla siebie potrzebowali tylko to co niezbędne, więc tym co im zbywało dzielili się z innymi wspólnotami [dar dla Jerozolimy ]
A słowa ; pokój ,równość , wolność , braterstwo były prawdą a nie obłudnymi , cynicznymi , zakłamanymi , propagandowymi hasłami .

Ta druga komuna, Ducha Świętego zastąpiła nadzorcami z kijami , psami i karabinami
[NKWD , SB, Milicja Obywatelska , ORMO , KBW , WSI , kapusie , donosiciele , płatni i niepłatni zdrajcy, sługusy Moskwy]
A słowa o pokoju ,równości , wolności, braterstwie były tylko obłudnymi , cynicznymi , zakłamanymi , propagandowymi hasłami .
Dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni [ bo to cyniczni , obłudni , zakłamani kłamcy] :mrgreen:
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-03-10, 03:09   

efroni napisał/a:
RN napisał/a:
No to dlaczego pierwsi chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego byli komunistami.


Dlatego że napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym a Duch Święty wniósł do ich serc miłość nieobłudną .
I prawdziwie kochali drugiego człowieka jak siebie samego [jak swoje dzieci]
I dlatego u nich wszystkich było jedno serce i jedna dusza i nikt z nich nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne.
I sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba
W ten sposób oddając wszystko wszystkim , wszystko od wszystkich otrzymywali i nikomu niczego nie brakowało
A ponieważ dla siebie potrzebowali tylko to co niezbędne, więc tym co im zbywało dzielili się z innymi wspólnotami [dar dla Jerozolimy ]
A słowa ; pokój ,równość , wolność , braterstwo były prawdą a nie obłudnymi , cynicznymi , zakłamanymi , propagandowymi hasłami .

Ta druga komuna, Ducha Świętego zastąpiła nadzorcami z kijami , psami i karabinami
[NKWD , SB, Milicja Obywatelska , ORMO , KBW , WSI , kapusie , donosiciele , płatni i niepłatni zdrajcy, sługusy Moskwy]
A słowa o pokoju ,równości , wolności, braterstwie były tylko obłudnymi , cynicznymi , zakłamanymi , propagandowymi hasłami .
Dlatego ci z lewicy , będą odrzuceni [ bo to cyniczni , obłudni , zakłamani kłamcy] :mrgreen:


Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Pierwsza komuna chrześcijańska była krystalicznie uczciwa, gdzie panowała miłość nieobłudna.
Jak Ananiasz zostawił sobie ze sprzedanego majątku trochę pieniędzy na dropsy to sprawiedliwość Boża słusznie Go uśmierciła.
Po co jeść dropsy, jak od dropsów może być próchnica i ból zębów, a stomatologów, wtedy nie było.
Wszystkie pieniądze trzeba było przekazywać na chwałę Bożą, aby - tak jak pisał jeden z proroków - Boży skarbiec był pełny.

Natomiast ta druga, peerelowska komuna odznaczała się działaniami wybitnie antyspołecznymi.

Po co to było stawiać tysiące nowych zakładów pracy, a drugie tysiące niemal od podstaw remontować i wyposażać w park maszynowy :?:
Po co to było odbudowywać kraj ze zniszczeń wojennych :?:
Po co to było budować w latach 1945 - 1989 osiem milionów mieszkań :!: :!: :!:

Wreszcie po co to było walczyć z analfabetyzmem ( spuścizną po 2 RP ) i wymyślać jakieś głupie hasła np. 1000 szkół na 1000 lecie państwa polskiego, jak wiadomo, że przecież głupimi łatwiej się kieruje :?:

Tak więc z punktu widzenia dokonań społecznych, powyższe inwestycje były wyjątkowo antyspołeczne, wręcz zbrodnicze.
Ale co gorsza, przez te niepotrzebne, antyspołeczne inwestycje dopuszczono się jeszcze dodatkowo wielkich zaniedbań przez co się np. opóżniła budowa świątyni opatrzności Bożej w Warszawie.
Nie tylko, że opóżniono budowę to jeszcze zmarnotrawione wcześniej środki, nie pozwoliły na wybudowanie odpowiedniej wielkości świątyni, tak aby była ona widoczna przynajmniej z Jerozolimy.

Podobnie sytuacja wygląda z miejscami kultu w Częstochowie czy Licheniu.
Wcześniej zmarnotrawione i niewłaściwie przesunięte środki, nie pozwoliły na odpowiednią rozbudowę tamtejszych świątyń.
Powaga miejsca i panująca tam świątobliwość nakazywałaby, aby wieże tych budowli sięgały przynajmniej początkowych wysokości stratosfery.
Oczywiście z możliwością dalszej rozbudowy po wpłynięciu środków z prywatyzacji lasów państwowych.

Dopiero po 1989 roku sytuacja uległa diametralnej zmianie i wszystko wróciło na właściwe tory.
Pokora i szlachetność naszych władz podpowiada im, aby przede wszystkim uregulować stosunki z Izraelem.
Chyba nigdy nie będziemy w stanie zadośćuczynić narodowi żydowskiemu za nasze mordy na nich w Oświęcimiu, ale może uprosimy ich, aby w ramach rekompensaty przyjęli od nas te drobne bilion złotych.
Oczywiście dodatkowo jeszcze jesteśmy gotowi, wydzielić Żydom obszar obozu oświęcimskiego, aby nie zakłócać spokoju poległych tam Żydów naszymi flagami i w ogóle naszą obecnością.
Otwarci jesteśmy również na przyjęcie milionów obywateli Izraela na wypadek ( lub bez wypadku ) ataku Iranu na Izrael.

Można by jeszcze długo pisać o dokonaniach 3 i 4 RP, bo jak wiemy są one ogromne.
Na koniec chciałem jeszcze tylko zwrócić uwagę na mądrość naszej obecnie rządzącej ekipy.
Premier Morawiecki zaprasza banksterski bank JP Morgan i nawet daje im pieniądze na zagospodarowanie.
Kiedyś skończy się premierowanie to może przyjmą do pracy.
A jak się uda wytrzymać do następnych wyborów, to może zasponsorują kampanię wyborczą i wskażą masom na kogo głosować.
To są naprawdę dalekowzroczne, przemyślane i owocne dla Polski kroki.

Ministerstwo Obrony Narodowej z Antonim Macierewiczem wydało tylko 15 milionów z kart płatniczych i za te niewielkie środki utrzymano pokój w kraju, pomimo, że Putin cały czas atakuje.
Rezolutna Beatka Sz. przyznała sobie tylko 65 tys. premii, a przecież mogła przyznać sobie 65 milionów.
Ministrowi Gowinowi nie starcza do pierwszego .... :-(
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-03-10, 07:09   

W pełnej rozciągłości zgadzam się wreszcie z Tobą. :-D
Wstrętna komuna budowała fabryki, szpitale, domy i szkoły dla ludu.
Nie było wszechobecnych afer jak u bogobojnego PiS`u.
Jednak tu zaprotestuję:
RN napisał/a:
Jak Ananiasz zostawił sobie ze sprzedanego majątku trochę pieniędzy na dropsy to sprawiedliwość Boża słusznie Go uśmierciła.

Ananiasz mógł zostawić sobie i 90%, lecz musiał by o tym powiedzieć innym.
Jednak wraz z żoną zgodnie twierdzili, że dali wszystko do wspólnej kasy.
Ot, taki zakłamany współczesny polityk...
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-10, 08:57   

Cytat:
Pierwsza komuna chrześcijańska była krystalicznie uczciwa, gdzie panowała miłość nieobłudna.
Jak Ananiasz zostawił sobie ze sprzedanego majątku trochę pieniędzy na dropsy to sprawiedliwość Boża słusznie Go uśmierciła.
Po co jeść dropsy, jak od dropsów może być próchnica i ból zębów, a stomatologów, wtedy nie było.
Wszystkie pieniądze trzeba było przekazywać na chwałę Bożą, aby - tak jak pisał jeden z proroków - Boży skarbiec był pełny.


Boży skarbiec w pierwszym Zborze Chrystiańskim, był po to, aby wszyscy mieli po równo i dlatego nikomu nic nie brakowało. Nie było tak, że jeden chodził z obwisłym brzuchem od obżarstwa, a drugi był chudy jak patyk i zastanawiał się co następnego dnia będzie jadł lub za co wyżywi rodzinę. Nie było tak, że jeden jeździł rydwanem lub powozem, a drugi musiał piechotą chodzić niemal codziennie kilka kilometrów by coś kupić lub by pracować. Nie było tak, że jeden mieszkał w pałacu, a drugi w lepiance.

Dlatego też takie pseudo-zbory, które się tylko powołują na te fragmenty z Biblii, ale nie wprowadziły tego w czyn - nie są dzisiaj żadnym przykładem.


_________________________________________
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-03-10, 11:30   

A czy pierwsze zbory mają być dla nas wzorem? To że oni tak postępowali, to nie znaczy, że mym mamy tak postępować. My mamy żyć zgodnie z Prawem Bożym. Poza tym obecnie dysponujemy tylko 10% naszych dochodów, resztę zabiera państwo, więc to jest prawdziwa komuna, te zbory nam nie dorównają nigdy.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10