Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auschwitz
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 18:31   

Quinque napisał/a:
" jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród" normalnie. Tak samo nie przeszkadza Ci spalenie ludzi w Sodomie i Gomorze(pomijając kwestie ich winy) przez Boga. Ale że już wybrał żydów to tak. Pewnie jakby wybrał slownian to nie miałabyś z tym problemu

Skąd ty możesz wiedzieć co mnie przeszkadza lub nie przeszkadza. Na razie to jakąś radosną twórczość własną pokazujesz. Chciałaś mi coś tym postem powiedzieć? Nie wyszło ci.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-06, 18:35   

wuka napisał/a:
Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(
Polacy, jak takie głupie kozy. Zawsze pierwsi do ratowania tyłków innym, pokrzywdzonym, skonfliktowanym...
A potem podziękowanie: politycy sie dogadali po II wojnie i oddali nas wiadomo - w niewolę, po dziesięcioleciach łaskawie "przyjęli" nas w progi UE (tfu), chyba po to tylko aby nas dobić.
Co to za świat.


Nie musi Ci być smutno. Zaczynasz powoli poznawać prawdę.
Na usprawiedliwienie: Mojżesz napisał prawo-z inicjatywy teścia Jetro. Co nie było złe.
To co się teraz dzieje to Chazarzy-aszkenazyjscy-kabalisci-z lepszymi i gorszymi.
Wiemy co powiedział Jozef Ovadia, co napisano w chabadzkiej Tani. Znamy traktaty Talmudu. Goje pochodzą od demonów. To teraz trzeba stwierdzić, ten żydowski Bóg to jakiś nieudacznik jak nie umiał wszystkich stworzyć jednakowych, talentu mu brakło? czy chciał wprowadzić rasizm?.
W książce można napisać wszystko i dzięki knowaniom narzucić ją światu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 18:42   

Korn napisał/a:
wuka napisał/a:
Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(
Polacy, jak takie głupie kozy. Zawsze pierwsi do ratowania tyłków innym, pokrzywdzonym, skonfliktowanym...
A potem podziękowanie: politycy sie dogadali po II wojnie i oddali nas wiadomo - w niewolę, po dziesięcioleciach łaskawie "przyjęli" nas w progi UE (tfu), chyba po to tylko aby nas dobić.
Co to za świat.


Nie musi Ci być smutno. Zaczynasz powoli poznawać prawdę.
Na usprawiedliwienie: Mojżesz napisał prawo-z inicjatywy teścia Jetro. Co nie było złe.
To co się teraz dzieje to Chazarzy-aszkenazyjscy-kabalisci-z lepszymi i gorszymi.
Wiemy co powiedział Jozef Ovadia, co napisano w chabadzkiej Tani. Znamy traktaty Talmudu. Goje pochodzą od demonów. To teraz trzeba stwierdzić, ten żydowski Bóg to jakiś nieudacznik jak nie umiał wszystkich stworzyć jednakowych, talentu mu brakło? czy chciał wprowadzić rasizm?.
W książce można napisać wszystko i dzięki knowaniom narzucić ją światu.

Wiesz, nie znam zagadnień o których piszesz (tzn. obce mi są pojęcia:Tani, nie znam J.Ovadia i skąd pomysł z tymi demonami). Żydów tylko z Biblii no i z historii...
Patrząc na to wszystko mam coraz więcej wątpliwości w kwestii Boga, wiary itp.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-06, 18:56   

wuka napisał/a:
Korn napisał/a:
wuka napisał/a:
Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(
Polacy, jak takie głupie kozy. Zawsze pierwsi do ratowania tyłków innym, pokrzywdzonym, skonfliktowanym...
A potem podziękowanie: politycy sie dogadali po II wojnie i oddali nas wiadomo - w niewolę, po dziesięcioleciach łaskawie "przyjęli" nas w progi UE (tfu), chyba po to tylko aby nas dobić.
Co to za świat.


Nie musi Ci być smutno. Zaczynasz powoli poznawać prawdę.
Na usprawiedliwienie: Mojżesz napisał prawo-z inicjatywy teścia Jetro. Co nie było złe.
To co się teraz dzieje to Chazarzy-aszkenazyjscy-kabalisci-z lepszymi i gorszymi.
Wiemy co powiedział Jozef Ovadia, co napisano w chabadzkiej Tani. Znamy traktaty Talmudu. Goje pochodzą od demonów. To teraz trzeba stwierdzić, ten żydowski Bóg to jakiś nieudacznik jak nie umiał wszystkich stworzyć jednakowych, talentu mu brakło? czy chciał wprowadzić rasizm?.
W książce można napisać wszystko i dzięki knowaniom narzucić ją światu.

Wiesz, nie znam zagadnień o których piszesz (tzn. obce mi są pojęcia:Tani, nie znam J.Ovadia i skąd pomysł z tymi demonami). Żydów tylko z Biblii no i z historii...
Patrząc na to wszystko mam coraz więcej wątpliwości w kwestii Boga, wiary itp.


Rabin Jozef Ovadia naczelny rabin Izraela z ramienia Żydów sefardyjskich, został nagrany w synagodze i to nagranie zostało puszczone w świat. Wygłosił taki tekst, że goje to zwierzęta, wygogluj sobie. Rabin Ovadia goje""
Chabadnicy i nie tylko oni głoszą. Tylko Żydzi dostali pod Synajem iskry boże-dusze ludzkie, boże. Reszta ludzi ma dusze zwierzęce-neszame-instynkty samozachowawcze, zwierzęce. Czyli są lepsi-boscy i goje, zwierzęta-niewolnicy. Tak w skrócie bo temat szeroki i zawiły.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-06, 19:07   

wuka napisał ;
Cytat:
Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(



Mnie też smutno :-( (jak coś takiego czytam)
Zrozum w końcu co to znaczy że Bóg jest jeden i że ten jeden jedyny Bóg jest miłością .
A wtedy zrozumiesz że nie ma Boga ani żydowskiego ,ani chrześcijańskiego ,ani islamskiego , ani Boga Dekalogu ani jakiegokolwiek innego .
A wtedy zrozumiesz, że to nie Bóg a człowiek ( ze swym wynaturzonym, nienasyconym egoizmem) jest odpowiedzialny za całe zło tego świata .
Ile jeszcze podłości musi uczynić człowiek człowiekowi abyś potępił człowieka ?

Zrozum też i to, że nie ma idealnego narodu (tak jak nie ma idealnego człowieka)
W każdym narodzie byli , są i będą kanalie ; i w Niemczech i we Francji i w Izraelu i w Polsce

A Bóg wybrał ten naród (Żydów)nie ze względu na te kanalie, ale ze względu na Resztę .
Jakie zarzuty postawisz wędrownemu Rabinowi z Nazaretu i jego uczniom ?
Być może, jest tak, że ze względu na tego jednego Człowieka Bóg wybrał ten naród .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-06, 19:21   

efroni napisał/a:
wuka napisał ;
Cytat:
Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(



Mnie też smutno :-(
Zrozum w końcu co to znaczy że Bóg jest jeden i że ten jeden jedyny Bóg jest miłością
a wtedy zrozumiesz że nie ma Boga ani żydowskiego ,ani chrześcijańskiego ,ani islamskiego , ani Boga Dekalogu ani jakiegokolwiek innego .
Zrozum w końcu, że to nie Bóg a człowiek ( ze swym wynaturzonym, nienasyconym egoizmem) jest odpowiedzialny za całe zło tego świata .
Ile jeszcze podłości musi uczynić człowiek człowiekowi abyś potępił podłość człowieka ?

Zrozum też i to, że nie ma idealnego narodu (tak jak nie ma idealnego człowieka)
W każdym narodzie byli , są i będą kanalie ; i w Niemczech i we Francji i w Izraelu i w Polsce

A Bóg wybrał ten naród (Żydów)nie ze względu na te kanalie, ale ze względu na Resztę .
Jakie zarzuty postawisz wędrownemu Rabinowi z Nazaretu i jego uczniom ?
Być może, jest tak, że ze względu na tego jednego Człowieka Bóg wybrał ten naród .


Jezus, efroni nie był żadnym wędrującym rabinem, Jezus Powoływał się na to, co było dobre w prawie Mojżeszowym, oraz cytował proroków którzy na to prawo się powoływali. A prawo napisał im Jetro. Po Mojżeszu było coraz gorzej. Widzimy to po mordercy Dawidzie, deviancie seksualnym Salomonie, korupcyjnym proroku Samuelu. O reszcie królów nie będę pisał bo szkoda czasu. Była Tora a jakby jej nie było. Nic im nie pomogła-mordy i pożoga szalała na całego, i to w każdym pokoleniu. "Boscy" popuszczali sobie cugli""
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 19:41   

Korn, dzięki, poczytam sobie.
efroni, ależ ja to rozumiem, że ludzie w każdym narodzie są różni. Tylko nie rozumiem, skoro Bóg jest wszechwiedzący, dlaczego WYBRAŁ i wyróżnił właśnie tak zły naród i traktuje go wyjątkowo, a w dodatku odgraża się, że każdy kto ten naród traktuje źle - dotyka najczulszych miejsc (źrenica oka) samego Boga. I jak się ma do tego fakt, że Pan Jezus podkreśla swoje przyjście tylko do żydów. Wobec spojrzenia bezpośredniego na ostatnie wydarzenia po prostu coś mi się w związku z tym "poprzestawiało". Jakoś inaczej spojrzałam na kilka spraw i dręczą mnie pytania, które wcześniej się nie pojawiały.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-02-06, 20:04   

wuka napisał/a:
I jak się ma do tego fakt, że Pan Jezus podkreśla swoje przyjście tylko do żydów.


A skąd to wzięłaś? Pan Jezus tak mówi? ... Gdzie?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-02-06, 20:07   

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ! :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2018-02-06, 20:13   

wuka napisał/a:
I jak się ma do tego fakt, że Pan Jezus podkreśla swoje przyjście tylko do żydów.


Tego w Biblii nie ma więc masz to z jakiś fantastycznych podań.

wuka napisał/a:
dlaczego WYBRAŁ i wyróżnił właśnie tak zły naród


Państwo Izrael i w ogóle Żydzi nie mają nic wspólnego ze starożytnym narodem wybranym, z Hebrajczykami.
Potomkami tamtych są Arabowie, chociażby Palestyńczycy.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-06, 20:39   

wuka napisał/a:
Korn, dzięki, poczytam sobie.
efroni, ależ ja to rozumiem, że ludzie w każdym narodzie są różni. Tylko nie rozumiem, skoro Bóg jest wszechwiedzący, dlaczego WYBRAŁ i wyróżnił właśnie tak zły naród i traktuje go wyjątkowo, a w dodatku odgraża się, że każdy kto ten naród traktuje źle - dotyka najczulszych miejsc (źrenica oka) samego Boga. I jak się ma do tego fakt, że Pan Jezus podkreśla swoje przyjście tylko do żydów. Wobec spojrzenia bezpośredniego na ostatnie wydarzenia po prostu coś mi się w związku z tym "poprzestawiało". Jakoś inaczej spojrzałam na kilka spraw i dręczą mnie pytania, które wcześniej się nie pojawiały.


Bóg się odgraża czy człowiek się odgraża ?
Nie ma żadnej litery, która byłaby napisana przez Boga .
Wszystko co jest napisane jest napisane przez człowieka .
Bóg nie stał nad człowiekiem i nie dyktował mu co i jak ma pisać
natomiast duch człowieczy i owszem ( on nie śpi ani w dzień ani w nocy )

Gdyby Bóg użył swojej wszechmocy u uczynił wszystkich ludzi dobrymi ,
to gdzie by była wtedy nasza wolna wola ? Nasza wolność ? Nasze prawo do wyboru drogi ?

Co to znaczy, że Bóg wybrał sobie naród spośród narodów ?
Słowo IsraEl znaczy dążący ku Bogu .
W kontekście tego, jasnym jest co to znaczy, że każdy może być Żydem .

W każdym narodzie są ludzie bogobojni , dobrzy , prawi .
I właśnie ci ludzie , wybrani , wyłowieni spośród narodów są Ludem Bożym , są IsraElem , sa synami Bożymi
i ze względu na nich i do nich przychodzi Mesjasz , ich Mistrz , ich Nauczyciel ,
by ich uczyć co to znaczy być światłością świata ,co to znaczy być drogą , prawdą i Życiem dla innych .

Oni nie są ani organizacją religijno-wyznaniową , ani Izraelem .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2018-02-06, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 20:42   

Gdzie?
Na przykład tu:" (5) Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! (6) Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. "/Mt.10,5-6/
Także tu:" (22) A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. (23) Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! (24) Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. (25) A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! (26) On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. (27) A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów."Mat.15,22++
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-02-06, 20:44   

veteran napisał/a:
Państwo Izrael i w ogóle Żydzi nie mają nic wspólnego ze starożytnym narodem wybranym, z Hebrajczykami.
Potomkami tamtych są Arabowie, chociażby Palestyńczycy.


Bóg zawarł przymierze z Arabami i Palestyńczykami ??? :aaa:

Przytocz dowody biblijne,albo odwołaj swoje zdanie.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 20:50   

efroni pisze: "Bóg się odgraża czy człowiek się odgraża ?
Nie ma żadnej litery, która byłaby napisana przez Boga .
Wszystko co jest napisane jest napisane przez człowieka .
Bóg nie stał nad człowiekiem i nie dyktował mu co i jak ma pisać
natomiast duch człowieczy i owszem ( on nie śpi ani w dzień ani w nocy )

Gdyby Bóg użył swojej wszechmocy u uczynił wszystkich ludzi dobrymi ,
to gdzie by była wtedy nasza wolna wola ? Nasza wolność ? Nasze prawo do wyboru drogi ? "
Takimi kawałkami to mnie nie częstuj, że Bóg stał nad człowiekiem i dyktował. Mam już trochę lat i coś tam wiem w temacie powstania Pisma św., natchnienia itd.
Mam tez nieco inną opinię na temat wolnej woli, ale to nie ten temat.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-06, 20:56   

nesto napisał/a:
Rzecz w tym, aby podobne artykuły(tyle, że w języku angielskim) w języku angielskim rozsyłać do mediów na cały świat.

Rozsyłanie po zagranicznych mediach nic nie da. Może już lepiej tworzyć i promować strony odkłamujące historię tą niedawną (Bolek) i tą powojenną, jak to komusza ruska banda żydowskimi bojownikami niosącymi jedyną „prawdę”, roznosząc na butach i bagnetach wszystkich co się sprzeciwiali. Ważne jest również to by głośno krzyczeć o tym jak mordowali naszych przodków Niemcy. Nie jacyś bez narodowi faszyści, czy naziści, ale Niemcy! Niemcy, którzy wtedy nie wiedzieli, że są faszystami, czy nazistami. Oni byli narodowymi socjalistami. Dobrze, że w Niemczech nadal stacjonują amerykańskie wojska i pilnują by Hitler nie zmartwychwstał, a czytając i słuchając co się tam u Niemców o Polsce mówi to niewiele brakuje by Merkel swe wojska do Polski wysłała.
Z Żydami sprawa przedstawia się inaczej. Wychowali sobie pokolenie niezłych gagatków. Każdy młody chłop, czy baba jak jest w miarę zdrowy idzie do wojska na trzy lata, a kobiety na dwa. Każdy z nich będąc na granicy z Palestyną do Semitów palestyńskich strzelał. Dziwi mnie bardzo, że Żydzi są tak niewdzięczni Polsce i Polakom. Zresztą oni nikogo nie szanują, oprócz siebie. Myślą naprawdę, że są „wybrańcami” jakiegoś boga. Nikt przy zdrowych zmysłach w ich boga nie wierzy. Goniono ich praktycznie z każdego kraju na świecie, gdy się tylko na nich poznano. Zauważ, jak bardzo na całym świecie rośnie niechęć do Żydów. Nie zmieni tego żadne „prawo”. Tylko patrzeć, jak od mówienia źle o Żydach zaczną ich przepędzać. Gdzie wtedy będą uciekać? Nie wierzę, że przyjmą ich do USA. Teraz jeszcze mamy zwiększoną do granic wytrzymałości emigrację muzułmańską, a muzułmanie od poczęcia mają wpajane by każdego Żyda zlikwidować.
Gdy waluta euro się załamie to upadnie socjalistyczna Unia, a jak Unia upadnie to zacznie się palić w całej Europie, ponieważ nie będzie kaski na socjal dla kolorowych. W Polsce wprawdzie nie mamy wielu muzułmanów, ale najechało prawie 2 miliony Ukraińców, a oni są jeszcze gorsi od muzułmanów. Zatem Polska też już dawno bezpieczna nie jest. Ja tylko mam nadzieję, że żądni kasy Ukraińcy wyjadą z Polski dalej na zachód, ponieważ tam im lepiej płacą. Muzułmanie i czarni nie chcą pracować, więc ściągają sobie Ukraińców, myśląc, że oni jak Polacy będą pracować i tu się bardzo mylą, ale jeszcze wszyscy na zachodzie tego nie wiedzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12