Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auschwitz
Autor Wiadomość
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-02, 14:28   

Trochę nie z tematem. Ciekawe wyznanie
"Youtube- Roland Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-03, 07:45   

derko napisał/a:
Jak coś Polacy spieprza to zaraz szukają usprawiedliwienia, nie w przyznaniu się do tego, tylko w obronie szukają kogo by tu oskarżyć: „a oni to zrobili…”

Europa była dwa razy areną wielkich wojen nazwanych światowymi i obie te wojny wywołały Niemcy. Jak jeszcze pierwsza wojna światowa zwaną Wielką zszokowała świat to Druga Wojna Światowa przebiła wszystkie zło jakie kiedykolwiek zostało popełnione na ziemi włączając w walczące o palmę pierwszeństwa sowieckie komusze porządki. Przerzucanie odpowiedzialności bandyckiej napaści za mordy niemieckie na Polskie ofiary jest monumentalnym kłamstwem. Jako jedyni w Europie stworzyliśmy państwo podziemne i walczyliśmy z niemieckim okupantem nadal. Zdrajcy i kolaboranci jak zostali zidentyfikowani to NSZ i AK skazywało ich na śmierć, a wyroki były wykonywane. Tak było tylko w Polsce i ty masz czelność napisać, że my Polacy coś „spieprzyliśmy”?

derko napisał/a:
Polsce ilu widziałeś żydów chodzących w jarmułkach?

Prawda jest taka, iż nie zobaczysz Żyda zbyt często w małych wioskach czy miasteczkach. Ja mieszkam pod Warszawą, a biuro mam w sąsiedztwie cmentarza żydowskiego. Drugie w centrum i często latem widuję tam Żydów w dziwacznych kapeluszach z pejsami, albo w jarmułkach. Oni nie obawiają się Polaków, a powiększającej się z dnia na dzień emigracji muzułmańskiej, czy ukraińskich pro banderowskich band, niestety obecnych na ulicach Warszawy. Przyrównywanie nas Polaków, naszego patriotyzmu do niemieckiego faszyzmu, mnie i pamięć pomordowanych obraża. Obraża mnie też kłamstwo żydowskie, takie jakie rozpropagował Gross i jemu podobni oszuści.
derko napisał/a:

Nie wiem gdzie wyczytałeś, ze Gross szkaluje Polskę jako cały naród,

Gross ze swymi kłamliwymi „wykładami” promującymi swe obrzydliwe kłamstwa jeździ po całym świecie. Wychował się w Polsce, więc wie jak było i pomimo to paszkwile szkalujące Polskę rozpowszechnia. Na koniec napiszę, że każdy Żyd który przeżył II Wojnę Światową przeżył ją dzięki POLAKOM!!! Tylko Polaków Niemcy mordowali za pomoc Żydom i tak pomordowanych wraz z dziećmi było kilkadziesiąt tysięcy, a ilu Żydów zginęło za pomoc Polakom mordowanym na terenach napadniętych przez Rosję we wschodniej Polsce?
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-02-03, 09:44   

Okazuje się, że nie tylko dla niewygodnej ustawy należy szukać tematu zastępczego czy jakiejś innej przykrywki, aby ją przepchnąć lub sprawę uciszyć.

Niewygodna ustawa może też służyć jako przykrywka do podpisywania innych mniej popularnych w odbiorze społecznym ustaw :-)

https://www.wprost.pl/kra...trudniej-dostep
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-03, 18:38   

I gdzie mamy tego miłosiernego Boga, miłującego swe stworzenia? Jak od 3500 lat zło rządzi na świecie? Ludzie i dzieci są składane w ofierze. I co na to ten miłujący i kochający swoje stworzenia? A gdzie się schował. Co wypiął się na twór rąk swoich. Co lubi chipy i niewolnictwo? To po co opowiada o uciskanych i sprawiedliwości. To do kogo sie modlić -do Lucyfera?
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-04, 12:28   

http://biblia.webd.pl/for...p=430799#430799

Istota zła (źródło zła) nie jest zagadnieniem ani złożonym ani zawiłym .
To człowiek chcąc odsunąć od siebie odpowiedzialność za wyrządzone zło , czyni je i zawiłym i złożonym i zwala je na innych (nawet na Boga).
A najlepszym tego przykładem (że człowiek odsuwa od siebie odpowiedzialność za wyrządzone zło) są Niemcy,
którzy odpowiedzialność za całe zło jakie wyrządzili narodom i Europy i świata , przenieśli i na ofiary (Polaków) i na bezpaństwowych faszystów .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-04, 21:33   





_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-04, 23:46   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-02-05, 11:18   

efroni napisał/a:
A najlepszym tego przykładem (że człowiek odsuwa od siebie odpowiedzialność za wyrządzone zło) są Niemcy,
którzy odpowiedzialność za całe zło jakie wyrządzili narodom i Europy i świata , przenieśli i na ofiary (Polaków) i na bezpaństwowych faszystów .


Tymczasem 18 stycznia:

Cytat:
Posłowie Bundestagu w przyjętej uchwale potępili wszelkie przejawy antysemityzmu. Uznali też, że Niemcy jako kraj winien zagładzie w XX wieku 6 mln europejskich Żydów ponoszą szczególną odpowiedzialność za zwalczanie antysemickich działań, wypowiedzi i postaw. Jak stwierdzili, w Niemczech wciąż istnieje – jak to ujęto w tekście – „haniebnie dużo antysemityzmu”,

https://www.euractiv.pl/s...antysemityzmem/
Rozumiem,że o tej uchwale nic nie słyszałeś.

Nawet w niemieckiej szkole uczono mnie (z resztą w polskiej też),że za holocaust odpowiadają Niemcy.
Ich wina nie podlega dyskusji,przynajmniej oficjalnie.

Tym razem jednak oskarżają was inne ofiary,Żydzi.
Polacy byli ofiarami i Żydzi byli ofiarami.
Jedno co teraz widzę to wzajemne opluwanie się ofiar. Żydzi na Polaków i Polacy na Żydów.
Z mojego punktu widzenia wygląda to nieco śmiesznie... :->
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-05, 21:11   

kansyheniek napisał/a:
Ich wina (odpowiedzialność Niemców za Holokaust ) nie podlega dyskusji,przynajmniej oficjalnie.


przynajmniej oficjalnie - dobrze powiedziane .
Każdy żyje prozą dnia codziennego a oficjalnych ustaw prawie nikt nie czyta .
Nieoficjalnie czyli zgodnie z propagandą dnia powszedniego ani razu (na zachodzie Europy)
nie pada określenie niemieckie obozy zagłady

Premier Netanjahu w rozmowie z premierem Morawieckim ani razu nie użył słowa niemiecki , niemieckie czy Niemcy, mówił ; nazistowski , nazistowskie , naziści .

Nie słucham telewizyjnej propagandy , ani tej lewackiej ani tej rządowej , ale przerzucając kanały , trafiłem na "Studio Polska"
a tam trafiłem na wypowiedź ( chyba Żyda który mieszka i żyje w Polsce , w każdym bądź razie bardzo dobrze mówił po Polsku)
i on i uczestnicy dyskusji ani razu nie powiedzieli niemieckie , niemiecki , Niemcy ,
a z wypowiedzi tego człowieka (o żydowskich korzeniach) wynikało że sprawiedliwych Polaków było tyle ile jest drzewek w Jad Waszem a cała reszta (Polaków) to sąsiedzi-donosiciele .
On nie mówił, że w każdym narodzie są kanalie (i w Polsce i w Izraelu też) ,że Polacy potępiali i potępiają takie kanalie , nie , on o tym nie mówił , tak jakby takich (potępiających, dobrych Polaków ) nie było .

Nie oglądałem ani początku tego programu ani końca a jedynie kilkanaście minut , więc być może moja wypowiedź (odnośnie tego odcinka programu) nie jest do końca miarodajna .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-06, 08:55   

Gdy byłem jeszcze zafascynowany kabałą i kulturą żydowską, miałem taki pomysł by zrobić małą płytę pamięci o sprawiedliwych wśród Żydów, na której można by upamiętnić tych Żydów którzy uratowali jakiegoś Polaka. Nie chodzi mi oczywiście o czas i teren okupacji niemieckiej, ale tak w ogóle. Mieli wiele okazji w ruskiej strefie okupacyjnej, gdzie bolszewicy masowo mordowali, wyłapywali i wywozili Polaków, ale Żydzi stanęli wtedy po stronie bolszewików i masowo donosili na Polaków, by przejąć ich majątek. Podobnie działo się już w czasie okupacji Polski przez Rosję sowiecką. Pewnym jest, że ponad 70% dowódców ruskiej NKWD i polskiej UB to byli ludzie narodowości żydowskiej, jednak nam o tym się nie mówi.
Reasumując pomimo że się starałem znaleźć taki porządny przypadek żydowskiego altruizmu to nie znalazłem wiarygodnego, ani jednego takiego prawego działania Żydów wobec Polaków. Chciałbym tylko dodać, że ruscy wymordowali nie mniej od Niemców Polaków, a nawet byli gorsi, ponieważ mordy ruskich siepaczy były prowadzone ze szczególnym okrucieństwem, znaczy prawie zawsze z torturami.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2018-02-06, 09:02   

ZAMOS, całkowita zgoda.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-02-06, 12:49   

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/stalin-wybral-zydow-do-mordowania-polakow-w-katyniu-2015-03
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2018-02-06, 14:22   

Rzecz w tym, aby podobne artykuły(tyle, że w języku angielskim) w języku angielskim rozsyłać do mediów na cały świat.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2018-02-06, 17:50   

Ciekawi mnie taka sprawa i zdumiewa: jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród. Tak kłamliwy, paskudny, pazerny i zastrzega w Biblii, że kto dotyka Jego narodu to jakby dotykał źrenicy oka samego Boga.
Cóż. Stawiam pytanie: czy Bogu nie wstyd za swój naród wybrany?
Zastanawiam się, czy w ogóle wierzyć w żydowskiego Boga.
Smutno mi. :-(
Polacy, jak takie głupie kozy. Zawsze pierwsi do ratowania tyłków innym, pokrzywdzonym, skonfliktowanym...
A potem podziękowanie: politycy sie dogadali po II wojnie i oddali nas wiadomo - w niewolę, po dziesięcioleciach łaskawie "przyjęli" nas w progi UE (tfu), chyba po to tylko aby nas dobić.
Co to za świat.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-02-06, 18:20   

" jak Bóg wszechmogący mógł sobie wybrać właśnie ten naród" normalnie. Tak samo nie przeszkadza Ci spalenie ludzi w Sodomie i Gomorze(pomijając kwestie ich winy) przez Boga. Ale że już wybrał żydów to tak. Pewnie jakby wybrał slownian to nie miałabyś z tym problemu
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11