Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Auschwitz
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-01-31, 20:23   

Bobo napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Dajcie spokój... wszyscy źli...cała unia zła, Niemcy źli, Ruscy źli, Araby też, Żydzi..., co się w tym kraju porobiło....

Świadkowie Jehowy też źli... co to się porobiło?


Świadkowie Jehowy ponoszą odpowiedzialność za holocaust, bo będąc obywatelami Rzeczpospolitej ( nie Królestwa Jehowy ), nie powstrzymali budowy obozu Auschwitz.
Teraz Kneset uchwala prawo w myśl którego ŚJ wypłacą odszkodowania lub dożywotnie renty, byłym więżniom i ich rodzinom narodowości żydowskiej :-)
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-01-31, 20:41   

Manna z nieba napisał/a:
Dajcie spokój... wszyscy źli...cała unia zła, Niemcy źli, Ruscy źli, Araby też, Żydzi..., co się w tym kraju porobiło....


To raczej wszyscy uważają że to Polacy źli.

Apropos.

Czy Manna z nieba też odpowiada za holokaust?
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-01-31, 20:41   

Mam nadzieję, że PiS nie ulegnie presji oszustom. Czas skończyć z tymi oszczerstwami wobec Polski.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-01-31, 21:41   

Środowiska Narodowe dzięki ostatnim wypowiedziom izraelskich notabli zyskali kilka milionów zwolenników.
Mamy mały stan wojenny w Warszawie na kilku ulicach woków ambasady Izraela. Ciekaw jestem jak długo ta chucpa żydowska potrwa. Moim zdaniem im dłużej to pociągną tym gorzej dla Żydów w Polsce. Mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2018-01-31, 21:49   

ZAMOS napisał/a:
to Niemcy piekło na ziemi w Europie zrobili.


Niemcy i różni inni.
Od planowania, sponsoringu po mordowanie.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-01-31, 22:26   

veteran napisał/a:
Niemcy i różni inni.
W wermachcie było 150 tys Żydów. Ochoczo do niemieckich bandyckich formacji wermacht, ale i ss wstępowali właściwie wszyscy. Jednych wcielano siłą, inni szli na ochotnika. Szczególnie zbrodniczy byli ss-mani ukraińscy, a np francuzi sami bez zachęty wyłapali wszystkich Żydów i rozesłali ich po obozach koncentracyjnych.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-01-31, 22:56   

To całe wydarzenie pokazuje jeszcze inna stronę, a mianowicie jak wygląda ta nasza tzw. niepodległość.
Obce państwo czyni naciski, jakie mamy pisać u siebie ustawy.
Nie tak dawno był wielki szum wokół wycinki drzew.
Unia Europejska będzie nas karać za to, że pozwoliliśmy sobie na wycinkę drzew na swoim terenie.
Obecnie w Warszawie ambasada Izraela, decyzją wojewody mazowieckiego została odizolowana i jest chroniona, aby nie urazić Żydów zapowiadanymi protestami narodowców.

Antoni Macierewicz za całe zamieszanie obwinia agenturę Rosji. Widocznie państwo Izrael z całym zamieszaniem nie ma nic wspólnego :-D
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-01, 09:11   

ZAMOS napisał/a:
Ciekaw jestem jak długo ta chucpa żydowska potrwa.


Dotąd dopóki nie zostanie uchwalona tzw. wielka ustawa reprywatyzacyjna .
Im chodzi tylko o kasę i o nic innego .
A robią to wszystko aby nie dopuścić do uchwalenia tej ustawy .
Chucpa, którą rozpętali wokół ustawy IPN-u o ochronie dobrego imienia Polski , to jeden z elementów ich gry
/o nieuchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej /

Mam nadzieję, że PiS nie ulegnie presji ich nienasyconej chciwości i uchwali obie ustawy .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-01, 10:10   

W tej sprawie to akurat trzeba zachować zimną głowę i nie ulegać emocjom, spokojnie wszystkiemu się przyglądać. Wbrew pozorom ten konflikt może być wielopoziomowy i nie taki jak go kreują media.
Przed II WŚ, też wywołano sztucznie kryzys gospodarczy, który automatycznie uruchomił pewien ciąg zdarzeń.
Przypomnę tylko, że jeden punkt z zapisów traktatu lizbońskiego nota bene podpisanego przez Lecha Kaczyńskiego, brzmi. W razie stwierdzenia zagrożenia demokracji w jakimś państwie unijnym, pozostałe państwa są z obligowane do przywrócenia tejże demokracji, przy użyciu środków wojskowych. A to wiązałoby się z wprowadzeniem całkowitej cenzury i likwidacją wszystkich stowarzyszeń wolnościowych. Może nawet kolejnym podziałem i rozbiorem Polski.
Najlepiej takie sprawy załatwiać przy urnach wyborczych. Tworzyć silne partie polityczne i szukać poparcia. Obecne prawo wyborcze temu oczywiście nie sprzyja, bo swoi i tak się dostaną do Sejmu. Trzeba jednak jednak próbować.
Także nie dać się sprowokować, żeby nie uruchomiono tego punktu z traktatu lizbońskiego.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-02-01, 10:24   

efroni napisał/a:

Im chodzi tylko o kasę i o nic innego .
.


Zgadza się.

Generalnie chodzi o to, aby jakimikolwiek sposobami na nas pasożytować.
Auschwitz to doskonały punkt zaczepny do roszczeń na różnych możliwych płaszczyznach.
To był i jest naród pasożytniczy i bezwstydny.
Niby to przyznają, że jednak obozy były hitlerowskie, ale gdzieś tam, jakiś gajowy Marucha zrobił kuku jakiemuś Żydowi i teraz cały naród po wsze czasy musi bić się w piersi, a co najważniejsze zadośćuczynić, którego to zadośćuczynienia nie będzie końca.

Na 90 proc. jestem przekonany, że nasza władza ustąpi.
Do tego jednak potrzebny jest jakiś kontrowersyjny temat zastępczy, aby opinię publiczną można było czym innym rajcować, słowem odwrócić uwagę.
Doskonałym tego typu pretekstem jest np. temat aborcji.

W 2012 roku kiedy koalicja PO - PSL na godziny przed rozpoczęciem EURO 2012 podnosiła wiek emerytalny, wówczas prasa, jak i społeczeństwo wprowadzane w sportowe podniecenie nie myślało tak bardzo o polityce.

Innym dobrym terminem na podejmowanie niepopularnych decyzji są zbliżające wielkie święta np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc.
Następuje wtedy pewne wyciszenie, prasa zaczyna doradzać jak stroić choinki, pojawiają się przepisy na świąteczne wypieki, a z wiadomości ogólnokrajowych pokazuje się obrazki Polaków robiących zakupy w supermarketach.

Zobaczymy czym teraz nas ''poczęstują''.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2018-02-01, 15:35   

ZAMOS napisał/a:
Środowiska Narodowe dzięki ostatnim wypowiedziom izraelskich notabli zyskali kilka milionów zwolenników.
Mamy mały stan wojenny w Warszawie na kilku ulicach woków ambasady Izraela. Ciekaw jestem jak długo ta chucpa żydowska potrwa. Moim zdaniem im dłużej to pociągną tym gorzej dla Żydów w Polsce. Mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie.


No fakt, wielu ukrytych antysemitów może poczuć się bardziej swobodnie i wyrazić swoje przekonania. Nic jak widać się nie zmieniło w tej sprawie, a jedynie uwolniła ukryte „demony”. :-/

Co do twierdzenia, ze żydzi mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie, to rozumiem żart? :roll:

Niestety, ale ta ustawa, co do głównego założenia słuszna, spartolona, przez głupie uogólnienia w niej zawarte. I ten głupi upór przed poprawieniem niektórych punktów tej ustawy, to zadziwia.

8-)
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-02-01, 18:44   

derko napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Środowiska Narodowe dzięki ostatnim wypowiedziom izraelskich notabli zyskali kilka milionów zwolenników.
Mamy mały stan wojenny w Warszawie na kilku ulicach woków ambasady Izraela. Ciekaw jestem jak długo ta chucpa żydowska potrwa. Moim zdaniem im dłużej to pociągną tym gorzej dla Żydów w Polsce. Mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie.


No fakt, wielu ukrytych antysemitów może poczuć się bardziej swobodnie i wyrazić swoje przekonania. Nic jak widać się nie zmieniło w tej sprawie, a jedynie uwolniła ukryte „demony”. :-/

Co do twierdzenia, ze żydzi mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie, to rozumiem żart? :roll:

Niestety, ale ta ustawa, co do głównego założenia słuszna, spartolona, przez głupie uogólnienia w niej zawarte. I ten głupi upór przed poprawieniem niektórych punktów tej ustawy, to zadziwia.

8-)


Żydów ze względu na etniczność, podzielimy na Aszkenazyjczyków, Sefardyjczyków i Mizrachi. W każdej grupie jest znikoma ilość konwertytów na Judaizm.

Ze względu na na dogmaty religijne też jest spory podział. Nie wszyscy są Semitami-nawet mniejszość. Po co wyjeżdżasz z utartymi sloganami jak nie masz o tym zielonego pojęcia.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-01, 20:24   

efroni napisał/a:
Mam nadzieję, że PiS nie ulegnie presji ich nienasyconej chciwości i uchwali obie ustawy .

PiS nie zrobi nic co nie podoba się żydofilom i USA, a te już pisma sugerujący bu ustaw nie uchwalać i nie podpisywać do Polski przyszły.
Korn napisał/a:
W tej sprawie to akurat trzeba zachować zimną głowę i nie ulegać emocjom, spokojnie wszystkiemu się przyglądać. Wbrew pozorom ten konflikt może być wielopoziomowy i nie taki jak go kreują media.

To prawda. Mi wydaje się, że atmosfera nagonki na Polskę przeszła wielką intensyfikację po popierającej Trój-morze wypowiedzi prezydenta Trumpa. Ostatnio jak Jugosławia chciała się wyzwolić przy porozumieniu heksagonale Niemcy zrobili tam "małą" wojnę i cała Jugosławia stanęła w ogniu, a projekt heksagonale upadł, ponieważ nie mieli wystarczająco silnego protektora takiego jak prezydent USA. Teraz poparcie dla projektu Trój-morza jest i jak nasz rząd tego nie spapra to na setki lat dominacja Niemców i Rosji się zamknie. Ja myślę, że to jest przyczyna zakulisowych ataków na Polskę, ponieważ jak w Polsce coś by się zaczęło złego dziać to nici z Trój-morza, a Rosja i Niemcy będą mogli wspólnie USA z Europy wypchnąć. Już dwa razy Niemcy przez wtrącenie się USA wojny przegrały i doskonale to pamiętają.
derko napisał/a:
No fakt, wielu ukrytych antysemitów może poczuć się bardziej swobodnie i wyrazić swoje przekonania.
No tak nie można mówić, że najbardziej "tolerancyjny i demokratyczny" naród na świecie Niemcy mógłby być winien tylu śmierci najświętszego narodu świata. Wszystkiemu "winni" są Polacy.
Niedobrze mi derko jak czytam takie teksty.
derko napisał/a:
Co do twierdzenia, ze żydzi mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie, to rozumiem żart?
Nie to nie żart. Zobacz ilu policjantów musi pilnować żydowskich świątyń, sklepów, szkół i innych miejsc w których Żydzi bywają na zachodzie. Nawet w tak tolerancyjnych Niemczech w zeszłym roku było ponad 600 poważnych ataków na Żydów, a w Polsce cicho. Jedna spalona kukła Żyda i afera na cały świat. O niemieckich francuskich, czy angielskich "incydentach" antysemickich cisza.
derko napisał/a:
I ten głupi upór przed poprawieniem niektórych punktów tej ustawy, to zadziwia.
Ani to "głupi", ani dziwny upór. Ostre traktowanie szkalujących Polskę kreatur takich jak np Gross trzeba wytępić do gołej ziemi.
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2018-02-01, 22:14   

ZAMOS napisał/a:
derko napisał/a:
No fakt, wielu ukrytych antysemitów może poczuć się bardziej swobodnie i wyrazić swoje przekonania.
No tak nie można mówić, że najbardziej "tolerancyjny i demokratyczny" naród na świecie Niemcy mógłby być winien tylu śmierci najświętszego narodu świata. Wszystkiemu "winni" są Polacy. Niedobrze mi derko jak czytam takie teksty.

Co mają do postawy Polaków Niemcy? To jakieś usprawiedliwienie, takiej postawy?
Jak już to pogadajmy o naszym podwórku, a nie cudzym?\
Jak coś Polacy spieprza to zaraz szukają usprawiedliwienia, nie w przyznaniu się do tego, tylko w obronie szukają kogo by tu oskarżyć: „a oni to zrobili…”
Niedobrze mi ZAMOS jak czytam takie teksty
ZAMOS napisał/a:
derko napisał/a:
Co do twierdzenia, ze żydzi mogą stracić ostatnie bezpieczne miejsce w Europie, to rozumiem żart?
Nie to nie żart. Zobacz ilu policjantów musi pilnować żydowskich świątyń, sklepów, szkół i innych miejsc w których Żydzi bywają na zachodzie. Nawet w tak tolerancyjnych Niemczech w zeszłym roku było ponad 600 poważnych ataków na Żydów, a w Polsce cicho. Jedna spalona kukła Żyda i afera na cały świat.

No fakt, szczególnie w landach wschodnich, a szczególnie dostaje się im od islamistów, ostatnio.

W Polsce ilu widziałeś żydów chodzących w jarmułkach? Może dlatego twoim zdaniem u nas jest pod tym względem bezpieczniej dla nich, bo ich tu praktycznie nie ma.

Jakby ich było tylu co na zachodzie, chodziliby w swoich strojach, czy chociażby w jarmułkach, to średnia ataków nie wiem czy by była mniejsza. Oczywiście dzięki naszej narodowej tolerancji do „obcych”.

ZAMOS napisał/a:

O niemieckich francuskich, czy angielskich "incydentach" antysemickich cisza.

Jakby była cisza, to byś o tym wiedział?
ZAMOS napisał/a:

derko napisał/a:
I ten głupi upór przed poprawieniem niektórych punktów tej ustawy, to zadziwia.
Ani to "głupi", ani dziwny upór. Ostre traktowanie szkalujących Polskę kreatur takich jak np Gross trzeba wytępić do gołej ziemi.

Nie wiem gdzie wyczytałeś, ze Gross szkaluje Polskę jako cały naród, jak już to obnaża to, ze w naszym narodzie było i zapewne jest sporo s..nów. Jak w każdy narodzie. Warto się do tego po prostu przyznać, a nie udawać, ze to kłamstwa.
Jak już to wytępić do gołej ziemi myślenie niezgodne z faktami. Polacy to składowa lepszych i dużo gorszych ludzi. Proporcje, według mnie, raczej są na niekorzyść tych pierwszych.

8-)
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-02-02, 09:46   

derko napisał/a:
Polacy to składowa lepszych i dużo gorszych ludzi. Proporcje, według mnie, raczej są na niekorzyść tych pierwszych.


Taka narracja to i brak wiedzy /podstawowej wiedzy/ historycznej i pokłosie prania mózgu przez lewacką propagandę :-(
Prawda jest taka, że jak się nie ma wiedzy historycznej o historii własnego narodu,
to bezmyślnie przyjmuje się narrację specjalistów ds. propagandy a efekt tego jest taki , jak każdy widzi :-D
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11