Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2015-04-15, 18:44
EDOM
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-11-25, 20:06   

Telegonia
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-11-25, 20:07   

Jachu napisał/a:
Cytat:
Łuk. 1:26-35
26. A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret,
27. Do panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a pannie było na imię Maria.
28. I wszedłszy do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaską obdarzona, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami.
29. Ale ona zatrwożyła się tym słowem i rozważała, co by mogło znaczyć to pozdrowienie.
30. I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.
31. I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.
32. Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.
33. I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca.
34. A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie,[b] skoro nie znam męża?

35. I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.[/b]
(BW)


Warto nad tym tekstem "podumać' Wszak Józef nie był biologicznym ojcem Jezusa,a jednak potomek króla Dawida,narodził się z Panny Marii,za sprawą wpływu Ducha Świętego.


Tzw telegonia ale czysta to co innego..Chrystus urodzil sie drugm Adamem
Swiat duchowy kieruje sie inaczej i nie zrozumiesz...
Maria i Józef ?
Nad czym myslisz jesli wiesz ze gdyby Bóg zabrał ducha padłbys po proch...
Nie raz Jachu Cie nie rozumiem dobrze mowisz a nie rozumiesz?
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-11-26, 14:18   

karol210 napisał/a:
Tzw telegonia ale czysta to co innego..Chrystus urodzil sie drugm Adamem
Swiat duchowy kieruje sie inaczej i nie zrozumiesz...
Maria i Józef ?
Nad czym myslisz jesli wiesz ze gdyby Bóg zabrał ducha padłbys po proch...
Nie raz Jachu Cie nie rozumiem dobrze mowisz a nie rozumiesz?


No cóż, nie dorastam widocznie do Twojego poziomu,zatem nie podejmoję się polemiki z Tobą.
Zdrowia życzę szczerze.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-12-24, 16:06   

A czy pisze gdzieś w Torze o syjonizmie? I to nawet w tej parę razy przerobionej.
Cóż to ten syjonizm?=nacjonalizm. Dlaczego zbudowano państwo wbrew, nawet parę razy przerobionej Torze. Dlaczego to ludzie przeważnie komuniści-niewierzący, zbudowali to państwo !! zamiast wytycznym danym przez proroków.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-12-24, 18:27   

EMET:
Forma „Syjon”, to po hebrajsku -- צִיּוֹן -- < cĭjjôn >, która [ta forma] występuje w ‘BH’ ok. 160 razy, tudzież w ‘Targumach’ [ponad 190 razy] oraz w hebrajskiej wersji ks. Syracha/poza kanonem ‘BH’/. W ‘BH’ 1. miejsce – 2Sam 5:7, ostatnie miejsce – 2Kron 5:2 [wg układu Ksiąg w ‘BH’], ew., wg znanego nam układu: Zach 9:13.

Szerzej o ‘Syjonie’ na stronie --
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200004740

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-12-25, 12:26   

EMET napisał/a:
EMET:
Forma „Syjon”, to po hebrajsku -- צִיּוֹן -- < cĭjjôn >, która [ta forma] występuje w ‘BH’ ok. 160 razy, tudzież w ‘Targumach’ [ponad 190 razy] oraz w hebrajskiej wersji ks. Syracha/poza kanonem ‘BH’/. W ‘BH’ 1. miejsce – 2Sam 5:7, ostatnie miejsce – 2Kron 5:2 [wg układu Ksiąg w ‘BH’], ew., wg znanego nam układu: Zach 9:13.

Szerzej o ‘Syjonie’ na stronie --
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200004740

Stephanos, ps. EMET



Syjonizm a Syjon to są dwa różne pojęcia. Nie można mieszać tych pojęć. Syjonizm to jest idea świecka. To Herzl niewierzący ateista jako pierwszy na tak wielką skalę wprowadził tą ideę w życie.
Nazwa góry Syjon, tym bardziej ciekawe, że Jebuzycka, nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem świeckim.

Patrząc się historycznie, największe prawo do Jerozolimy mają Jebuzyci, którzy już 1000 lat przed zdobyciem tego miasta przez Dawida, zbudowali od podstaw to miasto.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-12-25, 14:20   

Tere fere ;-)

1 Kron. 21:13-27
13. Wtedy Dawid odpowiedział Gadowi: Jestem w wielkiej rozterce; lecz niech dostanę się raczej w ręce Pana, gdyż bardzo wielkie jest jego miłosierdzie; lecz w ręce człowieka niechaj się nie dostanę!
14. Zesłał tedy Pan na Izraela zarazę, od której padło z Izraela siedemdziesiąt tysięcy mężów.
15. I wysłał Bóg anioła do Jeruzalemu, aby w niej szerzył zagładę; lecz gdy szerzył zagładę, wejrzał Pan i ulitował się nad nieszczęściem, rzekł więc do anioła szerzącego zagładę: Dość na teraz; powstrzymaj swoją rękę! Anioł zaś stał wtedy przy klepisku Ornana, Jebuzejczyka.
[b]16. A gdy Dawid podniósł swoje oczy, ujrzał anioła Pańskiego stojącego między ziemią a niebem z mieczem wydobytym w jego ręce wyciągniętej nad Jeruzalem. I padli Dawid oraz starsi odziani w wory pokutne na swoje twarze.

17. Potem rzekł Dawid do Boga: Czyż to nie ja nakazałem policzyć lud? To ja jestem tym, który zgrzeszył i popełnił tę wielką niegodziwość. A cóż uczyniły te owce? Panie, Boże mój, niechaj twoja ręka dotknie mnie i dom mojego ojca, ale na twój lud niechaj nie spada ta klęska!
18. Wtedy anioł Pański rzekł do Gada, aby oznajmił Dawidowi, że Dawid ma pójść i wznieść ołtarz dla Pana na klepisku Ornana, Jebuzejczyka.
19. Poszedł więc Dawid na słowo Gada, które ten wypowiedział w imieniu Pana.
20. Ornan zaś, który właśnie młócił pszenicę, obejrzawszy się, zobaczył anioła, toteż ukrył się wraz z czterema synami, którzy byli z nim.
21. Gdy zaś Dawid przyszedł do Ornana, Ornan spojrzał i zobaczywszy Dawida, wyszedł z klepiska i oddał Dawidowi pokłon aż do ziemi,

22. Po czym Dawid rzekł do Ornana: Odsprzedaj mi całe to klepisko, a ja zbuduję na nim ołtarz dla Pana; za pełną cenę jego wartości odsprzedaj mi je, a niech ustanie ta klęska wśród ludu.
23. Wtedy Ornan odpowiedział Dawidowi: Weź je sobie, a pan mój, król, niech uczyni z nim, co mu się podoba. Patrz, oto oddam woły na ofiarę całopalną, młockarnię na drwa, a pszenicę na ofiarę z pokarmów; wszystko to daję!
24. Lecz król Dawid odpowiedział Ornanowi: Nie tak! Lecz ja chcę kupić je za pełną cenę wartości, tego zaś, co twoje, nie wezmę dla Pana, aby złożyć mu ofiarę całopalną za darmo.
25. Zapłacił więc Dawid Ornanowi za to miejsce sześćset sykli złotem.

26. I zbudował tam Dawid ołtarz Panu, złożył ofiary całopalne i ofiary pojednania, wzywał Pana, a On go wysłuchał, zsyłając z nieba ogień na ołtarz całopalenia.
27. Wtedy Pan nakazał aniołowi, aby schował swój miecz do pochwy
.

(BW)

To było kupno,a nie grabież
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-12-25, 18:36   

Jachu napisał/a:
Tere fere ;-)

1 Kron. 21:13-27
13. Wtedy Dawid odpowiedział Gadowi: Jestem w wielkiej rozterce; lecz niech dostanę się raczej w ręce Pana, gdyż bardzo wielkie jest jego miłosierdzie; lecz w ręce człowieka niechaj się nie dostanę!
14. Zesłał tedy Pan na Izraela zarazę, od której padło z Izraela siedemdziesiąt tysięcy mężów.
15. I wysłał Bóg anioła do Jeruzalemu, aby w niej szerzył zagładę; lecz gdy szerzył zagładę, wejrzał Pan i ulitował się nad nieszczęściem, rzekł więc do anioła szerzącego zagładę: Dość na teraz; powstrzymaj swoją rękę! Anioł zaś stał wtedy przy klepisku Ornana, Jebuzejczyka.
[b]16. A gdy Dawid podniósł swoje oczy, ujrzał anioła Pańskiego stojącego między ziemią a niebem z mieczem wydobytym w jego ręce wyciągniętej nad Jeruzalem. I padli Dawid oraz starsi odziani w wory pokutne na swoje twarze.



17. Potem rzekł Dawid do Boga: Czyż to nie ja nakazałem policzyć lud? To ja jestem tym, który zgrzeszył i popełnił tę wielką niegodziwość. A cóż uczyniły te owce? Panie, Boże mój, niechaj twoja ręka dotknie mnie i dom mojego ojca, ale na twój lud niechaj nie spada ta klęska!
18. Wtedy anioł Pański rzekł do Gada, aby oznajmił Dawidowi, że Dawid ma pójść i wznieść ołtarz dla Pana na klepisku Ornana, Jebuzejczyka.
19. Poszedł więc Dawid na słowo Gada, które ten wypowiedział w imieniu Pana.



20. Ornan zaś, który właśnie młócił pszenicę, obejrzawszy się, zobaczył anioła, toteż ukrył się wraz z czterema synami, którzy byli z nim.
21. Gdy zaś Dawid przyszedł do Ornana, Ornan spojrzał i zobaczywszy Dawida, wyszedł z klepiska i oddał Dawidowi pokłon aż do ziemi,

22. Po czym Dawid rzekł do Ornana: Odsprzedaj mi całe to klepisko, a ja zbuduję na nim ołtarz dla Pana; za pełną cenę jego wartości odsprzedaj mi je, a niech ustanie ta klęska wśród ludu.
23. Wtedy Ornan odpowiedział Dawidowi: Weź je sobie, a pan mój, król, niech uczyni z nim, co mu się podoba. Patrz, oto oddam woły na ofiarę całopalną, młockarnię na drwa, a pszenicę na ofiarę z pokarmów; wszystko to daję!
24. Lecz król Dawid odpowiedział Ornanowi: Nie tak! Lecz ja chcę kupić je za pełną cenę wartości, tego zaś, co twoje, nie wezmę dla Pana, aby złożyć mu ofiarę całopalną za darmo.
25. Zapłacił więc Dawid Ornanowi za to miejsce sześćset sykli złotem.

26. I zbudował tam Dawid ołtarz Panu, złożył ofiary całopalne i ofiary pojednania, wzywał Pana, a On go wysłuchał, zsyłając z nieba ogień na ołtarz całopalenia.
27. Wtedy Pan nakazał aniołowi, aby schował swój miecz do pochwy
.

(BW)

To było kupno,a nie grabież


Jachu piszemy o syjonizmie. A twój kolega mylnie przyrównał to znaczenie do góry Syjonu.
O syjonizmie-stworzeniu państwa Izraela przez działania ludzi, nie ma ani jednego słowa.
To Mesjasz ma zbudować Izrael i sam osobiście nadzorować odbudowę świątyni.

Nic takiego się nie stało, nikt Mesjasza w 1947 roku nie widział w Izraelu, aby wyznaczał granice i wkopywał kopce graniczne.
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-12-27, 03:56   

Jakbyscie zapomnieli ze to Duch prowadzi nogi :D
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-12-31, 18:41   

Jeżeli o Syjonizm chodzi,to proponuję poczytać :

http://www.nastrazy.pl/dr...t_zapalny_1.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-12-31, 20:32   

Korn napisał/a:


Syjonizm a Syjon to są dwa różne pojęcia. Nie można mieszać tych pojęć. Syjonizm to jest idea świecka. To Herzl niewierzący ateista jako pierwszy na tak wielką skalę wprowadził tą ideę w życie.
Nazwa góry Syjon, tym bardziej ciekawe, że Jebuzycka, nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem świeckim.

Patrząc się historycznie, największe prawo do Jerozolimy mają Jebuzyci, którzy już 1000 lat przed zdobyciem tego miasta przez Dawida, zbudowali od podstaw to miasto.


EMET:
O Syjonie biblinym mamy szeroko w ‘Leksykonie ŚJ’ -
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200004740

Rzecz oczywista, iż pojęcie „syjonizm” nie wzięło z biblijnie pojmowanego Syjonu: bardzie inklinacje polityczne. Do dzisiaj są jednak Społeczności Religijne takie, którzy serio traktują Izrael w spełnianiu zamierzeń Boga – teraźniejszych i w ew. niedalekiej przyszłości [coś, jak restytucja].
Więcej o ‘Jebusie’ oraz ‘Jebusytach’, mamy również w ‘Leksykonie ŚJ’
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002352#h=6:0-12:188

Na tle znanego konfliktu na Bliskim Wschodzie - spór o np. ‘Stolicę Izraela’ - mamy również kwestię ‘Palestyńczyków’. O owych... każdy może sobie sam znaleźć na stronach www.
Osobiście nie włączam się w dysputy polityczne, nie mam też tzw. 'restytucyjnych oczekiwań' – łącznie z tzw. ‘oczekiwaniami proroczymi’ co do >Izraela<: tego dawniejszego oraz tego współczesnego.
Jak to z ‘Jebusytami’ było potem w historii – nie posiadam wiadomości; skoro już jest nawiązanie do ich prawnego początkowego posiadania 'Jeruszalaim'.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-01-04, 16:41   Syjoniści i Góra Ezawa

Poniżej załączam link i orginalny fragment proroczni Abadiasza, cytowany w książce Państwo Boże, w Księdze XVIII, Rozdział 31.
http://www.newadvent.org/fathers/120118.htm

Cytat:

"Rozdział 31. — O Przepowiedniach Związanych ze Zbawieniem Świata w Chrystusie, w Księdze Abadiasza, Nahuma, i Habbuka."

"Lecz na górze Syjon będzie ocalenie i będzie ona święta."

A niewiele dalej, na końcu tej samej proroczni, mówi on:

"I ci którzy zostaną znów ocaleni muszą wyjść z Góry Syjonu,
aby mogli obronić Górę Ezawa, i nastanie królestwo Pana."


Abadiasz 21


Poniżej wersja angielska.
_________________
Cytat:

"Chapter 31.— Of the Predictions Concerning the Salvation of the World in Christ, in Obadiah, Nahum, and Habakkuk.

"But upon Mount Sion shall be safety, and there shall be a Holy One."
And a little after, at the end of the same prophecy, he says:

"And those who are saved again shall come up out of Mount Sion,
that they may defend Mount Esau, and it shall be a kingdom to the Lord.

Obadiah 21.

__________________
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-01-04, 16:51   Abadiasz - Edomita

Obadiasz

http://www.jhi.pl/psj/Obadiasz

(Abadiasz); Abdiasz (łacina; od hebrajskiego Owadja, skrócona forma imienia od Owadjahu = sługa JHWH) – według tradycji biblijnej, prorok, który żył w 1. połowie IX wieku p.n.e. w Państwie Północnym, w czasach panowania króla Achaba (być może nawet na jego dworze) lub niedługo po jego śmierci.

Brak jakichkolwiek bliższych informacji o jego pochodzeniu pozwalał snuć rozmaite domysły i przypuszczenia. W midraszu Jalkut Szimoni pisano, że Obadiasz był potomkiem Elifaza, // (Elifaz to pierworodny syn Ezawa / Edoma - przenosiciel 'Bożego Błogosławieństwa', znany nam z Ksiegi Rodzaju i z Ksiegi Hioba w Septuagincie ) // konwertyty (jednego z przyjaciół Jakuba) i dlatego jego imię zostało wymazane z pamięci Izraelitów.

Według innej tradycji, O. miał służyć pomocą prorokom, ukrywającym się w okresie prześladowań ze strony króla Achaba i jego żony, fenickiej księżniczki Jezabel. Tradycja przypisuje mu autorstwo najkrótszej księgi biblijne (Księga Obadiasza), zawierającej zbiór wyroczni przeciwko Edomitom, którzy w 587/586 p.n.e. pomagali Babilończykom w zdobywaniu Jerozolimy, a po upadku miasta zajęli południowe ziemie państwa judzkiego.
Autor hasła: Zofia Borzymińska
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2018-01-04, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-01-04, 16:56   Sfałszowana 'Prorocznia Abadiasza'

STARY TESTAMENT
Księga Abdiasza

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=794

1Widzenie Abdiasza.

Wprowadzenie

1Tak rzekł Pan Bóg przeciw Edomowi.
Wieść usłyszeliśmy1 od Pana,
a posłaniec wysłany został do narodów:
«Powstańcie! Podniesiemy się przeciwko niemu. Do boju!»

Wyrok przeciwko Edomowi

2«Spójrz! Małym uczyniłem cię wśród narodów.
Wzgardzony jesteś ogromnie.
3A pycha serca twego zwiodła ciebie,
który mieszkasz w jaskiniach skalnych,
który na wysokości założyłeś swoją siedzibę2,
który mówisz w swym sercu:
"Któż mię strąci na ziemię?"
4Choćbyś wzniósł się jak orzeł,
i choćbyś nawet między gwiazdami założył swoje gniazdo -
stamtąd Ja strącę ciebie -
wyrocznia Pana.

Spustoszenie Edomu

5Jeśli złodzieje wtargną do ciebie
albo rabusie w nocy,
jakże bardzo zostaniesz złupiony!
Czyż nie zrabują, ile tylko zdołają?
Jeżeli winobrańcy przychodzą do ciebie,
czyż zostawią cokolwiek?
6Jakże mocno obszukają Ezawa;
przetrząsną jego tajemne skarbce!3
7Aż do granicy pędzić cię będą.
Wszyscy sprzymierzeńcy cię zwiodą.
Oszukają cię przyjaciele twoi.
Ci, którzy jedzą chleb twój, zastawią sidła pod twoje nogi.
"Nie ma on roztropności"4.

Całkowita zagłada Edomu

8Czyż nie stanie się w owym dniu - wyrocznia Pana -
że wygubię mądrych5 z Edomu i zrozumienie z góry Ezawa?
9I porażeni zostaną mocarze twoi, Temanie!
Albowiem wycięty zostanie [wszelki] człowiek z góry Ezawa -
z powodu zbrodni.

Wielka zbrodnia Edomitów

10Z powodu gwałtu
wobec brata twego, Jakuba,
okryje cię hańba
i wycięty zostaniesz na wieki.
11W dniu, gdy stanąłeś przeciwko niemu,
w dniu, gdy wrogowie w niewolę brali jego wojska,
a cudzoziemcy wkraczali w jego bramy
i o Jerozolimę los rzucali -
także ty byłeś jak jeden z nich.
12Nie ciesz się widokiem brata twego w dzień jego nieszczęścia!
I nie wyśmiewaj się z synów Judy w dzień ich upadku!
I nie pysznij się chełpliwymi słowami6 w dzień ucisku!
13Nie wdzieraj się w bramę ludu mojego w dzień jego klęski!
Nie ciesz się także ty widokiem jego nieszczęścia
w dzień jego klęski!
I nie wyciągaj rąk po jego bogactwa w dzień jego klęski!
14I nie stawaj na rozstaju dróg dla wygubienia jego ocalonych!
Ani nie wydawaj pozostałych z niego przy życiu w dzień ucisku!

"Dzień Pański"

15Albowiem bliski jest dzień Pański przeciwko wszystkim narodom.
Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie:
[odpowiedzialność za] czyny twoje spadnie na twoją głowę.

Sąd nad narodami i triumf Izraela

16Albowiem jak wy7 piliście na świętej mojej górze,
tak pić będą wszystkie narody bez wytchnienia;
i pić będą, i wyliżą do dna7;
i będą, jak gdyby nie były.
17Lecz na górze Syjon będzie ocalenie i będzie ona święta,
a dom Jakuba posiądzie tych, którzy go złupili.
18I stanie się dom Jakuba ogniem,
a dom Józefa płomieniem,
dom zaś Ezawa słomą: i rozpalą się przeciwko nim, i pożrą ich,
a nie zostanie nawet szczątku z domu Ezawa -
gdyż Pan powiedział.

Posiadłości odrodzonego Izraela

19I posiądą8 Negeb, górę Ezawa, i Szefelę, kraj Filistynów,
i posiądą ziemie Efraima i ziemie Samarii,
a Beniamin posiądzie Gilead.
20Wygnańcy zaś tego wojska z synów Izraela posiądą Kanaan aż do Sarepty9,
wygnańcy zaś z Jerozolimy, którzy przebywają w Sefarad9
posiądą miasta Negebu.
21I wkroczą ocaleni na górę Syjon,
aby sądzić górę Ezawa.
I będzie dla Pana królestwo!»
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
Ostatnio zmieniony przez George 2018-01-04, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-01-04, 16:58   Oryginalna 'Proroczna Abadiasza'

Tak mniej więcej (w zależności od tłumaczenia Biblii) Prorocznia Abdiasza wygląda w obecnych żydo-chrześcijańskich Bibliach, łącznie z obecną grecką Septuagintą LXX, i żydowską Masorą.

Ale w czasach kiedy sam Chrystus nauczał z tej Proroczni - Proroczni Abdiasza, to wyglądała ona inaczej, i miała ODWROTNE niż ma dziś ZNACZENIE jeśli chodzi o rolę IZRAELA, i EDOMU - Góry Ezawa / Seiru.

Nie mam w posiadaniu całego oryginalnego tekstu Proroczni Abdiasza z pierwszych wieków n.e., ale mam dostęp do jej końcowych fragmentów z przełomu IV / V wieku n.e., fragmentów które są dowodem na to jak ta Prorocznia wyglądała jeszcze na początku V wieku, za czasów Św. Augustyna, który był twórcą teologii Kościoła Rzymsko Katolickiego.

Oryginalna Prorocznia Abdiasza, której fragmenty zachował dla nas Św. Augustyn w dziele swego życia księdze 'Państwo Boże', mówi nam że:

Cytat:

21. Wtedy ci którzy ocaleją "muszą wyjść z Góry Syjonu (żydowskiej i Żydo-Chrześcijańskiej religii), aby mogli bronić Górę Ezawa (Edom / Seir)", i wtedy nastanie królestwo Pana."


a NIE jak to czytamy w skażonych dzisiejszych bibliach.

Cytat:

21. Potem ocaleni na górze Syjon wyruszą, aby sądzić górzysty kraj Ezawa; lecz panowanie będzie należało do Pana.
(BW)



Zobaczmy jak Prorocznia Abdiasza wyglądała w greckiej Septuagincie za czasów Chrystusa, i nawet w IV - V wieku n.e., kiedy Św. Augustyn i Św. Hieronim budowali (na zlecenia papieża Damazego I) Kościół Rzymsko Katolicki.


Czytając Księgę 'Państwo Boże', i zawarte w niej fragmenty Biblii z przełomu IV i V wieku, można załważyć że sam Chrystus nauczał o 'Górze Ezawa' (EDOMIE / SEIRZE) na podstawie Staro-testamentowej 'Proroczni Abadiasza'.

Skąd o tym wiemy?

Zerknijmy razem do Księgi 'Państwo Boże', i komentarza Augustyna na temat Proroczni Abadiasza.

Św. Augustyn (ur. 13 Listopada 354 r. zm. 28 Sierpnia 430 r.), był jednym z czterech ojców / doktorów KrK - współtwórcą jego teologii. Z listów Augustyna wiemy że nie tylko używał on Septuaginty LXX, ale też wstawiał się on za tym aby Septuaginta (Biblia Chrześcijańska), a nie Masora (Biblia Żydowska) była podstawą dla nowej Biblii KrK - Wulgaty.

Stworzenie łacińskiej wersji Biblii dla potrzeb nowo powstającego KrK zażądał od Św. Hieronima na początku lat 380’ biskup Rzymu - Papież Damazy I. Wulgata była jedyną oficjalną Biblią kościoła Zachodniego - KrK, przez następne 1000 lat.

A teraz przejdźmy do wspomnianej przez ciebie 'skażonej' Proroczni Abadiasza, i do księgi Św. Augustyna - 'Państwo Boże'.

W dziele swojego życia - księdze zatytowanej Państwo Boże - Civitale Deli, Św. Augustyn cytował wiele fragmentów z Biblii. Przechował on dla nas w ten sposób oryginalny - końcowy fragment Proroczni Abdiasza.

Ale ten antyczny fragment, cytowany przez Augustyna w księdze 'Państwo Boże', jest odwrotnością tego co widzimy w zakończeniu 'Proroczni Abdiasza' w dzisiejszych wydaniach Biblii, łącznie z dzisiejszą Septuagintą.

Czyżby biblijna Prorocznia Abdiasza, dotycząca Ezawa / Edomu, została od czasów Św. Augustyna skażona? Nie ulega to żadnym wątpliwością.

Ponieważ Prorocznia Abdiasza jest prorocznią wyraźnie mówiącą o "końcu czasów" i początku panowania na ziemi Chrystusa - jest więc ona prorocznią bardzo ważną, i wartą sprawdzenia o co w niej właściwie chodzi.

Ten antyczny tekst Proroczni Abdiasza, mówi nam że Chrystus sam nauczał na podstawie tej 'Proroczni', o tym że ci którzy przeżyją ostatnią z wojnen na ziemi, a raczej agresję Izraela na "Górę Ezawa" (Edom / Seir), muszą wyjść z Syjonu (Żydo-Chrześcijańskiej i żydowskiej religii Izraela), aby stanąć w obronie "Góry Ezawa” - (EDOMU / SEIRU), i dopiero wtedy nastanie Królestwo Pana - Królestwo Chrystusowe - Państwo Boże.

Poniżej załączam link i orginalny fragment proroczni Abadiasza, cytowany w książce Państwo Boże, w Księdze XVIII, Rozdział 31.
http://www.newadvent.org/fathers/120118.htm

Cytat:

"Rozdział 31. — O Przepowiedniach Związanych ze Zbawieniem Świata w Chrystusie, w Księdze Abadiasza, Nahuma, i Habbuka."

[b]"Lecz na górze Syjon będzie ocalenie i będzie ona święta."

A niewiele dalej, na końcu tej samej proroczni, mówi on:

"I ci którzy zostaną znów ocaleni muszą wyjść z Góry Syjonu,
aby mogli obronić Górę Ezawa, i nastanie królestwo Pana."


Abadiasz 21

Poniżej wersja angielska.
_________________
"Chapter 31.— Of the Predictions Concerning the Salvation of the World in Christ, in Obadiah, Nahum, and Habakkuk.

"But upon Mount Sion shall be safety, and there shall be a Holy One."
And a little after, at the end of the same prophecy, he says:

"And those who are saved again shall come up out of Mount Sion,
that they may defend Mount Esau, and it shall be a kingdom to the Lord.

Obadiah 21.

__________________

Jak widzimy w tym nieskażonym przez Żydów fragmencie Proroczni Abdiasza (zachowaniej dla nas w księdze Augustyna z V wieku n.e.), Państwo Boże w którym Chrystus sam będzie kierował sprawami tego świata, nastąpi po tym jak Izraelici wymordują wszystkich Edomitów

- "wycięty zostanie [wszelki] człowiek z góry Ezawa".

Wtedy ci którzy ocaleją "muszą wyjść z Góry Syjonu (żydowskiej i Żydo-Chrześcijańskiej religii), aby mogli obronić Górę Ezawa", i nastanie wtedy królestwo Pana."

Wiem że wielu będzie się zastanawiać - dlaczego miałby ktoś brać w obronę Górę Ezawa / Edom / SEIR / Idumeę?

Kim był Ezaw, i czym właściwie jest ten Edom?

Gdzie w dzisiejszych czasach znajduje się GÓRA EZAWA, zwana też EDOMEM lub SEIREM ?

Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie analizując biblijne i historyczne dzieje Ezawa i jego narodu Edomu / Idumei.

Poznajmy bliżej ten naród i zastanówmy się czy jesteśmy gotowi stanąć w jego obronie. Sprawdźmy czy naprawdę kwalifikujemy się aby być mieszkańcami Nowej Jerozolimy - Państwa Bożego, aby żyć w nim pod wodzą Chrystusa - Zbawiciela.

Czy jesteśmy duchowo dojrzali aby poznać Prawdę i wziąść w obronę Górę Ezawa - SEIR?

Historia tych dwóch narodów, Izraela i Edomu, to walka pomiędzy dwiema miłościami.

Jeden naród cechuje miłość własna, charakteryzującą sie obojętnością na potrzeby drugiego człowieka "aż po obojętność na Boga" ( jak pisał o tym Św. Augustyn).
Druga miłość to miłość Chrystusowa, charakteryzującą się służeniem drugiemu człowiekowi, "aż po obojętność na samego siebie" (Państwo Boże XIV, 28).



W swej pierwszej encyklice Redemptor hominis (1979) Jan Paweł II zacytował słowa Chrystusa


„poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.


Następnie dodał:

„W słowach tych zawiera się podstawowe wymaganie i przestroga zarazem.

Jest to wymaganie rzetelnego stosunku do prawdy jako warunek prawdziwej wolności. Jest to równocześnie przestroga przed jakąkolwiek pozorną wolnością, przed wolnością rozumianą powierzchownie, jednostronnie, bez wniknięcia w całą prawdę o człowieku i o świecie”.


Jest już czas aby poznać nagą prawdę o Izraelu, i historyczną PRAWDĘ o Edomie - Górze Ezawa / SEIRZE.

Czy wiecie gdzie znajduje się SEIR?

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13