Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Quiz biblijny nr 2.
Autor Wiadomość
JacekK 


Wyznanie: Poszukiwacze Boga
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 192
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-17, 16:02   Quiz biblijny nr 2.

Najsz.

(Najsz – jest to wymyślone przeze mnie słowo - jest ono skrótem najserdeczniejszego, możliwie najszczerszego powitania połączonego z wyrazami najwyższego szacunku oraz życzeniami osiągnięcia wszystkiego najlepszego co też człowiek, grupa ludzi czy też inna istota lub grupa istot może osiągnąć w swym życiu.)

Najszanowniejsi Forumowicze zapraszam wszystkich serdecznie do quizu biblijnego.
Quiz został zaczerpnięty z oficjalnej strony Świadków Jehowy, który był dostępny tutaj:

https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/WebHomeSlider/pub-jwb_201711_1_VIDEO

Quiz dotyczy rzetelności i ścisłości informacji. Oto treść informacji:

„W 29 roku n.e. Jezusa ochrzcił jego bliski krewny, Jan Chrzciciel.”

Najszanowniejsi Forumowicze co myślicie o powyższej informacji?
Jest ona rzetelna i ścisła?
_________________
http://www.youtube.com/us...ki?feature=mhum
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-11-17, 16:09   

Tak.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
JacekK 


Wyznanie: Poszukiwacze Boga
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 192
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-20, 09:20   

Bobo napisał/a:
Tak.

Najsz.
Najszanowniejszy panie Bobo, twórcy quizu, nie zgadzają się z taką odpowiedzią. W telewizji Broadcasting usłyszałem taką odpowiedź:

"Rok 29 wydaje się poprawny. Wiemy też, że Jezus został ochrzczony przez Jana. Nieścisłość musi dotyczyć jego bliskiego krewnego. I oto chodzi. Oboje rodzice Jezusa pochodzili z plemienia Judy. Podobnie jak ich rodzice.
A co wiemy o rodzicach Jana, Elżbiecie i Zachariaszu? Obydwoje pochodzili z plemienia Lewiego, a zatem Maria i Elżbieta nie mogły być siostrami. Czy były kuzynkami? Być może, ale nie można tego potwierdzić, A jeśli nawet tak było to Jezus i Jan byli dalszymi kuzynami. Czy wobec tego byli bliskimi krewnymi ?
Niektórzy mogą przytaknąć, inni zaprzeczą, Bezpieczniej jednak powiedzieć: w 29 roku naszej ery ochrzcił jego krewny Jan Chrzciciel."

Najszanowniejsi Internauci, co myślicie o takiej odpowiedzi? Jest ona poprawna?
_________________
http://www.youtube.com/us...ki?feature=mhum
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-11-20, 10:48   

Tabletka. Nie wziąłeś dzisiaj tabletki. A powinieneś zdaje się brać je ciągle.
Nie rób z czytelników jakiś głupków. Bo robisz.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-11-20, 17:07   

Mat. 11:7-15
7. A gdy ci odchodzili, zaczął Jezus mówić do tłumów o Janie: Co wyszliście oglądać na pustyni? Czy trzcinę chwiejącą się od wiatru?
8. Ale co wyszliście oglądać? Czy człowieka w miękkie szaty odzianego? Oto ci, którzy miękkie szaty noszą, w domach królewskich mieszkają.
9. Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.
10. To jest ten, o którym napisano: Oto Ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą.

11. Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
12. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.
13. Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana;
14. Jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść.
15. Kto ma uszy, niechaj słucha!

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
JacekK 


Wyznanie: Poszukiwacze Boga
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 192
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-21, 07:23   

Bobo napisał/a:
Tabletka. Nie wziąłeś dzisiaj tabletki. A powinieneś zdaje się brać je ciągle.
Nie rób z czytelników jakiś głupków. Bo robisz.


Najsz.
Najszanowniejszy panie Bobo, dziękuję za przypomnienie, ale tabletkę wziąłem. Nie rozumiem tylko co moja tabletka ma coś wspólnego z quizem. Zacytowałem tylko odpowiedź Świadków Jehowy na ten quiz. Osobiście z tą argumentacją nie do końca się zgadzam.

Najszanowniejszy panie Bobo, na forum poruszono temat zanikającego zainteresowania Internautów forami dyskusyjnymi. Pomyślałem sobie, że do tego przeczyniają się takie osoby jak pan. Zamiast odpowiadać na temat, swoimi wpisami obniża pan poziom dyskusji i być może odstrasza pan innych Forumowiczów, którzy nie chcą narażać się na pana niestosowne komentarze. Moim zdaniem nieładnie pan postępuje co może mieć negatywne skutki na sądzie ostateczny. Proszę sobie zapamiętać, że pana ostrzegałem.

Proszę powróćmy do quizu. Dlaczego uważa pan, że robię z czytelników głupków?

Życzę najszanowniejszemu panu powodzenia czyli znalezienia dla siebi najlepszej drogi do zbawienia.
_________________
http://www.youtube.com/us...ki?feature=mhum
 
 
JacekK 


Wyznanie: Poszukiwacze Boga
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 192
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-21, 07:27   

Jachu napisał/a:
Mat. 11:7-15
7. A gdy ci odchodzili, zaczął Jezus mówić do tłumów o Janie: Co wyszliście oglądać na pustyni? Czy trzcinę chwiejącą się od wiatru?
8. Ale co wyszliście oglądać? Czy człowieka w miękkie szaty odzianego? Oto ci, którzy miękkie szaty noszą, w domach królewskich mieszkają.
9. Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.
10. To jest ten, o którym napisano: Oto Ja posyłam posłańca mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją przed tobą.

11. Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
12. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają.
13. Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana;
14. Jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść.
15. Kto ma uszy, niechaj słucha!

(BW)


Najsz.
Najszanowniejszy panie Jachu, proszę mi wybaczyć, ale nie wiem jak zacytowany werset ma związek z quizem i ścisłością zawartych w nim informacji? Mógłby mi pan jakoś wytłumaczyć?

Życzę panu powodzenia czyli zmalezienia dla siebie najlepszej drogi do zbawienia.
_________________
http://www.youtube.com/us...ki?feature=mhum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10