Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?
NIE, to religia pokojowo nastawiona
60%
 60%  [ 14 ]
TAK, są ekstremistami
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-05-06, 19:30   

Myślę, że nie odpowie. Bartka znam(y) nie od dziś. Rzuci na forum emocjonalno-młodzieńczo-brawurową wiązankę i zniknie na kolejnych kilka miesięcy.
Raczej bym się nie spodziewał z nim merytorycznej dyskusji na dłuższą metę.
Ale to ja tak myślę. Obrażony na Tutejsze forum po prostu wpada tu tylko na chwilkę, aby rzucić kilkoma kamieniami i uciec na swoje forum (BEZNADZIEJNE!).
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-07, 00:15   

Bobo napisał/a:
Myślę, że nie odpowie. Bartka znam(y) nie od dziś. Rzuci na forum emocjonalno-młodzieńczo-brawurową wiązankę i zniknie na kolejnych kilka miesięcy.

Słabo mnie znasz. Po prostu nie karmię trolli :)
Odchodze, gdy nie przebiję muru :)
Pozdrawiam

Bobo, a jak tam Twoje forum? Umarło? :)

Cytat:
Raczej bym się nie spodziewał z nim merytorycznej dyskusji na dłuższą metę.

Bo jak nie mam z kim rozmawiac, to po co pisac? Do takiej dyskusji trzeba mieć rzetelnego rozmówcę. A Ty napisałeś tylko z nadzieją, ze znów jakiś konflikt wywołasz? :-D

Ponownie z pozdrowieniami ;-)

PS. nie bądź autorytatywny w liczbie mnogiej, bo może ktoś uważa inaczej od Cb, a utożsamianie się z MY, mówi o całym forum :) Sporo użytkowników nowych, nie znają mnie, a i są tacy, którzy (mam nadzieję) nie mają mnie za gorszego od siebie, jak Ty.

I tercjarnie z pozdrowieniami :)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-05-07, 16:06   

bartek212701 napisał/a:
Słabo mnie znasz. Po prostu nie karmię trolli :)
Odchodze, gdy nie przebiję muru :)
Pozdrawiam
Bo jak nie mam z kim rozmawiac, to po co pisac? Do takiej dyskusji trzeba mieć rzetelnego rozmówcę. A Ty napisałeś tylko z nadzieją, ze znów jakiś konflikt wywołasz? :-D
Ponownie z pozdrowieniami ;-)
PS. nie bądź autorytatywny w liczbie mnogiej, bo może ktoś uważa inaczej od Cb, a utożsamianie się z MY, mówi o całym forum :) Sporo użytkowników nowych, nie znają mnie, a i są tacy, którzy (mam nadzieję) nie mają mnie za gorszego od siebie, jak Ty.
I tercjarnie z pozdrowieniami :)

Czyli... tak jak napisałem:
Bobo napisał/a:

Rzuci na forum emocjonalno-młodzieńczo-brawurową wiązankę i zniknie na kolejnych kilka miesięcy.

I stało się dokładnie tak, jak przewidziałem. Zaznaczam, prorokiem nie jestem. Tu nie trzeba nim być. Przewidywalne.

A pytanie jak wisiało tak wisi do Bartka:

Czy Teofilos i Filetus mogli sobie wierzyć w co chcą? Dlaczego jednak należało ich wykluczyć?
Czy ta historia potwierdza, że chrześcijanie mogą sobie sami ustalać naukę i czy KTOŚ (np. jak Paweł) mógł zaingerować w ich wierzenia i ocenić ich poprawność?
Myślę, że wielu exŚJ na tym się przejedzie a także wielu twierdzących, że zbór jest im niepotrzebny.
Czemu nabieracie wody w usta? Bartek? Taki wyszczekany, a tu merytorycznie raptem NIC?
Rozczarowujesz. :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2017-05-07, 18:15   

Cytat:

BT
2 Tym 2:16-19

Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności,

a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos,

którzy odpadli od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych.

A przecież trwa mocny fundament Boży taką oto mając pieczęć: Poznał Pan tych, którzy są Jego, oraz: Niechaj odstąpi od nieprawości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.



Bobo napisał/a:

Czy Teofilos i Filetus mogli sobie wierzyć w co chcą? Dlaczego jednak należało ich wykluczyć?


Nie, nie mogli wierzyć sobie w to, co chcą, bo

Cytat:

BT
Galatów 1:6-11

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.

Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelią nie jest wymysłem ludzkim.



Bobo napisał/a:

Czy ta historia potwierdza, że chrześcijanie mogą sobie sami ustalać naukę i czy KTOŚ (np. jak Paweł) mógł zaingerować w ich wierzenia i ocenić ich poprawność?


Nie mogą sobie chrześcijanie ustalać sami nauki, muszą się trzymać Słowa Bożego, Biblii. Jeśli tego nie czynią, zapędzają się.

Rozumiem, że w Twojej wypowiedzi kluczowym jest "KTOŚ" - w przypadku biblijnym był to Paweł, Apostoł Chrystusowy, tu wg Ciebie są starsi zboru ŚJ działający na podstawie i w granicach wytycznych CK ŚJ.

Myślę, że gdyby Ci starsi powiedzieli do takiej osoby: Słuchaj, człowieku (bracie), zmieniasz i wykręcasz nasze nauki, nie możesz już być ŚJ - to podejrzewam, że większość tzw. exów nie miałoby żadnych pretensji (jakaś mniejszość zawsze by miała - jak to w życiu, ale zdecydowana mniejszość).

Tymczasem, tym ludziom funduje się upokarzające ich tzw. komitety sądownicze. Sam taki komitet jest często poprzedzony stygmatyzowaniem. Ludzie teraz częściej nagrywają takie spotkania sądownicze i różnych nieciekawych rzeczy można się dowiedzieć, choćby co do trybu takiego "sądzenia". Jestem przeciwnikiem nagrywania, ale rozumiem te osoby, które w desperacji chwytają się tego, czując się bezsilnymi. Ponadto, co najważniejsze, taki tryb - komitet sądowniczy - nie ma, ale to żadnego, uzasadnienia biblijnego.

Pomińmy teraz sytuacje, kiedy ktoś jest wykluczany za niemoralność, itp. Chociaż nawet w takim przypadku nad taką osobą trzeba się pochylić i pomóc jej w wyrwaniu się z grzechu. Pomińmy to jednak.

Są po prostu sytuacje, że ktoś zgadza się w całej rozciągłości z Biblią, ale nie zgadza się z interpretacją dokonaną przez CK ŚJ. Czy o nim można powiedzieć, że głosi inną ewangelię? Teraz drugi biegun: Jak to jest, że CK ŚJ samo zmienia nauki, nie wykluczając siebie za te zmiany? Tłumaczy się to nowym światłem, spojrzeniem, etc. Często było też tak, że ktoś został wykluczony, bo miał inne spojrzenie na dany fragment niż CK ŚJ w danym czasie. Został za to wykluczony, a po paru latach CK ŚJ samo przyjęło interpretację, jaką miał ten wykluczony w momencie jego wykluczania! Czy wzywa się takie osoby i mówi się: przepraszamy, miałeś rację? A skąd! Nawet jest takie powiedzenie u ŚJ - gdy ktoś ma jakieś wątpliwości i zdradzi je w miarę zaufanym gronie, to mu się odpowiada - poczekaj, może ta nauka się zmieni.

Bobo napisał/a:

Myślę, że wielu exŚJ na tym się przejedzie a także wielu twierdzących, że zbór jest im niepotrzebny.


Tak, bardzo wielu ex-ŚJ staje się ateistami. Dlatego też wierzący spoza organizacji ŚJ sami nazywają tę organizację fabryką ateistów.

Na szczęście jednak, wielu ex-ŚJ zwraca się do Chrystusa, przyłączają się do chrześcijańskich zborów. Tak, przyłączają się i jest ich coraz więcej. Jest wiele prowadzonych konferencji chrześcijańskich dla byłych ŚJ i nawet dla tych, którzy jeszcze w organizacji są. Nie było chyba jeszcze w Polsce tak wielkiego i masowego odchodzenia od organizacji ŚJ, jakie obserwujemy dzisiaj. To się dzieje teraz i cały czas rośnie.

Bardzo się interesuję przebiegiem tego zdarzenia i niezmiernie cieszą mnie te przypadki, gdy ex-ŚJ odchodząc od organizacji nie trafiają w próżnię, tylko idą do Chrystusa. Blogi, video-blogi takich ex-ŚJ powstają, jak grzyby po deszczu. Wielu z nich to naprawdę fajni, mądrzy ludzie, którzy - widać że - szukają Chrystusa.

Nie rozumiem pewnej rzeczy. Organizacja ŚJ wyklucza. OK, mają swoje organizacyjne prawo, przez CK ŚJ ustanowione, działają w jego ramach, niech będzie. Nie odzywają i nie utrzymują żadnych relacji z tymi, którzy wierzą Słowu Bożemu, ale nie wierzą interpretacjom organizacji - trudno. Dlaczego jednak tak wybuchowo reagują, gdy Ci wykluczeni ludzie zaczynają mówić? Czy nie wolno im mówić o tym, gdzie byli i co się działo tam, gdzie byli. Mam wrażenie, że organizacja chciałaby, aby Ci ludzie pozostali niemi i nigdy nic nie powiedzieli. To jest dziwne, jeśli tylko dziwne.

Mieszkam w bloku. Jestem jedyną osobą w mojej klatce, która rozmawia ze ŚJ, gdy Ci głoszą. Rozmowy przebiegają w przyjaznej atmosferze, choć zawsze zaznaczam, że z naukami organizacji ŚJ się nie zgadzam.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-07, 21:47   

Bobo napisał/a:
Czemu nabieracie wody w usta? Bartek? Taki wyszczekany, a tu merytorycznie raptem NIC?
Rozczarowujesz.

Ja? Ciebie rozczarowałem? Ach, to dla mnie nic nie znaczy :-D
Pozdrawiam
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-05-08, 12:07   

Kto wybuchowe reaguje Cyprianie! To co oni mówią czasem przybiera inny kolor niż rzeczywistość. Trzeba być sJ choć przez jakiś czas by zrozumieć o czym mówię.
Co to znaczy, ze exy idą do Chrystusa tworząc zbór na youtube. Można też spotkać się na zlocie i wychwalac Chrystusa przy pełnym stole butelek. Czy te osoby komuś przywodzą czy tylko stają się gwiazdami internetu. :-D
_________________

 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-05-08, 13:49   

Wnikliwy napisał/a:
Kto wybuchowe reaguje Cyprianie! To co oni mówią czasem przybiera inny kolor niż rzeczywistość. Trzeba być sJ choć przez jakiś czas by zrozumieć o czym mówię.
Co to znaczy, ze exy idą do Chrystusa tworząc zbór na youtube. Można też spotkać się na zlocie i wychwalac Chrystusa przy pełnym stole butelek. Czy te osoby komuś przywodzą czy tylko stają się gwiazdami internetu. :-D


Wnikliwy to co napisałeś to Twoje pobożne życzenie, Twoje chciejstwo w zwątpieniu.
Wierz sobie w co chcesz, ale tym niczego nie zmienisz.
Twoje kreacja rzeczywistości nic tutaj nie da.

Nie zmienisz tego, że w organizacji nie ma wzrostu z ludzi z zewnątrz, a wręcz tysiącami odchodzą.
Zamiast zastanowić się dlaczego tak się dzieje wypisujesz bzdury.
Osobiście znam dziesiątki ludzi, którzy jeszcze są w organizacji i to wysoko, bo zwyczajnie jeszcze muszą zwg na Wasze techniki szantażu emocjonalnego dotyczącego rozwalania rodzin bądź wyrzucania z pracy przez pracodawców SJ swoich pracowników ex SJ itd.
Jak widać i to nie pomoże panom z NY i coraz więcej ludzi odchodzi.
Propaganda przerobi to na znak czasów końca, zresztą już w rocznikach przyznają się liczbowo do odpływów, a prawda jest jeszcze bardziej okrutna dla nich.

Tylko sprawa z inwestowaniem w przemysł tytoniowy, farmaceutyczny (krew), przynależność przez ponad 10 lat do ONZ, ukrywanie pedofilii na taką skalę, że nawet świeccy ludzie, świeckie sądy są tym zbulwersowane odbijają się odejściem następnych tysięcy z organizacji.

Wy na nich plujecie i ich oczerniacie. Każdego kto odejdzie od sekty sekta tak traktuje.
Dla mnie takie sekciarskie zachowanie to najlepszy dowód na to, że to sekta, a nie wybrańcy Boży.
Sekta wmawia, że ci którzy odejdą to tylko mordują, kradną i grabią oraz niszczą...
A to jest tylko niewielki fragment manipulacji i oszustw przywódców SJ.
A jeśli chodzi o temat wątku to nie trzeba wysadzać bomb, żeby być ekstermistą.
Jeszcze o tym napiszę.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-05-08, 16:58   

Ja piszę do Cypriana, a twoje posty nawet nie czytam. Zapomniałaś, że mam cię w ignorze jak na to zasługujesz. Szkoda, że ignor na sb nie działa.
_________________

 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-05-08, 17:23   

Manna z nieba napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Kto wybuchowe reaguje Cyprianie! To co oni mówią czasem przybiera inny kolor niż rzeczywistość. Trzeba być sJ choć przez jakiś czas by zrozumieć o czym mówię.
Co to znaczy, ze exy idą do Chrystusa tworząc zbór na youtube. Można też spotkać się na zlocie i wychwalac Chrystusa przy pełnym stole butelek. Czy te osoby komuś przywodzą czy tylko stają się gwiazdami internetu. :-D


Wnikliwy to co napisałeś to Twoje pobożne życzenie, Twoje chciejstwo w zwątpieniu.
Wierz sobie w co chcesz, ale tym niczego nie zmienisz.
Twoje kreacja rzeczywistości nic tutaj nie da.

Nie zmienisz tego, że w organizacji nie ma wzrostu z ludzi z zewnątrz, a wręcz tysiącami odchodzą.
Zamiast zastanowić się dlaczego tak się dzieje wypisujesz bzdury.
Osobiście znam dziesiątki ludzi, którzy jeszcze są w organizacji i to wysoko, bo zwyczajnie jeszcze muszą zwg na Wasze techniki szantażu emocjonalnego dotyczącego rozwalania rodzin bądź wyrzucania z pracy przez pracodawców SJ swoich pracowników ex SJ itd.
Jak widać i to nie pomoże panom z NY i coraz więcej ludzi odchodzi.
Propaganda przerobi to na znak czasów końca, zresztą już w rocznikach przyznają się liczbowo do odpływów, a prawda jest jeszcze bardziej okrutna dla nich.

Tylko sprawa z inwestowaniem w przemysł tytoniowy, farmaceutyczny (krew), przynależność przez ponad 10 lat do ONZ, ukrywanie pedofilii na taką skalę, że nawet świeccy ludzie, świeckie sądy są tym zbulwersowane odbijają się odejściem następnych tysięcy z organizacji.

Wy na nich plujecie i ich oczerniacie. Każdego kto odejdzie od sekty sekta tak traktuje.
Dla mnie takie sekciarskie zachowanie to najlepszy dowód na to, że to sekta, a nie wybrańcy Boży.
Sekta wmawia, że ci którzy odejdą to tylko mordują, kradną i grabią oraz niszczą...
A to jest tylko niewielki fragment manipulacji i oszustw przywódców SJ.
A jeśli chodzi o temat wątku to nie trzeba wysadzać bomb, żeby być ekstermistą.
Jeszcze o tym napiszę.


Tak sobie myślę, mannoo z nieba, że tę nową ekskluzywną siedzibę ŚJ w Warwick, śmiało można nazwać-"Nowe królestwo boże na tej ziemi"
Zapytam się , jak to się ma do ziemskich dóbr materialnych, tak pogardzanych przez sekty? Dlaczego taki przepych? Przecież w tej siedzibie i tak nie zmieszczą się wszyscy ŚJ, tylko ich część wybrana-wysoko postawiona. Widzę w tym podobne działania jak faraon i kapłan oraz lud uciśniony=podatnicy.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-05-08, 17:23   

Manna z nieba napisał/a:
Wnikliwy napisał/a:
Kto wybuchowe reaguje Cyprianie! To co oni mówią czasem przybiera inny kolor niż rzeczywistość. Trzeba być sJ choć przez jakiś czas by zrozumieć o czym mówię.
Co to znaczy, ze exy idą do Chrystusa tworząc zbór na youtube. Można też spotkać się na zlocie i wychwalac Chrystusa przy pełnym stole butelek. Czy te osoby komuś przywodzą czy tylko stają się gwiazdami internetu. :-D


Wnikliwy to co napisałeś to Twoje pobożne życzenie, Twoje chciejstwo w zwątpieniu.
Wierz sobie w co chcesz, ale tym niczego nie zmienisz.
Twoje kreacja rzeczywistości nic tutaj nie da.

Nie zmienisz tego, że w organizacji nie ma wzrostu z ludzi z zewnątrz, a wręcz tysiącami odchodzą.
Zamiast zastanowić się dlaczego tak się dzieje wypisujesz bzdury.
Osobiście znam dziesiątki ludzi, którzy jeszcze są w organizacji i to wysoko, bo zwyczajnie jeszcze muszą zwg na Wasze techniki szantażu emocjonalnego dotyczącego rozwalania rodzin bądź wyrzucania z pracy przez pracodawców SJ swoich pracowników ex SJ itd.
Jak widać i to nie pomoże panom z NY i coraz więcej ludzi odchodzi.
Propaganda przerobi to na znak czasów końca, zresztą już w rocznikach przyznają się liczbowo do odpływów, a prawda jest jeszcze bardziej okrutna dla nich.

Tylko sprawa z inwestowaniem w przemysł tytoniowy, farmaceutyczny (krew), przynależność przez ponad 10 lat do ONZ, ukrywanie pedofilii na taką skalę, że nawet świeccy ludzie, świeckie sądy są tym zbulwersowane odbijają się odejściem następnych tysięcy z organizacji.

Wy na nich plujecie i ich oczerniacie. Każdego kto odejdzie od sekty sekta tak traktuje.
Dla mnie takie sekciarskie zachowanie to najlepszy dowód na to, że to sekta, a nie wybrańcy Boży.
Sekta wmawia, że ci którzy odejdą to tylko mordują, kradną i grabią oraz niszczą...
A to jest tylko niewielki fragment manipulacji i oszustw przywódców SJ.
A jeśli chodzi o temat wątku to nie trzeba wysadzać bomb, żeby być ekstermistą.
Jeszcze o tym napiszę.


Tak sobie myślę, mannoo z nieba, że tę nową ekskluzywną siedzibę ŚJ w Warwick, śmiało można nazwać-"Nowe królestwo boże na tej ziemi"
Zapytam się , jak to się ma do ziemskich dóbr materialnych, tak pogardzanych przez sekty? Dlaczego taki przepych? Przecież w tej siedzibie i tak nie zmieszczą się wszyscy ŚJ, tylko ich część wybrana-wysoko postawiona. Widzę w tym podobne działania jak faraon i kapłan oraz lud uciśniony=podatnicy.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2017-05-08, 17:25   

Manna z nieba

Dwa ciekawe świadectwa byłych Świadków Jehowy:

http://biblia.webd.pl/for...p=421749#421749
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2017-05-08, 17:58   

czego to mają być świadectwa?
Jaki przepych widziałeś na oczy ?
Ja dużo zwiedzam i widzę go . W Warwick też byłem, i widziałem nowoczesność i perfekcję ale przepych !!!

Jakby to była szopa z sianem na dachu to też by było źle.
:-D

ps. Jakby co to nie jest temat gdzie Manna szuka sobie forumową loże wyborczą, tylko jakże bezsensowny temat czy ja jestem ekstermistą, i tacy specjaliści jak m.in Manna będą to oceniać. :-o
_________________

 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-05-08, 18:20   

.Cyprian. napisał/a:
ą po prostu sytuacje, że ktoś zgadza się w całej rozciągłości z Biblią, ale nie zgadza się z interpretacją dokonaną przez CK ŚJ. Czy o nim można powiedzieć, że głosi inną ewangelię? Teraz drugi biegun: Jak to jest, że CK ŚJ samo zmienia nauki, nie wykluczając siebie za te zmiany? Tłumaczy się to nowym światłem, spojrzeniem, etc. Często było też tak, że ktoś został wykluczony, bo miał inne spojrzenie na dany fragment niż CK ŚJ w danym czasie. Został za to wykluczony, a po paru latach CK ŚJ samo przyjęło interpretację, jaką miał ten wykluczony w momencie jego wykluczania! Czy wzywa się takie osoby i mówi się: przepraszamy, miałeś rację? A skąd! Nawet jest takie powiedzenie u ŚJ - gdy ktoś ma jakieś wątpliwości i zdradzi je w miarę zaufanym gronie, to mu się odpowiada - poczekaj, może ta nauka się zmieni.


Cyprianie cały Twój post jest dokładnie tym co myślę o tych kwestiach.
Fragment, który zacytowałam z Twojej wypowiedzi powyżej, to sedno tego, o czym bardzo często tutaj piszę.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-05-08, 18:30   

Korn napisał/a:
Tak sobie myślę, mannoo z nieba, że tę nową ekskluzywną siedzibę ŚJ w Warwick, śmiało można nazwać-"Nowe królestwo boże na tej ziemi"
Zapytam się , jak to się ma do ziemskich dóbr materialnych, tak pogardzanych przez sekty?


Masz rację Korn.
ŚJ to nie kościół Boży, to instytucja, korporacja.
Kto zdaje sprawozdanie coroczne, robi raporty, wydaje roczniki?
Czy w Biblii jest jakaś wzmianka o Towarzystwie, Organizacji?

Czy Jezus mówił, że jego naśladowcy w dniach ostatnich będą właścicielami najdroższych nieruchomości w kilku największych miastach świata tego systemu rzeczy?

Czy naśladowcy Chrystusa, wybrani ze 144000, którzy uważają ten świat za szatański mieli inwestować pieniądze w funduszach, obligacjach, akcjach, grać na giełdach światowych?

Czy inwestowanie w papiery wartościowe spółek tytoniowych, podczas gdy zakazuje się swoim współbraciom palenia papierosów jest uczciwe?
Czy siostra w zborze, która porzuca prace w kiosku (nikt jej nie nakazuje, jedynie sugeruje, a ona jest gorliwa) tylko dlatego, że ma tam kontakt z papierosami i musi je sprzedawać klientom nie jest tak naprawdę ofiarą swoich przywódców?

Czy przynależność do ONZ ( deklaracja wypełniona i podpisana przez CK) to postępowanie godne uczciwych ludzi?
Nawet wielu uczciwych SJ jest zbulwersowanych tak oczywistym aktem hipokryzji.

Przez wiele lat byli nauczani, że najpierw Liga Narodów, a potem ONZ jest szkarłatną bestią o której pisze Księga Apokalipsy. I co?
Dopiero pod naporem krytyki i zarzutu hipokryzji, szybko w przeciągu dwóch dni napisali podanie o rezygnację ze swego członkostwa w ONZ :-)

Takich przykładów obłudy i hipokryzji jest mnóstwo.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
Ostatnio zmieniony przez Manna z nieba 2017-05-08, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2017-05-08, 18:36   

Wnikliwy napisał/a:
Kto wybuchowe reaguje Cyprianie! To co oni mówią czasem przybiera inny kolor niż rzeczywistość.


Wszyscy mówią nie tak, jak było? Próbka liczona w tysiącach. To nawet statystycznie niemożliwe, by wszyscy kłamali.

Wy, ŚJ, często krytykę organizacji ze strony tzw. exów odbieracie jako frontalny atak na Was samych. A tak nie jest. Bo wielu z tych exów, zwłaszcza Ci, którzy oddani są Chrystusowi, miłuje ludzi w organizacji pozostających i wyrażają się o nich z szacunkiem. Wyrażają się krytycznie o organizacji. Chodzi o struktury, legalizm, zmienność nauk, itp.

Wnikliwy napisał/a:

Trzeba być sJ choć przez jakiś czas by zrozumieć o czym mówię.


Czy mało było tu, choćby na forum, ludzi, którzy byli w organizacji?
Ja sam byłem, jako dziecko. Jako dziecko tam wszedłem i jeszcze jako dziecko wyszedłem. Nie miałem nic do powiedzenia, ani w kwestii wejścia, ani w kwestii wyjścia. Decydowali rodzice, a konkretnie rodzic. Byłem, więc co-nieco wiem.

Wnikliwy napisał/a:

Co to znaczy, ze exy idą do Chrystusa tworząc zbór na youtube.


Wnikliwy, na jakim youtube? Na youtube to prowadzą własne kanały, na których informują o tym, o czym za stosowne uważają informować.

Natomiast w realu, przyłączają się do istniejących już od dawna zborów chrześcijańskich, funkcjonujących.

Wnikliwy napisał/a:

Można też spotkać się na zlocie i wychwalac Chrystusa przy pełnym stole butelek.


Można, tylko nie wszystko jest dobre. To powiem Ci, że właśnie jeden z tzw. exów właśnie w jakimś swoim internetowym wystąpieniu powiedział dosadnie o alkoholu w takich okolicznościach i jasno dał sygnał, jak bardzo to jest złe.

Oni, jak sami mówią, czują że uzyskują wolność. Nie na tym polegającą, że można robić co się chce. Mają na myśli wolność w Chrystusie.

Wnikliwy napisał/a:

Czy te osoby komuś przywodzą czy tylko stają się gwiazdami internetu. :-D


Tylko mały procent odchodzących prowadzi działalność w internecie. I jasno zaznaczają, że nie chodzi im o żadną popularność. Owszem, taka działalność może doprowadzić do gwiazdorzenia, ale mam nadzieję, że nikt z nich w taką pułapkę nie wpadnie. Sami zaznaczają, że zdają sobie z tego sprawę.

Co do samego działania takich osób w internecie. Gdyby takiego nie było - nic byśmy nie wiedzieli. A poza tym, przecież organizacja ŚJ również prowadzi działalność w internecie, zrzeszeni w CK ŚJ występują przecież w programach (broadcasting) tv.jw.org. Wiesz, no wszystkim wolno. I jednym i drugim. Organizacja w tych programach ostrzega przed (w ich mniemaniu) odstępcami. Tzw. "odstępcy" (exy) mogą zgodnie z prawem ostrzegać przed organizacją. W tym zakresie mamy równość.

Pozdrawiam.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13