Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JHWH to - Baal, Zeus, Lucyfer?
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-02-19, 20:13   

Manna z nieba napisała :

Cytat:
Przemilczana historia Jehowy

Zgromadzenie bogów (boska rada)


nie chce mi się tych wypocin cytować, bo szkoda mi czasu na takie brednie. Wstydu nie masz za grosz, żeby takie idiotyzmy przytaczać ! Może dla ignorantów jest to jakiś argument, ale nie dla ludzi, którzy myśleć potrafią.
Jeśli argumentem są oskarżenia wrogów Izraela i Boga Hebrajczyków - to bardzo kiepski argument. To zupełnie tak jakbyś historię Polski widziała oczami np. hitlerowców, którzy Polaków uważali za podludzi, a całą ich kulturę za nic.
Spróbuj tak widzieć Polaków i Polskę jak to robili hitlerowcy, a jak ludzie dadzą ci odpowiednią lekcję pokory, to wtedy pomyśl czy podobnego błędu sama nie zrobiłaś
.

________________________________________
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-02-19, 20:53   

YHWH po prostu oznacza ISTNIEJĄCY, TEN KTÓRY ISTNIEJE i odnosi się tylko do BOGA KTÓRY JEDYNY posiada ŻYWOT SAM w SOBIE.
CHRYSTUS JEZUS to OBJAWIONY w CIELE YHWH.


Takie sprostowanie wobec stanowiska zaprezentowanego na początku tematu przez Jose Pecadora czyli mnie w innej odsłonie.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-02-19, 21:10   

Krystian napisał/a:
Bóg Jehowa wymordował plemiona, co dzieci na ołtarzu Molocha dawali.

Troszkę Krystianie nie rozumiesz i nie rozróżniasz dobra od zła. Zbrodnią, ani mordem pokoju i miłości nie da się wprowadzić. Zbrodnia jest złem, które nakręca jeszcze większe zło. Zresztą Jehowa przede wszystkim oczekuje by się go bano i tylko to było dla niego najważniejsze. Po drugie jak czytamy w biblii uwielbiał też krew, którą mu dawano na ołtarzach i w wojnach, a jak na wojnie się nie nasycił to własnoręcznie zabijał swoich, lub kazał to robić swoim kapłanom. Nie wiem jak godzisz strach z miłością. Każdy normalny zdrowy na umyśle człowiek gdy się boi to ucieka, a wy wyznawcy Jehowy, ze strachem się do niego modlicie. Są oczywiście masochiści, którzy jarają się strachem i cierpieniem, ale to nie jest zdrowe. Ponadto zabijanie na krótką metę może zniewolić i wymusić poddaństwo, ale czy jest to dobre?
Widzisz Krystianie Jehowa nigdy nic dobrego dla ludzi nie zrobił. Nawet jak zabijał złoczyńców to robił to hurtem z niewinnymi, bezbronnymi kobietami, dziećmi i starcami. Nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej w dodatku w tak okrutnej formie. Jak mielibyście jakiś werset o tym jak Jehowa robi coś dobrego dla ludzi to wszyscy tu jego wyznawcy, już dawno największą czcionką by mi to napisali.
Przeglądałem wątek na forum o szatanie i wiesz co tam znalazłem. Jestem jeszcze w szoku. Otóż szatan,którego wszyscy przeklinają nie zabił nawet jednej tysięcznej ludzi, których zabił Jehowa. Mało tego ja tak naprawdę nie wiem czy zabił kogokolwiek, a każdy mówi, że to zło. Pomyśl jak kiepsko przy szatanie wygląda Jehowa, a ty uznajesz go za boga.
tropiciel napisał/a:
nie chce mi się tych wypocin cytować, bo szkoda mi czasu na takie brednie. Wstydu nie masz za grosz, żeby takie idiotyzmy przytaczać ! Może dla ignorantów jest to jakiś argument, ale nie dla ludzi, którzy myśleć potrafią.

Chcesz nam tutaj tym tekstem powiedzieć, że potrafisz myśleć?
Cytat:
YHWH po prostu oznacza ISTNIEJĄCY, TEN KTÓRY ISTNIEJE i odnosi się tylko do BOGA KTÓRY JEDYNY posiada ŻYWOT SAM w SOBIE.

Nie ma na to żadnych dowodów. Prawdziwy Bóg Stwarzał, dawał życie, a nie milionami je odbierał.
Po czynach można poznać z czym mamy do czynienia. Napisz zatem ty co dobrego kiedykolwiek Jehowa zrobił.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-02-19, 21:13   

Dowód jest banalny.
Po prostu słowo to po przetłumaczeniu oznacza to co napisałem. Tyle.
Nie ma co wymyślać, kombinować.

Natomiast nie pisałem nic o formie z samogłoskami bo ich nie poważam.
Mówię tylko o zapisie hebrajskim, oryginalnym.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-02-19, 21:14   

veteran napisał/a:
Takie sprostowanie wobec stanowiska zaprezentowanego na początku tematu przez Jose Pecadora czyli mnie w innej odsłonie.

Za co cię w tej innej odsłonie zbanowali niby na stałe?
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-02-19, 21:19   

YZ, Hardi, wit wielokrotnie mnie banowali, za niestosowne posty.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-02-19, 21:45   

veteran napisał/a:
YZ, Hardi, wit wielokrotnie mnie banowali, za niestosowne posty.

Teraz widzę jesteś grzeczny, więc trochę możesz tu popisać.
veteran napisał/a:
Dowód jest banalny.

Trochę nie rozumiem tego niby dowodu, a który dowodem nie jest, ponieważ trzeba w to wierzyć. Nadal jednak nie piszesz co dobrego JHWH kiedykolwiek zrobił?
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2017-02-19, 21:56   

ratao
Cytat:
...Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?).Określał go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa.Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.


Przecież podałem ci argument że Jego Bogiem był Jehowa.

Podczas święta Paschy wraz z apostołami po wieczerzy powiedział ---- ,,ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego. A gdy odśpiewali hymn, wyszli ku Górze Oliwnej. " Mateo 26: 29 / 30

Ten Hymn to psalm 113 - 118 gdzie jest imię IHWH.

Wychwalał imię Boga swojego jak i Boga Izraela i to wraz z apostołami. Psalmy: 113 - 118 tworzą tzw. Wielki Hallel, czyli pieśni, które Izraelici śpiewali w największe uroczystości - tu PASCHA. W tamtym czasie najprawdopodobniej w języku oryginalnym. ;-)

bonhart
_________________
ss
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-02-19, 22:32   

tropiciel napisał/a:
Manna z nieba napisała :

Cytat:
Przemilczana historia Jehowy

Zgromadzenie bogów (boska rada)


nie chce mi się tych wypocin cytować, bo szkoda mi czasu na takie brednie. Wstydu nie masz za grosz, żeby takie idiotyzmy przytaczać ! Może dla ignorantów jest to jakiś argument, ale nie dla ludzi, którzy myśleć potrafią.
Jeśli argumentem są oskarżenia wrogów Izraela i Boga Hebrajczyków - to bardzo kiepski argument. To zupełnie tak jakbyś historię Polski widziała oczami np. hitlerowców, którzy Polaków uważali za podludzi, a całą ich kulturę za nic.
Spróbuj tak widzieć Polaków i Polskę jak to robili hitlerowcy, a jak ludzie dadzą ci odpowiednią lekcję pokory, to wtedy pomyśl czy podobnego błędu sama nie zrobiłaś
.

________________________________________


Takie artykuły są jak najbardziej potrzebne, aby w porę przyszło opamiętanie.
Opamiętanie, a wcześniej w ogóle przebudzenie, żebyśmy nie musieli być świadkami, czy nawet ofiarami takich chociażby przepowiedni;

KSIĘGA JEREMIASZA 30. 11. BIZTB

"Gdyż Ja jestem z tobą - mówi Pan - aby cię wybawić. Albowiem wygubię wszystkie narody, między którymi cię rozproszyłem, lecz ciebie nie wygubię; będę cię karał według prawa, lecz cię nie zostawię całkiem bez kary."


Ja dziękuję za takie zbawienie od żydowskiego Boga.

No chyba, że to było powiedziane symbolicznie, jak kuszenie Jezusa na pustyni ;-) :->
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2017-02-20, 19:53   

RN
Cytat:
"Gdyż Ja jestem z tobą - mówi Pan - aby cię wybawić. Albowiem wygubię wszystkie narody, między którymi cię rozproszyłem, lecz ciebie nie wygubię; będę cię karał według prawa, lecz cię nie zostawię całkiem bez kary." ...


Bez prawa cię nie ukarzę ;-)


Wygubienie narodów musi mieć przyczynę - a ona jest podana w Piśmie. ;-)

Tak też wszyscy chronią swoje dzieci przed wszelakimi patologiami - nie sądzisz RN? To właśnie jest miłość dojrzała, miłość ,, agape" (taka wysublimowana), a nie jakiaś tam miłość frazesowa. :-|


Kto kocha ten karci - jak mówi Pismo, a Bóg kocha i pokazuje kierunek 'jej' spełnienia w Jehoszui kimś bardzo wyjątkowym i uczciwym:-P


,,Kochać nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć w tym samym kierunku ."
A. Saint-Exupery.

Nawet pisarz to dostrzegł dawno temu:-P

Znasz Boga na tyle, aby oceniać Jego skomplikowane słowo >miłość< przedstawiane w SŁOWIE wypowiedzianym i spisanym dla nas?

Co cię skłania do tak nonszalanckiej dygresji
,,Ja dziękuję za takie zbawienie od żydowskiego Boga. "

A jakiego zbawienia oczekujesz dziękując tu nam na forum - nie żydowskiego - to jakiego? Czyż zbawienie nie pochodzi od żydów? Czyż nie powiedział tego czasem skromny - Ha-nocri? NT


bonhart
_________________
ss
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2017-02-20, 21:26   

bonhart napisał/a:
Kto kocha ten karci - jak mówi Pismo

Jak można się tak dać wpuścić w maliny. Jak żyję nie skarciłem ani razu żadnego z tych których kochałem. Tylko ktoś kto nigdy naprawdę nie kochał mógł napisać taką bzdurę. Jeszcze jakoś tam mógłbym małą reprymendę zrozumieć, ale wyżynanie Żydów tysiącami, za tak naprawdę głupstwa, które urosły w oczach JHWH do śmiertelnych grzechów.
Może ty napiszesz mi coś o JHWH, że nie tylko bezwzględnie karał, ale też zdarzyło mu się czasem zrobić coś dobrego, bo nic takiego w biblii znaleźć nie potrafię.
 
 
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2017-02-20, 21:32   

ZAMOS
Cytat:
...Jak można się tak dać wpuścić w maliny. Jak żyję nie skarciłem ani razu żadnego z tych których kochałem. ...


Widocznie nie była to miłość :-P

bonhart
_________________
ss
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-02-20, 23:33   

bonhart napisał/a:





Wygubienie narodów musi mieć przyczynę - a


Tą przyczyną ma być rozproszenie Żydów wśród tych narodów. To ma wystarczyć. Nie ma co kombinować i dodawać czegoś, czego w zacytowanym fragmencie brak.



bonhart napisał/a:
A jakiego zbawienia oczekujesz dziękując tu nam na forum - nie żydowskiego - to jakiego? Czyż zbawienie nie pochodzi od żydów? Czyż nie powiedział tego czasem skromny - Ha-nocri? NT


bonhart


Ja nie oczekuje żadnego zbawienia.
Cała chrześcijańska historia zbawienia oraz wynikły z tego porządek świata, nie dość, że jest niedorzeczny w swej głównej treści, to jeszcze swoją genezę bierze od gadającego węża.
Wybacz, ale to zdecydowanie za wysokie progi, jak na moje zdolności percepcyjne.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-02-21, 07:33   

RN napisał/a:
Wybacz, ale to zdecydowanie za wysokie progi, jak na moje zdolności percepcyjne.

Wiemy o tym.
Mt 13:11 bp "Odpowiedział: Wam dano poznać tejemnice królestwa niebieskiego, a im tego nie dano."
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-02-21, 07:56   

UWAGA ! jeśli ktokolwiek ma jeszcze trochę oleju w głowie na tym forum i wierzy w Boga Biblii, to powinien natychmiast przestać karmić takiego trolla jak ten temat na tym forum !

______________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10