Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PAWŁA
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-12-04, 00:22   

RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:
prosi o wskazanie faktów to potwierdzających? Jeżeli przyjmiemy, że źle postępowałem względem was, to wskażcie na czym oparte są wasze zarzuty?


Ależ Paweł nie prosi o wskazanie faktów potwierdzających na czym są oparte ich zarzuty.
Paweł nie pyta o dowody, lecz się przyznaje ( sam siebie zdradza ).

Spójrzmy na przekład dosłowny;

Przekład dosłowny:

Nie jednak będzie: nie obciążałem was, ale będąc przebiegły, wziąłem was podstępem.

Gdyby tak było, jak Ty sugerujesz, wówczas w całym zdaniu powinien być jakiś wyraz z trybem przypuszczającym, a takiego nie ma wcale.
Natomiast mamy dwa słowa z trybem orzekającym i jedno z trybem rozkazującym.


Nie koniecznie, gdyż według Konkordancji Stronga treść 2Kor. 12:16 można przetłumaczyć następująco, o tak:

Kod:
Ja (1473) nie (3756) [u]byłem wam ciężarem (5209 +2599),[/u] ale (235) niech będzie (2077), [u]byłem na początku (5225) [/u]przebiegły (3835), wziąłem (2983) was (5209) podstępem (1388).

Tylko ja nie byłem wam ciężarem, ale niech wam będzie, byłem na początku przebiegły, wziąłem was podstępem. 2Kor. 12:16


Potwierdza to dalsza treść listu:

Cytat:
(17) Otóż, czy wyzyskałem was przez kogoś z tych, których do was przysłałem? (18) Uprosiłem Tytusa i z nim razem posłałem brata; czyżby was Tytus wyzyskał? Czy nie postępowaliśmy w tym samym duchu? Czy nie kroczyliśmy tymi samymi śladami? (19) Od dawna myślicie, że się przed wami usprawiedliwiamy. Lecz my mówimy w obliczu Boga w Chrystusie. To wszystko zaś, umiłowani, służy zbudowaniu waszemu. 2Kor. 12:17-19


Poszukuję ogólnego sensu przekazu, dlatego nie skupiam uwagi tylko na pojedynczych słowach, czy zdaniach.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-12-06, 14:34   

Pokoja napisał/a:
RN napisał/a:
Pokoja napisał/a:
prosi o wskazanie faktów to potwierdzających? Jeżeli przyjmiemy, że źle postępowałem względem was, to wskażcie na czym oparte są wasze zarzuty?


Ależ Paweł nie prosi o wskazanie faktów potwierdzających na czym są oparte ich zarzuty.
Paweł nie pyta o dowody, lecz się przyznaje ( sam siebie zdradza ).

Spójrzmy na przekład dosłowny;

Przekład dosłowny:

Nie jednak będzie: nie obciążałem was, ale będąc przebiegły, wziąłem was podstępem.

Gdyby tak było, jak Ty sugerujesz, wówczas w całym zdaniu powinien być jakiś wyraz z trybem przypuszczającym, a takiego nie ma wcale.
Natomiast mamy dwa słowa z trybem orzekającym i jedno z trybem rozkazującym.


Nie koniecznie, gdyż według Konkordancji Stronga treść 2Kor. 12:16 można przetłumaczyć następująco, o tak:

Kod:
Ja (1473) nie (3756) [u]byłem wam ciężarem (5209 +2599),[/u] ale (235) niech będzie (2077), [u]byłem na początku (5225) [/u]przebiegły (3835), wziąłem (2983) was (5209) podstępem (1388).

Tylko ja nie byłem wam ciężarem, ale niech wam będzie, byłem na początku przebiegły, wziąłem was podstępem. 2Kor. 12:16




Co to zmienia.
Na końcu i tak przyznaje się do wzięcia podstępem.
To, że Paweł był cwany i przybiegły, czyli zdolny do takich czynów, jak podstęp, mogą świadczyć jeszcze inne wersety, np:

DRUGI LIST DO KORYNTIAN 11. 8. BIZTB

"Inne zbory złupiłem, przyjmując pomoc pieniężną, by móc wam służyć

,"

LIST DO FILIPIAN 1. 18. BIZTB

"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;"
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-12-07, 01:16   

Kod:
Tylko ja nie byłem wam ciężarem, ale niech wam będzie, byłem na początku przebiegły, wziąłem was podstępem. 2Kor. 12:16


Rozumiem to w ten sposób, że to oni mu zarzucają ten podstęp, więc on to dopuszcza i pisze, że miałoby to polegać na tym, że tylko on nie był im ciężarem, pracując na siebie. Dał im przykład i pobudza ich do tego, aby się odwzajemnili.
Napisał im gdzieś coś tak, że: nie u was jest nam ciasno, lecz ciasnota jest w waszych sercach, a że należy się odwzajemniać, więc i wy rozszerzcie serca wasze.

RN napisał/a:
To, że Paweł był cwany i przybiegły, czyli zdolny do takich czynów, jak podstęp, mogą świadczyć jeszcze inne wersety, np:

DRUGI LIST DO KORYNTIAN 11. 8. BIZTB

"Inne zbory złupiłem, przyjmując pomoc pieniężną, by móc wam służyć,"

LIST DO FILIPIAN 1. 18. BIZTB

"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;"


O matce też możemy powiedzieć, że jest cwana, gdy chce nauczyć dziecko chodzić. Aby cel osiągnąć, korzysta z tego, że dziecko pragnie być z nią, gdyż przy nie j czuje się bezpiecznie. Gdy ma już wystarczająco wzmocnione nóżki, to stawia je w innym miejscu i wyciąga do niego ręce, aby do nie szlo i uczyło się chodzić, a ono na początku się przewraca i też by mogło powiedzieć, że matka wzięła go podstępem. Może to dzięki takim "podstępom" wiele zawdzięczamy w życiu. Gdyby człowiek wiedział, co go na drodze życia czeka, to pewnie bałby się urodzić :-D :lol: Ale wyszło, co :?:

Jeżeli natomiast chodzi o wszelkie sposoby głoszenia Chrystusa, to on dopuszcza i te negatywne, ale u innych, byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, i z tego należy się radować, gdyż on uczy więcej niż matka.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-12-10, 19:10   

Pokoja napisał/a:


O matce też możemy powiedzieć, że jest cwana, gdy chce nauczyć dziecko chodzić. Aby cel osiągnąć, korzysta z tego, że dziecko pragnie być z nią, gdyż przy nie j czuje się bezpiecznie. Gdy ma już wystarczająco wzmocnione nóżki, to stawia je w innym miejscu i wyciąga do niego ręce, aby do nie szlo i uczyło się chodzić, a ono na początku się przewraca i też by mogło powiedzieć, że matka wzięła go podstępem. Może to dzięki takim "podstępom" wiele zawdzięczamy w życiu. Gdyby człowiek wiedział, co go na drodze życia czeka, to pewnie bałby się urodzić :-D :lol: Ale wyszło, co :?:

Jeżeli natomiast chodzi o wszelkie sposoby głoszenia Chrystusa, to on dopuszcza i te negatywne, ale u innych, byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, i z tego należy się radować, gdyż on uczy więcej niż matka.


Oczywiście, że matka jest cwana i dlatego łupi swoje dziecko, ..........ale chyba po tyłku za nieposłuszeństwo. :-> Jednak, czy łupi go z pieniędzy, czy może jeszcze te pieniądze ( zaskórniaki ) sama dziecku daje :?:

Oczywiście, oczywiście, tak, tak, tak :-) Paweł dopuszczał negatywne głoszenie Chrystusa, ale tylko u innych. Natomiast sam, jak i Jego świta głosili tylko prawdę :->
W liście Tercjusza ma miejsce próba samousprawiedliwienia, bo jakże to ja miałbym być jeszcze sądzony za moje kłamstwo na chwałę Bożą ( Rz. 3. 7. ) .......

Cóż to więc za przewinienie jest w takim postępowaniu, jak podstęp czy ograbianie ( łupienie ), skoro oficjalnie przyznaję się kłamstwa.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-12-11, 22:38   

RN napisał/a:
W liście Tercjusza ma miejsce próba samousprawiedliwienia, bo jakże to ja miałbym być jeszcze sądzony za moje kłamstwo na chwałę Bożą ( Rz. 3. 7. ) ..


Może kontekst lepiej pozwoli zrozumieć jego myśl:

Cytat:
Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą? (4) Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony. (5) Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera? Po ludzku mówię. (6) Z pewnością nie! Bo jak Bóg ma sądzić ten świat? (7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik? Rz. 3:3-7


Najważniejsze:
Cytat:
każdy człowiek jest kłamcą
nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą
Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik.


Każdy człowiek jest kłamcą, więc i Ap. Paweł nim był przed otrzymaniem Ducha Świętego, ale zrozumiał to i uznał ten fakt, a w ten sposób oddał chwałę Bogu. Podobnie postępuje i władza zwierzchnia z złoczyńcą. Gdy już pewnie wraca na dobrą drogę, to prawo go już nie ściga.

Cytat:
łaskawy będę na nieprawości ich, a grzechów ich nie wspomnę więcej. Żyd. 8:12
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-02-04, 15:05   

chryzolit napisał/a:
R.N.Trochę przybliżę problem,w związku z twoją pewnością błędu.
Nie spesz się,proszę.
[b]Rzym.3;9-22.[/b]
9w.
''Wykazaliśmy bowiem uprzednio,że tak Żydzi jak i poganie są pod panowaniem grzechu,jak jest napisane.Nie ma sprawiedliwego nawet ani jednego.''

Apostoł pisze o dwóch grupach ludzi,czyli o całym świecie.Stwierdza fakt powszechnego grzechu.[proszę czytajmy zacytowane proroctwa,które o tym mówią].Dalej.
19w.
''A wiemy że wszystko co mówi Prawo,mówi do tych którzy podlegają Prawu.I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga,jako że z uczynków Prawa,żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach.Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.''
To jest podsumowanie znaczenia prawa,kiedy już skończyło swoje zadanie.miało usprawiedliwiać,ale nikogo nie usprawiedliwiło.

Każda z wymienionych grup miała Prawo.Żydzi Mojżeszowe,a poganie Prawo napisane na sercach,czyli sumienie Rzym2;15.

Ale pośród ludzi z tych dwóch grup,nikt,ani jedna osoba nie okazała się sprawiedliwa.Tak cały świat jest winnym wobec Boga.Prawo pozwalało poznać grzeszność własnego ciała,pozwalało poznać grzech.Ale nie dawało mocy do uwolnienia się z tego stanu.Przez własne uczynki,własne usiłowania,było to niemożliwe.Ale w 21w.Apostoł pokazuje drogę.

''Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa,poświadczona przez Prawo i Proroków.''

Sprawiedliwość niezależna od Prawa,czyli nie mająca z prawem związku,ale poświadczona przez Prawo i Proroków [zapowiedziana]
22w.
''Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich,którzy wierzą.Bo nie ma ty różnicy.Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,a dostępują usprawiedliwienia darmo,z Jego łaski,przez odkupienie,które jest w Jezusie Chrystusie.''

Nie ma tu różnicy,[podziału na Żydów czy pogan] każdy może przez wiarę dostąpić usprawiedliwienia,a jest to dar z Bożej łaski itd.Nie ma już innej drogi do życia wiecznego.

Jeżeli możesz,spróbuj zrozumieć,co napisałem.
Ponieważ,zaraz przywołam Twoje sprzeczności.O.K.

Pozdrawiam.


CZY BYLI SPRAWIEDLIWI LUDZIE :?:

TAK

EWANGELIA MATEUSZA 6.20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Albowiem Herod bał się Jana, wiedząc, że to mąż sprawiedliwy i święty, i ochraniał go, a słuchając go, czuł się wielce zakłopotany, ale chętnie go słuchał."

EWANGELIA ŁUKASZA 2. 25. BIBLIA WARSZAWSKA

"A był wtedy w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon; człowiek ten był sprawiedliwy i bogobojny i oczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty był nad nim


NIE

LIST DO RZYMIAN 3. 10. BIBLIA WARSZAWSKA

"Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,"
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-02-04, 16:18   

R.N.
''Nie ma sprawiedliwego nawet jednego''Sprawiedliwy w tym znaczeniu,bez wyjmowania tego sformułowania z kontekstu,znaczy że wszyscy ludzie są niedoskonali-niesprawiedliwi,nikt przez swoje uczynki,ani z pogan przez swoje prawo,ani nikt z Żydów przez swoje prawo,przez wypełnianie go nie otrzymał życia bez umierania,wszyscy umierają.

Pojęcie sprawiedliwy ma jeszcze inne znaczenie,to ktoś kto się wyróżnia na tle innych swymi cechami charakteru,tutaj względem Boga,to ktoś lojalny wobec Boga.

Znaczenie wielu wyrazów,możemy zrozumieć tylko w kontekście wypowiedzi,wyrwanie ich z kontekstu powoduje chaos i niezrozumienie.
To jest podstawowa wiedza,jeżeli jednak ktoś tak robi to znaczy że chce wyśmiać przekaz,wyszydzić.

Na,przykład w polskim języku wyraz zamek może mieć różne znaczenie w zależności od kontekstu i nie jest możliwe zrozumienie znaczenia tego wyrazu,kiedy go wyrwiemy z niego,lub tak go zacytujemy aby nikt nic nie wiedział-rozumiał.
Bo zamek,jest w spodniach,torebce,zbudowany na górze,zamek w drzwiach,czy zamek zbudowany z piasku na plaży.
I w zależności jak ktoś buduje zdanie może mieć inne znaczenie.
Ale R.N.-tego nie wie i myśli,że jest mędrcem który obala treść biblijnego przekazu.

R.N-w Twoją grę się nie bawię.
Zacytuje tylko słowo pochodzące od Jezusa,a zapisane przez Jana.
Obj.22-11
Kto czyni nieprawość,niech nadal czyni nieprawość,a kto brudny,niech nadal się brudzi,lecz kto sprawiedliwy,niech nadal czyni sprawiedliwość,a kto święty,niech nadal sie uświęca.
Oto przyjdę wkrótce,a zapłata moja jest ze mną,by oddać każdemy według jego uczynku.


Cytuje te słowa,ponieważ Pan Jezus dobrze wiedział iż wielu jest nie reformowalnych,a ten wiek nie jest czasem do nawrócenia takich i naprawy.
Wiem R.N-że te słowa są dla Ciebie poza Twoimi możliwościami uchwycenia,[poprzez własny wybór],ale kto rozumie przekaz Jana To rozumie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-02-04, 16:54   

chryzolit napisał/a:
.
''Nie ma sprawiedliwego nawet jednego''Sprawiedliwy w tym znaczeniu,bez wyjmowania tego sformułowania z kontekstu,znaczy że wszyscy ludzie są niedoskonali


No przecież Wy wierzycie, że Adam był doskonały

chryzolit napisał/a:
.,nikt przez swoje uczynki,ani z pogan przez swoje prawo,ani nikt z Żydów przez swoje prawo,przez wypełnianie go nie otrzymał życia bez umierania,wszyscy umierają.


A dzisiaj będąc pod łaską, usprawiedliwieni przez wiarę nie umierają :?:



chryzolit napisał/a:
..Zacytuje tylko słowo pochodzące od Jezusa,a zapisane przez Jana.
Obj.22-11
kto sprawiedliwy,niech nadal czyni sprawiedliwość,


Czyli jednak są sprawiedliwi.

chryzolit napisał/a:
.Oto przyjdę wkrótce,a zapłata moja jest ze mną,by oddać każdemy według jego uczynku.[/b]


Czyli jednak uczynki. A gdzie usprawiedliwienie z wiary :?:
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2020-02-04, 16:59   

RN napisał/a:
No przecież Wy wierzycie, że Adam był doskonały

Oczywiście!
Jako żywa istota ludzka zbudowana z pierwiastków ziemi.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2020-02-04, 17:10   

Przecież głosi się, że wierzący w Chrystusa są sprawiedliwi Jego sprawiedliwością.
A Paweł kluczy, raz uczynki, raz wiara, raz łaska, a życie i tak toczy się dalej swoim torem. jedno wierzą tak drudzy inaczej i kazdy jakąś tam nadzieję ma, chociaż wierzący wierzą bardzo różnie.
Czy to nie jest jakiś matrix?
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-02-04, 18:03   

R.N-Napisał.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
.Oto przyjdę wkrótce,a zapłata moja jest ze mną,by oddać każdemu według jego uczynku.[/b]

R.N-odpisał.
Czyli jednak uczynki. A gdzie usprawiedliwienie z wiary

Ponownie ,,0;;-konsekwencji.
A jak tacy np-jak Ty może być usprawiedliwiony z wiary???
Napisałeś.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
..Zacytuje tylko słowo pochodzące od Jezusa,a zapisane przez Jana.
Obj.22-11
kto sprawiedliwy,niech nadal czyni sprawiedliwość,
R.N-ODPISAŁ.

Czyli jednak są sprawiedliwi.

Oczywiście są,ponownie nic nie zrozumiałeś z wcześniejszych postów.
Sprawiedliwi,to też tacy,którzy się podobają Bogu,chociaż nie są doskonali
R.N-Napisał.
Cytat:
chryzolit napisał/a:
.,nikt przez swoje uczynki,ani z pogan przez swoje prawo,ani nikt z Żydów przez swoje prawo,przez wypełnianie go nie otrzymał życia bez umierania,wszyscy umierają.

R.N-Odpisał.
A dzisiaj będąc pod łaską, usprawiedliwieni przez wiarę nie umierają :?:

Tak nie umierają śmiercią Adamową,na zawsze,jak wszyscy umierali do czasu Jezusa,bo wiara powoduje że ich śmierć jest czasowa,zasypiają.
Zobacz na Łazarza,PAN Jezus powiedział on śpi,a inni się nadziwić nie mogli,jak śpi,kiedy 4-dni jest w grobie.
I Ty też nie zrozumiesz,wyłącznie ze swojego powodu.
Dlaczego więc wyśmiewnie pytasz,pytaniem pokazujesz swą nagość,to słowa Jezusa.
ew.Jana11.
25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» 27 Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat».
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-02-04, 18:48   

chryzolit napisał/a:



Ponownie ,,0;;-konsekwencji.
A jak tacy np-jak Ty może być usprawiedliwiony z wiary???


Rozumiem. Tacy jak ja nie mogą być usprawiedliwieni z wiary, bo tej wiary nie mają.
Rozumiem też i to, że z kolei ci, którzy zawierzyli Jezusowi są usprawiedliwieni z wiary i ich nie czeka sąd z uczynków. Czy tak :?:

.


chryzolit napisał/a:
Oczywiście są
,

LIST DO RZYMIAN 3. 10. BIBLIA WARSZAWSKA

"Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,"
.


chryzolit napisał/a:
Tak nie umierają śmiercią Adamową,na zawsze
,

Czyli ludzie do czasów Jezusa umierali na zawsze. Nigdy już nie zmartwychwstaną.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2020-02-04, 20:22   

R.N-Twoja zabawa,nawet w tych krótkich postach polega na wyciąganiu krótkich zdań z kontekstu i nadawanie im swojego znaczenia.
To jest droga tylko do konfliktu-chaosu myślowego.
Podkreślam należy czytać wypowiedz Pawła w kontekście rozdziału a nawet w kontekście listu,aby mieć pełen obraz przekazu.Często wyrazy mają wiele znaczeń i tylko w kontekście zrozumiemy jakie.

Powtórzę,co napisałem powyżej.
'Nie ma sprawiedliwego nawet jednego''Sprawiedliwy w tym znaczeniu,bez wyjmowania tego sformułowania z kontekstu,znaczy że wszyscy ludzie są niedoskonali-niesprawiedliwi,nikt przez swoje uczynki,ani z pogan przez swoje prawo,ani nikt z Żydów przez swoje prawo,przez wypełnianie go nie otrzymał życia bez umierania,wszyscy umierają,czyli są niedoskonali-grzeszni.

Pojęcie sprawiedliwy ma jeszcze inne znaczenie,to ktoś kto się wyróżnia na tle innych swymi cechami charakteru,tutaj względem Boga,to ktoś lojalny wobec Boga.

Znaczenie wielu wyrazów,możemy zrozumieć tylko w kontekście wypowiedzi,wyrwanie ich z kontekstu powoduje chaos i niezrozumienie.
To jest podstawowa wiedza,jeżeli jednak ktoś tak robi to znaczy że chce wyśmiać przekaz,wyszydzić.

Na,przykład w polskim języku wyraz zamek może mieć różne znaczenie w zależności od kontekstu i nie jest możliwe zrozumienie znaczenia tego wyrazu,kiedy go wyrwiemy z niego,lub tak go zacytujemy aby nikt nic nie wiedział-rozumiał.
Bo zamek,jest w spodniach,torebce,zbudowany na górze,zamek w drzwiach,czy zamek zbudowany z piasku na plaży.
I w zależności jak ktoś buduje zdanie może mieć inne znaczenie.
Ale R.N.-tego nie wie i myśli,że jest mędrcem który obala treść biblijnego przekazu.

Dlatego ,wybacz ale jak tego nie wiesz,to musisz to nadrobić,a nie szczycić się tym że nie wiesz tak prostych rzeczy i na takiej podstawie podważać tekst biblijny.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-02-05, 00:26   

chryzolit napisał/a:
R.N-Twoja zabawa,nawet w tych krótkich postach polega na wyciąganiu krótkich zdań z kontekstu i nadawanie im swojego znaczenia.
To jest droga tylko do konfliktu-chaosu myślowego.
Podkreślam należy czytać wypowiedz Pawła w kontekście rozdziału a nawet w kontekście listu,aby mieć pełen obraz przekazu.Często wyrazy mają wiele znaczeń i tylko w kontekście zrozumiemy jakie.

Powtórzę,co napisałem powyżej.
'Nie ma sprawiedliwego nawet jednego''Sprawiedliwy w tym znaczeniu,bez wyjmowania tego sformułowania z kontekstu,znaczy że wszyscy ludzie są niedoskonali-niesprawiedliwi,nikt przez swoje uczynki,ani z pogan przez swoje prawo,ani nikt z Żydów przez swoje prawo,przez wypełnianie go nie otrzymał życia bez umierania,wszyscy umierają,czyli są niedoskonali-grzeszni.

Pojęcie sprawiedliwy ma jeszcze inne znaczenie,to ktoś kto się wyróżnia na tle innych swymi cechami charakteru,tutaj względem Boga,to ktoś lojalny wobec Boga.

Znaczenie wielu wyrazów,możemy zrozumieć tylko w kontekście wypowiedzi,wyrwanie ich z kontekstu powoduje chaos i niezrozumienie.
To jest podstawowa wiedza,jeżeli jednak ktoś tak robi to znaczy że chce wyśmiać przekaz,wyszydzić.

Na,przykład w polskim języku wyraz zamek może mieć różne znaczenie w zależności od kontekstu i nie jest możliwe zrozumienie znaczenia tego wyrazu,kiedy go wyrwiemy z niego,lub tak go zacytujemy aby nikt nic nie wiedział-rozumiał.
Bo zamek,jest w spodniach,torebce,zbudowany na górze,zamek w drzwiach,czy zamek zbudowany z piasku na plaży.
I w zależności jak ktoś buduje zdanie może mieć inne znaczenie.
Ale R.N.-tego nie wie i myśli,że jest mędrcem który obala treść biblijnego przekazu.

Dlatego ,wybacz ale jak tego nie wiesz,to musisz to nadrobić,a nie szczycić się tym że nie wiesz tak prostych rzeczy i na takiej podstawie podważać tekst biblijny.
Pozdrawiam.


To prawda, zupełny mętlik interpretacyjny ma tu miejsce.
Jeżeli argumentujesz werset '' nie ma ani jednego sprawiedliwego'' tożsamością słów niedoskonały - niesprawiedliwy, to należałoby zachować konsekwencje i w tych miejscach, gdzie pisze o sprawiedliwych ( a pisze ) przyjąć też ich jako doskonałych.
Oczywiście pojecie ''doskonały'' jest szerszym pojęciem niż sprawiedliwy. Sprawiedliwość zapewne jest jednym z elementów doskonałości, ale nie jej elementem jedynym.
Nowy Testament według przekładu interlinearnego znak równości dla słowa doskonały stawia nie słowu ''sprawiedliwy', ale 'słowu dojrzały. Gdybyś tak argumentował, wtedy byłoby w porządku.Twój wybór.
Na przykład werset'' Bądzcie doskonałymi, jak doskonały jest Ojciec niebieski''można interpretować ''[b]Bądzcie dojrzałymi ......''[/b].
Zwolennikiem takiego tłumaczenia jest użytkownik RM. Sprawdziłem to i rzeczywiście jest taka możliwość zamiennika.
Oczywiście istnieje jeszcze taki wariant, że tłumacze mogli się pomylić, ale tego nie wiemy, przynajmniej ja nie wiem.

Natomiast wracając do słowa ''doskonały, doskonali, bycie doskonałymi '', to nie jest prawdą, że nie ma według Biblii takich ludzi. Jest ich bardzo dużo. :-)

LIST DO HEBRAJCZYKÓW 10. 14. BIBLIA WARSZAWSKA

"Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni."

Można więc powiedzieć, że chrześcijanie ze wszystkich denominacji uświęcając się przez wiarę w Jezusa, zostali ludżmi doskonałymi.
Ty jesteś doskonały, Henryk jest doskonały, Bobo jest doskonały, Krystian jest doskonały itd.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2020-02-12, 14:44   

PRZYKŁAD ''PRAWDOMÓWNOŚCI'' PAWŁA

LIST DO KOLOSAN 1. 23. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

oczywiście pod warunkiem, że trwacie w wierze, osadzeni na fundamencie i niezłomni, a nie dajecie się odsunąć od nadziei tej dobrej nowiny, którą usłyszeliście i którą głoszono wszelkiemu stworzeniu pod niebem. Sługą tej dobrej nowiny stałem się Ja, Paweł.

Dobra nowina (ewangelia) była głoszona za czasów Pawła, wszelkiemu stworzeniu pod niebem.

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/12/chapter/1/verse/23/param/1/version/TR
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10