Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SOLA SCRIPTURA, PRZECIW SPRZECZNOŚI W OKRUTNOŚCI BOGA
Autor Wiadomość
Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2016-11-15, 23:45   

booris napisał/a:
Czym bylo spowodowane wymordowanie mieszkancow Kaananu?Ich zdegenerowaniem?Czy tez tym,ze Bog obiecal ta ziemie Izraelitom?

Czy produkty, mogą winić producenta za to, że wybrakowane producent przeznacza na zniszczenie?
Czy jeśli producent ma ponadto plan recyclingu i wszystkie te zniszczone, mają obiecaną (re)produkcję już we właściwej formie i jakości, to mają one prawo odsądzać od czci i wiary producenta?
Sorry, wiem że do Ciebie to nie przemówi, bo wierzysz że to wszystko co Cię otacza, to dzieło jakiegoś przypadku i ewolucji, od jednokomórkowców do człowieka.
Jeśli jednak ktoś wierzy w Boga, Stwórcę wszystkiego, Jego Sprawiedliwość, Miłość, Mądrość i Moc, to powinien się powstrzymywać z oskarżeniami, bo:
Izaj 55:8-9 Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.
Izaj 29:16 O, jak przewrotni jesteście! Tak jak gdyby można garncarza stawiać na równi z gliną! Jak gdyby dzieło mogło mówić o swoim twórcy: Nie on mnie stworzył, a garnek mówił o garncarzu: On nic nie umie!
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2016-11-16, 04:05   

Eutychus napisał/a:
Sorry, wiem że do Ciebie to nie przemówi, bo wierzysz że to wszystko co Cię otacza, to dzieło jakiegoś przypadku i ewolucji, od jednokomórkowców do człowieka.

Kwestia nie w tym,czy to do mnie przemowi,tylko w tym co sie wydarzylo.Akceptujesz islamski terroryzm?Oni tez w imie ich Boga,eliminuja "wybrakowany produkt".Ty moze nie widzisz w tamtych i wspolczesnych wydarzeniach analogii,ja tak.
Jezeli tak wyglada
Eutychus napisał/a:
Jego Sprawiedliwość, Miłość, Mądrość i Moc
to ja nie potrafie sie z tym identyfikowac.Wole juz te przypadki,ewolucje i jednokomorkowce.
Tez moge Ci odpowiedziec cytatami z Biblii|:
Ksiega Rodzaju 1:(27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
I dalej w tej samej Ksiedze:(31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
Okazalo sie jednak,ze nie bylo takie dobre i stad potop.Jaka byla refleksja Boga po potopie?
Ponownie Ksiega Rodzaju 8:(21) Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem.
Po czym zaczal gladzic selektywnie.Nie przypomina Ci to niechlubnego okresu naszej niedawnej historii?Mi tak.
Jakim sposobem to,co bylo dobre nagle stalo sie zle?Moze zostalo zle zrobione?Kto zawinil,garncarz czy glina?
Starotestamentowy Bog nie zachowuje sie jak Bog,a jak ziemski wladca decydujacy o byc lub nie byc swoich poddanych.Jego przykazanie-nie zabijaj-nie dotyczy wszystkich.Dla mnie niesie ono inna tresc-nie zabijaj swoich.O grzechu pierworodnym juz nie wspomne,bo dla mnie to jest dopiero paranoja.Dalbys sie ukarac za kradziez,ktora popelnil Twoj prapradziadek?Uwazasz,ze to jest sluszne?Jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-20, 00:53   

booris napisał/a:
Ksiega Rodzaju 1:(27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.
I dalej w tej samej Ksiedze:(31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.

Okazalo sie jednak,ze nie bylo takie dobre i stad potop.Jaka byla refleksja Boga po potopie?
Ponownie
Ksiega Rodzaju 8:(21) Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem.
Po czym zaczal gladzic selektywnie.
Jakim sposobem to,co bylo dobre nagle stalo sie zle?

Bóg w dniu szóstym, stworzył człowieka tylko na swój obraz, ale nie powiedział, że on jest dobry. W dniu drugim nie powiedział też, że są dobre niebiosa, ale w dniu szóstym, gdy spojrzał na wszystko, co uczynił, to powiedział, że jest to bardzo dobre.

Może prosty przykład to, pomoże Ci to zrozumieć:

Gospodarz przez swych sług podaje różne potrawy swoim gościom. Słudzy próbują poszczególne potrawy i stwierdzają, że są dobre, Jednak o ostrych przyprawach tak nie powiedzieli. Z szacunku dla gospodarza, postanowili zachować milczenie.

Na koniec próbowania gospodarz podał gościom już potrawy, przyrządzone przyprawami, a ci stwierdzili, że są bardzo dobre.

Inny przykład:

Masz dobry pojazd, który ci pomaga w życiu ułatwiając wykonanie różnych zadań. Nagle pojazd się zepsuł. Czy przez to pojazd ten nagle stał się zły, czy tylko się zepsuł. Jeżeli się zepsuł to dlaczego jest naprawiany? Czyż nie dlatego, że jest dobry do wykonywania różnych zadań?

Poza tym, Bóg po potopie nigdy jeszcze nie wytracił globalnie wszelkich stworzeń, nawet w I i II Wojnie światowej.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

booris

Wysłany: 2016-11-20, 06:17   

Pokoja,wybacz.Biblijny tekst wyraznie mowi o stworzeniu zycia,a nie o przyprawach czy pojazdach.Czlowiek to nie hulajnoga,czy pieprz.Adam i Ewa nie byli goscmi na przyjeciu ze zle doprawionym jedzeniem,po ktorym nie pojechali do domu,bo zepsula sie taksowka,albo dostali sraczki.Moj motocykl nie jest ani dobry,ani zly.Tak samo jak zupa,ktora ugotowalem.Czy wyrzucasz na smietnik telewizor w ktorym przestala dzialac bateria w pilocie?Wylewasz do kibla niedosolona zupe?Czy Bog w jakikolwiek sposob probowal naprawic to,co zepsul?Otoz nie.Zlom i kibel.I nie jest istotne czy wytracil ludzi w pierwszej czy drugiej wojnie.Istotne jest to,ze do tych wojen dopuscil.
Ja,czlowiek,nie przekreslam moich niemieckich przyjaciol z powodu tego,ze ich rodzice czy dziadkowie byli nazistami.Sa moimi przyjaciolmi i wspanialymi ludzmi.Rozumiesz to?
Poza tym-przeczytaj jeszcze raz pierwszy rozdzial Ksiegi Rodzaju.Szesc dni i szesc razy powtarzajace sie stwierdzenie-bylo dobre.I nagle,po zjedzeniu owocu przez prarodzicow,dobre byc przestalo.Moralnosc Kalego w czystej postaci.Dobre jest to,co jest dobre dla mnie.Ten Bog to megaloman.
Za wiki:
Megalomania – skupienie na własnej doskonałości, samozadowoleniu oraz świadomości własnej wartości, znaczenia i możliwości.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Megalomania

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-20, 12:53   

booris napisał/a:
Pokoja,wybacz. Biblijny tekst wyraznie mowi o stworzeniu zycia,a nie o przyprawach czy pojazdach.

Napisałem Ci dobrze - cytuję:

Pokoja napisał/a:
Bóg w dniu szóstym, stworzył człowieka tylko na swój obraz, ale nie powiedział, że on jest dobry. W dniu drugim nie powiedział też, że są dobre niebiosa, ale w dniu szóstym, gdy spojrzał na wszystko, co uczynił, to powiedział, że jest to bardzo dobre.

Przykłady miały Ci tylko pomóc to zrozumieć, że o pewnych dziełach można było powiedzieć, że są dobre, a o innych milczeć. Dopiero stworzenie w całej kompozycji jest bardzo dobre. Doskonałość stworzenia nie polega na tym, że ono nie może się zepsuć, lecz na tym, że ma moc dzięki Bogu, podnieść się z upadku i zepsucia. Tak więc szydzisz z tego, o czym nie masz pojęcia.

KSIĘGA RODZAJU, ROZDZIAŁ I

Pierwszy dzień stwarzania

Cytat:
(4) I widział Bóg, że światłość była DOBRA.

Drugi dzień stwarzania

Cytat:
(6) Potem rzekł Bóg: Niech powstanie sklepienie pośród wód i niech oddzieli wody od wód! (7) Uczynił więc Bóg sklepienie, i oddzielił wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem; i tak się stało. (8) I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi.

Komentarz/Km. - brak stwierdzenia w drugim dniu, że niebo było dobre.

Cytat:
Czymże jest człowiek, że miałby być czysty, czymże zrodzony z niewiasty, że miałby być sprawiedliwy? (15) Jeżeli nawet swoim Świętym nie ufa i niebiosa nie są czyste w jego oczach, (16) to tym bardziej ohydny i zepsuty jest człowiek, który pije nieprawość jak wodę. Hio. 15:14-16

Trzeci dzień stwarzania

Cytat:
(10)I widział Bóg, że to było dobre.
(12)I widział Bóg, że to było dobre.

Czwarty dzień stwarzania

Cytat:
(18) I widział Bóg, że to było dobre.

Piąty dzień stwarzania

Cytat:
(21) i widział Bóg, że to było dobre.

Szósty dzień stwarzania

Cytat:
(25) i widział Bóg, że to było dobre.

(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!

Km. - brak stwierdzenia w szóstym dniu, że człowiek, stworzony wtedy tylko na obraz Boży był dobry.

Cytat:
Czymże jest człowiek, że miałby być czysty, czymże zrodzony z niewiasty, że miałby być sprawiedliwy? (15) Jeżeli nawet swoim Świętym nie ufa i niebiosa nie są czyste w jego oczach, (16) to tym bardziej ohydny i zepsuty jest człowiek, który pije nieprawość jak wodę. Hio. 15:14-16

Tekst ten pokazuje, że niebo i człowiek nie były i nadal nie są dziełem dokończonym.

Spojrzenie na całe dzieło stworzenia, czyli w jego kompozycji

Cytat:
(31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty.

On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, Gdyż wszystkie drogi jego są prawe, Jest Bogiem wiernym, bez fałszu, Sprawiedliwy On i prawy. P.Pr. 32:4

Porównanie dałem więc dobre, dla człowieka kulturalnego, ale Ty jednak wolisz drwić, niż chociaż trochę ruszyć wyobraźnię. Jest to powód dlaczego Pan Jezus mówił w przypowieściach (podobieństwach) do ludzi niewiary.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

booris

Wysłany: 2016-11-20, 14:47   

Pokoja napisał/a:
Porównanie dałem więc dobre, dla człowieka kulturalnego, ale Ty jednak wolisz drwić, niż chociaż trochę ruszyć wyobraźnię

Drwisz to Ty ze mnie infantylnymi porownaniami.Bog stworzyl wszystko i stwierdzil,ze wszystko co stworzyl bylo dobre.Wszystko,a wiec i czlowiek tez.Cytat z Hioba bardzo dobry,bo pokazuje skale boskiej megalomanii.Czyz to nie Bog napuscil szatana na Hioba?
Piszac slowa
Pokoja napisał/a:
Tekst ten pokazuje, że niebo i człowiek nie były i nadal nie są dziełem dokończonym.
pograzasz sie sam,bo wynika z nich,ze dzielo boskie nie bylo doskonale.
Doskonaly Bog zostawil "niedorobki"?Nie kpij z mojej inteligencji,prosze Cie.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-20, 18:24   

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Porównanie dałem więc dobre, dla człowieka kulturalnego, ale Ty jednak wolisz drwić, niż chociaż trochę ruszyć wyobraźnię

Bog stworzyl wszystko i stwierdzil, ze wszystko co stworzyl bylo dobre.

Jak kto czyta treść Rdz. 1:31, to od razu widać, dlaczego infantylizm nie daje spać spokojnie jego inteligencji, nad którą się tak rozczula, a porównań nie rozumie. Wstyd!

booris napisał/a:
Piszac slowa
Pokoja napisał/a:

pograzasz sie sam, bo wynika z nich, że dzielo boskie nie bylo doskonale.

Pokaż, gdzie napisałem, że dzieło Boże nie było bardzo dobre, doskonałe, bo obnażasz poziom swojej inteligencji. Nie potrafisz zrozumieć tego, co czytasz, czyli zachowujesz się tak jakbyś w ogóle nie czytał.

Cytat:
(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka NA OBRAZ NASZ, ............. podobnego do nas .............. (tego brakuje w Rdz. 1:27, ale jest dokończane w dniu siodmym, o czym informuje treść Rdz. 2:1-3; 5:1,2 i Żyd. 4 rozdział.)

(27) I stworzył Bóg człowieka NA OBRAZ SWÓJ. Rdz. 1 Rozdział

Czy między treścią w. 26, a treścią w. 27, nie zauważyłeś wcześniej tej różnicy, dzięki inteligencji, na którą się tak powołujesz?

Czy gdy Mojżesz zbudował Przybytek, a Salomon Świątynię, to brakowało im coś fizycznie? Nie! Tak samo i dziełu, które Bóg uczynił w całej kompozycji, niczego pod względem fizycznym nie brakowało! Jednak czegoś jeszcze brakowało, skoro nikt nie mógł wejść do ich środka, gdy chwała Jehowy je napełniała, Wj. 40:34,35; 1Krl. 8:10,11

Co Bóg dokańcza w dniu siódmym (7 000 lat), nadal trwającym, skoro nawet za czasów Ap. Pawła nie można było wejść do jego odpocznienia?

Cytat:
... obłok zakrył Namiot Zgromadzenia, a chwała Pana napełniła przybytek. (35) Mojżesz nie mógł wejść do Namiotu Zgromadzenia, gdyż spoczywał na nim obłok a chwała Pana napełniała przybytek. Wj. 40:34,35

Gdy zaś kapłani wychodzili ze świątyni, obłok napełnił przybytek Pański, (11) tak iż kapłani nie mogli tam ustać z powodu tego obłoku, aby pełnić swoją służbę, gdyż chwała Pańska napełniła świątynię Pańską. 1Krl. 8:10,11

ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił. (3) I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu. Rdz. 2:2,3

(1) [...] obietnica wejścia do odpocznienia jego jest jeszcze ważna, (gdyż wcześniej) słowo usłyszane nie przydało się na nic, … nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli. (3) Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane. (4) O siódmym dniu bowiem powiedział gdzieś tak: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich dzieł swoich. (5) A na tym miejscu znowu: Nie wejdą do odpocznienia mego. (6) Skoro więc jest tak, że niektórzy do niego wejdą, a ci, którym najpierw była zwiastowana dobra nowina, z powodu nieposłuszeństwa nie weszli, (7) przeto znowu wyznacza pewien dzień, "dzisiaj", [...] (9) A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego; (10) kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich. (11) Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. (12) Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; (13) i nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie, wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę. Żyd. 4:1-13

czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite? Rz. 9:22

W dzień, którego stworzył Bóg człowieka, na podobieństwo Boże uczynił go. (2) Mężczyznę i niewiastę stworzył je; i błogosławił im, i nazwał imię ich, człowiek, w dzień, którego są stworzeni. Rdz. 5:1,2

Jako nas wybrał w nim przed założeniem świata, Efz. 1:4

A czy czytałeś w NT o Nowym Stworzeniu, a w związku z tym i o tym, że Bóg wszystko nowym czyn? Kto nie jest ignorantem, ten to wie, a kto nim jest, to nic mu nie pomoże, nawet 100 batów. Mądremu wierzącemu natomiast pomoże samo Słowo.

Cytat:
Albowiem mówi Pismo do Faraona: Na tom cię samo wzbudził, abym okazał moc moję na tobie, a iżby opowiadane było imię moje po wszystkiej ziemi. Rz. 9:17

Ignoranci i szydercy nadal mogą być zadufani w sobie jak Faraon, ale dzięki forom Internetowym, niech roznosi się chwała imienia Bożego, którą przybliża Słowo Boże.

booris

Wysłany: 2016-11-21, 04:08   

Jesli cytujesz moj tekst,to cytuj caly.
"Bog stworzyl wszystko i stwierdzil,ze wszystko co stworzyl bylo dobre.Wszystko,a wiec i czlowiek tez."Tak napisalem,zgadza sie?
Pokoja napisał/a:
Pokaż, gdzie napisałem, że dzieło Boże nie było bardzo dobre, doskonałe, bo obnażasz poziom swojej inteligencji. Nie potrafisz zrozumieć tego, co czytasz, czyli zachowujesz się tak jakbyś w ogóle nie czytał

Juz pokazuje:
Pokoja napisał/a:

Niedokonczone dzielo nie moze byc doskonale.Mozesz byc posiadaczem najwspanialszego samochodu swiata-jesli nie masz do niego kluczyka,to jest to jedynie kupa nieuzytecznego zlomu.Napisalem to w odniesieniu do Twoich wczesniejszych przykladow.
Pokoja napisał/a:
Czy między treścią w. 26, a treścią w. 27, nie zauważyłeś wcześniej tej różnicy, dzięki inteligencji, na którą się tak powołujesz?

Zauwazylem.Zauwazylem tez,ze skoro Bog stworzyl czlowieka na swoj obraz i podobienstwo,a czlowiek okazal sie ulomny,to i Bog tez jest ulomny.Taka ta moja inteligencja,na ktora sie powoluje.
Pokoja napisał/a:
Czy gdy Mojżesz zbudował Przybytek, a Salomon Świątynię, to brakowało im coś fizycznie?

Znowu kpisz z mojej inteligencji,porownujac stworzenie czlowieka ze zbudowaniem swiatyni.Zapraszam do mojego namiotu,ktory postawilem wczoraj i ktory ma wiecej madrosci i inteligencji w sobie,niz Ty czy ja.Fizycznie nie brakuje mu niczego,ani jednej rurki.Zobaczymy,czy potrafisz ruszyc swoja wyobraznie i zrozumiec to,co czytasz,czy tez pozostaniesz ignorantem i szyderca.

nesto 

Wyznanie: deizm
Wysłany: 2016-11-21, 06:26   

Pokoja napisał/a:

Ignoranci i szydercy nadal mogą być zadufani w sobie jak Faraon, ale dzięki forom Internetowym, niech roznosi się chwała imienia Bożego, którą przybliża Słowo Boże.

Amen.
Pan naszym Bogiem na wieki.

ratao

Wyznanie: Słowianin
Wysłany: 2016-11-21, 08:36   

Pokoja
Cytat:

O jakim imieniu Bożym mówił Chrystus,jedyne prawdziwe i żywe Słowo Boże?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-21, 22:52   

booris napisał/a:
Jesli cytujesz moj tekst,to cytuj caly.

"Bog stworzyl wszystko i stwierdzil,ze wszystko co stworzyl bylo dobre.Wszystko,a wiec i czlowiek tez."Tak napisalem,zgadza sie?

Pokoja napisał/a:
Pokaż, gdzie napisałem, że dzieło Boże nie było bardzo dobre, doskonałe, bo obnażasz poziom swojej inteligencji. Nie potrafisz zrozumieć tego, co czytasz, czyli zachowujesz się tak jakbyś w ogóle nie czytał

Juz pokazuje:
Pokoja napisał/a:

Niedokonczone dzielo nie moze byc doskonale.Mozesz byc posiadaczem najwspanialszego samochodu swiata-jesli nie masz do niego kluczyka,to jest to jedynie kupa nieuzytecznego zlomu.Napisalem to w odniesieniu do Twoich wczesniejszych przykladow.

Po pierwsze: gdy Bóg spojrzał na wszystko, co uczynił, to nie powiedział, że jest dobre, lecz BARDZO DOBRE. Przeczytaj to inteligentnie, a nie prawie ..., bo to wielka różnica. Dlaczego na poszczególne dzieła nie powiedział, że są bardzo dobre? Dlaczego nie powiedział, że niebo i człowiek są dobre, lecz przemilczał ich wartość?

Po drugie: tak w stosunku do nieba w dniu drugim, jak i w stosunku do człowieka w dniu szóstym brak jest stwierdzenia, że Bóg widział, że to było dobre.

Po trzecie: podtrzymuję to, co napisałem o niedokończonym dziele, dotyczącym stworzenia nieba i człowieka. Wyraźnie, wynika to z treści takich tekstów jak: Rdz. 1:1,26,27; 2:1-3; Wj. 20:11; 31:17.

W Rdz. 1:1 napisane jest o stworzeniu nieba i ziemi "NA/W POCZĄTKU" (W PRAPRZYCZYNIE), a w Wj. 20:11; 31:17 jest napisane tylko o uczynieniu nieba i ziemi w sześciu dniach. Stworzenie jest aktem pełnym, a czynienie jest procesem, prowadzącym do stworzenia. Oznacza to, że akt stworzenia wychodzi poza sześć dni stwarzania, więc obejmuje i dzieło duchowe, czynione w sabat (7 000 lat), czyli napełnianie stworzenia chwałą Jehowy, które jest czymś więcej niż Przybytek i Świątynia.

Powyższe potwierdza też treść Rdz. 1:26 w zw. z Rdz. 1:27. Stworzył tylko na obraz swój, a później po jego upadku w grzechu, z tej samej gliny (Rz. 9:21) czyni na obraz i podobieństwo swoje. Ponadto w Rdz. 2:2 jest napisane o czynieniu podczas stwarzania, czyli proces stwarzania nadal trwa, a w NT jest napisane o Nowym Stworzeniu (2Kor. 5:16-21) i o uczynieniu wszystkiego nowym - Nowym Stworzeniem (Ap. 21:5).

Po czwarte: Jeżeli producent wypuści samochód z taśmy produkcyjnej bez żadnych wad fabrycznych, to może stwierdzić, że jest on bardzo dobry, dla realizacji celów człowieka - kierowcy. Jednakże taki samochód nie jest jeszcze dziełem dokończonym, dopóki nie zostanie uruchomione przez kierowcę, a także nie będzie dotarty, dla dokonywania jazd po kraju z satysfakcja dla niego, rodziny i innych.

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Zauwazylem.Zauwazylem tez,ze skoro Bog stworzyl czlowieka na swoj obraz i podobienstwo,

Więc pokaż dokładnie, inteligentnie, gdzie w Rdz. 1:27 jest napisane, że Bóg stworzył człowieka "na obraz i podobieństwo swoje". Czytaj uważnie i poszukaj, że niema tam tego, co twierdzisz. W Rdz. 1:26 wyraził jednak zamysł, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo swoje. Dlaczego w treści Rdz. 1:27 brakuje "na podobieństwo swoje", a jest tylko "na obraz swój"

Moje odniesienie się do dalszej treści Twojego postu, nastąpi może dopiero jeżeli będzie taka potrzeba, po Twoim odniesieniu się do powyższego wyjaśnienia.

booris

Wysłany: 2016-11-23, 02:29   

BT(26) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam.
BW(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas.
BW-P(27) I tak stworzył Bóg człowieka na obraz swój, stworzył go na swoje własne podobieństwo - stworzył mężczyznę i niewiastę.
BG (27) Stworzył tedy Bóg człowieka na wyobrażenie swoje; na wyobrażenie Boże stworzył go; mężczyznę i niewiastę stworzył je.

BT(31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
BW (31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre.
BW-P(31) I widział Bóg, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre.
BG (31) I widział Bóg wszystko, co uczynił, a oto było bardzo dobre;
Pokoja napisał/a:
Moje odniesienie się do dalszej treści Twojego postu, nastąpi może dopiero jeżeli będzie taka potrzeba, po Twoim odniesieniu się do powyższego wyjaśnienia.

Nie odnos sie,bo ja juz wiecej na pewno nie bede.Przestal mnie bawic Twoj sposob traktowania mojej osoby jak kogos bezmyslnego i wmawiania mi ,ze wszystko,znaczy tylko troche,a "podobny Nam" to nie podobienstwo.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-23, 22:05   

booris napisał/a:
BT(26) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz (6754), podobnego (1823) Nam.

BW-P(27) I tak stworzył Bóg człowieka na obraz (6754) swój, stworzył go na swoje własne podobieństwo (6754) - stworzył mężczyznę i niewiastę.

W BT jest dobrze, tak:

Cytat:
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz (6754), na obraz (6754) Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Rdz. 1:27 BT

Już sama numeracja Stronga wskazuje, że obraz (6754) i podobieństwo (1823), to są różne określenia. Oznacza to też, że w BW-P dokonano bezpodstawnej manipulacji. Ujęto jedno określenie (6754), a dodano drugie (1823), dlatego teraz na Chrześcijaństwo spadają plago kontrowersji.

Nie będę Tobie nadal wyjaśniał znaczenia różnicy między dobry w trakcie czynienia różnych dzieł w sześciu dniach stwarzania, a bardzo dobry przy spojrzeniu na wszystko, co zostało uczynione. Uczynione podczas procesu stwarzania, a nie już w pełni stworzone.

booris napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Nie odnos sie,

Jeżeli człowiek ustępuje, gdy zauważy, że nie ma racji, to jest mędrcem. Jeżeli jednak ustępuje, gdy ma racje, to koniecznie musi być żonaty - jest to takie mądre czyjeś przysłowie.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-27, 20:24   

ata333 napisał/a:
Exodus21:28-29

(28) Jeśli byk zabodzie na śmierć mężczyznę, albo kobietę to należy ukamienować byka i nie jeść jego mięsa; a właściciel byka jest wolny. (29) Jednak jeśli to był byk bodliwy od wczoraj i przedwczoraj, i ostrzeżono o tym jego właściciela, a go nie pilnował, więc zabił kobietę, albo mężczyznę to byk będzie ukamienowany, a nadto i jego właściciel stracony.
http://biblia.webd.pl/for...?t=10750#353104

Jest to wynik tego, że byk był dotknięty jakąś niebezpieczną chorobą, a jego właściciel, pomimo ostrzeżenia go o tym nie przeciwdziałał temu. W związku z tym ponosi odpowiedzialność.

Obecnie doświadczamy podobnych skutków. Mieliśmy chorobę szalonych krów i inne. Gdy następują rożnego rodzaju pomory, to całe stada są likwidowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych konsekwencji z tego wynikających. Państwo wspiera tych hodowców, którzy wybijają takie stada. Ci natomiast, którzy się do tego nie stosują, są pociągani do odpowiedzialności.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-11-27, 21:58   

ata333 napisał/a:
Cytat:
Historia Jeftego to jedna z kart tych dziejów przedzierania się światła Bożego przez ludzkie ciemności.
Podjęcie służby (przez Jeftego) na rzecz ludu Bożego i w imię Boga Izraela było jego świadomym wyborem.

wątek przezwyciężania przez Jeftego pokusy, żeby swą córkę wydać za króla Ammonitów, co automatycznie pociągnęłoby za sobą jej odejście od kultu Boga Izraela. W innej postaci pokusa ta natarczywie wraca do Jeftego, kiedy ta właśnie rodzona córka okazała się ofiarą nieopatrznego ślubowania: odchodząca od zmysłów jego żona podejmuje wówczas rozpaczliwie wysiłki, żeby przymusić najpierw swego męża, następnie zaś samą córkę do opuszczenia ziemi izraelskiej i oddania się w opiekę jakiemuś innemu bogu. Jednak nie chciał Jefte ratować życia ukochanej córki za cenę odstępstwa od swego Boga. Również sama zainteresowana wolała oddać życie, niż odejść od Boga swojego ojca.

Szczególnie godną uwagi analizę teologiczną ślubowania Jeftego przeprowadził św. Augustyn (Quaestiones in Heptateuchum, lib.7, q.49; PL 34,810-822). Augustyn zakłada jako aksjomat, że Bóg nigdy nie miał upodobania w ofiarach z ludzi, zaś Jefte uczynił coś, czego Prawo Boże wyraźnie zakazuje. To prawda, że zażądał kiedyś Bóg takiej ofiary od Abrahama, ale też nie dopuścił do jej spełnienia. Zdaniem św. Augustyna, nieodpartym dowodem na to, że ślubowanie Jeftego nie pochodziło od Boga, jest Boże milczenie. Gdyby to Bóg natchnął go do tego ślubowania, z pewnością przeszkodziłby mu -- podobnie jak przeszkodził Abrahamowi -- w jego zrealizowaniu.

Zatem nieszczęsne ślubowanie Jeftego nie przekreśla tego, że był on wielkim mężem Bożym, którym Bóg posłużył się do obrony swojego ludu. Św. Augustyn stara się nawet dopatrzyć w niemądrym ślubowaniu Jeftego jakiegoś dobra: Jefte sądzi przecież -- co prawda, niesłusznie -- że ma obowiązek dopełnienia ślubu i dopełnia go wbrew sobie, w przekonaniu, że poddaje się w ten sposób woli Bożej. To prawda, że ciężko się pomylił, ale stało się to nie wskutek jego złej woli, ale dlatego, że nie zna on jeszcze dostatecznie swojego Boga i nie zdaje sobie sprawy z tego, że takie śluby Bogu się nie podobają. Tyle św. Augustyn.

historia Jeftego stanowi ostrzeżenie, że nie wolno składać bezbożnych ślubowań, złożonych zaś nie wolno wykonywać.
http://biblia.webd.pl/for...?t=10750#353109

A czy przed Jehową nie obowiązywało nierozważnie zawarte Przymierze Izraela z Gibeonitami skazanymi na wyniszczenie? W czasie wypraw krzyżowych (Krucjat) oszukano w ten sposób nawet Islam i króla Warneńczyka, „że nie wolno składać bezbożnych ślubowań, złożonych zaś nie wolno wykonywać.” Czy to jest zgodne z biblijnym systemem wartości?:

Cytat:
Psalm. Dawidowy. Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie, kto zamieszka na Twojej świętej górze? (2) Ten, który postępuje bez skazy, działa sprawiedliwie, a mówi prawdę w swoim sercu (3) i nie rzuca oszczerstw swym językiem; ten, który nie czyni bliźniemu nic złego i nie ubliża swemu sąsiadowi; (4) kto złoczyńcę uważa za godnego wzgardy, a szanuje tego, kto się boi Pana; ten, kto dotrzyma, choć przysiągł ze swoim uszczerbkiem; (5) ten, kto nie daje swoich pieniędzy na lichwę i nie da się przekupić przeciw niewinnemu. Kto tak postępuje, nigdy się nie zachwieje. Psalm 15

Czy mamy prawo się dziwić temu, co teraz następuje ze strony ekstremistów Islamu?

Ponadto, z czego wynika takie stwierdzenie?:

Cytat:
wątek przezwyciężania przez Jeftego pokusy, żeby swą córkę wydać za króla Ammonitów,

Trudno mi jest, aby nie zwrócić uwagi na powyższe cytaty z nauczania KRK i z Psalmu.

W odniesieniu do powyższej interpretacji, zacytuję tylko to, co już wcześniej napisałem:

Pokoja napisał/a:
Sdz 11:30-39 […] według Biblii Gdańskiej

Tamże uczynił Jefte ślub Panu, mówiąc: Jeźli pewnie podasz syny Ammonowe w ręce moje, (31) Tedy TO, COBYKOLWIEK 3318 - 3318 WYSZŁO ZE DRZWI DOMU MEGO PRZECIWKO MNIE, GDY SIĘ WRÓCĘ W POKOJU OD SYNÓW AMMONOWYCH, TO MÓWIĘ BĘDZIE PANU, ALBO OFIAROWAĆ JE BĘDĘ NA CAŁOPALENIE.
Kod:
NIE POZNAŁA MĘŻA. I WESZŁO TO W ZWYCZAJ W IZRAELU:
CÓRKI IZRAELSKIE, czasu życia, dniami postępowały ćwicząc (powtarzając) czworaki czas życia, wieku CÓRKI JEFTEGO GALAADCZYKA.
Na podstawie Konkordancji Stronga

Jest to precedens, odpowiadający poświęceniu pierworodnego syna na służbę Jehowie. Wykupywanych synów z czasem zastąpiło pokolenie Lewiego.

Czworaki sposób postępowania córki Jeftego

I. Ślub poświęcenia córki Bogu;
II. Zgoda córki na wypełnienie przez ojca ślubu, złożonego Bog;
III. Prośba córki do ojca o pozwolenie na odosobnienie;
IV. Nawoływanie do panieństwa (dziewictwa) inne dziewice w Izraelu;

Ten czworaki sposób postępowania córki Jeftego, później naśladowały inne dziewice w Izraelu. Jest to wydarzenie precedensowe w sprawie praktykowania rzezaństwa niewiast w Kościele Chrystusowym.

Na uwagę zasługuje też treść wiersza 31:

COBYKOLWIEK WYPROWADZONE (3318) WYSZŁ (3318) O ZE DRZWI DOMU MEGO PRZECIWKO MNIE, GDY SIĘ WRÓCĘ W POKOJU OD SYNÓW AMMONOWYCH, TO MÓWIĘ BĘDZIE PANU, ALBO OFIAROWAĆ JE BĘDĘ NA CAŁOPALENIE.

Jefte w tym tekście nie ślubuje oddać córkę na całopalenie, a tylko oddać ją Jehowie na służbę. Na całopalenie ślubuje oddać, jeżeli wyjdzie coś innego. Podwójne zastosowanie określenia nr 3318 oznacza [b]wyjście wyprowadzonego, co wskazuje na dopuszczalny warunek w ślubie, że ktoś może wskazać, co zechce, aby było ofiarowane (na służbę, albo na całopalenie)

Kod:
 [b] NIE POZNAŁA MĘŻA. I WESZŁO TO W ZWYCZAJ W IZRAELU,
CÓRKI IZRAELSKIE, czasu życia, dniami SCHODZIŁY SIĘ (znikały, postępowały) rozmawiać (wyliczać szczegóły, ćwiczyć, powtarzać) czworaki czas życia wieku CÓRKI JEFTEGO GALAADCZYKA

Jefte nie posiadał pierworodnego syna, a tylko pierworodną córkę, a tylko pierworodnego syna poświęcano Jehowie. Ślubowanie Jeftego prowadzi do objęcia tym prawem także córek. Jego córka, przyjęła ślub ojca za swój i prosi go o akceptację tego faktu. Zgodnie z prawem ojciec miał prawo unieważnić ślub córki, ale tan go zaakceptował, więc zostały spełnione Jehowie, jednocześnie dwa śluby. Córka Jeftego nie została oddana na całopalenie, lecz poświęcona na służbę Jehowie.

Odpowiedz do tematu