Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trump prezydentem USA
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-11-12, 14:26   

rol23 napisał/a:
derko napisał/a:


Miedzy innym po to różne "unie" powstały, żeby tego typu sytuacji zapobiec.

:->


No widzisz powstały w słusznych celach a skończyło się na tym, że ustalali jakie powinno być zakrzywienie bananów i jaka ma być spłuczka w ubikacji. A wtrącanie się w politykę wewnętrzną poszczególnych krajów to już woła o pomstę do nieba. Te "elity" zostaną odstawione od koryta, bo inaczej tego nie zrozumieją.


:lol:
A te nowe elity, zastępujące tamte stare, czym się różnią ?
Bo w moim otoczeniu jedyna dostrzegalna różnica jest taka, że ci nowi nie mają pojęcia o tym czym się zajmują, a tamci mieli.
Co więcej - nie mają też pojęcia że nie mają pojęcia :mrgreen:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2016-11-12, 15:42   

BoaDusiciel napisał/a:
rol23 napisał/a:
derko napisał/a:


Miedzy innym po to różne "unie" powstały, żeby tego typu sytuacji zapobiec.

:->


No widzisz powstały w słusznych celach a skończyło się na tym, że ustalali jakie powinno być zakrzywienie bananów i jaka ma być spłuczka w ubikacji. A wtrącanie się w politykę wewnętrzną poszczególnych krajów to już woła o pomstę do nieba. Te "elity" zostaną odstawione od koryta, bo inaczej tego nie zrozumieją.


:lol:
A te nowe elity, zastępujące tamte stare, czym się różnią ?
Bo w moim otoczeniu jedyna dostrzegalna różnica jest taka, że ci nowi nie mają pojęcia o tym czym się zajmują, a tamci mieli.
Co więcej - nie mają też pojęcia że nie mają pojęcia :mrgreen:


No niestety wieje grozą. :shock:

Obawiam się, ze te zakrzywione banany, czy to jak ma wyglądać spłuczka w ubikacji, to pikuś z tym jakie te nowe elity będą miały pomysły. ;-)

Z tym wtrącaniem się do innych to raczej działa w dwie strony. Rozumiem, ze "nowe elity" już przebierają muszkami, żeby samemu dorwać się do władzy, tylko, no własnie, nie mają też pojęcia że nie mają pojęcia :->

:->
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-12, 15:50   

ShadowLady86 napisał/a:
Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie. Trump jest raczej przeciwko napływowi emigrantów, a jak zniosą wizy dla Polaków, to nasi rodacy ruszą tam tłumnie.

W wywiadzie dla Polaków z Jackowa powiedział, ze zniesie wizy z tego powodu, ze ma świadomość jak "wielu Polaków pomagało budować Amerykę", to były jego słowa :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2016-11-12, 15:52   

Dlatego módlmy się za rządzących. Doprawdy od kilku lat wieje grozą. Ja pamiętam dość odległe czasy i jakoś nigdy (a przecież wojny i napięcia były i są cały czas) i nigdy w tak realny sposób nie czułam się naprawdę zagrożona. Świat chyba rzeczywiście balansuje teraz na bardzo cienkiej linie.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-11-12, 17:28   

bartek212701 napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie. Trump jest raczej przeciwko napływowi emigrantów, a jak zniosą wizy dla Polaków, to nasi rodacy ruszą tam tłumnie.

W wywiadzie dla Polaków z Jackowa powiedział, ze zniesie wizy z tego powodu, ze ma świadomość jak "wielu Polaków pomagało budować Amerykę", to były jego słowa :-)

W kampanii wyborczej obiecałby nawet Indianom oddać Manhattan, gdyby to pomogło uzyskać większą liczbę głosów.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-12, 18:06   

BoaDusiciel napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie. Trump jest raczej przeciwko napływowi emigrantów, a jak zniosą wizy dla Polaków, to nasi rodacy ruszą tam tłumnie.

W wywiadzie dla Polaków z Jackowa powiedział, ze zniesie wizy z tego powodu, ze ma świadomość jak "wielu Polaków pomagało budować Amerykę", to były jego słowa :-)

W kampanii wyborczej obiecałby nawet Indianom oddać Manhattan, gdyby to pomogło uzyskać większą liczbę głosów.


Wyrazy współczucia, szczere. To przykre, że wszedzie dostrzegasz kłamstwo. Jak rodzice mówią Ci, że Cię kochają (czy inni bliscy), to tak naprawdę chcą abyś im pomagał i dawał kasę, a Ciebie mają gdzieś? :)
Takim ludziom zawsze współćzułem i było mi ich żal, jak spać spokojnie z takim ludźmi dookoła?

PS. Własnie Trump ogłosił, że rezygnuje z pensji prezydenckiej 400 tyś dolarów rocznie :) Obama nawet nie powiedział ile dostaje...dla Trumpa to nic, więc oddał - pewnie na jakieś cele charytatywne :)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-11-12, 18:26   

bartek212701 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie. Trump jest raczej przeciwko napływowi emigrantów, a jak zniosą wizy dla Polaków, to nasi rodacy ruszą tam tłumnie.

W wywiadzie dla Polaków z Jackowa powiedział, ze zniesie wizy z tego powodu, ze ma świadomość jak "wielu Polaków pomagało budować Amerykę", to były jego słowa :-)

W kampanii wyborczej obiecałby nawet Indianom oddać Manhattan, gdyby to pomogło uzyskać większą liczbę głosów.


Wyrazy współczucia, szczere. To przykre, że wszedzie dostrzegasz kłamstwo. Jak rodzice mówią Ci, że Cię kochają (czy inni bliscy), to tak naprawdę chcą abyś im pomagał i dawał kasę, a Ciebie mają gdzieś? :)
Takim ludziom zawsze współćzułem i było mi ich żal, jak spać spokojnie z takim ludźmi dookoła?


:lol:
No to kiedy Trump zniesie te wizy ? Podał jakiś termin ?
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2016-11-12, 18:32   

bartek212701 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
ShadowLady86 napisał/a:
Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie. Trump jest raczej przeciwko napływowi emigrantów, a jak zniosą wizy dla Polaków, to nasi rodacy ruszą tam tłumnie.

W wywiadzie dla Polaków z Jackowa powiedział, ze zniesie wizy z tego powodu, ze ma świadomość jak "wielu Polaków pomagało budować Amerykę", to były jego słowa :-)

W kampanii wyborczej obiecałby nawet Indianom oddać Manhattan, gdyby to pomogło uzyskać większą liczbę głosów.


Wyrazy współczucia, szczere. To przykre, że wszedzie dostrzegasz kłamstwo. Jak rodzice mówią Ci, że Cię kochają (czy inni bliscy), to tak naprawdę chcą abyś im pomagał i dawał kasę, a Ciebie mają gdzieś? :)
Takim ludziom zawsze współćzułem i było mi ich żal, jak spać spokojnie z takim ludźmi dookoła?

Ty tak na poważnie porównujesz relacje w rodzinie z propagandą wyborczą?
W kampanii wyborczej każdy ( no może są wyjątki) dla władzy obieca co tylko wyborca zechce, przecież tak było, jest i będzie.
No fakt. Mamy teraz trochę więcej politycznych populistów, co dają coraz więcej obietnic bez pokrycia, albo są tak durne, ze konsekwencje realizacji tych obietnic to katastrofa i lepiej, żeby ich nigdy nie zrealizowali.
Cytat:
PS. Własnie Trump ogłosił, że rezygnuje z pensji prezydenckiej 400 tyś dolarów rocznie :) Obama nawet nie powiedział ile dostaje...dla Trumpa to nic, więc oddał - pewnie na jakieś cele charytatywne :)

No raczej Obama więcej nie dostawał? nie słyszałem, żeby obniżono uposażenia prezydenta usa?
No jak stać Trumpa na rezygnację z pensji to nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Żeby tylko potem nie mówił, ze nie brał pensji to nie odpowiada za swoje decyzje ;-)

:->
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-12, 19:46   

ShadowLady86 napisał/a:

Mimo że też podoba mi się wybór Trumpa, to co do zniesienia wiz jestem nastawiona sceptycznie.

Blad polega na tym,iz naszym rodakom sie wydaje ze zniesienie wiz bedzie wygladalo podobnie jak w Europie.Wsiadam w autobus w Pcimiu i wysiadam w Baden-baden-baden.Bez stresu.Jest jednak zupelnie na odwrot.W tej chwili wiza daje niemal gwarancje,ze sie do USA wjedzie.Jak zostana zniesione i urzedas w porcie czy na lotnisku stwierdzi ze mam spadac,to jestem w plecy materialnie,bo za podroz trzeba bedzie zaplacic,niestety.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-12, 22:22   

ZAMOS napisał/a:
Widzę, że się pomału nawracasz. Pierwszy malutki krok zrobiłeś.


Co ty znów pleciesz,Zamos.Nigdy nie miałem lewicowych poglądów,wszystko co w lewo jest mi obce.
Sam się lepiej nawróć z paskudnego narodowego socjalizmu,to gorsze niż komunizm :crazy:
ZAMOS napisał/a:
Mówi się, że jak wybory wygrałaby "demokratka" to III wojna byłaby jeszcze w tym roku, a że wygrał Tramp to będzie w przyszłym.

Nie jestem pewny czy wybuchnie wojna.Niby kogo z kim?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
Ostatnio zmieniony przez kansyheniek 2016-11-12, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2016-11-12, 22:28   

BoaDusiciel napisał/a:
W kampanii wyborczej obiecałby nawet Indianom oddać Manhattan, gdyby to pomogło uzyskać większą liczbę głosów.


Kampania wyborcza to propaganda dla plebsu,musi być tak prowadzona by jak najwięcej ciemnego ludu kupiło te brednie,a widać co dzisiaj najlepiej się sprzedaje.
A co w Polsce PiS nie obiecywał.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-12, 23:30   

A ile naobiecywal prezydent.I co?Wykiwal wszystkich. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-11-13, 07:29   

kansyheniek napisał/a:
Sam się lepiej nawróć z paskudnego narodowego socjalizmu

Narodowy socjalizm to niemiecka właściwość. Ja jestem patriotą narodowym Polski. Jej wolności i niezależności. Ty jako polakożerca tego nie rozumiesz. Podobnie do mnie myśli w Polsce ponad 80 procent Polaków.
kansyheniek napisał/a:

Nie jestem pewny czy wybuchnie wojna.Niby kogo z kim?

Wojna o dominację na Pacyfiku, a więc nad światem wybuchnie między Chinami, a USA. Może jeszcze z rok pokoju mamy. Jak na tym wyjdzie Polska nie wiem, ponieważ mamy kiepski proamerykański rząd, więc dobrze nie jest, ale może być różnie. Wszystko zależy od tego co podczas tego konfliktu zrobi Rosja.
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2016-11-13, 10:06   

ZAMOS napisał/a:
Narodowy socjalizm to niemiecka właściwość. Ja jestem patriotą narodowym Polski. Jej wolności i niezależności. Ty jako polakożerca tego nie rozumiesz. Podobnie do mnie myśli w Polsce ponad 80 procent Polaków.


Tak z ciekawości dopytam.

Cytat:

Ja jestem patriotą narodowym Polski.



Co to znaczy dla ciebie, bo ja rozumiem, ze patriotą narodowym Polski jest każdy z obywateli tego kraju niezależnie od poglądu. Czy może uważasz, ze prawo do nazywania siebie patriotą narodowym Polski, ma jakaś specjalna grupa obywateli?

Cytat:

Ty jako polakożerca tego nie rozumiesz.



Co rozumiesz pod określeniem „polakożerca”?
Czy to oznacza, ze jak ktoś niema poglądów podobnych do twoich jest tym „polakożerca”?


Cytat:

Podobnie do mnie myśli w Polsce ponad 80 procent Polaków.



Podobnie myśli, to znaczy jak?
Rozumiem, ze nie chodzi ci o poglądy narodowców, bo tych może jest max. 2 - 4%
Rozumiem, ze mówisz o 80% tych, którzy chcą być w UE, bo tyle osób rzeczywiście deklaruje?

ZAMOS napisał/a:
Wojna o dominację na Pacyfiku, a więc nad światem wybuchnie między Chinami, a USA. Może jeszcze z rok pokoju mamy. Jak na tym wyjdzie Polska nie wiem, ponieważ mamy kiepski proamerykański rząd, więc dobrze nie jest, ale może być różnie. Wszystko zależy od tego co podczas tego konfliktu zrobi Rosja.

Chiny to nie jest kraj, który by wszczynał jakieś wojny. Jak już to będzie się starał zwiększyć swoje wpływy w Azji. Raczej gospodarcze, a nie militarne.
Pomysł Trumpa o nałożeniu 45% cła na Chiny raczej odbije się na wojnie gospodarczej, a nie militarnej.
No faktem jest, że ta wojna gospodarcza odbije się "czkawką" w usa i nie tylko.
Takie wojny gospodarcze już były, nic z tego dobrego dla zwykłego obywatela nie było.

Pozdrawiam

:->
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-11-13, 10:49   

ZAMOS napisał/a:
Ja jestem patriotą narodowym Polski.


Powinieneś jeździć polskim samochodem.
Mam Poloneza 1600 z 1997, jakby co. Bordowy metalik, po prostu śliczny. Ma wspomaganie kierownicy i elektryczne szyby z przodu. Mieści się w 10l/100 km, przy spokojnej jeździe :-)
( A teraz pewnie okaże się, że polski patriotyzm nie dotyczy motoryzacji i polega głównie na tępieniu Żydów oraz konstruowaniu poglądów zrozumiałych tylko dla innych narodowych patriotów Polski :mrgreen: )
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10