Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Katolicki kler w historii Polski
Autor Wiadomość
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2016-09-19, 00:23   

tropiciel napisał/a:
Dlatego taboryci wypędzili ze swej wspólnoty pikartów. Ale to na niewiele się zdało, więc Jan Żiżka postanowił się z nimi ostatecznie rozprawić. Urządził im krwawą masakrę, choć pikarci stawiali zaciekły opór pod dowództwem Mikołaja Kowala. 20 kwietnia 1421 Žižka pokonał ich w ciężkich walkach i 25 pikardów spalił na stosie, pozostali zginęli podczas egzekucji w Pradze.
Jak więc widać z historii owi pikarci świętymi raczej nie byli i wbrew zaleceniu Słowa Bożego ( Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12 ) posłużyli się podobnymi metodami jak taboryci. Skutek więc był taki jak przewidział Jezus - Mt. 26 : 52.

Mam rozumieć, że popierasz egzekucje, tortury i palenie na stosie pikardów ponieważ bronili się przed swoimi prześladowcami? Tak wynika z Twojej wypowiedzi.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2016-09-19, 13:33   

Listek napisał/a:
Paszko napisał/a:
Polacy "mordowali" i katolików - np. w 1109 i 1410...


1410 lipiec - cóż za zwycięstwo nad najeźdźcą!

Może jeszcze napiszesz o hitlerowskich katolikach?


Jeśli uważasz, że pisałem to bez ironii, to znaczy że nie czytałeś całej naszej wymiany zdań z Tropicielem. Zwracam Twoją uwagę na cudzysłów - jest tam nie bez powodu, lecz ma podkreślać idiotyczność tropicielowego tłumaczenia sobie wojny polsko-czeskiej w kategoriach czystki wyznaniowej :roll:

Jak widzisz pod moim awatarem, nie ukrywam swego wyznania i w zestawieniu z nim to, co wyczytałeś z mojego postu, nie miałoby przecież sensu, prawda?

Przy okazji skoryguję sam siebie, skoro nikt do tej pory tego nie zrobił:
Paszko napisał/a:

No, właściwie to tak... Jako część składowa Federacji Rosyjskiej stanowiliby(śmy ;-) ) dzisiaj największe powierzchniowo państwo na kuli ziemskiej... A jednak wolę mówić po polsku i pisać łacinką... Łatwiej nią zapisać np. zgłoskę "ę" niż grażdańską bukwą "я"(ja) .

Okazuje się, że głagolica posiadała nosówki, gdyby więc Mieszko wybrał obrządek słowiański, nie miałby żadnego problemu z zapisaniem polskiej mowy.

ę:



ǫ, czyli ą:

_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-27, 11:00   

KobietaZMagdali

Cytat:
Mam rozumieć, że popierasz egzekucje, tortury i palenie na stosie pikardów ponieważ bronili się przed swoimi prześladowcami? Tak wynika z Twojej wypowiedzi.


Niczego takiego nie napisałem, a twoje nielogiczne wnioski to mnie na szczęście mało interesują.

____________________________________
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2016-09-27, 17:37   

tropiciel napisał/a:
Niczego takiego nie napisałem,

Napisałeś:
Cytat:
Dlatego taboryci wypędzili ze swej wspólnoty pikartów. Ale to na niewiele się zdało, więc Jan Żiżka postanowił się z nimi ostatecznie rozprawić. Urządził im krwawą masakrę, choć pikarci stawiali zaciekły opór pod dowództwem Mikołaja Kowala. 20 kwietnia 1421 Žižka pokonał ich w ciężkich walkach i 25 pikardów spalił na stosie, pozostali zginęli podczas egzekucji w Pradze.
Jak więc widać z historii owi pikarci świętymi raczej nie byli i wbrew zaleceniu Słowa Bożego ( Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12 ) posłużyli się podobnymi metodami jak taboryci.


I w dodatku, żeby usprawiedliwić taborytów skłamałeś: pisząc: iż pikardzi: posłużyli się podobnymi metodami jak taboryci. Pikardzi NIKOGO nie torturowali ani nie palili. Byli bardzo pokojowo nastawioną wspólnotą. Kiedy zaczęto ich mordować stosowali jedynie obronę konieczną jednocześnie błagając o pokój.

tropiciel napisał/a:
a twoje nielogiczne wnioski to mnie na szczęście mało interesują.
Ta próba poniżenia mnie na nic Ci nie przyjdzie, nie boję się prześladowania
:-P
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-28, 10:55   

KobietaZMagdali

Cytat:
I w dodatku, żeby usprawiedliwić taborytów skłamałeś: pisząc: iż pikardzi: posłużyli się podobnymi metodami jak taboryci. Pikardzi NIKOGO nie torturowali ani nie palili. Byli bardzo pokojowo nastawioną wspólnotą. Kiedy zaczęto ich mordować stosowali jedynie obronę konieczną jednocześnie błagając o pokój.


Kto klamie to widać ! Jeśli pikarci toczyli ciężkie boje pod dowództwem Mikołaja Kowala z Taborytami i dopiero 20 kwietnia 1421 Žižka pokonał ich w ciężkich walkach, to najwidoczniej
nie była to walka słowna ! A skoro pikarci chwycili za miecz wbrew temu co mówi Pismo Święte ( Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12 ), to posłużyli się tymi samymi metodami co taboryci. Skutek więc był taki jak przewidział Jezus - Mt. 26 : 52
.

Jeśli więc komuś zarzucasz kłamstwo, to najpierw spójrz na siebie i zwierzchników swojego kościoła, którzy oszukują ludzi i prowadza ich na zatracenie !

I na tym bym z tobą dyskusję zakończył, bo nie ma o czym z tobą rozmawiać !

____________________________________________________

http://biblia.webd.pl/for...p=405220#405220
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2016-09-29, 09:31   

tropiciel napisał/a:
KobietaZMagdali

Cytat:
I w dodatku, żeby usprawiedliwić taborytów skłamałeś: pisząc: iż pikardzi: posłużyli się podobnymi metodami jak taboryci. Pikardzi NIKOGO nie torturowali ani nie palili. Byli bardzo pokojowo nastawioną wspólnotą. Kiedy zaczęto ich mordować stosowali jedynie obronę konieczną jednocześnie błagając o pokój.


Kto klamie to widać ! Jeśli pikarci toczyli ciężkie boje pod dowództwem Mikołaja Kowala z Taborytami i dopiero 20 kwietnia 1421 Žižka pokonał ich w ciężkich walkach, to najwidoczniej
nie była to walka słowna ! A skoro pikarci chwycili za miecz wbrew temu co mówi Pismo Święte ( Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12 ), to posłużyli się tymi samymi metodami co taboryci. Skutek więc był taki jak przewidział Jezus - Mt. 26 : 52
.

Jeśli więc komuś zarzucasz kłamstwo, to najpierw spójrz na siebie i zwierzchników swojego kościoła, którzy oszukują ludzi i prowadza ich na zatracenie !

I na tym bym z tobą dyskusję zakończył, bo nie ma o czym z tobą rozmawiać !



Po raz drugi powtarzasz kłamstwo!!! Pikardzi bronili się się przed mordami i torturami, jednak sami nigdy na nikogo nie nadali, nie torturowali, nie stosowali oszczerstw jak to robiono wobec nich i zabiega o pokój.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-30, 09:47   

Nie odpowiadam użytkowniczce, która mi ubliża i posługuje się oszczerstwem wobec mnie !

Odpowiadam tylko i wyłącznie ze względu na forumowiczów !


Pikardzi - jeśli wierzyć temu co podaje czeski historyk František Lützow ( 1849 - 1916 ) w książce pt. The Hussite Wars London, 1912, str. 117-118, przybyli z Francji i chcieli się upodobnić do pierwszych ludzi, dlatego chodzili nago czym siali powszechne zgorszenie. Zostali najpierw przepędzeni z Taboru w liczbie 200 osób, ale ponieważ dalej szerzyli swą działalność i nie uznawali drugiego spośród 4 artykułów praskich ( husyckich ), obowiązujących w Czechach dotyczących :
1. prawa do swobodnego głoszenia Słowa Bożego
2. przywrócenia eucharystii pod dwoma postaciami : chleba i wina
3. odebrania klerowi katolickiemu władzy świeckiej i sekularyzacji dóbr kościelnych
4. karania za grzechy śmiertelne przez władze świecką.

- co stało się powodem zorganizowania wypraw krzyżowych przeciw taborytom - dlatego zdecydowanie przeciwstawiał im się Mikuláš z Pelhřimova oraz Jan Žižka. W rezultacie wysłano jeden z oddziałów przeciw nim. Pikartów potraktowano jak wrogów Prawa Bożego, ponieważ rozbijali jedność husytów i psuli wizerunek Taborytów w oczach całego świata jako ludzi domagających się poszanowania wartości moralnych i wolności religijnej. Pikarci zorganizowali ruch oporu pod dowództwem Mikołaja Kowala - i jak podają historycy - 20 kwietnia 1421 r. po ciężkich walkach Jan Žižka pokonał ich, schwytał 50 z nich. Walka rzecz jasna nie mogła toczyć się na słowa. Zostali oni spaleni żywcem we wsi Klokoty. Pozostałych stracono w Pradze. W ten sposób niestety prześladowani przez krzyżowców Taboryci sami stali się prześladowcami. Nikt zdrowy na umyśle tego nie pochwala. Nie mniej jeśli Pikarci walczyli z Taborytami to tym samym pokazywali, że posługują się ta samą bronią, a więc nie zastosowali się do polecenia Jezusa i apostołów, aby nie chwytac za miecz. - Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12.
Pozostali Pikarci uciekli na wyspę mieszczącą się na rzece Nežárka w pobliżu miasta Čáslav. Ale i oni 21 październiku 1921 zostali zaatakowani przez Žižkę i bezlitośnie wymordowani.

por.: - The Resistance to Christianity. rozdz. 37 The Men of Intelligence and the Pikarti of Bohemia, New York 2007
Informacje na temat Pikartów są niestety często sprzeczne ze sobą. Większość znaleźć można w Husitské kronice napisanej przez kronikarza Vavřince z Březové.

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że Pikarci nie walczyli z Taborytami i poszli wzorem Jezusa jak baranki na rzeź, i ma na to konkretne dowody - to z chęcią posłucham.

___________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=0Vr04TNrbt4
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-09-30, 10:25   

Tropiciel, czy ty nie rozumiesz, że była to samoobrona?
Gdybym przyjechał do Ciebie i poprosił o nadstawienie gardła, bo chcę Ci uciąć głowę, ale najpierw to samo chcę zrobić twoim dzieciom i żonie, to co?
Pozwoliłbyś mi na to?
Bronił byś siebie i swoich dzieci?
Jeśli byś się bronił, to znaczy, że jesteś zbrodniarzem, bo używasz takich samych argumentów siły i takiej samej broni?
Czyś ty OSZALAŁ?

ps.
Wpis mój broni racji:
KobietaZMagdali napisał/a:
Pikardzi bronili się się przed mordami i torturami, jednak sami nigdy na nikogo nie nadali, nie torturowali, nie stosowali oszczerstw jak to robiono wobec nich i zabiega o pokój.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-30, 11:02   

nesto

Biblia mówi co innego :

Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-09-30, 14:26   

A co to ma do rzeczy, co mówi Biblia?
Pytam jak człowiek człowieka - masz swój rozum?
Powiedz co TY być zrobił, a nie co mówi Biblia.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-09-30, 23:09   

Cytat:
A co to ma do rzeczy, co mówi Biblia?


Dla mnie ma !

Cytat:
Pytam jak człowiek człowieka - masz swój rozum?
Powiedz co TY być zrobił, a nie co mówi Biblia.


no i na tym polega zasadnicza różnica między nami, ponieważ dla Ciebie Biblia nie jest autorytetem, a dla mnie jest.

Zaczęło się kiedyś od przyzwolenia na obronę, potem z tego wyszła wojna obronna, a aktualnie można słyszeć pouczenia katechizmu katolickiego, że : ( 2265 ) "Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby " oraz, "że ( 2310 ) władze publiczne mają w tym przypadku prawo i obowiązek nałożyć na obywateli zobowiązania konieczne dla obrony narodowej. "

Stąd też pochodzi urząd t.zw. księży kapelanów w wojsku, którzy błogosławią, broń, żołnierzy, dają im dyspensę czyli przyzwolenie na zabijanie i całkowite rozgrzeszenie dotyczące tego co będą robić. I w tym właśnie duchu po obu stronach walczących ze sobą armii dochodzi do tych absurdów i w rezultacie do sprzeniewierzenia się Bogu i Chrystusowi.

Polecam wiersz Juliana Tuwima : pt. Do prostego człowieka ! :

Gdy znów do murów klajstrem świeżym

Przylepiać zaczną obwieszczenia,

Gdy "do ludności", "do żołnierzy"

Na alarm czarny druk uderzy

I byle drab, i byle szczeniak

W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,

Że trzeba iść i z armat walić,

Mordować, grabić, truć i palić;

Gdy zaczną na tysięczną modłę

Ojczyznę szarpać deklinacją

I łudzić kolorowym godłem

I judzić "historyczną racją",

O piędzi, chwale i rubieży,

O ojcach, dziadach i sztandarach,

O bohaterach i ofiarach;

Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin

Pobłogosławić twój karabin,

Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,

Że za ojczyznę - bić się trzeba;

Kiedy rozścierwi się, rozchami

Wrzask liter pierwszych stron dzienników,

A stado dzikich bab - kwiatami

Obrzucać zacznie "żołnierzyków".
-
- O, przyjacielu nieuczony,

Mój bliźni z tej czy innej ziemi !

Wiedz, że na trwogę biją w dzwony

Króle z pannami brzuchatemi;

Wiedz, że to bujda, granda zwykła,

Gdy ci wołają: "Broń na ramię !",

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła

I obrodziła dolarami;

Że coś im w bankach nie sztymuje,

Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje

Cło jakieś grubsze na bawełnę.

Rżnij karabinem w bruk ulicy !

Twoja jest krew, a ich jest nafta !

I od stolicy do stolicy

Zawołaj broniąc swej krwawicy :

"Bujać - to my, panowie szlachta! "


Więcej: http://biblia-odchwaszczo...zywych-wersji-/

______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2016-10-01, 15:57   

tropiciel napisał/a:
Nie odpowiadam użytkowniczce, która mi ubliża i posługuje się oszczerstwem wobec mnie !

Odpowiadam tylko i wyłącznie ze względu na forumowiczów !


To Ty mi ubliżasz i stosujesz oszczerstwa wobec mnie, zresztą nie po raz pierwszy poniżasz swoich dyskutantów takimi jak wyżej postami.
tropiciel napisał/a:
po ciężkich walkach Jan Žižka pokonał ich, schwytał 50 z nich. Walka rzecz jasna nie mogła toczyć się na słowa. Zostali oni spaleni żywcem we wsi Klokoty. Pozostałych stracono w Pradze. W ten sposób niestety prześladowani przez krzyżowców Taboryci sami stali się prześladowcami. Nikt zdrowy na umyśle tego nie pochwala. Nie mniej jeśli Pikarci walczyli z Taborytami to tym samym pokazywali, że posługują się ta samą bronią, a więc nie zastosowali się do polecenia Jezusa i apostołów, aby nie chwytac za miecz. - Mt. 26 : 51-52; 2 Kor. 10 : 3-4; Ef. 6 : 12.
Pozostali Pikarci uciekli na wyspę mieszczącą się na rzece Nežárka w pobliżu miasta Čáslav. Ale i oni 21 październiku 1921 zostali zaatakowani przez Žižkę i bezlitośnie wymordowani.

por.: - The Resistance to Christianity. rozdz. 37 The Men of Intelligence and the Pikarti of Bohemia, New York 2007
Informacje na temat Pikartów są niestety często sprzeczne ze sobą. Większość znaleźć można w Husitské kronice napisanej przez kronikarza Vavřince z Březové.

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że Pikarci nie walczyli z Taborytami i poszli wzorem Jezusa jak baranki na rzeź, i ma na to konkretne dowody - to z chęcią posłucham.


Dopiero po moich dwóch postach sprostowałeś swoje wypowiedzi i niechętnie przyznałeś, że taboryci byli prześladowcami i bezlitośnie mordowani. Wciąż jednak szukasz wymówki dla morderców.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-10-02, 13:04   

Wszelką dyskusję z uźytkowniczką o nicku KobietaZMagdali zakończyłem, że względu na oszczerstwa pod moim adresem i przekręcanie moich wypowiedzi !

w dalszym ciągu jest aktualne :
Jeśli ktokolwiek twierdzi, że Pikarci nie walczyli z Taborytami i poszli wzorem Jezusa jak baranki na rzeź, i ma na to konkretne dowody - to z chęcią posłucham.


__________________________________
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-10-03, 18:00   



VATICAN MAFIA 2015- Sex Abuse / Financial Corruption / New World Order /Pope Francis I Jesuit ...



"The Jesuits" or "The Society of Jesus": Historians Expose Conspiracy to Rule the World

_______________________________
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-13, 15:08   



Jak działają jezuici


___________________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10