Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-07-05, 23:11
Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-03, 21:33   Re: Siedemdziesiąta rocznica pogromu kieleckiego

Henryk napisał/a:
Cytat:
Prowokowanie mieszkańców Kielc do mordowania Żydów nie spowodowałoby śmierci ani jednego człowieka, gdyby mieszkańcy Kielc 4 lipca 1946 roku nie chcieli Żydów mordować, gdyby nie mieli w sobie już gotowej nienawiści do ludzi, których przecież nie znali, o których nie wiedzieli niczego poza jednym: że są Żydami.

Więcej na:
http://www.the614thcs.com/38.2101.0.0.1.0.phtml
Czy do dziś wiele zmieniło się w mentalności polaków? :roll:

Zastanawiam się kiedy nasz rząd z całą surowością weźmie się za takich oszczerców Polski i Polaków. Narodu, który był permanentnie niszczony przez Niemców, Rosjan i też Żydów. Każdy kto choć trochę interesuje się historią z czasów napaści niemieckiej i sowieckiej, a później okupacji wpierw przez Niemców, a później przez sowieckich komunistów w szeregach których w Polsce w UB i NKWD ponad 80% to byli ludzie narodowości żydowskiej. Swołocz komusza mordowała Polaków tysiącami. Było tak źle, że podniesiono pomysł wybudowania krematorium, ponieważ nie nadążano zakopywać zwłok pomordowanych POLSKICH PATRIOTÓW. Nie wierzę by jakikolwiek Polak dopuścił się zbrodni o które oskarżają nas Żydzi. Polska była zniszczona jak żaden kraj po drugiej wojnie światowej i zbrodnie na naszym narodzie nie ustały wraz z pokonaniem przez koalicję Niemców.
Jest mi naprawdę niedobrze jak czytam tak podłe oszczerstwa. Na koniec zapytam, czy znasz chodź jeden przypadek Żyda, który naraził swe życie ratując Polaka? Napisz jak znasz jakiś przypadek Żyda, który uratował Polaka podczas okupacji sowieckiej. Nie pisz tylko o tych przypadkach kiedy ubek, czy bandyta z NKWD narodowości żydowskiej przestał torturować Polaka i ten dzięki temu przeżył.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-07-03, 22:02   

ZAMOS sobie a regulamin sobie:
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.

To co uprawa tu ZAMOS to czysta mowa nienawiści.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-05, 08:57   

W tym miejscu był mój post napisany w tym dniu kiedy znikły posty i tematy
a pisałem o rzekomym antysemityzmie ZAMOSA i o dziwnej postawie ŚJ
i Badaczy względem komunizmu .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-05, 09:09   

Tematu ZAMOSA o antypolonizmie nie ma :-(
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-07-05, 09:19   

efroni napisał/a:
Tematu ZAMOSA o antypolonizmie nie ma

I nie ma czego żałować. Forum biblijne a tu ktoś skręca w politykę i to w stylu negatywnym.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-05, 11:16   

Bobo napisał/a:
ZAMOS sobie a regulamin sobie:
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.

To co uprawa tu ZAMOS to czysta mowa nienawiści.

Nie przeszkadza ci to co pisze @Henryk? Żaden naród w Europie nie ryzykował życiem swoim i rodziny, a nawet sąsiadów w ratowaniu Żydów. Cała Europa razem nie uratowała tylu Żydów co Polacy, ale wam to nie przeszkadza pluć na tych też waszych BOHATERÓW. TO BARDZO, ALE TO BARDZO NIEGODNE I PODŁE!!! Ja nie oczekuję wdzięczności, ale nie godzę się na to, żeby tak pluć na mą OJCZYZNĘ!!! Dobrze, że uchwalono już nowelizację prawa w Polsce i taki paszkwil jak napisał @ Henryk jest ścigany z urzędu. Polakożercy typu Gross i spółka miejsca w naszym społeczeństwie mieć nie będą.
Ponadto jestem bardzo oburzony tym, że śmiesz nazywać mnie antysemitą. Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby skrzywdzić kogokolwiek, ale stanę w obronie każdego, kogo się krzywdzi słownie, czy fizycznie.
Wiem, że śj są na bakier z wykształceniem i postrzeganiem rzeczywistości jaka ich otacza, ale nie upoważnia wasza ignorancja was do szerzenia kłamstw nawet tych komuszych.
Cytat:

Tematu ZAMOSA o antypolonizmie nie ma :-(

Na forum są jakieś problemy techniczne, więc trochę jest namieszane. Winnym tego stanu rzeczy jest właściciel i administrator portalu, a nie administracja. Coś to ktoś ciągle przestawia i posty to znikają to znów się pojawiają. Trzeba poczekać, aż wróci Anna01 i troszkę popracuje nad poprawnością działania forum.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-05, 11:16   

Bobo

I owszem jest to forum biblijne , ale są w nim też działy a w nich tematy nie związane z tematyką biblijną
a one zakładane są nie tylko przez ZAMOSA /Tomek , Henryk , Boa Dusiciel (np.) i wielu innych/

Natomiast istnienie antypolonizmu/ niemieckiego , żydowskiego , lewackiego/
a i antypatriotyzmu jest faktem i tylko ktoś kto jest głuchy i ślepy tego nie-dostrzega
... albo tak ma sprany mózg lewacką propagandą , że już tego nie widzi i nie słyszy .

PS . Dla jasności , nie mam pretensji do Anny .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-05, 11:54   

ZAMOS napisał/a:
Nie przeszkadza ci to co pisze @Henryk?

Jak byłeś uprzejmy nie zauważyć, to Henryk jedynie cytuje słowa kogoś innego, z którymi oczywiście utożsamia się. :lol:
Antysemityzm był, jest i będzie w Polsce, czego TY jesteś najlepszym przykładem.
A poza tym- jesteś strasznie monotematyczny, że aż nudny! :-(

Żyj w Polsce z renty i bądź PATRIOTĄ zdolnym oddawać życie za rządzących, - nieważne jakiej orientacji politycznej.
Wtedy pogadamy inaczej.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-07-05, 12:00   

ZAMOS napisał/a:
Ponadto jestem bardzo oburzony tym, że śmiesz nazywać mnie antysemitą.

Dostałeś już dwa ostrzeżenia za podobne wpisy i za ten sam punkt nr 7 regulaminu.
Po prostu NICZEGO się z tego nie uczysz. Tyle.

efroni napisał/a:
I owszem jest to forum biblijne , ale są w nim też działy a w nich tematy nie związane z tematyką biblijną
a one zakładane są nie tylko przez ZAMOSA /Tomek , Henryk , Boa Dusiciel (np.) i wielu innych/

Owszem, są takie działy. Tylko, że tu jest dział: Biblia, księgi, przekłady...- zagadnienia doktrynalne -> pojęcia.
Jak zapewne widzisz, to nie jest dobry dział na polityczne wynurzenia ZAMOSA. Może jakiś moderator przeniesie. Poza tym, TY TEŻ nawołujesz do nienawiści takim wpisem:
Cytat:

Natomiast istnienie antypolonizmu/ niemieckiego , żydowskiego , lewackiego/
a i antypatriotyzmu jest faktem i tylko ktoś kto jest głuchy i ślepy tego nie-dostrzega
... albo tak ma sprany mózg lewacką propagandą , że już tego nie widzi i nie słyszy .


Co jakiś fakt ma wspólnego z tym, żeby tutaj go umieszczać?
Może ja też będę przytaczał FAKTY z życia mrówek i termitów?
Na co to komu na forum biblijnym?
Mało to for politycznych, że jeszcze tu taką gadką ktoś chce zamulić tematy biblijne? :roll:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-05, 18:44   

Henryk napisał/a:

Jak byłeś uprzejmy nie zauważyć, to Henryk jedynie cytuje słowa kogoś innego, z którymi oczywiście utożsamia się.

Utożsamiasz się właśnie z sowieckimi komunistycznymi oprawcami tych których w najdziwniejszy dla mnie sposób chcesz "opłakiwać". Podłe jest o co piszesz i z czym się utożsamiasz.
Henryk napisał/a:
Antysemityzm był, jest i będzie w Polsce, czego TY jesteś najlepszym przykładem.

Znów kłamiesz, albo nic nie rozumiesz.
Cytat:
Żyj w Polsce z renty i bądź PATRIOTĄ

Mam dwóch braci na rencie, więc wiem jak by żyli by nie mieli mnie. Ja jestem zdrowy, ale niewiele brakowało, żeby komuchy też ze mnie kalekę zrobili. Dlatego mdli mnie jak czytam co wklejasz i wypisujesz.
Powinieneś wiedzieć kto do stanu w jakim dzisiaj jest polska gospodarką ją doprowadził i nie byli to PATRIOCI, a co którym tu tak przyklaskujesz.
Bobo napisał/a:
Po prostu NICZEGO się z tego nie uczysz. Tyle.
.
Chcesz mi powiedzieć, że mam się uczyć od ciebie, czy od twej sekty?
Bobo napisał/a:
to nie jest dobry dział na polityczne wynurzenia ZAMOSA.
Nieśmiało chcę cię powiadomić, iż to nie ja założyłem ten antypolski wątek. Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-07-05, 19:01   

ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?

Aby choć w minimalnym stopniu stanowić przeciwwagę takich jak Ty. :-P
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-05, 19:28   

Henryk napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?

Aby choć w minimalnym stopniu stanowić przeciwwagę takich jak Ty. :-P

Trochę mi cię nawet żal. Jednak nic nie robisz by ze swej małości i kompleksów się wydostać. Plucie na Polskę i Polaków nie podniesie twego statusu społecznego, ale może ci zaszkodzić.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2016-07-05, 19:59   

ZAMOS napisał/a:
Henryk napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?

Aby choć w minimalnym stopniu stanowić przeciwwagę takich jak Ty. :-P

Trochę mi cię nawet żal. Jednak nic nie robisz by ze swej małości i kompleksów się wydostać. Plucie na Polskę i Polaków nie podniesie twego statusu społecznego, ale może ci zaszkodzić.


To, że Henryk przypomina rocznicę mordu nie jest pluciem na Polskę, tylko przypomnieniem tego naprawdę strasznego faktu.

Jestem z Kielc, więc w jakiś sposób to naprawdę straszne zdarzenie na mnie oddziałuje mentalnie. Parę razy przechodziłem koło tego miejsca, które jest wyjątkowo ładne, ale ten powab tego miejsca nie potrafi do człowieka dotrzeć, gdy uświadomi sobie, co się tam stało. Czy mamy w ogóle o tym nie mówić? Chyba nie. Każdy naród musi się zmierzyć ze swoją historią i pewnie każdy naród ma karty w swojej historii, których nie chciałby, by były. To, co się jednak stało, nie odstanie się. Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-07-05, 21:06   

.Cyprian. napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Henryk napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Tak na marginesie zastanawiam się dlaczego jeszcze w tej "antysemickiej" Polsce jeszcze mieszkacie?

Aby choć w minimalnym stopniu stanowić przeciwwagę takich jak Ty. :-P

Trochę mi cię nawet żal. Jednak nic nie robisz by ze swej małości i kompleksów się wydostać. Plucie na Polskę i Polaków nie podniesie twego statusu społecznego, ale może ci zaszkodzić.


To, że Henryk przypomina rocznicę mordu nie jest pluciem na Polskę, tylko przypomnieniem tego naprawdę strasznego faktu.

Jestem z Kielc, więc w jakiś sposób to naprawdę straszne zdarzenie na mnie oddziałuje mentalnie. Parę razy przechodziłem koło tego miejsca, które jest wyjątkowo ładne, ale ten powab tego miejsca nie potrafi do człowieka dotrzeć, gdy uświadomi sobie, co się tam stało. Czy mamy w ogóle o tym nie mówić? Chyba nie. Każdy naród musi się zmierzyć ze swoją historią i pewnie każdy naród ma karty w swojej historii, których nie chciałby, by były. To, co się jednak stało, nie odstanie się. Dlatego należy o tym mówić, choćby dlatego, by się to już nigdy więcej nie zdarzyło.

Szkoda, że jesteś z Kielc, a nie znasz prawdy o tej komunistycznej prowokacji i zbrodni. Wklejam ci zatem link, który trochę o prawdę się ociera. Całej prawdy o tych mordach komuniści nigdy nam nie zostawili, a tylko to co im mogło posłużyć za usprawiedliwienie.
http://wmeritum.pl/pogrom...-naprawde/56077
NKWD i UB w latach "umacniania" władzy sowieckiej w Polsce zamordowali 250 tysięcy Polaków. Dostało się też niewinnym Żydom, Jak ma się zamordowanie kilkudziesięciu Żydów do 250 tysięcy Polaków? Każdego niewinnego człowieka szkoda, ale to nie NSZ, AK i katoliccy księża mordowali, a sowieckie bandy i ich poplecznicy zdrajcy i szumowiny polskojęzyczne. Dzisiaj słynny polakożerca Gross zbija kasę na szkalowaniu Polski i naszych Żołnierzy Niezłomnych. Jaki ma w tym cel to można się tylko domyślać. Najgorsze jednak jest to, że część naszego społeczeństwa łapie się na te oszustwa.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-07-06, 10:05   

Bobo napisał/a:


efroni napisał/a:
I owszem jest to forum biblijne , ale są w nim też działy a w nich tematy nie związane z tematyką biblijną
a one zakładane są nie tylko przez ZAMOSA /Tomek , Henryk , Boa Dusiciel (np.) i wielu innych/

Owszem, są takie działy. Tylko, że tu jest dział: Biblia, księgi, przekłady...- zagadnienia doktrynalne -> pojęcia.
Jak zapewne widzisz, to nie jest dobry dział na polityczne wynurzenia ZAMOSA. Może jakiś moderator przeniesie. Poza tym, TY TEŻ nawołujesz do nienawiści takim wpisem:
Cytat:

Natomiast istnienie antypolonizmu/ niemieckiego , żydowskiego , lewackiego/
a i antypatriotyzmu jest faktem i tylko ktoś kto jest głuchy i ślepy tego nie-dostrzega
... albo tak ma sprany mózg lewacką propagandą , że już tego nie widzi i nie słyszy .


Co jakiś fakt ma wspólnego z tym, żeby tutaj go umieszczać?
Może ja też będę przytaczał FAKTY z życia mrówek i termitów?
Na co to komu na forum biblijnym?
Mało to for politycznych, że jeszcze tu taką gadką ktoś chce zamulić tematy biblijne? :roll:


Gdy otwieram to forum to klikam na ; Zobacz posty nieprzeczytane
i wybieram tematy które mnie interesują i je czytam i ewentualnie odpowiadam
a pozostałe tematy odznaczam jako przeczytane i nie zwracam uwagi na to
kto gdzie swój temat umieszcza , to jest sprawa umieszczającego temat ,
więc nie do mnie pretensje , że to odpowiedni czy nie odpowiedni dział na takie wpisy .

To odnośnie pierwszego podkreślenia
Jeżeli chodzi o drugie podkreślenie ; jeżeli fakty są
źródłem nienawiści to odpowiedzialność za to /sianie nienawiści/
ponoszą ci co tworzą takie fakty a nie ci co je diagnozują
a oczywistym faktem / przynajmniej dla mnie/ potwierdzonym i przez obserwacje
i w rozmowach , że problemu antypolonizmu / niemieckiego , żydowskiego , lewackiego/
i antypatriotyzmu nie dostrzegają ci co się karmią lewacką propagandą
a słowa "pranie mózgu przez lewacką propagandę" są barankiem w stosunku do
wilczych słów jakie używa niemieckojęzyczna prasa w stosunku do Polaków , patriotów ,
narodowców , podobnie w tej sprawie zachowuje się i Gazeta Wyborcza
i niemieckie , polskojęzyczne gazety wydawane dla Polaków .


,,,,,,,,,,,,,

Pogrom kielecki to nie jest tak prosta sprawa jak to przedstawia Jędrzejewski
a Henryk się z tym utożsamia .

Fakt pierwszy ; w tym samym czasie odbyły się cztery pogromy w Budapeszcie, dwa w Bratysławie
i po kilka w mniejszych miastach Czechosłowacji, , Rumunii , Węgier no i w Polsce .

Fakt drugi ; 4 lipca, święto niepodległości USA ,
zdaniem ówczesnego ambasadora amerykańskiego w Polsce, Blissa Lanea,
data ta była specjalnie wyznaczona ażeby reportaże z tego wydarzenia
były natychmiast dostępne społeczeństwu amerykańskiemu a zwłaszcza Żydom amerykańskim

Fakt trzeci ; „pogrom kielecki” odbył się pod nadzorem wysokiej rangi urzędnika GRU , Michaiła Dyomina,
który na parę dni przeć "pogromem" przyjechał do Kielc
a po spisaniu raportu z „pogromu” wyjechał.

Fakt czwarty; Polska ambasada w Paryżu otrzymała rozkaz z Warszawy stawiania Polaków i Polski
w jak najgorszym świetle na arenie międzynarodowej w oparciu o schematy propagandowe
opracowane w Moskwie a dotyczące "pogromu"

Fakt piaty ; Sąd bezpośrednio po wydarzeniach kieleckich wydał wyrok śmierci i natychmiast ten wyrok kazał wykonać .
Rodziny straconych później udowodniły, że żaden ze skazanych ,
nie był na miejscu zbrodni w Kielcach w czasie pogromu.
Stracono dziewięciu niewinnych Polaków .

Fakt szósty; marcu 1947, ambasador sowiecki, Andrej Gromyko, jako pierwszy dyplomata przy ONZ,
wnosi oficjalne żądanie, żeby uznać państwo Izrael na terenie Palestyny
a trzeba wiedzieć że za "żelazną kurtyną" po tych pogromach w satelickich państwach
znalazło się ok. 700 000 Żydów głównie we Francji i Niemczech .


Można te fakty jeszcze mnożyć , choćby nawet ten jak tak mały chłopiec
znalazł się 20 km. od Kielc , pieszo ? /autobusów wtedy nie było/,
bo zatęsknił do jakiejś wiejskiej rodziny z którą otrzymywano sporadyczny
kontakt ? Nie wyrażono zgody by chłopiec zeznawał na procesie .


W rocznicę "pogromu' IPN podał że odkryto nowe dokumenty na ten temat "pogromu",
które rzucają nowe światło na te wydarzenia i zastanawiają się czy nie wznowić
śledztwa w tej sprawie .

Jak widać wszystko to nie jest takie proste jak się komuś wydaje .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12