Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo jest "miejscem" pełnego zbawienia.
Autor Wiadomość
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-20, 09:54   Niebo jest "miejscem" pełnego zbawienia.

Niebo jest „miejscem” pełnego zbawienia człowieka wierzącego, dopełnieniem tego, czego początkiem jest chrzest. Już tutaj na ziemi chrześcijanie mają swoją ojczyznę w niebie, gdzie zapisane są ich imiona. Już teraz wierni mają udział w królestwie niebieskim przez związek z Chrystusem w Jego Kościele. Niebo ciągle jednak jest rzeczywistością przyszłą. Wciąż jeszcze jest wzrastającą wielkością. Niebo stale przyjmuje dusze zbawionych, aż osiągnie swój ostateczny i pełny kształt w dniu paruzji Chrystusa, zmartwychwstania ciał i Sądu Ostatecznego. Tomasz N :)
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-04-24, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-24, 17:24   

Curiel333 napisał/a:
Niebo jest „miejscem” pełnego zbawienia człowieka wierzącego, dopełnieniem tego, czego początkiem jest chrzest. Już tutaj na ziemi chrześcijanie mają swoją ojczyznę w niebie, gdzie zapisane są ich imiona.

Skąd Tomaszu masz takie wieści. Byłeś może choć na chwilę w niebie? Ktoś ci to powiedział? Może rozmawiałeś z Chrystusem?
Bardzo ciekawy temat zapoczątkowałeś. Rad bym się dowiedział coś więcej o tym niebie.
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 17:36   

Odpowiadam na Pański post. Wszelkie prawdy objawione czerpiemy z Pisma Świętego. Po prostu. Jezus Chrystus w Ewangeliach przynosi nam pełnię objawienia. Tego wszystkiego przecież nie wyssałem z palca. Zapraszam do lektury swojej książki - 1 rozdział do pobrania za darmo. Kazda myśl jest poparta cytatami z Pisma Swiętego. Proszę (dół strony): http://curiel333.wix.com/pismoswiete

No chyba, że nie zgadza się Pan z nauką Pisma Swiętego, albo nie uznaje jego autorytetu
mam nadzieję, że raczej Pan tylko zadaje pytanie, aby czegoś więcej się dowiedzieć
Pozdrawiam serdecznie
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-04-27, 18:21   

Czy w tej pełni Objawienia zostało też objawione co dusze zbawionych robią w Niebie ? :-)
Bo nie wiem czy warto iść do Nieba, czy nie :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-04-27, 18:43   

Curiel333 napisał/a:
Niebo stale przyjmuje dusze zbawionych,


to na co zmartwychwstanie skoro duszyczkom w niebie jest dobrze ?
Jezus bez potrzeby chyba ściągnął Łazarza z nieba na ten padoł ziemski.
Tam sobie fajnie był z Bogiem, a Jezus go wskrzesił.
Katolicy mają tak durnowate nauki, ponieważ nie mają pojęcia co Biblia mówi.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-04-27, 20:17   

Curiel333 napisał/a:
Odpowiadam na Pański post. Wszelkie prawdy objawione czerpiemy z Pisma Świętego. Po prostu. Jezus Chrystus w Ewangeliach przynosi nam pełnię objawienia. Tego wszystkiego przecież nie wyssałem z palca. Zapraszam do lektury swojej książki - 1 rozdział do pobrania za darmo. Kazda myśl jest poparta cytatami z Pisma Swiętego. Proszę (dół strony): http://curiel333.wix.com/pismoswiete

No chyba, że nie zgadza się Pan z nauką Pisma Swiętego, albo nie uznaje jego autorytetu
mam nadzieję, że raczej Pan tylko zadaje pytanie, aby czegoś więcej się dowiedzieć
Pozdrawiam serdecznie


EMET:
Poza tekstem [tekstami] z Biblii – najpoprawniej nawet oddanym/i/ pod względem filologicznym [też z uwzględnieniem pełnego pola semantycznego] – mamy owego/ych/ tekstu/ów/: taką bądź inną interpretację oraz wykładnię.
Wtedy można mówić o: teologii, dogmatyce, filozofii, egzegezie,…

Stąd też: tekst Pisma - to jedno i istotnie ważne, ale…
Wówczas: rzeczy zdawałoby się oczywiste w swojej wymowie, przybierają - potem w komentarzach - różnoraki 'koloryt', że tak napiszę.
Tak, jak to czytamy: „I rozmawiano – jeden mówił to, a drugi mówił owo.” - 2 Kronik 18:19b, PNŚ.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:02   

Panie EMET: Jezus nie ściągnął Łazarza z Nieba tylko przywrócił ze stanu śmierci (dokładnie z Szeolu) do zycia na ziemi. Łazarz potem znów umarł i poszedł do nieba
Proszę o przemyślenie swoich wypowiedzi.
Wiele zamieszania jest w Pańskich wypowiedziach. Nic z tego nie wynika.

Po pierwsze, biblistyka bada tekst Pisma Swiętego w oryginale. Niech Pan zajrzy do 1 rozdziału mojej książki - tam cytaty omawiane podawane są w transliteracji greckiej i hebrajskiej. Otóż St - hebrajski (parę ksiąg greckich) NT po grecku został napisany. Są tłumaczenia Biblii na ok. 1200 języków świata. jednak zawsze tłumaczenie biblista konfrontuje z jezykiem oryginalnym tekstu. Proszę trochę o pokory do tekstu natchnionego. Proszę poczynić więcej wysiłku intelektualnego w refleksji nad Słowem Bożym, proszę sięgać do komentarzy a nie pisać tych swoich fanaberii

Oczywiście, że każde pytanie rozwija nawet błędnie postawione i warto dyskutować, ale Pańska ironia w w wypowiedziach nie jest moralna

Pozdrawiam
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-04-27, 21:08   

Curiel333 napisał/a:
Jezus nie ściągnął Łazarza z Nieba tylko przywrócił ze stanu śmierci


Czyli przed swoją śmiercią nie był w niebie.
Potem piszesz znów poszedł do nieba.
Co za niedorzeczności.
Zrozum człowieku, że Biblia nie zna pojęcia " dusza nieśmiertelna "
To wymysł pogański.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:11   

Oczywiście szanuję Pańskie wypowiedzi, jednak więcej by mogła zyskać rozmawiać bardziej konkretna, przemyślana, spójna. Przepraszam za swoją troszkę ostrą wypowiedź, mam nadzieję, że Pan źle tego nie odbierze.

Wszytkie prawdy objawione, poczynione w refleksji teologów pochodzą z tego, co zapisane w Biblii oraz przekazane przez tzw. tradycję, czyli przekaz ustny. Są dokumenty oprócz Biblii, np. DIDACHE (1 w. n. e.)

Ja czytam Biblię 15 lat każdego dnia, także w językach oryginalnych, przeczytałem setki komentarzy i myślę, ze nad Słowem Bożym trzeba się pochylić bardzo, poświęcić swego serca, rozumu, woli - otworzyć się na jego piekno. Pismo Swięte objawia rzeczy przyszłe, np. już w ST są wzmianki o tym, że dusza po śmierci dokona swej autooceny. To nie Bóg sądzi, to człowiek sam siebie osądzi w obliczu prawdy, jaką jest Bóg. Dusza ujrzy całą siebie w całej pełni po śmierci, całe swoje piekno oraz to co ją oszpeca. Wówczas dokona autooceny, gdy oświetli je swiatło Bożej Prawdy. Dokładnie to opisują w swej ksiązce, 1 rozdział do pobrania jest za darmo - polecam
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:16   

Oczywiście, że nie był w niebie. Łazarz był w Szeolu, bo Jezus jeszcze nie dokonał dzieła odkupienia człowieka. Czytaj "człowieku" Biblię, a nie wymyślaj swojej nauki. Ja nie użyłem terminu dusza nieśmiertelna. Pojęcie dusza (jest to omówione w książce mojej) przeniknęło do NT za pośrednictwem kultury hellenistycznej (greckiej). ST rozumiał człowieka jako całość, jedność (mięso ożywione tchnieniem) Mięso w Nt to odpowiednik ciała, tchnienie to odpowiednik duszy. Jednak Żydzi rozumieli człowieka monistycznie NT rozumie człowieka dualistycznie. Pojęcie niesmiertelność wystepuje w ST
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:18   

Mdr 1,13-15; 2,23-25

Bo śmierci Bóg nie uczynił
i nie cieszy się ze zguby żyjących.
Stworzył bowiem wszystko po to, aby było,
i byty tego świata niosą zdrowie:
nie ma w nich śmiercionośnego jadu
ani władania Otchłani na tej ziemi.
Bo sprawiedliwość nie podlega śmierci.
Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka —
uczynił go obrazem swej własnej wieczności.
A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła
i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:19   

Otchłań to polskie tłumaczenie hebrajskiego Szeolu (po grecku Hadesu)
 
 
Vandersky 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 839
Wysłany: 2016-04-27, 21:24   

BoaDusiciel napisał/a:
Bo nie wiem czy warto iść do Nieba, czy nie

Tych, którzy tylko na próbę tam będą chcieli, zanim impreza się rozpocznie odsyłają z powrotem z wilczym biletem.

Mt 22:11-13
Cytat:
Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?" Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności!
 
 
Curiel333 
Eschatologia

Wyznanie: katolickie
Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-04-27, 21:26   

Oczywiście, wplątało mi się to słowo "znów" przypadkowo.
Łazarz nie był w niebie, potem po swej (wyjatkowo w Biblii ) 2 śmierci poszedł, gdzie? Nie wiemy:
- może najpierw do czyśćca, a po nim do nieba
- może jako świety od razu doświadczył szczęscia nieba w Chrystusie
- a może mimo tego, co uczynił Jezus, stracił wiarę w Jezusa i trafił do piekła (choć wątpliwe, ale teologicznie nie wykluczone)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2016-04-27, 22:16   

Curiel333 napisał/a:
Panie EMET: Jezus nie ściągnął Łazarza z Nieba tylko przywrócił ze stanu śmierci (dokładnie z Szeolu) do zycia na ziemi. Łazarz potem znów umarł i poszedł do nieba
Proszę o przemyślenie swoich wypowiedzi.
Wiele zamieszania jest w Pańskich wypowiedziach. Nic z tego nie wynika.

Po pierwsze, biblistyka bada tekst Pisma Swiętego w oryginale. Niech Pan zajrzy do 1 rozdziału mojej książki - tam cytaty omawiane podawane są w transliteracji greckiej i hebrajskiej. Otóż St - hebrajski (parę ksiąg greckich) NT po grecku został napisany. Są tłumaczenia Biblii na ok. 1200 języków świata. jednak zawsze tłumaczenie biblista konfrontuje z jezykiem oryginalnym tekstu. Proszę trochę o pokory do tekstu natchnionego. Proszę poczynić więcej wysiłku intelektualnego w refleksji nad Słowem Bożym, proszę sięgać do komentarzy a nie pisać tych swoich fanaberii

Oczywiście, że każde pytanie rozwija nawet błędnie postawione i warto dyskutować, ale Pańska ironia w w wypowiedziach nie jest moralna

Pozdrawiam


EMET:
Proszę o nie mylenie rozmówców, panie o nicku 'Curiel333' ;-)

Skoro pan myli, to i dalsze wnioskowanie nie ku tej osobie, co pan zamyślił, panie... :-|

Proszę o większą rozwagę. :->

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11