Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-04-05, 23:16
W Biblii każdy znajdzie to, czego szuka.
Autor Wiadomość
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-05, 18:24   W Biblii każdy znajdzie to, czego szuka.

Nesto poddał ciekawy temat do dyskusji. :-)
Cytuję jego post z innego tematu.

nesto napisał/a:
A co do Biblii.
W tej "niby mądrej" księdze każdy znajdzie to, czego szuka.
Mądry - pochwałę mądrości.
Głupi - pochwałę głupoty.
Chory - pochwałę swojego chorego ciała.
Zdrowy - pochwałę swojego zdrowego ciała.
Okrutny - pochwałę okrutności.
Litościwy - pochwałę litości.

Każdemu w Biblii znajdę to, czego szuka.
Udowodnię, że idiota jest mędrcem, a mędrzec idiotą - wszystko cytatami z Biblii.

Wniosek: postępując zgodnie z Biblią każdy postępuje jak mu się podoba.



Pojawiła się odpowiedź (w innym temacie) na cytowany post Nesto, więc pozwolę sobie również ją tu wkleić.



janwisniewski68 napisał/a:
nesto napisał/a:
A co do Biblii.
W tej "niby mądrej" księdze każdy znajdzie to, czego szuka.
Mądry - pochwałę mądrości.
Głupi - pochwałę głupoty.
Chory - pochwałę swojego chorego ciała.
Zdrowy - pochwałę swojego zdrowego ciała.
Okrutny - pochwałę okrutności.
Litościwy - pochwałę litości.

Każdemu w Biblii znajdę to, czego szuka.
Udowodnię, że idiota jest mędrcem, a mędrzec idiotą - wszystko cytatami z Biblii.

Wniosek: postępując zgodnie z Biblią każdy postępuje jak mu się podoba.

Najszybciej udowodnisz swoją głupotę ...
Przez to że nie posiadasz rozumienia biblii !!!


I odpowiedź Nesto:

nesto napisał/a:
Człowiek z natury jest głupi, lecz jak powiada mędrzec:
(16) Bo nie ma wiecznej pamięci po mędrcu tak samo, jak i po głupcu, gdyż już w najbliższych dniach w niepamięć idzie wszystko; czyż nie umiera mędrzec tak samo jak i głupiec?
(Ks. Koheleta 2:16, Biblia Tysiąclecia)

albo

(8) Bo czym góruje mędrzec nad głupcem? Czym biedny, co wie, jak radzić sobie w życiu? (9) Lepsze jest to, na co oczy patrzą, niż nie zaspokojone pragnienie. To również jest marność i pogoń za wiatrem.
(Ks. Koheleta 6:8-9, Biblia Tysiąclecia)


Zapraszam wszystkich do dyskusji.

Oczywiście posługujemy się TYLKO Biblią.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-04-05, 18:38   

Jaką cnotę mam wam obrzydzić na podstawie Biblii?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2016-04-05, 19:21   

Aha, czyli to taki dział: "Sprzeczności" w Biblii Bis, albo Para deistów wytyka "sprzeczności" u biblistów.

A poważnie - nesto się nie dziwię, bo często tak właśnie działa tutaj, ale Tobie Anno bardzo. Że Ci się tak chce całą parę ładować w gwizdek drewniany, i to jeszcze zepsuty. No dobra, działajcie. Zobaczymy jakież to owoce wyda ta uprawa.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2016-04-05, 20:07   

.Cyprian. napisał/a:
No dobra, działajcie. Zobaczymy jakież to owoce wyda ta uprawa.

A może tak zostawić ich samych sobie... ;-)
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2016-04-05, 20:15   

Henryk napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
No dobra, działajcie. Zobaczymy jakież to owoce wyda ta uprawa.

A może tak zostawić ich samych sobie... ;-)


Racja, ale ostrzec też trzeba. :->
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-04-05, 20:49   

.Cyprian., no więc czego dowodzisz na podstawie Biblii? Poproszę o jeden twój pewnik.
Oczywiście, jeśli masz świadomość, że Biblia może wszystko "udowodnić" to nic nie pisz :-D

Henryk, a jak uczył Jezus? Zostawcie pogan samych sobie i niech idą do piekła?
A może jakoś inaczej?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2016-04-05, 20:58   Re: W Biblii każdy znajdzie to, czego szuka.

[quote="Anna01"]Nesto poddał ciekawy temat do dyskusji. :-)
Cytuję jego post z innego tematu.

nesto napisał/a:
A co do Biblii.
W tej "niby mądrej" księdze każdy znajdzie to, czego szuka.
Mądry - pochwałę mądrości.
Głupi - pochwałę głupoty.
Chory - pochwałę swojego chorego ciała.
Zdrowy - pochwałę swojego zdrowego ciała.
Okrutny - pochwałę okrutności.
Litościwy - pochwałę litości.

Każdemu w Biblii znajdę to, czego szuka.


Mój tato mówi, że wszystko można sobie dopasować.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-04-05, 21:03   

Qłeza30 napisał/a:
Mój tato mówi, że wszystko można sobie dopasować.

No właśnie o tym piszę.
Dobrze to ujęłaś - słowo "dopasować" jest dobrym słowem.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-05, 21:29   

"W Biblii każdy znajdzie to, czego szuka." Ja biorąc z wiarą biblię w dłonie wierzyłem, że jest tam tylko prawda, ale się zawiodłem strasznie. Powstało tyle wyznań około chrześcijańskich, ze nawet nie próbuję ich policzyć i każdy z tych wyznawców mówi, ze tylko oni mają monopol na rację w rozumieniu pisma. Są wyznania, który poprzerabiały sobie niewygodne wersety, coś tam usunęli, coś troszkę dodali i mamy twór w którym PRAWDA zaginęła. Nie wiemy co jest dobre, a co złe. Wszak dzięki tej księdze powstał twór w Watykanie, który z cytatami z biblii na ustach mordował całe narody. Samo tylko nawrócenie Europy to kilka milionów zabitych i spalonych na stosach ludzi w iście szatański sposób działała przeklęta przez ludzi inkwizycja, która też swe zbrodnie uzasadniała zapisami w biblii. Jak tu traktować tę księgę z należytym szacunkiem jak raz jest napisane "szanuj ojca i matkę", a gdzie indziej "miej w nienawiści ojca, matkę, braci..." itd. Chrystus naucza miłości i odpuszczenia win, a w Starym Testamencie mamy by :niewiernych" zabić, albo zniewolić i męczyć do końca życia. Coś okropnego jak czytamy o tym co wyprawiali "wybrani", którzy mają jak naucza talmud, który wywodzi się w prostej linii z tory mieć po 1800 niewolników każdy.
Ja dziękuję za takie nauki.
Nie wierzę, że biblia to święta księga. Za dużo tam niegodziwości i pożal się Panie autorytetów do naśladowania.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-04-05, 21:34   

ZAMOS napisał/a:
Nie wierzę, że biblia to święta księga. Za dużo tam niegodziwości i pożal się Panie autorytetów do naśladowania.

Bardzo mnie zdziwiłeś "na PLUS".
Biblia jest pouczająca, gdy wybierasz z niej to, co dobre, a odrzucasz to, co złe.
Tylko tak.
Gdy Biblię taktujesz jako Słowo Boga - wtedy zaczynają się schody i ludziom miesza się w głowach.
Biblia jest mądrą księgą. Ważne, aby z niej mądrze korzystać.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-05, 22:31   

.Cyprian. napisał/a:
Aha, czyli to taki dział: "Sprzeczności" w Biblii Bis, albo Para deistów wytyka "sprzeczności" u biblistów.

[/i].

Wstawiłam temat do "Różności związanych z wiarą, chrześcijaństwem i Biblią" - myślałam, że jest to odpowiednie miejsce, ale nie ma problemu - przeniosę do "Sprzeczności".
To nie jest wytykanie Cyprianie, po prostu tak jest, że w Biblii każdy znajdzie to, czego szuka.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2016-04-06, 08:13   

nesto napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Nie wierzę, że biblia to święta księga. Za dużo tam niegodziwości i pożal się Panie autorytetów do naśladowania.

Bardzo mnie zdziwiłeś "na PLUS".
Biblia jest pouczająca, gdy wybierasz z niej to, co dobre, a odrzucasz to, co złe.
Tylko tak.
Gdy Biblię taktujesz jako Słowo Boga - wtedy zaczynają się schody i ludziom miesza się w głowach.

Można i tak jak mówisz, jednak każdy "nawiedzony" który bezkrytycznie wierzy w każde słowo napisane w biblii nazwie cię jak będzie miał dobry humor przynajmniej heretykiem, a wielu nadgorliwców wyklnie na wieki i nie ważne jakim jesteś człowiekiem. Nie liczy się prawość i dobro. Liczy się tylko to czy wierzysz co napisane jest w biblii. Napisane jest tak, że możesz usprawiedliwić właściwie każdą niegodziwość. Świętymi nazwani są w biblii oszust Jakub i jego często bardzo niegodziwi potomkowie. Mordercy i zbrodniarze, którzy zabijali niewinnych, starców, kobiety i dzieci. Doskonałym przykładem jest tutaj właśnie protoplasta Jakub i jego synalek Juda. potem mamy Mojżesza i jego kompanów z którymi napada i grabi kogo tylko się da. Jest jeszcze król Dawid też morderca niewinnych i jego syn Salomon. Nie chce mi się pisać o podłościach starotestamentowych "bohaterach i świętych" bo znów zagotuje mi się krew i napiszę zbyt ostro jak na tym forum się pisuje.
Moja niezwykle mądra babcia powiedziała mi kiedyś staropolski nakaz jak żyć godnie i sprawiedliwie w oczach naszego Boga.
"Żyj tak, by nikt przez ciebie nie płakał". To jest to czemu do dzisiaj jestem wierny i staram się nikogo z premedytacją nie krzywdzić. Jak mam siłę i środki to pomagam, każdemu kto o pomoc mnie poprosi, a jak nie prosi, a widzę, że pomóc mogę, to tą pomoc oferuję i nie oczekuję podziękowania.
nesto napisał/a:
Biblia jest mądrą księgą. Ważne, aby z niej mądrze korzystać.

Pisząc, że biblia to mądra księga piszesz, więc, że cała taka jest, a to nie prawda. Biblia mądrość zawiera, ale tej modrości interpretacja i zastosowanie jakie robili dawni jej bohaterowie już taka nie jest. Na przykład brzydzi mnie muzułmański koran, ale nie można powiedzieć, że mądrości nie zawiera. Zawiera, jednak nic z tej mądrości, dlatego, że ludzie którzy chcą i stosują koran mordują, kradną i gwałcą w oparciu właśnie o ten koran. Czy zatem jest to święta księga? Nie i jeszcze raz nie! Jak Mahomet zaczynał swą "karierę" pożal się panie "proroka" od ogólnikowo mówiąc działań rozbójniczych na niczemu winnych ludziach, tak samo szerzył się wcześniej judaizm i chrześcijaństwo. W biblii masz 2,5 miliona pomordowanych ludzi nie licząc potopu, a jak dodasz do tego jeszcze to z zrobili katolicy to małego kalkulatora ci zabraknie by policzyć pomordowanych w imię boga z biblii.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2016-04-06, 11:01   

Do Biblii trzeba mieć dystans.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-04-06, 15:34   

Biblia posłużyła ludziom przeciwnym Bogu i Chrystusowi do powstania kultu biblijnego.Potwierdzają to te wyznania,które wierzą i głoszą nieprawdę,że Biblia jest Słowem Bożym.

Z Bibli jasno wynika,że Chrystus jest prawdziwym i żywym Słowem Bożym,a nie jest nim Biblia.

Ludzie,których Chrystus nazywa "złodziejami i zbójcami" zastąpili Chrystusa,nie głoszą oni ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,którą głosił Paweł i Apostołowie. Ludzie nie wiedzą kim są,nie znają Boga יהוה i obecnego w nich Chrystusa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Vandersky 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 839
Wysłany: 2016-04-06, 16:42   

Anna01 napisał/a:
w Biblii każdy znajdzie to, czego szuka

Oczywiście, że tak. Kwestią zasadniczą jest to czy szuka prawdy, czy dopasowania do swoich założeń. W obu przypadkach znajdzie to czego szuka. Jednak szukanie prawdy jest o wiele trudniejsze bo wymaga wewnętrznego nawrócenia i burzenia wewnętrznych przekonań, aż do ogołocenia z własnego JA.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12