Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus był Mesjaszem? Analiza hebrajskiego Tanakhu
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2016-03-04, 21:01   

Jachu napisał/a:
Nigdzie nie pisze że w Jerozolimie.

To co, świątynia gdziekolwiek, ale tłumy będą szły do Jerozolimy 'pod koniec dni'? :roll:

I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. I wiele narodów pójdzie i powie: „Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy ido domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami”. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy — z Jerozolimy (Mich 4:1,2)

Czy tu Jerozolima i Syjon są literalne czy symboliczne?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2016-03-05, 08:36   

Jachu napisał/a:

U Żydów pochodzenie dziedziczy się po matce.


Żydostwo dziedziczy się po matce, a nie pochodzenie...
Skąd teki pomysł i gdzie to wyczytałeś?

Gdzie masz zapisane jakieś "rodowody matczyne" tj. "po matkach"?
Nawet matki nie są wspominane zazwyczaj, a jeśli już to sporadycznie.
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-03-05, 11:10   

Bobo napisał/a:
Jachu napisał/a:
Nigdzie nie pisze że w Jerozolimie.

To co, świątynia gdziekolwiek, ale tłumy będą szły do Jerozolimy 'pod koniec dni'? :roll:

I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. I wiele narodów pójdzie i powie: „Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy ido domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami”. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy — z Jerozolimy (Mich 4:1,2)

Czy tu Jerozolima i Syjon są literalne czy symboliczne?



Proroctwa o odbudowie świątyni już się wypełniły.

świątynią Boga jest bowiem Ciało Jezusa Chrystusa:


J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

I ta świątynia obecnie istnieje i jest nią Kościół który jest Ciałem Chrystusa i z którym Chrystus się utożsamia.
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2016-03-05, 12:58   

Albertus napisał/a:
Bobo napisał/a:
Jachu napisał/a:
Nigdzie nie pisze że w Jerozolimie.

To co, świątynia gdziekolwiek, ale tłumy będą szły do Jerozolimy 'pod koniec dni'? :roll:

I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. I wiele narodów pójdzie i powie: „Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy ido domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami”. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy — z Jerozolimy (Mich 4:1,2)

Czy tu Jerozolima i Syjon są literalne czy symboliczne?



Proroctwa o odbudowie świątyni już się wypełniły.

świątynią Boga jest bowiem Ciało Jezusa Chrystusa:


J2: (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

I ta świątynia obecnie istnieje i jest nią Kościół który jest Ciałem Chrystusa i z którym Chrystus się utożsamia.

a ja bym dodał jeszcze jeden poziom rozumienia - jeśli my się utożsamiamy z Chrystusem i (w)Nim żyjemy to :
1Kor 3.16
Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.
a jak wygląda ta nasza wewnętrzna świątynia, jak jest zbudowana to przepięknie tłumaczą Gajdowie w 3,5 minutowym filmie - zobaczcie konieczne!
http://2ryby.pl/film/glebia-jest-w-tobie/
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-05, 14:04   

Bobo napisał/a:
Jachu napisał/a:
Nigdzie nie pisze że w Jerozolimie.

To co, świątynia gdziekolwiek, ale tłumy będą szły do Jerozolimy 'pod koniec dni'? :roll:

I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. I wiele narodów pójdzie i powie: „Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy ido domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami”. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy — z Jerozolimy (Mich 4:1,2)

Czy tu Jerozolima i Syjon są literalne czy symboliczne?


No to poczytajmy:

Obj. 21:1-6
1. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi,
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
5. I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe,
6. I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.

(BW)

To są słowa Jezusa w chwale

I dalej:

Obj. 21:14-18
14. A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
15. A ten, który rozmawiał ze mną, miał złoty kij mierniczy, aby zmierzyć miasto i jego bramy, i jego mur.
16. A miasto jest czworokątne, i długość jego taka sama, co szerokość. I mierzył miasto kijem mierniczym na dwanaście tysięcy stadiów; długość jego i szerokość, i wysokość są równe.
17. Zmierzył też mur jego, który wynosił sto czterdzieści cztery łokcie według miary ludzkiej, którą się posłużył anioł.
18. A mur jego zbudowany był z jaspisu, samo miasto zaś ze szczerego złota, podobnego do czystego szkła.
(BW)


Sześcian ma dwanaście krawędzi x 12000 stadiów = 144000 . Co to oznacza???. Ano:
Obj. 7:4
4. I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
(BW)
Obj. 14:1
1. I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca.
(BW)
Obj. 14:3
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)

To nie jest mowa o ziemskiej Jerozolimie,ale o Duchowej, o Chrystusie i Jego uwielbionym Kościele. To jest Władza Królestwa Bożego i Chrystusa Jego.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-05, 17:23   

Jachu napisał/a:
To nie jest mowa o ziemskiej Jerozolimie,ale o Duchowej, o Chrystusie i Jego uwielbionym Kościele. To jest Władza Królestwa Bożego i Chrystusa Jego.
Kto wchodzi w skład w "Jego uwielbionym Kościele"? Jak mam zrozumieć "Władza Królestwa Bożego i Chrystusa Jego"? Nad kim, czym i kiedy będą sprawować swoją władzę i jak długo ona trwać będzie? ;-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-05, 17:48   

Obj. 11:15
15. I zatrąbił Anioł siódmy i stały się głosy wielkie na niebie mówiące: Królestwa świata stały się królestwami Pana naszego i Chrystusa jego, i królować będzie na wieki wieków.
(BG)
Obj. 12:10
10. I słyszałem głos wielki mówiący na niebie: Terazci się stało zbawienie i moc, i królestwo Boga naszego, i zwierzchność Chrystusa jego, iż zrzucony jest oskarżyciel braci naszych, który na nich skarżył przed oblicznością Boga naszego we dnie i w nocy.
(BG)

Chrystus to: Mesjasz,Pomazaniec ,-tak się wykłada ten tytuł

Natomiast Kościół Chrystusowy,to Chrystusa Małżonka,to owych 144 tysięcy wybranych spośród ludzi

Obj. 14:3
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, Jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
(BW)
Obj. 19:7-9
7. Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;
8. I dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych.
9. I rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże.
(BW)

Wg Gdańskiej:
Obj. 19:7-9
7. Weselmy się i radujmy się, a dajmy mu chwałę; bo przyszło wesele Barankowe, a małżonka jego nagotowała się.
8. I dano jej, aby się oblekła w bisior czysty i świetny,; albowiem bisior są usprawiedliwienia świętych.
9. I rzekł mi: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na wieczerzę wesela Barankowego. I rzekł mi: Te słowa Boże są prawdziwe.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-05, 17:53   

Jachu, nie odpowiedziałeś na pozostałe pytania ;-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-05, 18:04   

Przecież Kościół Chrystusowy,to wybrani z ziemi,to 144000 i jak dotąd,nikt z żyjących nie zna ich imion. Bowiem Oni tak Jak Chrystus,mieli mieć naturę duchową,-nawet nieśmiertelną.
Ja takiej wiedzy szczególniejszej nie mam,abym znał tajemnice. Pisze tak:

Efez. 5:29-32
29. Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół,
30. Gdyż członkami ciała jego jesteśmy.
31. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
32. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-05, 18:25   

Jachu napisał/a:
Przecież Kościół Chrystusowy,to wybrani z ziemi,to 144000 i jak dotąd,nikt z żyjących nie zna ich imion. Bowiem Oni tak Jak Chrystus,mieli mieć naturę duchową,-nawet nieśmiertelną.
Ja takiej wiedzy szczególniejszej nie mam,abym znał tajemnice. Pisze tak:
Zadałem proste pytanie "Nad kim, czym i kiedy będą sprawować swoją władzę i jak długo ona trwać będzie?" ;-) Etapowanie tyloma wersetami.., wymaga ich właściwego objaśnienia nieprawdaż? Lecz pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi. Jachu skup się na postawionym pytaniu a nie dryfuj pobocznie ;-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-05, 19:16   

kodak27 napisał/a:
Jachu napisał/a:
Przecież Kościół Chrystusowy,to wybrani z ziemi,to 144000 i jak dotąd,nikt z żyjących nie zna ich imion. Bowiem Oni tak Jak Chrystus,mieli mieć naturę duchową,-nawet nieśmiertelną.
Ja takiej wiedzy szczególniejszej nie mam,abym znał tajemnice. Pisze tak:
Zadałem proste pytanie "Nad kim, czym i kiedy będą sprawować swoją władzę i jak długo ona trwać będzie?" ;-) Etapowanie tyloma wersetami.., wymaga ich właściwego objaśnienia nieprawdaż? Lecz pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi. Jachu skup się na postawionym pytaniu a nie dryfuj pobocznie ;-)


Myślałem,że masz jakąś podstawową wiedzę,ale widzę,że nie,lub udajesz,że nie wiesz.
Nie podoba mi się twój ton,a nawet jakoweś żądanie.

Pisze się epatowanie, nie etapowanie.

przemyśl sprawę "egzaminatorze" :lol:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-05, 23:18   

Jachu napisał/a:
Myślałem,że masz jakąś podstawową wiedzę,ale widzę,że nie,lub udajesz,że nie wiesz.
Nie podoba mi się twój ton,a nawet jakoweś żądanie.

Pisze się epatowanie, nie etapowanie.
Masz rację wkradła się literówka. Nic nie muszę udawać i daleki jestem od tego. Hmm, nie podoba ci się mój ton, a powiedzże w czym cię uraziłem tak konkretne. Oczywiście masz prawo myśleć co chcesz, więc i mnie tego prawa nie odbieraj dobrze?. Również i ja mogę powiedzieć, ze nie podoba mi się twój ton a nawet jakoweś żądanie bym miał ci się z czegokolwiek tłumaczyć np. dlaczego zadaję takie pytania! Gdybyś faktycznie skupił swą uwagę na moim pytaniu to wyciągnąłbyś właściwe wnioski, że chcę dokonać weryfikacji twojego poglądu o którym piszesz a nie unikał odpowiedzi. Chyba, że pytanie jest bardzo niewygodne, więc mogę twą negatywną reakcję i emocje zrozumieć :-D
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-06, 13:19   

Na chwilę wpadam,aby zakończyć zbędną moim zdaniem gadaninę. Przyznaję,nieoptrznie wszedłem w dyskurs z Tobą,ale już wracam "za barierę" Przecież nie musimy sobie przepisywać,jeżeli nie mamy ochoty,-obustronnej,więc "bywaj".
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-03-07, 10:24   

Jachu napisał/a:
Na chwilę wpadam,aby zakończyć zbędną moim zdaniem gadaninę. Przyznaję,nieoptrznie wszedłem w dyskurs z Tobą,ale już wracam "za barierę" Przecież nie musimy sobie przepisywać,jeżeli nie mamy ochoty,-obustronnej,więc "bywaj".
Ja nie powiedziałem, że nie mam ochoty z tobą dyskutować, to ty to mówisz a nie ja. Poza tym jeśli czegoś nie wiem to umiem się do tego przyznać i wtedy raczej wolę pytać choć pytania mogą być trudne i niewygodne. Kto pyta nie błądzi i tej zasady się trzymam. Ja nie jestem wszystko wiedzącym "ekspertem". Dla mnie najważniejsza rzecz to weryfikacja informacji. "Zbędna gadanina" jest wtedy gdy zaczyna się stosowanie ad personam wobec adwersarza.
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2016-07-07, 18:19   

Mojżesz uczeń swojego teścia Jetro, powiedział i Bóg wzbudzi wam kiedyś proroka który wytłumaczy wam wszystko. I na tym słowa Mojżesza się skończyły.

Na ten temat zaczęto prorokować i wymyślać rożne opcje. A Mojżesz wiele nie powiedział na ten temat, był oszczędny w słowach. Izraelici a spuścizną po nich są Samarytanie w ogóle nie wierzą w proroków judzkich i ich przepowiednie, tak samo jak nie wierzą w to Falaszowie.
Tylko Juda-lew rozszarpujący opowiadał rożne historie, aż do dzisiaj tym wszystkim rożnym sektom religijnym. Czy Jezus był mesjaszem?
Moje zdanie jest takie : Jezus był tylko zwykłym nauczycielem, tym co czytał pisma.
Nie spodobało się to rozszarpującemu lwu.
A Juda to kim był? Juda powrócił z Babilonu. Juda wprowadził i powiązał nauki gwiazdarstwa Babilonu i nauki filozoficzne i gematryczne (numerologia)Greków i wyszedł im Talmud i kabała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10