Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ
Autor Wiadomość
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-23, 22:44   

wit napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Chodzi o jego ojcostwo, przecież nie ma dzieci, mówią do niego 'papa', "ojciec święty", poza tym, ze jest jeden jedyny nieomylny.., czy nie uważasz, iz powinien się tego prymatu zrzec? :xhehe: ;-)
Tego to ja już nie wiem. Czy "papa" Franciszek zrzeknie się jakiegokolwiek prymatu czy też tego nie uczyni, nie posiada tu żadnego znaczenia. Dajmy na to, gdyby nawet ogłosił się wcieleniem archanioła Michała, to mocno wątpię, aby ta decyzja wpłynęła na Ciebie w jakikolwiek sposób.
Do mnie pijesz wicie? :prosze:
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-23, 22:50   

kodak27 napisał/a:
Do mnie pijesz wicie? :prosze:
Nie piję do Ciebie, tylko odpowiadam Tobie.
Zmuszony jestem przypomnieć, że powyższa kwestia dotyczyła biblijnych królów judzkich namaszczonych przez Boga, a Ty nie stąd ni zowąd poruszyłeś wątek o samozwańcu Franciszku. W obecnej sytuacji nie bardzo wiem do czego zmierzasz; mogę się jedynie domyślać.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-23, 23:04   

wit napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Do mnie pijesz wicie? :prosze:
Nie piję do Ciebie, tylko odpowiadam Tobie.
Zmuszony jestem przypomnieć, że powyższa kwestia dotyczyła biblijnych królów judzkich namaszczonych przez Boga, a Ty nie stąd ni zowąd poruszyłeś wątek o samozwańcu Franciszku. W obecnej sytuacji nie bardzo wiem do czego zmierzasz; mogę się jedynie domyślać.
Czyli nie jesteś katolikiem?
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-23, 23:11   

kodak27 napisał/a:
Czyli nie jesteś katolikiem?
Ja katolikiem? W którym miejscu miałbym nim być?
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-23, 23:19   

wit napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Czyli nie jesteś katolikiem?
Ja katolikiem? W którym miejscu miałbym nim być?
Twój sugestywny awatar.., :aaa:
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2016-02-24, 20:11   

RN napisał/a:
efroni napisał/a:

"Im większy sprawiedliwy tym większy grzesznik "
W tym powiedzeniu też nie ma sprzeczności .


Rozumiem.
Czyli największym grzesznikiem był Jezus, chociaż podobno sam grzechu nie popełnił.


Jednak nic nie rozumiesz , jak zawsze zresztą .
Zdaniem Zagłoby dobrym lekarstwem na tą dolegliwość jest siemię konopne i wino .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-24, 20:58   

kodak27 napisał/a:
Twój sugestywny awatar.., :aaa:
Nie wiem czy awatar nosi w sobie treść katolicką, ale nie on jest wyznacznikiem wierzeń. O tym, że nie jestem katolikiem można wywnioskować z treści moich wypowiedzi zamieszczanych na forum.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-02-25, 00:21   

wit napisał/a:
kodak27 napisał/a:
Twój sugestywny awatar.., :aaa:
Nie wiem czy awatar nosi w sobie treść katolicką, ale nie on jest wyznacznikiem wierzeń. O tym, że nie jestem katolikiem można wywnioskować z treści moich wypowiedzi zamieszczanych na forum.
Możesz przybliżyć swoje wyznanie Istniejącego co to jest za religia? No wiesz jest tyle religii, że :aaa: :aaa: :aaa: :shock: :shock: :shock:
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-02-25, 21:07   

kodak27 napisał/a:
Możesz przybliżyć swoje wyznanie Istniejącego co to jest za religia? No wiesz jest tyle religii, że :aaa: :aaa: :aaa: :shock: :shock: :shock:
Istniejący to nie kto inny jak biblijny Bóg IHWH, Ten który jest, który istnieje, lub nieco inaczej Będący, albo jak mówi Apokalipsa, Ten który był, i który jest, i przychodzi, Wszechmogący. Innymi słowy, Istniejący to prawdziwy Bóg, prawdziwie istniejący, objawiony na kartach Biblii, w przeciwieństwie do bóstw funkcjonujących jedynie w wyobrażeniach ludzi. Jest to Bóg, o którym nauczał Jezus Chrystus, sam będąc posłany do ludzi przez tegoż Boga.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-02-29, 12:56   

wit napisał/a:
Istniejący to prawdziwy Bóg, prawdziwie istniejący, objawiony na kartach Biblii, w przeciwieństwie do bóstw funkcjonujących jedynie w wyobrażeniach ludzi.

Nie zapominaj,ze na kartach Biblii "funkcjonuja",jak sie raczyles wyrazic,rowniez inni bogowie.Poza tym,oprocz Bibli sa inne swiete ksiegi,objawiaja sie w nich inni bogowie.Czyli nie jedynie w wyobrazeniach ludzi.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2016-03-01, 22:06   

booris napisał/a:
Nie zapominaj,ze na kartach Biblii "funkcjonuja",jak sie raczyles wyrazic,rowniez inni bogowie.Poza tym,oprocz Bibli sa inne swiete ksiegi,objawiaja sie w nich inni bogowie.Czyli nie jedynie w wyobrazeniach ludzi.
W treści biblijnej nie funkcjonują inni bogowie poza Jehową. Owszem, występują wzmianki o innych bogach, i nawet jest ich wiele, ale Pismo przedstawia ich jako fałszywe bóstwa, a jedyny objawiający się tu Bóg to Jehowa.
Nie jestem w stanie przyznać racji, że w innych pismach uważanych w pewnych kręgach za pisma święte, objawiają się inni bogowie. Ci bogowie w mojej ocenie nie dokonują żadnych objawień, bo zwyczajnie nie istnieją. Tzn. nie wierzę w ich istnienie, więc gdybym przyznał rację, że występują również objawienia obcych bogów, samemu bym sobie zaprzeczał. Zwracam uwagę na fakt, że Kodak pytał mnie o zdanie na temat Boga jakiego jestem wyznawcą, więc mu odpowiedziałem odwołując się do tożsamości Boga Biblii, a że nie uznaję innych objawień poza Biblią, więc nie mogę wyrazić pozytywnej opinii o istnieniu innych, lub pozabiblijnych bóstw.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-03-13, 02:50   

CZY NALEŻY PIĆ WINO :?:

KSIĘGA KAZNODZIEI SALOMONA 9. 7. BIZTB

'' Nuże więc, jedz radośnie swój chleb i pij w dobrym nastroju swoje wino, gdyż Bogu już dawno miłą jest ta twoja czynność. ''

LIST DO RZYMIAN 14. 21. BIZTB

'' Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawiło o upadek.''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-03-20, 21:12   Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

Zwiastun napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Image


Krótkie acz celujące podsumowanie tego forum. Panie Cyprianie gratuluję panu. :-)


Czy to:
http://biblia.webd.pl/forum/files/smiech_687.gif

jest jakieś skojarzenie do oczu jakby ludzkich (robot) i zuchwałych słów z Dn. 7:8, które przez 1300 stronicowe tzw. "To jest Moje Słowo. Alfa i Omega ..." z 1989r., chcą zignorować Pismo Święte?
http://biblia.webd.pl/for...p=388293#388644
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-03-30, 12:50   

RN napisał/a:
CZY JEST JAKIŚ CZŁOWIEK, KTÓRY CZYNIŁBY DOBRZE :?:

LIST DO RZYMIAN 3. 12. BIZTB

wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego."

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 15. 11.- 14. BIZTB

"Asa czynił to, co prawe w oczach Pana, tak jak Dawid, jego praojciec.......... ...........serce Asy było szczerze oddane Panu przez całe jego życie''.


Z Rz. 1:18 wynika, że gniew Boży dotyka tych, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. Nawet o Abrahamie jest napisane, że nie ma się z czego chlubić w zakresie tego, co czynił przed poznaniem Boga. Bóg jednak go wykupił z bałwochwalczej rodziny. On uwierzył Bogu i to zostało mu poczytane za sprawiedliwość. Od tego czasu mógł się chlubić przed innymi, ale tym, co czynił według woli Bożej. Wszyscy inni bohaterowie wiary tak samo.
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Pokoja 
POSZUKIWACZ


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 707
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2016-03-30, 13:07   

RN napisał/a:
CZY TO PRAWDA, ŻE ABY ZOSTAĆ UCZNIEM JEZUSA TO TRZEBA BYĆ ZABÓJCĄ :?:

EWANGELIA ŁUKASZA 14. 26. BIZTB

'' Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.''

PIERWSZY LIST JANA 3. 15. BIZTB


''Każdy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójcą ''


Jachu dobrze zacytował z "Na Straży":

Cytat:
Kto przychodzi do mnie, a nie poniecha ojca swego i matki swojej, i swoich braci, i swych sióstr, i żony swojej i swych dzieci, a również swojej własnej osoby, ten nie może być uczniem moim.
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1998_2_12.htm


Skoro Pan Jezus nauczał miłować (nie lekceważyć) nieprzyjaciół swoich i dobrze im czynić, a także czcić ojca i matkę swoją, to jak miał nauczać, aby ten kto w niego uwierzy nienawidził rodzinę i siebie. Jeżeli w swym sercu by ich nienawidził, to na podstawie drugiego nauczania musiałby ich miłować.

Kontekst Łk. 14:26,27 w zw. z powyższym cytatem, wskazują na poniechanie wcześniejszego systemu wartości, według którego miłowano rodzinę i siebie na podstawie cielesnego usposobienia, czyli różnych praktyk, zgodnych z literą prawa, naukami starszych, Kol. 2:16-23
_________________
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11